Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bodz


Bodz
nagyúr

Azért a cikk címe erősen túlzó.

(#2) rudi válasza Bodz (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Jogos, betesszük feltételes módba. Aztán lehet, 3-4 év múlva rajtad nevetnek majd, hogy néd a Bodz nem látta a fantáziát ebben a szupermenő dologban ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) Bodz válasza rudi (#2) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem írtam, hogy nincs benne fantázia. De jelenleg még biztosan nem lesz az F1 ellenfele se nézettségben, se semmi másban.
3-4 év múlva meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) ezmiez36


ezmiez36
csendes tag

Mire ez a drón láz én nem értem. Ezer éve vannak pl. helikopter modellek (elektromosak is) azokat csak a modellezőket érdekelték. Én nem látom azt a különbséget a kettő között ami ekkora divathullámot okoz. Most meg drón versenyek, drón törvények stb ..

ezmiez36

(#5) zzola


zzola
félisten

Ez nagyon tuti lehet!

(#6) myckie2 válasza ezmiez36 (#4) üzenetére


myckie2
őstag

Eddig nem volt olyan jó minőségű kis kamera, amit rá tudtak volna szerelni egy drónra (RC helire). Most már van.

(#7) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

"Hawaijon"
Ez fájt :W

Persze, hogy az ESPN felkarolja. Az arab bácsik vaskos dollárkötegeinek kevesen tudnak ellenállni.
Na de párhuzamot vonni a Forma-1-el...kb. mintha a Foci VB-t és az NFL-t vennék egy kalap alá; teljesen más világ.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#8) Beri78


Beri78
őstag

a Forma 1 nezettseget manapsag meg a Baratok kozt is veri :)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#9) gerii


gerii
addikt

Ez is csak egy hypevonat, nem lesz belőle semmi.

(#10) BiP válasza Bodz (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyiban nem túlzó, hogy az ESPN-ről van szó, ott meg alapból nem nézik annyian a forma-1-et. (legalábbis amcsiban nem. Az araboknál lehet, hogy megy).

(#11) flashpointer válasza ezmiez36 (#4) üzenetére


flashpointer
őstag

Most már olcsón és kis súlyban lehet telepakolni giroszkópokkal , kamerával ha nem érsz hozzá a szélben is függeszkedik magától azon a ponton ahol hagytad, ezért sokkal könnyebb vezetni mint az "ezer éves" heliket amihez annyi gyakorlás kellett a csak le nem zuhanáshoz is hogy nem sokan öltek bele annyi időt.

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez a kényszeres Formula-1-hez történő hasonlítgatás valami PH specialitás. Csak így lehet szerintetek legitimálni ezt a 'sportot'?

@BiP
Eleve kizárt mivel az NBC Sports közvetíti.

[ Szerkesztve ]

(#13) BiP válasza MeszesKPT (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor meg pláne. De így legalább kellően bulváros címet lehetett írni :)

(#14) #20655360 válasza Beri78 (#8) üzenetére


#20655360
törölt tag

Van még F1 és Barátok közt? :D

(#15) hemaka válasza Beri78 (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kb ja, faj is a ven foszernek a feje. Bar ehen nem fog halni.

ayy_lmao
Sajnos van :D

[ Szerkesztve ]

(#16) kaldib


kaldib
csendes tag

A drónok harca nagyon menő. Vagy keverem valamivel?... :D

(#17) wolfman válasza flashpointer (#11) üzenetére


wolfman
veterán

Igen itt lehet a nyitja a dolgoknak, hogy most itt ezekben komoly elektronika van az alapvető le nem zuhanó egyensúlyban tartásnak is. Itt konkrétan azt irányítod amit mozogni akarsz, egy régebbi komoly helikopternek meg mindent számításba kell venned.
Feltűnő is volt hogy a kis suhanc kölkök is kenik ezeknek a gépeknek. Meg egyelőre gondolom csak Dubai szerű városokban meg fesztiválok központi témájaként lesznek ezek csak elterjedve.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"Versenytársat kaphat a Formula-1" nagy a tolongás ;] . Nem rossz ez a drón verseny, de én inkább a Formula-E [Roborace] versenyekre leszek kíváncsi.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#19) shteer válasza rudi (#2) üzenetére


