Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yany


Yany
addikt

A borda nagyon csinos darab. Ez a mókuskerék viszont nem tudom, hogy mennyire csendes. Méretéből kiindulva mondjuk meg van benne a potenciál, hogy lassan forogva is jól ellátja a feladatát.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2) Zotya84


Zotya84
őstag

"Kiemelendő viszont, hogy a ventilátor kifejezetten jól van beépítve, hiszen nagyon könnyen eltávolítható, így egyszerűen lehet majd olajozni."
Micsinálni? :Y


BTW, jól látom, hogy a SoC körül van még hely felforraszható chipeknek? (Gondolom DRAM-nak...)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) Tengo válasza Yany (#1) üzenetére


Tengo
aktív tag

Eddig bárhol olvastam, vagy néztem ,mindenki csendesnek mondta. Bár nem hiszem, hogy next gen címekkel próbálták volna, ami a lelket kihajtja belőle. (astroboy, meg PS4 címek)

(#4) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Gyári szétszerelős videó? Ne már... :(
...hol marad így az izgalom, hogy mi lapul a burkolat alatt, és a gari is megmaradjon? :DDD

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#5) yarsley válasza Zotya84 (#2) üzenetére


yarsley
aktív tag

Az elírás lesz, WD 40 kell neki :DDD

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#6) arn


arn
félisten

szep munka...

de olajozni? wtf... ha mar zorog, akkor feldughatod az olajozassal, sose lesz olyan, mint uj koraban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) #06658560 válasza LamerGyuri (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már az Ifixit is outsourcingol.

(#8) atus72


atus72
senior tag

Mekkora ez a gép? Vagy a japán bácsi kicsi?

(#9) pandras83


pandras83
senior tag

az a tény, hogy (viszonylag) egyszerűen rakhatsz bele plusz nvme ssd-t (nem sony exkluzív drága sz#rt) már önmagában idú húzna, ha döntenem kellene

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#11) Solten válasza atus72 (#8) üzenetére


Solten
addikt

Mindketto, bar a gep ormotlanul nagy.

Saor Alba

(#12) Zotya84 válasza yarsley (#5) üzenetére


Zotya84
őstag

Látod, erre nem gondoltam...
És #7 Kopi31415: :D

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) Abu85 válasza pandras83 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem akármilyen SSD-t, a Sony is csinál egy kompatibilitási listát, ami megfelel sebességben a beépített SSD-nek. Szóval ugyanúgy marhára drága lesz. Eleve a PCI Express 4.0 a minimum.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) arn


arn
félisten

en mar vagy 15 eve mindig a kovetkezo evben veszek konzolt :D

van meg letjogosultsaga az optikai meghajtonak? tehat olcsobb azon beszerezni majd eladni a jatekokat lemezen pl?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) Duck663


Duck663
őstag

Csalódott vagyok, az a véknya kis lemez "hűti" a memóriákat? A másik a gyári SSD nem cserélhető? Most komolyan? Az egész alaplapot cserélik majd, gari időn túl meg vegyél másikat? Hatalmas Tas Lee jár a fejlesztőknek. Viszont van egy SSD bővíthetőség, így a legjobb azzal kezdeni, hogy ne a belső tárhelyet kezdje amortizálni már az első pillanattól kezdve.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#16) Duree


Duree
veterán

A szervizek tapsolhatnak örömükben mert rendkívűl átgondolt konzol, könnyű szétszedni.

duree54

(#17) arn válasza Duck663 (#15) üzenetére


arn
félisten

ez nem pc, nem tudom mit vartal... gyanitom van ra gar, miert ne lehetne a belso ssdt hasznalni? a sonyra tartozik, hogy megoldja a mukodeset.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Abu85 válasza Duck663 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A memóriáknak igazából nem kell hűtés. Némelyik memóriagyártó például kifejezetten nem ajánlja.

20 évet kibír a belső SSD is. Addigra meg veszel PS7-et.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Duck663 válasza Abu85 (#18) üzenetére


Duck663
őstag

De nem ám, 20W+ biztos, hogy zabálnak! Jó az, ha tojást is süthetünk rajta.

20 évet? Aha. Hát kíváncsi vagyok, mikor fognak előjönni az első SSD gondok. De szerintem nem kell rá túl sokat várni. Nekem ami a gépben van 3 éves és már csak az újkori teljesítményének felét, harmadát tudja és még csak nincs is nagyon nyesztetve, 65TB-nál jár, csak.

(#17) arn: Lehet, csak gyorsan fog degradálódni!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#20) Lacee1986 válasza atus72 (#8) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nekem is az volt az első reakcióm, hogy ez baromi nagy.

(#21) Cefet


Cefet
aktív tag

Átgondolt tervezésű, jól megépített gép.

(#22) menpee


menpee
aktív tag

A liquid metal nem lesz gond ide? Főleg évek alatt elég lehet magában a gravitáció is, hogy kifolyjon a felületek közül. Látom a socket körül azt a porózus anyagnak tűnő dolgot, a felitatásra és zárlat elkerülésére lehet ott.
Bár gondolom dolgozott rajta néhány mérnök, hogy ez ne jelentsen problémát 5+ év múlva se.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#23) Cassi válasza Abu85 (#18) üzenetére


Cassi
senior tag

20 év? Az a terheléstől függ, amit előre nem tudunk pontosan az újféle betöltő miatt.

