Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

De faszaaaa. Jó lesz ez. :C Nem sok, de legalább valamit mutattak.

(#2) Gaben92 válasza BOBAKILL (#1) üzenetére


Gaben92
őstag

Hogyne lenne jó. Nálam az Automata az elmúlt évek egyik legjobbja (lehet kiakasztom 100%-ra a télen. Csak 0-ról kell kezdeni mert a mentéseim “sajnos” törlődtek. :))

Arra leszek kíváncsi, hogy PS5 verzió jön-e majd mert hivatalosan csak PS4-re van bejelentve. Amíg nincs infó tuti megmarad a 4Pro itthon az 5 mellett. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#3) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

A PC-s változat nagyon örvendetes, az Automata végigjátszása után nagyon várom ezt is.
Remélem a világba tesznek majd valamiféle életet, a kihalt táj és a rajta hemzsegő ellenségek kombinációja számomra hamar unalmassá tette a harcok/történeti részek közti utazásokat.

(#2) Gaben92
Én idén játszottam végig, feláldoztam a mentésemet (megkaptam a menü hátteret), de nem tűnt el. Lehet a Steam huncut módon megtartotta nekem vagy vmi bug volt.

(#4) Gaben92 válasza Aljasvip (#3) üzenetére


Gaben92
őstag

Mákos. :DDD Nálam beszántott mindent ahogy kell...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#5) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Én kb. a vidám parkos részig vittem, az még nagyon az eleje?

(#6) KaitouP


KaitouP
veterán

KELL KELL KELL, ide a White Snow kiadással! :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#7) smc


smc
addikt

Ez a hivatalos elnevezése?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#8) Kai_Rong válasza Aljasvip (#3) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Az Automata egy posztapokaliptikus világban játszódott, mit vártál, ha nem kihalt tájat? :D

Az eredeti NieR méretét tekintve kisebb volt, mármint érzésre kevesebbet kellett sétálni / dashelni a helyszínek között. Mondjuk sokkal élettel telibb se volt. Bár a trailer alapján azért ez nem az első rész színvonalát fogja hozni, harcban meg látványban tuti nem. Nem mintha magasan lett volna a léc, az eredeti egy erős PS2-es játék technikai színvonalát hozta, nem is a látványért szerettük, hanem a sztoriért, a karakterekért és a zenéjéért.

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#9) Gaben92 válasza Rodi 4.80 (#5) üzenetére


Gaben92
őstag

Naaaaagyon az eleje.

(#7) smc:
Igen. A NieR szeret vicces neveket/verziószámokat választani. Az Automata legutolsó DLC-jét például "3C3C1D119440927"-nek hívják. Itt a verziószám az pontosan gyök alatt 1,5.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#10) Aljasvip válasza Kai_Rong (#8) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ez teljes mértékben igaz, én sem tudom megfogalmazni mivel lett volna jobb.
Ahogy írtam, a harcok és izgalmas sztori elemek között egy üres semmi volt. Videót és Podcast-et toltam mellette, annyira untam a mászkálásokat és a mob gyilkolást.

(#11) ooooobi válasza Gaben92 (#2) üzenetére


ooooobi
senior tag

Nem menti a steam felhöben? Esedékes lenne egy win install, nem szeretném újra kezdeni elölröl.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#12) Gaben92 válasza ooooobi (#11) üzenetére


Gaben92
őstag

Más miatt veszek el a mentéseim. A játék a legvégén választás elé állít, hogy feláldozod-e a mentésed vagy nem. Ha azt választod, hogy feláldozod akkor töröl mindent és ezt tényleg úgy kell érteni, hogy mindent. Olyan lesz mint ha most indítottad volna életedben először, kivéve a háttérképet amit fentebb linkeltem.

Na most, hogy miért törölni bárki a mentését a játék végén önként, úgy hogy a játék gyakorlatilag próbál lebeszélni róla és többször nyomatékosítja, hogy ez nem kamu és tényleg el fogsz veszteni mindent és gyakorlatilag nincs belőle semmi hasznod... Na ahhoz, hogy ezt megértse valaki végig kell játszani.
Aztán mikor véglegesíted, hogy te tényleg feláldozod a mentésed akkor gykorlatilag még meg is forgatja benned a tőrt nem is akárhogy...

Arról, hogy a Steam mit ment, mit nem, nincs infóm. Nincs Steam accountom, PS4 Pro-n játszottam végig.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#13) Adam_Shepard válasza Rodi 4.80 (#5) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

1/3 kb. az első végigjátszásnak. Teljes egészében olyan 15%-nak mondanám.