shteer
titán

13-14 év múlva se

..szerintem jónak tűnik

(#20) Assimilator


Assimilator
őstag

Az E-sport utan a kovetkezo vilagcsoda lesz aminek reven tizeneves taknyok milliokat keresnek majd. Aztan 19 evesen teljesitmenyfokozoktol szetcsuszott aggyal lenyilatkozzak, hogy milyen kemeny az eletuk es, hogy a profi sport bizony brutalis vilag. Hanyinger. :U

(#21) atike


atike
nagyúr

Mitől lenne ez versenytárs épp az F1-nek? :F Miért nem bármi másnak....?

Nem hiszem, hogy megérintene valaha akkora tömeget, mint az F1. Biztosan van egy réteg akinek tetszik, én magam is megnézem majd szívesen, de azért hogy versenytárs lenne... Erős túlzásnak érzem.

(#22) Beri78 válasza atike (#21) üzenetére


Beri78
őstag

lehet azért így írták, mert kb ugyanannyi verseny lesz világszerte, ugyanolyan időbeosztásban (szabadedzés, időmérő, verseny...)

és lehet ugyanakkora budgetből gazdálkodnak majd a csapatok ;]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#23) atike válasza Beri78 (#22) üzenetére


atike
nagyúr

Változik a világ, de azért egy drónverseny mögött más tartalom van mint egy Forma 1-es futam mögött... Lehet.

Ennyi erővel a Red Bull Air Race is leüthette volna a Forma 1-et... :DDD

(#24) Beri78 válasza atike (#23) üzenetére


Beri78
őstag

Nem vagyok semmiben sem biztos.
A RBAR összesen 8 versennyel rendelkezik - és ha jól emlékszem, mindegyik 2 napos. Ide valamiért nem invesztálnak bele akkora összeget (mihez képest persze). Bár a technikát itt is meg tudnák oldani, hogy Tv-ben nézve is nagyon látványos legyen, de valamiért mégse megy (számomra). Továbbá nem egyszerre mennek a pályán, és még sok-sok apróság, ami szerintem unalmassá teszi részemre az RBAR versenyeket.

A drónoknál sok lehetőség van - itt ügye az se lehetne gond, ha ketten összeütköznek, mert 2 gép sérül, és nem kerül az ember veszélybe. Sok izgalmat bele tudnának tenni....Ebben nagyobb esélyt látok...én :B

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#25) arnyekxxx válasza Beri78 (#24) üzenetére


arnyekxxx
veterán

itt ügye az se lehetne gond, ha ketten összeütköznek, mert 2 gép sérül, és nem kerül az ember veszélybe. Sok izgalmat bele tudnának tenni.

szvsz az F1 izgalmát pont az adja, hogy nem elég gyorsnak lenni, de van benne veszély is - még ha más nagyságrendben is mint 20-30-50 éve,

Egy pilótanélküli versenyben pont annyi az izgalom mint egy szimulátorbajnokságon.

(#26) boeing


boeing
senior tag

DRH MB 2. Futam - Hungaroring Május 15.

(#27) kymera válasza Beri78 (#8) üzenetére


kymera
senior tag

:DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#28) Kilobeat


Kilobeat
tag

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a Játék Határok Lélkül lenyomota a Foci VB-t :D
Ráadásul amíg egyesével röpködnek dögunalmas. Az Air Race is csak 30 percig érdekes.
Pedig nekem a VipeOut a kedvenc játékom, de ez attól még messze van.

Mióta Mac-em volt imádom a Windows-t :p

(#29) #20655360


#20655360
törölt tag

Am egy drón légicsata egész korrekt lenne. :C A sima verseny az meh...

