Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Ideje lenne már véget vetni ennek a hozzáállásnak, hogy csak azt nézik, miből lehetne még több adót beszedni. Inkább arra törekedhetnének, hogy ingyenes legyen a művelődés. És még csodálkoznak, hogy sok a tanulatlan, műveletlen ember. Így csoda?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

bocs, hogy csak egy részt emelek ki:
"persze annyi fizetésből, amennyit ő megszavazott nekünk."
azt gondolom, erre ez lehetne a helyes megoldás: [link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) Thunderzolee

Az a baj ezzel a 0.8%-al, h ha most megszavazzák,
akkor később már "házon belül" megemelhetik 20-25%-ra is akár..
Hiszen a netezők tábora egész nagynak monható - költségvetési szempontból.
Ezért nem kicsi a tét.

Amúgy meg nagyon jól fogalmaztál, "Kulturális Járulék"..
...már a nevében is sértő, azok után akik, és amire költenék.

ps:
Rákosi nem Gulagban végezte? :D
Illetve oda került, aztán onnét egy orosz faluban végezte..hmm? :U

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ki nézte ma m1-en az A'la carte-t (remélem, jól írom) vagy a Házon kívült? (Egyre jobbak a témák ezekben a műsorokben, mintha egyre többet mernének.)

A probléma ezzel az, hogy a kultúrát az állam nem támogatja a közösből, hanem teljes mértékben a kultúrális járulékból, ami 8-9 milliárd Ft évente. (Szerintem semmire sem elég, ha azt vesszük, mire kéne...) Gyakorlatilag azt csinálja, hogy a kultúrát fizessék meg azok, akik használják is. Azaz - sarkítva - jobb kultúrálatlannak lenni, tökjó. Pedig egy szegény országnak ez lehet a legnagyobb kincse, ma itthon mégis durván elhanyagolják. Ráadásul az internetet nemhogy lehúzni, még inkább népszerűsíteni kellene. Ajánlom ezt a cikket, ebből látszik, mennyire elhanyagolják...

A Házon kívülben volt ma még szó a turizmusról, országimázsról. Itt hasonló a szitu, irreálisan keveset - 3 milliárdot - költenek évente a kampányra, miközben még így is 900 milliárdot hoz a konyhára, nem számolva az egyéb jótékony gazdasági hatásokat.

(#5) Wolverine válasza Crystalheart (#4) üzenetére


Wolverine
félisten

A kulturális járulékot ráadásul a miniszter osztja el saját hatáskörben, és arra ad, ami neki tetszik. (illetve ~100 kurátor ad neki ebben tanácsokat.) Vagyis persze szakmai módon és pártatlanul kapnak az arra érdemesek :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Thunderzolee válasza Crystalheart (#4) üzenetére

"...felszólítja a kormányzatot, hogy a javaslatot az ország érdekeinek megfelelően haladéktalanul vonja vissza."

Ezeket mióta érdekli az ország érdeke? :F

Ha ilyen dolgok egyáltalán a Parlamet elé kerülhetnek,
akkor ott már régen baj van. :(

mod:
Délben én is megemlékeztem az internetadóról.. :B

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Vistaboy válasza tkazmer (#2) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez méginkább elszomorító. :(

Tavaly december és idén március között négy munkahelyem volt, és mind a négy helyen minimálbérért voltam kénytelen dolgozni. Egyiket kiemelem, okulás céljából, persze név nélkül.
A meló reggel 7.00-től 15.50-ig tartott, ugyanis volt két hosszú szünet, amit le kellett dolgozni. Igenám, de a hét négy napján reggel 6.00-ra kellett menni, mert sok volt a meló. Plusz még hozzájön az utazás, így akkor egy napom a következőképpen alakult:
Reggel 4.00-kor keltem, reggeli, wc, ilyesmik.
5.00-kor indult a busz, azzal bent voltam 5.20-ra. (Később már csak 5.50-kor volt busz, azzal már elkéstem (Mert már 6.10-kor beérni nem elfogadható)).
6.00-kor kezdtük a melót, 15.50-kor volt műszak vége.
16.00-kor jött a busz visszafelé, tehát ilyen hogy fürdés, nem volt megvalósítható (Hacsak nem akartam egy órát várni a következő buszra).
16.20-ra értem haza, lefürödtem, megkajáltam, addigra volt kb. 17.00. Este 20.00 körül meg már le kellett feküdnöm, mert akkor nem tudtam kelni reggel.
Összvissz tehát egy nap volt 3 óra szabadidőm.

