Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Tudom, hogy a legtöbben a május elsejés írásom folytatását várjátok, de remélem ez is tetszeni fog. Sosem tervezem előre mit írok, sosem kényszerből csinálom. Ha jön, akkor nekilátok és míg be nem fejezem képtelen vagyok abbahagyni. Bízom benne, hogy hamarosan annak is publikálni tudom az utolsó fejezetét, de csak akkor fogok nekilátni, hogyha magától jön a hangulat, úgy, ahogy most is elkapott mielőtt írni kezdtem ezt a kis történetet.

Remélem lesz akinek tetszeni fog, ha az eddigi írásaimat örömmel olvastad, akkor bízom benne, hogy ezt is örömmel fogod. Én már csak ilyen romantikus álmodozó maradok :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) ladybug


ladybug
őstag

Nagyon tetszett. Igazi XIX.századi romantikus író lehetnél. Talán rossz korba születtél? ;)

Megható, romantikus történet. Köszönöm, hogy olvashattam.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#3) Lenry válasza The DJ (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nagyon tetszett... :R

ez az írás után azt hiszem igazából nincs is szükség a május elsejés írás végére... most már mindenki sejtheti, hogy mi a vége :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4) yash válasza The DJ (#1) üzenetére


yash
senior tag

a legtöbben a május elsejés írásom folytatását várjátok

akkor tehetnél is már valamit ;) ez se rossz, de a vége szar :( a következő részben remélem a csávó feltámad, vagy a csaj is reinkarnálódik, és boldogok lesznek :D jobb szeretem a vidám sztorikat... ;)

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szép történet, nagyon belegázoltál vele az érzelmeimbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) The DJ


The DJ
addikt

Köszönöm :R

Valószínűleg sokakat elijeszt a terjedelem, de nem megy nekem a szűkebben való fogalmazás :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) Lenry válasza The DJ (#6) üzenetére


Lenry
félisten

ne is írj rövidebbeket... sokkal jobb így...
van hely kifejteni a mondanivalót, és igazán átadni az érzelmeket...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) The DJ válasza Lenry (#7) üzenetére


The DJ
addikt

Próbálkozom. Ez a kis írásom is úgymond a semmiből született. Hajnalban nem tudtam aludni, előkaptam a notit, írni kezdtem egy bejegyzést a blogomba, hamarosan pedig ez lett belőle.

Mindig realizálódik bennem, hogy egy hardver fórum nem éppen a megfelelő hely a romantikus és irodalmi stílusú írásaim publikálására, de már olyannyira megszerettem itt, hogy nem tudnék és nem is akarnék máshova beilleszkedni :) Így hát talán nem olyan sokan olvassák majd ezeket, mint egy új proci vagy videókártya tesztet, de egy-két érzelmesebb ember mindig akad és a ti véleményetek sokat jelent nekem. :) Ha nem kapnék mindig pozitív visszajelzéseket, akkor nem is szerettem volna meg írni ennyire. Tehát még egyszer köszönöm mindenkinek :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) Lenry válasza The DJ (#8) üzenetére


Lenry
félisten

tudod te, hogy milyen felüdülés a proci és VGA tesztek után a tiédhez hasonló írásokat olvasni?

pont ezek azok az írások, topikok, melyek igazán azzá teszik a PH!-t, ami... egy közösséggé...

én nagyon szeretem ezeket az írásokat, mert ezeken keresztül megismerhetlek titeket, és mert amikor olyat olvasok, ami velem is megtörtént, akkor mindig rádöbbenek, hogy nem csak nekem vannak bizonyosfajta problémáim
vagy pl a blogod utolsó pár bejegyzését olvasva látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem csakúgy összejött a Párjával, hanem valódi, tiszta, olthatatlan Szerelmet érez iránta, és ezt te nagyon jól le tudod írni, meg tudod fogalmazni...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Addig birtam erovel, ameddig Anne tudta olvasni a levelet....

Nagyon megrikattal, de nagyon jol esett. Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#11) kai_sehmet válasza The DJ (#8) üzenetére


kai_sehmet
csendes tag

"...Mindig realizálódik bennem, hogy egy hardver fórum nem éppen a megfelelő hely a romantikus és irodalmi stílusú írásaim publikálására..."

Dehogynem... legalábbis én direkt az ilyen és ehhez hasonló írásokért járok ide a ph!ra..