Az f1-et is csak azért néztem, h lássam hányan esnek ki az első kanyarban. :D
Máig az a legemlékezetesebb futam, amikor Baumgartner pontot szerzett. :DD

(#30) atike válasza #20655360 (#29) üzenetére


atike
nagyúr

Csak épp akkor a többiek nem kiestek, hanem sztrájkoltak... Bejöttek a boxba. Nem mindenki, így Zsoltinknak pontja lett.... :DDD

(#31) razorka777 válasza atike (#30) üzenetére


razorka777
veterán

Az egy másik futam volt. :U

Baumgartner 2004 Indianapolis-on lett nyolcadik.
A sztrájk 2005-ben volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#32) atike válasza razorka777 (#31) üzenetére


atike
nagyúr

2004-bem Monacóban volt, és igen így visszaolvasva tényleg. Én kevertem a "sztrájkos" futammal. :)

"A szezonnyitón technikai problémák miatt nem ért célba. Első kiemelkedőbb eredményét a monacói futamon teljesítette, ahol a mezőny fele kiesett, ő azonban beért a célba és kilencedik lett. Indianapolisban, az amerikai nagydíjon megszerezte Magyarország első pontját a világbajnokságok történelmében.[2] Nyolcadikként, utolsó előtti célba érkezőként zárt. A Minardi csapat több mint két év után szerzett újra pontot a sorozatban. Ezt követően Zsolt egyszer sem végzett az első tizenöt között, és az év végén elhagyta a csapatot."

forrás

(#33) atike válasza atike (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Ááááááááááááááá

Igen, Indianapolis. Kész. Értő olvasás.... :DDD Korán van., :DDD :B

(#34) #19103744 válasza ezmiez36 (#4) üzenetére


#19103744
törölt tag

Egy drónt nagyságrendekkel könnyebb irányítani mint egy helit. Ha nagyon elrugaszkodunk, nincs orr, farok, oldalsó részei, mégis látványosan tud repülni (multikopter). Az automata lebegtetés szinte a "legolcsóbb" járgánynak is része. Egy nyolc éves is tudja kezelni. Sőt! Egy nő is :D :))

(#35) Geffry


Geffry
aktív tag

Ez mitől sport?

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#36) DithenS


DithenS
senior tag

Hát nem tudom,az a baj hogy olyan kicsik hogy semmit nem látni.Viszont a roborace amit az nvidia csinál önvezető kocsikkal sokkal jobb,minnél több futamon vesz részt a kocsit annál többet tanul.Ott azért lesznek majd borulások ;D

(#37) Ghoosty válasza Geffry (#35) üzenetére


Ghoosty
őstag

Amitől a darts, a snooker, a póker és a sakk is sport.

(#38) atike válasza Ghoosty (#37) üzenetére


atike
nagyúr

Nem is tudom, hogy jó példák.e ezek... :U De nem tudok én sem jobbat... :DDD

(#39) Ghoosty válasza atike (#38) üzenetére


Ghoosty
őstag

Sportlövészet is hasonló kategória, az ráadásul olimpiai sportág. Esetleg a teke/kugli/bowling.

A legtöbbeknek az a baja vele, hogy nincs "izzadás". De ugye ebben sincs merev határ. Pl egy autóversenyző sokkal kevésbé izzadós, mint mondjuk egy box. A snooker meg még kevésbé "izzadós". Szóval csak az a kérdés, hogy ki hol húzza meg a határt.

(#40) BiP válasza Ghoosty (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy forma-1-es pilóta 4kilót veszít a tömegéből egy futam (~2 óra) alatt. Szerintem az izzadósnak számít :)

De ugye nem az alapján akarjuk eldönteni egy sportról, hogy valóban sport-e, hogy mennyire izzadós?
Mert a szaunázást egyik felsorolásban sem láttam :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Ghoosty válasza BiP (#40) üzenetére


Ghoosty
őstag

Direkt idézőjelbe raktam, jelezvén, hogy nem szó szerinti izzadásra gondoltam. Hanem testi erőfeszítésre, de mivel a célzás/kormány pontos irányítása is testi erőfeszítés (főleg akkora G-s terhelés mellett), ezért az sem pontos.
Az e-sport is sport, ha olyan szinten művelik. Az autózás se sport, ha csak hazaaraszolok a dugóban, pedig az is meg tud izzasztani. :)

(#42) BiP válasza Ghoosty (#41) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki napi szinten műveli, az már sport :)
Mert nem kedvtelés, az biztos.