És kaptam egy hónap után 55.000.Ft.-ot. :(((

Szóval akkor ez a drága miniszter úr szerint sok, és csökkenteni kell? :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) Vistaboy válasza Thunderzolee (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, sőt ez hamarabb is bekövetkezhet, ugyanis előszeretettel szokták az ilyesfajta terheket két számjegyű emeléssel sújtani. Például mikor volt olyan év (lassan már hónap), amikor például a gáz, villany, élelmiszer, ilyesmik árát egy számjegyű százalékokkal emelték? Nem sűrűn emlékszem ilyesmire. Minimum 10-15%, amit egyszerre rátesznek, a fizetéseket viszont nemhogy egy számjegyű százalékokkal nem emelik, hanem még azért is hónapokig vitatkoznak egymással, hogy miért adják meg az öt (!) százalékot, amikor három is sok. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) adalbert1


adalbert1
veterán

Ez a kultúrális járulék szerintem a pofátlanság határát súrolja...
Főleg ha tényleg minél több termék árába be akarják ezeket építeni.
Egyáltalán kiket is támogatnának ezzel?

Mert pl. értelmes, nézhető magyar filmet az utóbbi 18 évre visszamenőleg nagyon keveset találni. Az ötlettelenségét az alkotóknak szerintem tökéletesen mutatja, hogy simán feldolgozzák a Hyppolit a lakájt, az Egy szoknya egy nadrágot... Ilyen szarokból én nem kérek, az eredetiek sokkal jobbak voltak. Vagy ha ilyenekre is adnak pénzt, akkor legyen ingyenes a megtekintésük.
Történelmünk egyik legfontosabb eseményéről, a Honfoglalás című borzadály készült. Tele bakival, említésre se méltó.
Vagy esetleg párezer nézőt érdeklő elvont művészfilmek? Szvsz ha annyira fontosak finanszírozzák más forrásból.

Kortárs zenéből ugyan van jópár értékelhető, de ebből is mindenkinek más tetszik, annyi stílust/előadót úgyse tudnának támogatni, amivel mindenki elégedett lenne.

Kortárs irodalmat meg nem igazán olvasok, de van egy tippem hogy tuti el vannak maradva színvonalban a régi nagyoktól.

Ha meg mindenféle képzőművészeti alkotás támogatására akarják költeni, akkor meg szintén legyenek ingyenesen megtekinthetőek egész évben bárki számára.

(#10) tkazmer válasza Vistaboy (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

jegybankelnök, nem miniszter:)
az 55.000 forint kevés, ez egyértelmű. csodállak, hogy meg tudtál belőle élni, nekem nem menne.
azonban:
" A foglalkoztatás ösztönzése kapcsán az MNB elnöke megjegyezte, hogy hiba volt a minimálbér bevezetése, ezért azt csökkenteni, illetve megszüntetni kell, ugyanis ez a foglakoztatás korlátja."
Azt pedig a vak is látja, hogy ma Mo-n túl kevesen dolgoznak. Ilyen foglalkoztatottság ilyen mértékű állami kiadások pedig a jelenlegi nem túl rózsás helyzetet eredményezték.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) Crystalheart válasza tkazmer (#10) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Az én véleményem, hogy a minimálbért szakirányonként kellene változtatni, ugyanis vannak olyan helyek, ahol jó volna a jelenleginél több, és van, ahol a munka fajtájából kifolyólag az is sok...)

(#12) Vistaboy válasza tkazmer (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

"jegybankelnök, nem miniszter"

Egyik 19, a másik egy híján 20... :K

"csodállak, hogy meg tudtál belőle élni"

Egy hónapig jártam összesen, amint megláttam a fizetési papírt, jöttem is el. :(((
Hitegettek hogy majd jobb lesz, ha belejövök és termelésbe tudnak tenni, akkor megkaphatom a 100-at is. :U Hogy oda ne rohanjak. :P
A mostani helyemre, ahol azelőtt is voltam, 110.000.-es fizetéssel vettek vissza, és cirka 5 perc alatt itthon vagyok. :K Mondjuk ebből csak kb. olyan 80-at kapok ki, délutános és éjszakás nélkül, de már az is jobb. Ha meg beindul a három szak és a túlóra, akkor a 110 nettóban is meglesz.

Ez a baj, hogy túl kevesen dolgozunk, és minél kevesebben leszünk, annál többet kellene még akkor is fizetnünk, ha a remélt bevétel a korábbi összeg lenne. De ez sem elég soha annyi, amennyi eddig volt.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) Vistaboy válasza Crystalheart (#11) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem meg külön kellene választani a minimálbér jellegét a szakmunka jellegétől. Ugyanis nagyon sok helyen minimálbérrel dolgoznak olyanok, akik olyan szintű foglalkozást űznek, ami már nyugodtan szakmunkának minősülne.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#14) Solten


Solten
addikt

Agyhalottak agytalansága

Elbukott az internetadó

Saor Alba

(#15) Solten válasza Vistaboy (#7) üzenetére


Solten
addikt

Látod ha politikus lennél, nulla munkával szétkeresnéd az agyad.. :D Bár még akad sok tisztességes ember ekinek van lelkiismerete és nem veszi be a gyomra hogy ingyenélő sz@rházivá váljon.