Ismét egy jó írás tőled, tetszett. Grat!!! :R

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#12) The DJ


The DJ
addikt

Köszönöm a PH! női tagjainak is a bátorító szavakat :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13) Gyomman


Gyomman
aktív tag

Olyan írás se volt még egy se amely kis híján megríkatna. Nagyon jó érzéked van a romantikus írásokhoz, remélem még sokat láthatunk tőled... Grat!

Cogito ergo sum

(#14) The DJ válasza Gyomman (#13) üzenetére


The DJ
addikt

Nem szándékozom abba hagyni, szeretek ilyen stílusú kis alkotásokat írni, ugyan most még csak a szárnyaimat próbálgatom, de biztos vagyok benne, hogy lesz még itt a logouton nem egy hasonló témájú írásom ;)

Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) shtml


shtml
őstag

Nekem is tetszett az írásod. Kicsit P.S. I Love You feelingje van, de persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy onnan támadt az ötleted. Arra viszont kíváncsi lennék, mi adta az ötletet és az ihletet, hiszen nem hinném, hogy saját tapasztalat lett volna.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) The DJ válasza shtml (#15) üzenetére


The DJ
addikt

Talán a végén a levelek miatt érződik kicsit mintha hasonlítana a P.S. I Love You-hoz (ami tegyük hozzá, hogy szerintem egy csodaszép film :) ) de valójában nem innen merítettem az ötletet, egyszerűen miközben írtam ez pattant ki a fejemből és úgy éreztem ez illik hozzá.

Abban igazad van, hogy nem saját tapasztalat, elvégre még élek és szeretnék is pár évig, de a történetben szereplő összes kimondott szó, történés, még a levél is valódi (ha nem is teljesen ebben a formában, de egyik sem kitalált dolog). A történet első fele egy saját álom. Valahogy így képzelem el majd a jövőbeli életemet azzal a nővel, akit Szeretek. A felépítést, a drámai hatást és az ihletet viszont a Szerelmünk Lapjai című alkotásból merítettem. Van belőle könyv is és meg is lett filmesítve, számomra pedig mai napig az egyik legcsodálatosabb romantikus drámai alkotás. Ha egyszer hasonlót tudnék írni, akkor életem egyik nagy vágya válna valóra :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Üdv! Jó látni, hogy azért mások is küzdenek egy kis irodalmat is bevinni a sok kockafejbe :DDD Nem kell amúgy félni, irodalmi portálokon sem kap az ember általában több hozzászólást, több olvasót, csak legföljebb több kritikát. Éppen ezért én mindig egy rakat helyre töltöm fel a cuccaimat, hadd olvassa csak, aki éri ;] Viszont te pl. a május elsejés írásaiddal durván több hsz-t szedtél be, mint én 3 portálon egyszerre egy műhöz, nem tudom, hogy csinálod :DDD

Mondhatni tetszett, nagyonis. Aztán lehet, hogy egy jobb kritikus még fogalmazási hibákat is találna benne, én nem igazán. (Mondjuk miután egyik szösszenetemet háromszor olyan hosszú kritikával illették, mint maga a mű, és ráadásul a nagyja még jogos is volt, azóta nem merek ilyenben nyilatkozni anélkül, hogy ezt ne említeném :DDD) Mit is mondhatnék még, csak így tovább! Mondjuk nem ríkatott meg, a közelében sem voltam, de ez nem a te hibád, hanem az én túl nekromanta mindenem következménye. Utoljára a Kincskereső kisködmönön érzékenyültem el általános iskola alsóban. :DDD

Mindenesetre annyit elmondok, szigorúan a magam részéről, hogy én ilyet írni nem tudtam volna. Bár szívesen olvastam, de az én stílusomhoz képest túl pozitív a vége, és annyi érződik is rajta, a témáján és úgy általában is, hogy amolyan "hirtelen felindulásból" novella. :) No nem mintha összecsapott volna, csak éppen én nem tudok "csak úgy" leülni és írni, nekem komolyan ki kell gondolnom előtte és közben is a témát, a sorok közti jelentést, és a negatív alakulást... :D Úgyhogy ha te ezt tényleg "csak úgy" írtad, grat érte :)

Viszont helyesírási hibákat találtam néhányat, többnyire vesszőhibákat. Íme, amit jegyzeteltem:

"az áhított kéz, már a bundáján pihent" - Nem kell vessző.