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#14) Adam_Shepard válasza KaitouP (#6) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

58.000 pénz :(

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#15) Adam_Shepard válasza Gaben92 (#12) üzenetére


Adam_Shepard
addikt

*Szerencsére itt vissza lehet állítani a mnetésedet, nem úgy mint a PS3 verziónál, ahol a game databan is rögzíti, hogy ha vissza is raknád, akkor is törölje. Viszont kapsz ajit :) Egyik ha nem a z eddigi legbüszkébb platinám :R


Kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz Taro- sensei hű az állításához, miszerint utálja a trophykat és esetlegesen itt is meg lehet majd venni őket :)

Bearer... Seek.. Seek..Lest..

(#16) Rodi 4.80 válasza Adam_Shepard (#13) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Köszi a választ, első végigjátszás, 15%, elég durván hangzik :)

(#17) Silεncε


Silεncε
őstag

Én az Automataban az első vegigjatszasig jutottam el, talán az A endinget kaptam meg, a többi sztoriszál is érdekelne, de nincs az az isten, hogy 5-6-szor vegignyomjam a játékot, annyit nem ér

(#18) KaitouP válasza Silεncε (#17) üzenetére


KaitouP
veterán

Nem kell 5-6-szor végignyomni hozzá a játékot, és a sztoriszálat de a klasszikus értelmében képzeld el. Állj csak neki, és a végén magadat fogod ostorral csapkodni amiért azt mondtad, hogy ennyit nem ér. ;) Az egész sokkal intelligensebb, csavarosabb, meghökkentőbb, mint amire jelent pillanatban gondolni bírsz.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#19) KaitouP válasza Adam_Shepard (#14) üzenetére


KaitouP
veterán

Van ára, de ennyit nekünk barátnőmmel simán megér, mindkettőnknek rengeteget adott az Automata. :B Elő is rendeltük. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#20) Gaben92 válasza Silεncε (#17) üzenetére


Gaben92
őstag

Az endingek az automatában kicsit másképp működnek mint a legtöbb játékban. 32 ending van, de a nagy részük game over és folytatod attól a ponttól ahol megkaptad. Aztán vannak a rendes endingek.

Az A ending nem a játék vége hanem a közepe kb. Ha onnan folytatod akkor kapsz B vagy C endinget. Ha visszatöltöd a legutolsó mentést akkor meg tudod csinálni mindkettőt és akkor adja oda neked a játék az utolsó küldetést ahol megkap(hat)od az E endinget.

Szvsz az “első végigjátszás” elég félrevezető mert valójában nem vitted végig a játékot, sőt. Story szinten talán a felénél vagy az A endingnél.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#21) Gaben92 válasza Gaben92 (#20) üzenetére


Gaben92
őstag

Javítok csak kifutottam az időből. A ending után mindig B (ugyanaz a story 2 szemszögből) utána folytatódik a történet ami C VAGY D endingig visz és ha megcsinálod mindkettőt akkor van lehetőséged az E-re.

Kicsit elvesztem a betűkben mikor írtam, bocsi. :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#22) oriic válasza Silεncε (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy a tobbiek is irjak, elso vegigjatszas, lenyegeben nem vegigjatszas. :D A java csak utana jon. Nemreg fejeztem be en is mindegyiket, es mar banom h nem day1 vettem. Replicantot azonnal veszen.

Live-Die-Respawn

(#23) KaitouP válasza oriic (#22) üzenetére


KaitouP
veterán

Same, same, first day Replicant! :R Én is bánom hogy nem vettem meg anno, mert Day 1 akartam a limitált fémtokos kiadást az Automata-ból, de nem volt pénzem akkoriban rá... :(

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#24) Silεncε válasza KaitouP (#18) üzenetére


Silεncε
őstag

Jó, hát ki merne ellentmondani Yuno-nak... ;]

+Gaben92, oriic: legelőször PC-n toltam, de most a gépem nem tudja normálisan vinni (igen, az adatlapomon az 570 van, azon szaladt is, csak az most a polcon pihen, megmurdelt, uh egy 1050-em van) de vedzek úgyis GP-t aztán ránézek boxon (múltkor próbáltam, de rohadtul idegesített, hogy a kamera egy csomó helyen szaggat, gondolom a box verzió is faszán optimalizálva van)

(#25) KaitouP válasza Silεncε (#24) üzenetére


KaitouP
veterán

PS4 Pro-n gyönyörűen fut, alig alig esik 60 alá, lehet ez csak Boxos probléma.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#26) Silεncε válasza KaitouP (#25) üzenetére


Silεncε
őstag

A PC-n is fos az egész, lehet hogy maga a sztori meg a harc nagyon jó, de rég láttam már ilyen szarul optimalizált játékot.

(Még mielőtt: igen, ismerem a FAR modot használtam is, sokkal azzal se volt jobb)

[ Szerkesztve ]

(#27) KaitouP válasza Silεncε (#26) üzenetére


KaitouP
veterán

Ott valami más baj lesz, PC-men is szépen fut, meg ahogy említettem, PS4 Pro-n is. ;) Az optimalizálatlanság a HZD PC-s portjánál kezdődik, na az optimalizálatlan. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.