Saor Alba

(#16) Vistaboy válasza Solten (#15) üzenetére


Vistaboy
veterán

Pénzt csak pénzzel lehet keresni. :K
A nagyfőnök fia annyi idős, mint én, és olyan merdzsóval jött a szokásos heti gyárlátogatására, amit talán még nem is forgalmaznak. Mellette az éppen aktuális Playboy-cicája, aki éppúgy elnézett a fejünk felett, mint a hőn szeretett "párja".

Persze munkát mindketten csak akkor láttak, amikor így hetente bejöttek körülnézni. És állítom, hogy akármelyikünk megtehetné ezt, hogy bejön, végigvonul a gyáron a seggnyalóival egyetemben, és a végén csak el kell döntenie, hogy "elégedett" volt, vagy "nem volt elégedett". :(((

Ehhez csak annyi kell, hogy legyen egy "apuci" vagy egy ***censored***-család a háta mögött, akkor a támogatás megvan, tuti hogy ingyenélő lesz a fiúból.
De egy átlagos ember, pénz híján, még egy vezető állást sem tud megszerezni, mert mindegyik fenn van tartva az igazgató családfájának. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Vamp válasza Vistaboy (#1) üzenetére


Vamp
senior tag

Látod, ha valamiben, ebben erősen konvergálunk a nyugathoz.

A gyereknek bőven elég megtanulni olvasni, hogy a reklámokat meg hirdetéseket értelmezni tudja. Kb. ennyi érdeke van a "kulturális nevelésben" a kormánynak.

(#19) Thunderzolee

Kulturáis járulék...

Tehát ebből fedezhetnék a Budapest Parádé költségét is akár? ;)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20) tkazmer válasza Vistaboy (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

Egyik 19, a másik egy híján 20
ebben azért elég sokat tévedsz, annyiban igazad van, hogy mind a kettőnek van hatalma, de azért a jegybankelnök nagyon nem miniszter. már csak azért sem, mert ha az lenne, nem tudnának ennyire egyetérteni az eddigi jegybankelnökök, mint amennyire a cikkben le van írva. De feladataikat, eszközeiket tekintve is komoly különbségek vannak a két pozíció között, és inkább elmondható, hogy jegybankember szakemberből lesz, míg miniszter esetén ez nem minden esetben ennyire egyértelmű.

Ez a baj, hogy túl kevesen dolgozunk
ezen probléma megoldását segítené elő a jelenlegi és a volt jegybankelnökök javaslata.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Vistaboy válasza Kalandor (#18) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igaz, de nem akartam nevet írni. :D
Amúgy is, sok helyen kénytelen voltam belejavítani a szövegbe, a nyomdafestéket nem tűrő jelzők miatt. :U

Ok, legközelebb linkelem, egyszerűbb.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#22) Vistaboy válasza tkazmer (#20) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, rendben, nem ugyanaz.

De egy dologban egyik sem különbözik a másiktól: Ha neki kellene élnie ebből az általa "soknak" tartott minimálbérből, alighanem saját kezűleg triplázná meg legalább egy hónapon belül a fizetését, amint megkapná a gázszámlát... :(((

MOD: Szerintem ebbe most ne menjünk bele, a politika nem volt soha erős oldalam. :U

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#23) spirit007 válasza tkazmer (#20) üzenetére


spirit007
senior tag

JA .
És te el tudod képzelni , hogy nem azt csinálnák , hogy egyből lenyomnák 30-40K-ra a fizetést ???
Tehát 2X annyi ember dolgozna , dupla annyit produkálna , de ugyanúgy nem tudnának megélni mint a mostani mimálbérből .
Ki is járna jól az egészből ?
Hát nem azok a szerencsétlenek akik "végre" dolgozhatnának gombokért !

Saját bevallásod szerint nem tudnál 55K-ból megélni ... más mégis éljen meg ennyiből ?

Imádom az ilyen Simor féle okoskodókat , akiknek a felesége egy hétvégi bevásárlásnál szemrebbenés nélkül elköltenek egy minimálbérnyi összeget és van pofájuk azt mondani , hogy az milyen sok ...

(#24) tkazmer válasza spirit007 (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Imádom az ilyen Simor féle okoskodókat
feltűnt, hogy ő vitte valamire? csak mert ha a felesége annyit tud költeni, akkor valamiért nem vagyok abban biztos, hogy a simor egy hülye alak :U

de egyébként mondj egy megoldást a foglalkoztatottság bővítésére! Mégpedig olyat, amely az államháztartás és a jelenlegi világgazdasági helyzet mellett megvalósítható lenne

a hozzászólásod első részére meg annyit tudok mondani, hogy minden annyit ér, amennyit adnak érte, ha te 40k-ért dolgozol, valószínűleg ennyit ér a munkád. Ha 2x annyi ember dolgozna, mint most (bár a 2.3milliót csak 1millióval akarják növelni,így a megállapítás helytelen) az úgy kb azoknak lenne jó, akik megélhetése, illetve annak színvonala befolyásolva van a magyar gazdaság által.