Nem tudom, lesz-e valami HD Sentinel-szerű állapotkijelző a PS5-ben, de biztos vagyok benne, hogy lesz ilyenre szükség.

(#24) Busterftw válasza atus72 (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

A videoban elhangzik, ezzel kezdi:
104mm szeles, 390mm magas, 260mm hosszu(?).

(#25) arn válasza Duck663 (#19) üzenetére


arn
félisten

dehogy fog... a 65tbod az lofutyi, olcsobb m2 ssdre 1500-2000tbot adnak meg tbos meretnel. ilyen felhasznalassal 70-100 evig hasznalhatod, es meg lehet utana is mukodni fog, csak eppen elerte a garantalt limitet.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) arn válasza Cassi (#23) üzenetére


arn
félisten

5 evre tuti jo lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) Abu85 válasza Cassi (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azok olvasnak nem írnak.

Írni ezek az SSD-t csak telepítéskor és játékmentéskor fogják. Ha mondjuk éjjel nappal csak törlöd és telepíted a játékokat egymás után, akkor lesz veszélyben az élettartam, de ha játszol is rajta, akkor nagyon sokáig elég lesz, egy évtizedig minimum.

(#19) Duck663: Ezeknek a memóriáknak tökéletes. Nem véletlenül vannak megadva az üzemhőmérsékletek. Az az optimális, ha 65-85°C között működnek. Úgy szokás belőni a hűtést, hogy ezen a hőmérsékleten legyenek, mert azt mondja a memóriák gyártója, hogy itt működik a termék jól.

Ahhoz, hogy ezen elérd mondjuk a 65 TB-ot három év alatt, minden nap kétszer le kell törölnöd és újra kell telepítened egy 40 GB-os játékot. Általában ezeket a gépeket úgy használják, hogy megveszik a játékot, telepítik és használják, nem fogják naponta kétszer újratelepíteni. Ha pedig csak használod, akkor csak olvasol róla. A konzolok tipikus felhasználási területét figyelembe véve az adattároló terhelése 95+ százalékban olvasás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) siposz válasza Duck663 (#15) üzenetére


siposz
aktív tag

De mitől amortizálódna? Játékokat raknak rá, nem 4K videókat vágnak.

(#29) #10949376


#10949376
törölt tag

mikor törik fel? :)

(#30) jeni


jeni
félisten

Ciki,hogy nem angolul beszél a Sony Playstation divízió alelnöke!

(#31) hombre[EU] válasza jeni (#30) üzenetére


hombre[EU]
veterán

az lenne a ciki,ha elkezdene angolul beszélni :D

Life, Uh, Finds A Way

(#32) fecke78


fecke78
senior tag

Sztereotipia azért mert Japán a fazont nem biztos,hogy Sonynak hívják :DD

[ Szerkesztve ]

(#33) #25954560 válasza Lacee1986 (#20) üzenetére


#25954560
törölt tag

ugy latszik nagyreszt a hutes miatt lett ekkora: sok hutofelulet, nagy mokuskerek.
figyeltek a csendre is, ezert mondja h a bluray meghajto is ket reteg szigeteles alatt van, femlemezekkel burkolva h ne hallatsszon annyira, mikor felporog a lemez.

nekem tetszenek ezek a megoldasok

(#35) Duck663 válasza arn (#25) üzenetére


Duck663
őstag

Hát ez az, ezért írtam, hogy csak, nincs agyonhasználva, de mégis 100-240MB/s már csak az olvasási sebessége (írás se több).

Ebben az esetben nem lesz külön SSD gari, a konzolra lesz egy gari, de ha elszáll az SSD akkor csere helyett a konzolt cserélheted! Simán elfordulhat gyors degradáció, ami után a játékok már nem úgy fognak betölteni, ahogy kellene.

(#27) Abu85: Igen ám, csakhogy ez kicsi. Legalábbis a játékokhoz képest, plusz nem tudod, hogy az OS mit és hogy használ. 100GB mondjuk egy játék akkor ráfér 6, és slussz. Ha több játékot akarsz akkor vagy plusz SSD vagy telepítgetsz. De még mindig nem tudod, hogy az OS milyen terheléseket ró majd az SSD-re, lehet a játékok nem, mert mondjuk nem telepítgetsz sokat, de majd az OS kinyírja, és akkor cserélheted a konzolt, nem lehet csak az SSD-t. Egyáltalán nem jó, nem tetszik az, hogy az alaplapra tették az SSD-t.