(#43) Geffry válasza BiP (#42) üzenetére


Geffry
aktív tag

Én szeretek biciklizni, sportnak merem nevezni azt a mennyiséget amit kedvtelésből letekerek országútival amikor van rá időm. Amit te mondtál az a versenyszerű sportra igaz, aminek amúgy épp annyira nincs értelme mint ezt a marhaságot új sportágnak nyilvánítani.

Egyébként a kérdés erős cinizmussal volt feltéve és az említett példákkal teljesen egyetértek. Szeretem pl az íjászatot is mint hobbit, de azt már nem nevezem sportnak., pedig az olimpiai "sport" lövészethez képest abban még izzadás is van...

Sosem értettem ezeket. Ha már a Forma 1 szóbajött: "Motorsport" Mi a sport abban hogy a motor dolgozik? Körbe furikázó kocsikat az utcán is látok, igazi teljesítményt meg egyik 'pilóta" sem mutat fel. Persze ízlések és pofonok, döntse el mindenki hogy mi a teljessítmény. Meredek emelkedőn biciklivel 36-37et kitekerni, vagy megnyomni a gázpedált?

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#44) BiP válasza Geffry (#43) üzenetére


BiP
nagyúr

A dugóban ücsörgésre mondtam, hogy aki ezt napi szinten műveli, az már sport. :)

A forma-1-ről ne nyissunk vitát. Ahogy azt a teljesítményt is el kell ismerni, ha napi szinten 36-tal tekered a bringát
ugyanúgy elismerendő, fizikailag megterhelő teljesítmény egy versenyautót a pályán terelgetni.
Érdemes kulisszák mögötti videókat nézni arról, hogy miket edzenek, milyen állóképesség kell az autóversenyzéshez ( nem csak f1).
Nagyon nem olyan, mint otthon a monitor előtt nyomogatni a kontrollert.
Vagy érdemes elmenni gokartozni, ott piciben át lehet élni, hogy bizony nem fotelból pedálnyomogatás a téma.

[ Szerkesztve ]

(#45) Geffry válasza BiP (#44) üzenetére


Geffry
aktív tag

Hoppá, valóban belekavarodtam az olvasottakba. Mitöbb, az sem vitás hogy elfogult vagyok, de a motorsportokról akkoris meg lesz a véleményem, ha más nem azért mert üzemanyag pazarlás illetve (green peace on) környezetszennyezés...
De értsünk egyet abban hogy nem értünk egyet, illetve nincs két egyforma ember és vélemény.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#46) klampfer


klampfer
tag

azért az F1 az F1 :C Rajongoja vagyok annak is illetve racequadozok is. nem keverném össze a kettöt..

Udv, G.

(#47) Goldberg03 válasza BiP (#44) üzenetére


Goldberg03
tag

+1

(#48) BITBOYS


BITBOYS
addikt

F1 autó méretű drónokkal kellene versenyezni és máris kész a világsiker :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#49) rudi válasza BITBOYS (#48) üzenetére


rudi
nagyúr

Pont ezt tervezik Dubajban és az NVIDIA-nál is ;)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#50) BITBOYS válasza rudi (#49) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Roborace-t én is követem, de itt az autó méretű repülő drónokra gondoltam. Lehetnének akár benzinesek vagy bioetanol üzemanyaggal tápláltak. Hang, látvány biztos megfelelő szórakoztatást produkálna :) Kicsit veszélyes mindenkire nézve, de kell az izgalom :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.