(#22) Vistaboy
ha te mondod....azért szívesen veszem, ha belekötsz egy állításomba ;)

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Vistaboy válasza tkazmer (#24) üzenetére


Vistaboy
veterán

Belekössek? ;]

"ha te 40k-ért dolgozol, valószínűleg ennyit ér a munkád."

Akkor szerinted az a munka, amit én végeztem fentebb említve, 55.000.Ft.-ért, az ennyit is ér? Igaz, nem kellett komoly fizikai munkát végeznem, de azért nem volt egy perc megállás sem a meló alatt, a kajaidők kivételével.

De említhetnék egy másik esetet is, amikor bruttó 430.Ft.-os órabérért kellett egy másik gyárban szalag mellett (!) dolgozni úgy, hogy napi három szünet volt, kétszer 5 és egyszer 10 perc, ami alatt enned kellett, wc-re csak akkor mehettél ki, egyébként azt sem bánták, ha ott sz@rtad össze magadat a szalag mellett. (Bocs).

Szerintem aki azt mondja, hogy ilyen munka nem ér többet, az még nem dolgozott ilyen helyen. (No offense... :B )

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) God Vazzeg válasza Vistaboy (#25) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ex-asszonyom is ilyen helyen dolgozott, és felháborító körülmények vannak szalagmunkáknál, milyen már az, hogy nem mehetsz ki wc-re :F Átlagosan napi 2x durrant be a veséje, mert tartani kellett a ... :(( Gusztustalan állapotok, pici pénzért, ha nem segítettem volna anyagilag, a számlák befizetése után nem lett volna pénze ennivalóra. Mondjuk minek is, mikor nem adtak nekik időt az evésre :(((

(#27) spirit007 válasza tkazmer (#24) üzenetére


spirit007
senior tag

"minden annyit ér, amennyit adnak érte, ha te 40k-ért dolgozol...."

Ne süllyedjünk már demagóg szintre .Te valami pihe- uha kis fészekbe születtél vagy vak vagy , illetve nyugodta állíthatom , hogy fingod sincs ~2millió magyar helyzetéről .
Az ő munkájuk annyit ér , hogy megdögölhetnek ...
Szerinted .
Gratulálok !
Egyébként az "okoskodó" <> hülye , de ezek szerint az olvasás is nehézséget okoz .

Egyértelmű , ha nem lenne minimálbér akkor a bejelentett munkahelyek fizetései mind a béka segge alá kerülnek .
És tovább nőne a szürke/fekete "rész" mert a különbözetet csak ki kéne fizetni zsebből zsebbe .
Megoldás röviden : a nyakló nélküli költekezéseket kell megszüntetni , és a munkabérekre eső terheket csökkenteni .
Így is több munkaválalót tudna alkalmazni/fizetni a munkaadó ugye , tehát munkahely teremtő hatása van. Tudod , nem az lenne , hogy a 100K nettó fizu 200Kbruttóba kerülne a munkavállalónak...a cégnek meg még további 100K -ba !
Jaaa , csak sokkal egyszerűbb megszüntetni egy tollvonással a minimálbért és várni , hogy mi történik (ők k.-ra ráérnek ) . A pénztékozlás ellenörzése és szigorú számonkérése sokkal kellemetlenebb feladat ... és nem is érdekük a kompetens személyeknek .

(#28) tkazmer válasza Vistaboy (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

itt nem arról van szó egy munka értékének meghatározásakor, hogy te mennyire dolgozod ki a beledet, mert az csak egy dolog. Sokkal inkább arról, hogy mennyire fontos az a gazdaságnak, a cégnek amit csinálsz.
Biztos vagyok benne, hogy a cég vezetője sokkal többet keresett nálad, úgy, hogy nem napi 3 óra szabadideje volt. Mégis az ő munkája többet ért a tiédnél, ő volt az, aki irányította, szervezte a termelést, ő felelt az egészért, és kisebb cégeknél a vezető az is, aki a pénzét kockáztatja azzal, hogy egyáltalán alkalmaz. Akkora összeget, amit többünk fel se tud fogni gyakran.
A gyárral kapcsolatban:
1. ahhoz, hogy egy ilyen munkát elvégezz, semmiféle befektetés részedről nem szükséges. Odamész, dolgozol. Nem tanulsz, majd gyakorolsz előtte évekig, stb. Fejlett országokban azok, akik nem ilyesmit szeretnének dolgozni, milliókat költenek erre,tehát ez ott nem csak időbeli, pénzbeli befektetés is. Olyan, mintha részvényt vennél, csak kevésbé kockázatos, és sokkal jobban irányíthatod a befektetésed sorsát.
2. a munkád valószínűleg ennyit ért. nem tudom, hogy pontosan milyen munkát végeztél, de a megfelelő információk birtokában biztosan ki lehet számolni, hogy miért. részedről nagyon megterhelő volt, elhiszem, hogy borzasztóan megdolgoztál rettentően kevés pénzért, azonban ha valaki egy hónapon keresztül mondjuk kiégett izzókat cserélget egy mélygarázsban, az nyilván nem fog annyit érni, mintha valaki ugyanezen idő alatt egy megrendelésre szoftvert fejleszt, esetleg hatalmas felelősséggel egy százezer alkalmazottat foglalkoztató céget irányít.