(#28) siposz: Attól hogy használod! :) Én sem vágok minden nap videót, tényleg nagyon óvatosan használom, mégis valamiért nagyon használódik.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#36) Samott


Samott
addikt

Mondjuk ha nem ilyen hulye ivelt hazba raktak volna ugyanezt akkor kisebb is lehetne. Ami jo hir hogy a feher oldallap konnyen eltavolithato, szoval ha a sony nem csinal feketet hamar lesz utangyartott fekete az aliexpressrol. :) Microsoft szetszedos videoval osszevetve az olcsobban gyarthato szvsz.

SSD bovites aran nem erdemes aggodni, mire igazan elterjed ezek az ssd-k is megfizethetoek lesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37) Abu85 válasza Duck663 (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha napi háromszor négyszer telepítesz játékot, akkor az SSD nem neked való.

Az OS amúgy csak fut. Az is leginkább olvas egy konzolon, főleg akkor ír, ha firmware-t frissítesz. Ahol számít az SSD-knél az írástűrés azok a szerverek. Ott a munkafolyamat nagy része írás. De amíg az adatokat 95%-ban olvassa egy rendszer, addig ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) bozont válasza Duck663 (#35) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom nálad mi lehet a probléma, de nekem volt egy Samsung 830 SSD rendszernek és néha játék is volt rá telepítve. Közel 170TB írás volt rajta mikor lecseréltem (kb 5-6 éves lehet már nem emlészem pontosan) és még mindig szépen teszi a dolgát Anyu laptopjában. Sebességvesztés nincs. Szintúgy egy 840 EVO kb 80TB írással, semmi probléma, még mindig dolgozik az új tulajnál.
És az eddigi elég nagyszámú felhasználói tapasztalatok alapján nem igazán kell a degradálódás miatt aggódni (nagyobb az esély a vezérlő meghibásodásra). Sokan használják már torrentre is és még úgy is többszörösét bírják a fentebb írt értékeknek.
Szóval havi néhány játék telepítése az semmi kb, szerintem a rendszer sem fog többet irkálni mint egy Windows.

[ Szerkesztve ]

(#39) siposz válasza Duck663 (#35) üzenetére


siposz
aktív tag

Nem tudom hogy csinálod, nekem egy 3 éves, 256 gigás samsungom van 61 TB írással, se tárhely, se sebességproblémám nincs. Mintha új lenne.

(#40) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Az a liquid metalnál ilyen #miafene?? érzésem volt, mikor megláttam a videóban! :Y S hogy mindezt egy 500 Eurós konzolba beleteszik és nem spórolják ki...PC-n eddig is csak a csúcskategória kiváltsága volt. Becsületesen megkapta az anyagot, nem spóroltak!

A ventik is szép nagyok, ahogy a borda is combos. Én úgy látom, hogy lényegében az aráért egy tisztességes PC-t kapunk. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) buchy


buchy
tag

Ahogy nézem ebből érdemes várni egy slimet :)

(#42) arn válasza Duck663 (#35) üzenetére


arn
félisten

nem lesz a mukodest befolyasolo degradacio.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) BrezaJ


BrezaJ
csendes tag

Elnézve ezt és a Boxot (Series X) valahogy az a benyomásom támadt, hogy nagyon baba, de mintha bonyolultabb és emiatt több hibát rejthet a rendszer az évek alatt. Mert tök jó mernokileg meg minden, de mi van ha bekrepál valami, paszta(fém) cserés...

(#44) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hogy azt a talprendszert seki sem említi.... :Y na ez egy japán termék, már csak ennek milyensége miatt is :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kívül is belül is nagyon jól néz ki. Nagy gratula a tervezőnek. :R :C

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#46) tailor74


tailor74
őstag

Jó lesz ez. :K
Korrekt kivitelezésnek tűnik ennyi pénzért.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#47) yericho800


yericho800
aktív tag

olyan a kialakítása mint egy blower hűtős vga kb :K
szép az a borda :K

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#48) yericho800 válasza #25954560 (#33) üzenetére


yericho800
aktív tag

valószínű...
minél kisebb lenne annál kisebb borda, venti annál többet kéne pörögnie a ventinek ergo hangosabb lenne, plussz a kisebb térfogaton konnyebben melegedne az egész :K

R5 3600 4,2ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

(#49) Tidus


Tidus
addikt

Röviden tömören, profi a cucc.

(#50) Duck663 válasza Abu85 (#37) üzenetére


Duck663
őstag

Nem telepítek! :) Amúgy honnan tudod hány meg hány update jön majd egy játékhoz, főleg ha multija van. Ott a RS Siege, ahhoz már az évek alatt legalább 500GB adat jött a frissítések során.

Igazából fogalmam sincs, hogy miért lassult ennyit, mert tényleg nincs agyonhasználva. Ami szintén érdekes, hogy valamiért az írt adatok mennyisége magasabb, mint az olvasotté! Ezt sem tudom, miért lehet.

(#38) bozont: Nekem HyperX van, de az biztos, hogy még egyszer tőlük nem veszek semmit. Borzasztóan tré gyártó. Van egy régi Corsair GT-m is, 120GB-os modell, sokkal régebbi, mégis sokkal gyorsabb, de sajnos kicsi.

(#39) siposz: Legközelebb én is Samut veszek, nem holmi Kingston almárka szemetét.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.