"boldogság sziget" - Kötőjellel legalábbis.

"És emlékekből nem volt hiány." - Lehet "És"-sel mondatot kezdeni, én is szoktam gyakorta, de itt talán nem annyira szerencsés, az előző mondat ritmikája miatt azt hiszem. Jobb volna talán egy "pedig" az "emlékekből" után.

"Hosszú évekkel ezelőtt mikor elkészült a ház hazaértem és a bejárati ajtó fölött egy felirat fogadott" - Itt szerintem több vessző is kimaradt.

"éjjeli szekrény" - Egybeírandó, gyugodtan. :)

"hisz ott volt mikor éjjel lefeküdt és akkor is, mikor reggel felkelt." - Néhány vessző még elkélne.

"úgy tűnt övék a világ és a boldogságnak" - Előbbi.

"fogok és így is lett" - Megin'.

"eredeti tervét: Olvasni fog." - Kis kezdőbetű a kettőspont után.

A levelet nem elemzem, végülis abban direkt is lehetnek hibák, de a fentebb írtak (vesszők, kettőspont után, stb) oda is vonatkoznak.

"itt hagyta őket" - Ha az "itthagy"-ot külön írod, egészen mást jelent, bár kivételesen helyes még. Ja, és vessző a "még után... :)

"tartotta az nem" - A "tartotta" után vessző.

Talán egy kicsit sok "volt"-ot és származékait használsz, Word-ben, Firefoxban vagy Operában nézz utána, mennyi, és a sűrűbb részeknél szerintem próbálj kigyomlálni egyet-kettőt. Ezt én mindig így csinálom, mert előferdül. :)

No, röviden és gyorsan ennyit, remélem, hasznodra válik - csakis azért írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#18) shtml válasza Crystalheart (#17) üzenetére


shtml
őstag

Azt mindenképp a szerző javára kell írni, hogy a hibák legnagyobb része központozási vagy egybeírási hiba, nem afféle "muszály", "higyje" (sőt: "hidje"), "egyenlőre" és hasonló. Ez persze lehet a szövegszerkesztő helyesírás-ellenőrzője javára is írni, de mindenképp értékelendő, mert sokan mások még a helyesírás-ellenőrző jelezte hibákra is tesznek.

Azért én is ideírok egyet: levélköteg - egybe kell írni.

Bár szívesen olvastam, de az én stílusomhoz képest túl pozitív a vége

Elég unalmas is lenne, ha mindenkinek hasonló lenne a stílusa. :))

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) The DJ válasza Crystalheart (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm a korrekciókat, az imént javítottam is őket. A legfőbb ok, hogy mint általában ezt is hajnalban kezdtem el írni és mire a végére jutottam már alig láttam :D Persze nem mentegetni akarom magam, nagyon nehéz teljesen helyesen és hibák nélkül egy ilyen és ehhez hasonló szöveget megírni és bár a végén még átolvastam nem is egyszer plusz átfuttattam word-on is mégis sikerült pár hibának benne maradni. Szerencsére inkább csak vesszők, de azon vagyok, hogy a későbbiekben még ennyi se legyen megtalálható benne. Ehhez viszont kell az egészséges kritika, úgyhogy: :R

Az írás valóban egy "hirtelen felindulásból" novella, nem terveztem el előre, nem agyaltam rajta sokat, megnyitottam hajnalban a blogomat és mire felkelt a nap addigra meg is voltam vele. Persze nem öt perc volt megírni, de nem gondolkoztam sokat, az egymást követő mondatok csak úgy jöttek, néha-néha kellett csak megállnom egy kicsit, hogy visszaolvassak.

Azért örülök, hogy tetszett, ha már a PH! nagy irodalmai alakjai is azt mondják, hogy nem rossz, akkor az tényleg jelent valamit :))

shtml: Neked is köszönöm az észrevételt, javítottam :)

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#20) Crystalheart válasza The DJ (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Háhá, "PH! nagy irodalmi alakjai", ez jó! :DDD :P Azért kösz :DDD

shtml: Igen, mindenképp jó dolog, ezen már látszik, hogy azért odafigyelt a szerző. Velem is elő szokott fordulni, bár talán csak többet kellene olvasnom rendes irodalmat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.