Az utolsó mondatodra sajnos csak annyit tudok mondani, amit fentebb is írtam, hogy egy munka értékét több féle módon lehet megítélni, de a pénzt amit kapsz érte, az határozza meg általában, hogy mennyire értékes a gazdaság számára az, amit a munkáddal előállítottál.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) tkazmer válasza spirit007 (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

ugyan már, azt elismerem, hogy nem mezőnagymihályfán lakok, de azt sosem fogom elhinni, hogy 2millió magyar az országban közel van ahhoz, hogy, mint mondtad 'megdögöljön'.
az okoskodót valóban negatív jelzőnek vettem, bocs :B

a megoldásoddal kapcsolatban olvasd el a beszélgetés alapjául szolgáló cikket a napionline-on, és észre fogod venni, hogy tulajdonképpen erről is szól a dolog, amit leírtál, csak ők még tovább mennének. ha ebben nincs benne, előkeresem a megfelelőt, mindenesetre ennél komplexebb az elképzelése a 4 gazdasági szakembernek, minthogy egy apró részlet alapján feltétlenül rossz véleményt állíts fel róluk.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) Vistaboy válasza tkazmer (#28) üzenetére


Vistaboy
veterán

"és kisebb cégeknél a vezető az is, aki a pénzét kockáztatja azzal, hogy egyáltalán alkalmaz."
Már ne haragudj, de egy olyan cégnél, ahol olyan bútorokat gyártottunk, aminek darabját 1000.€ és 10.000.€ közötti összegekért adják el külföldön, ott mi a kockázat a minimálbér kifizetésében? :F Százszámra vannak a munkanélküliek, akik közül sokan alig várják, hogy ha minimálbérért is, de dolgozhassanak. Azzal hogy én eljöttem onnan, és komoly 55.000.Ft.-al megvágtam "szegény vezérigazgató urat", most biztosan csődbe megy a cég. ;] Ugyan, évente több milliárdos haszonnal dolgoznak (Tudom, mert mondták bent többen is, hogy mi folyik ott), és fontosabb volt neki a gyár kidekorálása, minthogy elismerésképpen a munkánkért, legalább egy 10.000.Ft.-os prémiumot adott volna. Milliókat költöttek az új belépőrendszerre, mert el akart dicsekedni valamelyik külföldi vendégének, hogy "milyen szépen villog meg csipog a beléptetőkapu". :(((

"a munkád valószínűleg ennyit ért."
Miért szakítsam meg magam, amikor úgysem lesz több a pénzem akkor sem, ha kétszer annyit csinálok? Ha tényleg úgy is lett volna, hogy darab vagy idő után fizetnek, akkor más. De betanulási idő alatt tökmindegy hogy mit csináltam, ugyanazt a minimálbért kaptam. Akkor kaptam volna meg a rendes, 550.Ft.-os bruttó órabért, ami kb. bruttó 100K egy hónapban, ha hozom a 100%-ot. Csak viszonyításképpen: Egy hónap alatt annyit fejlődtem, hogy a hónap végére 53%-om lett. Pl. egy 25-30 perces bútort egy óra alatt tudtam csak megcsinálni. És itt olyanra gondolok, amiből több volt egyszerre és már eleve tudtam hogy hogyan kell összerakni. Amelyiket meg még nem ismertem és kérdezgetni kellett, az bőven volt két óra is néha.

"de a pénzt amit kapsz érte, az határozza meg általában, hogy mennyire értékes a gazdaság számára az, amit a munkáddal előállítottál."

Egy hónap alatt kb. naponta 8-10 bútort csináltam meg. Összesen kb. 200-at. Ezért én kaptam 55.000.Ft.-ot. EGY (!!!) bútor ára pedig minimum 1000.€ (!!! ) Csak egy bútornak az árát adták volna ide a 200-ból, akkor is jóval többet kerestek volna rajtam, de ha már ebben a ***censored*** országban megtehetik hogy ennek az elenyésző százalékáért alkalmaznak, akkor miért ne? Hagy legyenek még gazdagabbak a köcsög külföldi f@szfejek, az sokat segít az államon.

Ui.: Figyi, tényleg hagyjuk a témát, mert már amúgyis elég szarul vagyok amiatt hogy egy fél óra múlva mennem kell melózni SZOMBATON!!! :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#31) Crystalheart válasza tkazmer (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem akárhogy is tesznek mellette, a minimálbér teljes eltörlése csak a feketegazdaságot növelné. Érted, alkalmaznának 20 ezer/hónap, és zsebbe meg menne 80. Ez teljesen biztos, hogy így lenne, még ha csak 5% adó volna is.

(#32) Skodry


Skodry
aktív tag

Én azt várom mikor a kormány bejelenti ,hogy az adód megadósztatjuk 20%osan.

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#33) tkazmer válasza Vistaboy (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

a pénze kockáztatása arról szól, hogy felépít egy gyárat, ahova beenged téged. Ő akkor még nem tudja, hogy te minden ablakot kidobsz e egy csavarhúzóval, esetleg minden összeszerelt asztal lábát kitöröd e vagy sem.
a belépőrendszernek is valószínűleg volt más oka azon kívül, hogy eldicsekedjen vele, ugyanis mint mondtad, milliókról van szó. A tulajnak meg lehet, hogy éppen azok a milliók hiányoznak a yachtjához, és ha megtudja, hogy az igazgató szórja a pénzt, akkor ott nagy balhé lesz.

egy hónapban termeltél 200.000 eurónyi bútort. a 200.000 euró viszont csak bevétel. a bevétel és a haszon között pedig gyakran hatalmas a különbség. gondolj bele, valószínűleg a gyár felépítése nem 2 fillér volt, az 1000 eurós bútornak van anyagköltsége is, mert senki nem vesz hulladékfából vagy vasgyári hulladékból készült bútort 1000 euróért, a gyárnak van fenntartási költsége, fuvarozás, stb., stb. Nem ismerem mondjuk a bmw alkalmazottak bérét, vagy hogy hazai példát vegyek, az audi alkalmazottainak bérét, de azt kétlem, hogy milliókat keresnek, holott legalább annyira elit termékeket gyártanak, mint a 10.000 eurós bútor.
persze van hatalmas haszna is a cégnek, de ha már egyszer felépített egy gyárat, kockáztat rengeteg pénzt amikor abba alkalmazottakat enged, akkor szerintem normális, ha a tulajdonos nem koldul.

emlékeim szerint ma azért van munkanap, emrt jövő héten pénteken nem lesz.

(#31) Crystalheart
a szintén a cikkben lévő javaslat szerint az adócsalókat igen komoly börtönbüntetéssel sújtanák. A cég vezetője tehát meggondolja majd, hogy ér e neki 10 évet, hogy mondjuk 100x 50.000 forintot spórol egy hónapban a cég pénzéből a jobb eredmény érdekében.
ráadásul azért elkönyvelni sem hiszem, hogy olyan egyszerű lenne a zsebbe adott jövedelmet egy nagy cégnél, amelyiknek ráadásul külföldről van bevétele (tehát nem mari néni vegyesboltja, ahol esetleg pista bácsinak nem ad számlát, és az így szerzett adómentes jövedelméből kifizeti katikát az új alkalmazottat)

(#32) Skodry
to the best of my knowledge már van ilyen:) egy autó esetében a vámmal és regisztrációs adóval növelt összeg után fizeted az áfát. pont 20%-al adóztatják meg tehát az adót

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) Wolverine válasza tkazmer (#33) üzenetére


Wolverine
félisten

Jól emlékszel.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#35) Vistaboy válasza Wolverine (#34) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tudom, hogy munkanap van, de akkor is... :O :O :O
A szombati meló mindig nehezebb. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) Vistaboy válasza tkazmer (#33) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, meghajlok az érveid súlya alatt... ;] :R

Már csak azért is, mert fikarcnyit sem érdekel, hogy a sok ***censored*** főköknek miből futja minderre. Mert hogy nem az ő pénze, abban biztos vagyok. Lehet, hogy egyszer, még az ősidőkben, amikor elindult ez az egész, belerakott pár milliárdot. De hogy azt a pár milliárdot nem kétkezi munkával kereste, az is biztos.

Részemről a téma lezárva, kutyát nem érdekli az egész.
Foglalkozzunk inkább azzal, hogy mi a jó francért akarnak mindenre, amin amúgyis van ilyen-olyan adó, még egy féle adót rátenni?

Oké, közben kiderült, hogy valószínűleg elvetik a javaslatot, de akkor is, nekem olyan érzésem van, hogy nem utoljára hallottunk az Internet-adó-féle hülyeségekről. :(

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#37) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Az Invitel nem ért egyet az internetadóval.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy ki az, aki egyetért?
Így legalább tudjuk, kit kell ***censored***. :(((

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) Crystalheart válasza tkazmer (#33) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindez mit sem érne a jelenlegi ellenőrzés mellett, a jelenlegi ellenőrző kapacitás mellet, mikor aránylag kicsi az esélye a lebukásnak. Egyáltalán mit sem ér a készpénz mellett... :| A szigorúbb büntetésnek a hozománya volna még talán az is, hogy még inkább fű alatt menne az egész. (Itthon volt már hasonlóra példa.)

A pénzforgalmat teljesen át kellene ültetni egy nonprofit bankrendszerre. Nem volna két fillér, de talán néhány völgyhídon megspórolhatnák... :(((

(#39) g@bo válasza tkazmer (#28) üzenetére


g@bo
nagyúr

" a munkád valószínűleg ennyit ért. "

ezt a baromságot.

pesten egy biztonsági őr keres 80 ropit / max 200 órával, nem a legtrógerebbre gondolok/ vidéken a szalagmunkás 70et.

egyik termel, másik here. de mitől érne a szájtáti "munkája" 10 rugóval többet?

semmitől, nem ér annyit, csak nem volt hüje, aki 70é elvállalja.

annyit ér a munka, amennyiért a legolcsóbb rákényszerült szerencsétlen elvállalja.

(#40) Crystalheart válasza g@bo (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos a nagy magyar helyzet az, hogy ha nem vállalja ennyiért, akkor a kedves cég kimegy Romániába, vagy még keletebbre, valahova Kínába... Egy idő után szinte biztosan be fog következni ez. Érdekes lesz akor a munkanélküliség alakulása, a mai oktatási és foglalkoztatási tendennciákat nézve.

(#41) Vistaboy válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Vistaboy
veterán

Szerintem ott a pont nálad.
Már a régi helyemen is, ahová visszavettek, ott is pedzegették nemrégen hogy állítólag nem lesz idén órabéremelés, mivel már így is többet keresünk, mint amennyiért máshol másvalaki el tudná vállalni ezt a melót, amit csinálunk.

Úristen, mikkel nem foglalkoznak, csakhogy még többet sarcoljanak ki belőlünk. Csak arra mikor figyel már fel valaki, hogy már lassan itthon többe kerül minden, mint ott, ahol ötször ennyit keresnek.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Várható volt, hogy nem lesz az egészből semmi se. De amugy nem drágult volna semmi se ész nélkül, mert max 100 ft egy internetelőfizetés 1% a, de akkor is hülyeségnek tartom .

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) Crystalheart válasza Vistaboy (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A gond nem itt van, hiszen ez régen is így volt. A gond ott van, hogy az ország a betanulható szalagmunkára áll rá, miközben 10-20 év múlva nem marad cég, aki ezt ne Kínában tanítaná inkább be, ahol örül a paraszt, ha keres (forintba átszámolva) 20-30 ezret.

Az országnak rövidtávon hasznára válhatnak az idetelepülő cégek, gyárak, Pl. Szlovákia gazdasági növekedésének nagy részét a kocsigyárak adják. De egyszer ott is eléri az életszínvonal azt, ahol mi vagy ahol a nyugatabbra élők vannak, és akkor onnan is kitelepülnek. Aztán ha majd keleten is nagy lesz a fogyasztás, majd mennek Afrikába, ha éppen nem lesznek polgárháborúk, satöbbi. A globalizáció korában ezzel nem igazán lehet mit csinálni, és nem is kell, hiszen a nyugati cégek profitja így a legnagyobb, ami a nyugati országoknak nem rossz. A termelőknek sem rossz, hiszen a bérek meg oda mennek, van foglalkoztatás. Az egész azoknak rossz, akik a kettő között vannak, akiknek nincsenek világcégeik és nincsenek gyáraik sem. Mi nagyon effelé haladunk... Túl nagyok már az igényeink, ami egy természetes dolog, de amellett nincs tőkénk átnyergelni a szamárról lóra. Kivéve egy dolgot: az emberi tudást, mert tudományokban nem vagyunk hülyék. Szerintem az egyetlen irány egy erősen szakmai, tudományokkal foglalkozó, emellett a szórakoztatóiparra épülő gazdaság kialakítása lehetne. Itt előnnyé kovácsolhatnánk azt is, hogy nem vagyunk nagyon sokan. Időben el kellene kezdeni, mert mindenki másnak előbb jut majd eszébe, és akkor már késő lesz.

(#44) Vistaboy válasza Crystalheart (#43) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazat kell adjak, már szinte minden álláshirdetésben csak erről van szó, hogy betanított munka minimálbérért. És majdnem mindegyik tényleg szalagmunka, valahol automata gépsorokat kell kiszolgálni, mégcsak kezelni sem engednek semmit. Csak pakold bele az anyagot, a gép elintézi a többit. Máshol sz@rnak rá, hogy milyen szakmád és tudásod van, amíg nem viszel ilyen-olyan papírt (Ami ugye az iskolák, tanfolyamok elvégzéséhez szükséges pénzmennyiség hiánya miatt sokszor nincsen), addig nem végezhetsz jobban fizető szakmunkát, még ha meg is van a tehetséged és a gyakorlatod hozzá. Amíg nincs papírod, lesz@rnak.
Én is így vagyok, festő vagyok, esztergályos végzettséggel. A szakmában nem tudok dolgozni, mert mindenhol elvárás a legalább hároméves gyakorlat. De hogyan szerezzen az ember gyakorlatot, hogy ha nem tud elhelyezkedni a szakmában? A festéshez értek, igaz oda úgy kerültem, hogy felvettek segédmunkásnak, majd később lehetőségem volt kipróbálni a festést, persze több pénzért. Bevállaltam, és azóta festek. Ennek már több, mint nyolc éve. De máshol nem tudok festőként dolgozni, mert iskolát nem végeztem. Egyszer régen mondta a főnököm, hogy lehet hogy lesz majd lehetőségünk egy továbbképzésen részt venni, aminek eredményeképpen kaphatunk papírt a festésről, amivel bárhol tudunk majd dolgozni, de sajnos nem lett belőle semmi. Ráadásul a cég mostanra már nagyon a csőd széle felé sodródik, annyira kevés megrendelésünk van, hogy nem tudjuk hogy kihúzzuk-e az idén?
Állítólag tervezik, hogy más irányba nyitunk gyártásügyileg. Azaz nem csak kandallókat fogunk gyártani, hanem egyéb fűtéstechnikai berendezéseket is. Majd meglátjuk, reménykedni még lehet.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#45) Vistaboy válasza Jégkokó (#42) üzenetére


Vistaboy
veterán

A gond nem azzal a 100Ft.-al lett volna, hanem azzal, hogy sok kicsi sokra megy alapon mindenért többet kellett volna fizetnünk. Nem csak az internetért, hanem a létező minden olyan dologért is, amihez a kultúrát csak egy kicsit is kapcsolni tudták volna. Márpedig elhiheted, hogy kitaláltak volna olyan kacifántos dolgokat, amik nem juthatnak más, kevésbé "értelmes emberek" * eszébe.

* Ezt most negatív értelemben gondoltam.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) g@bo válasza Vistaboy (#44) üzenetére


g@bo
nagyúr

hehe, én is esztergályos voltam. 5 évig cnc. kerestem 2 műszakban retkes 14 ropit, majd elmentem irodapatkánynak 16k ért... azóta rá se néztem a drehagépre. :K

mondjuk gyár sincs...

amúgy nem vágom mi lesz, ha minden melót kinába visznek, mi miből vesszük meg az olcsó vackokat, ha nincs állás? lassan a rezsire keresünk.

(#47) Crystalheart válasza g@bo (#46) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondom, rá kell állnunk a szórakoztatóiparra (a kutatások mellett). Informatika, filmipar, zene, kultúra, nyaralások stb. Persze nem kizárólagosan, de az összes fölös munkaerőkapacitást, aki tudja csinálni, rá lehetne kapcsolni. Most a gazdaság úgy néz ki kb, hogy szabadjára engedték, hadd alakuljon, ahogy akar. Van, ahol ez működik, de itthon és egész K-Európában sajnos úgy akar, hogy elmegy innen.

TV-ben láttam múltkor a Házon Kívülben - de utánaérdeklődtem illetékestől, és tényleg -, Magyarország évente kb 3 milliárdot költ az országimázsra. Eközben 900 milliárd becsült bevétele van a turizmusból. Ergo abból van majd' 1000 milliárdunk, az egyéb kedvező gazdasági hatásokat és a vállalkozások egyéni profitját leszámítva is, amiért a jelen rendszer nem sokat tett: külföldön siralmas a vélemény Magyarországról, már ha van egyáltalán valamilyen. Nem igazán lehet hirdetésekkel, reklámokkal találkozni, amik az országot népszerűsítenék, pedig ebben lenne a legnagyobb biznisz. Azután, ha ez meg is volna, még mindig nem volna elég kielégítő a helyzet. Ugyanis a külföldi turisták kedveltebb útvonalai, helyei koszosak, büdösek, minenhol hajléktalanok lézengenek, a macskakő följött, sárfoltok és még ki tudja mi, 18. századi Londonra emlékeztető állapotok...

A főváros költségvetése 2005-ben kb. 400 milliárd forint volt. Gondoljátok el, ha a turizmusból befolyó összeg csak a másfélszeresére nőne - és ez még igen kis növekedés ahhoz képest, hogy most mennyire a béka feneke alatt van -, ez az összeg megduplázódhatna. (Budapest mégiscsak az ország kirakatvárosa.) Szerintem egy ideig aránylag sokat kellene költeni a turizmus célpontjainak megújítására, és a hajléktalanok elpucolására.

(#48) tkazmer válasza g@bo (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

semmitől, nem ér annyit
ó, dehogynem. a 'szájtáti' adott esetben igen komoly károktól mentesítheti az őt alkalmazót. ezen kívül gyakran információval is szolgálhat (bankban tudtam már meg 1-2 dolgot a biztonságiőrtől, mert nem volt kedvem kivárni a sorom), bár nyilván ez nem munkaköri kötelessége. ezen kívül prezentációs célja is van, szintén pl bankban azt mutatja, hogy ott vigyáznak az ügyfelek pénzére.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.