Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Valaki itt dolgozott már vele? Mennyire látja összeszedetnek a keretrendszert?

(#2) emvy válasza Ivy.4.Ever (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagyon jó, csak bugos. Főleg a Studio. Az SDK az rendben van.

Mondjuk kb. egyedülálló abban, amit tud.

while (!sleep) sheep++;

(#3) martonx válasza emvy (#2) üzenetére


martonx
veterán

Visual Studio-ban használva gondolom nem bugos annyira.
Az idei build első igaziból említésre méltó bejelentése ez volt, hogy a Xamarin végre ingyenes lett. Tudom nagyon negatív vagyok az MS-el, és örülök a hírnek, de az elmebetegek, miért nem 3 évvel ezelőtt lépték ezt meg?
Akár még a saját mobil platformjukat is megmenthették volna vele, ha nem minden kizárólag Androidra és IOS-re készül el.

Én kérek elnézést!

(#4) azbest válasza martonx (#3) üzenetére


azbest
félisten

Xamarin kapcsán rendszeresen látom a csillogó szemű fejlesztő kollégákat, azt gondolva, hogy így majd három rendszeren fut az appjuk amit csak egyszer kell kifejleszteni. Ez a marketing. Viszont tudtommal a rendszer specifikus dolgokat továbbra is meg kell írni mindre, legfeljebb c# nyelvet használhat hozzá.

Szóval, valamivel hatékonyabb lehet egy nyelven fejleszteni mindent, de attól még ismerni kell mindhárom rendszer api-jait és sdk-ját.

[ Szerkesztve ]

(#5) -szp- válasza azbest (#4) üzenetére


-szp-
aktív tag

Ma szinte minden erről szólt, a DJay Prós srácok például iOS-ről érkeztek a Win10-re, alaposan körbe lett járva a téma. Itt vannak az előadások és beszélgetések, kukkants bele!

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#6) sirály12


sirály12
őstag

Ez nagyon jó hír. A C#-ot szeretem, és végre talán telóra is fejleszthetek ebben.
Ez jó húzás volt MS részéről.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) JamesHun válasza sirály12 (#6) üzenetére


JamesHun
addikt

miért nem fizet pár nagyobb IOS és androidos fejlesztőnek, hogy"demó" ként csinálják meg a progijukat így "multiplatformossá"

és kellene egy ios szintű FB is
az jelentősen javítana a WM megítélésén

SeriesX: JamesSHun

(#8) Воланд válasza martonx (#3) üzenetére


Воланд
titán

3 eve meg nem Nadella volt a ceo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) Grodd válasza Воланд (#8) üzenetére


Grodd
tag

No meg 3 éve még nem volt a Xamarin a MS kezében, így nehezen tudta volna ingyenessé tenni és megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#10) Воланд válasza Grodd (#9) üzenetére


Воланд
titán

3 eve is megvehettek volna, de akkor meg nem nagyon lehetett tudni, hogy mi lesz belole, szerintem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) emvy válasza Воланд (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Meg akkor meg allitolag Miguel meg tobbet szeretett volna erte :) Bar egy milliardot szerintem igy is behuztak.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Syrano


Syrano
tag

Valamennyi tapasztalatom van Xamarinnal és azért nem annyira szép és jó a dolog mint amennyire hangzik. Például egy sima MessageBox.Show("asdf") kód nem elég egy felugró ablakhoz Androidon vagy iOSen!

(#13) martonx válasza azbest (#4) üzenetére


martonx
veterán

Valamennyire képben vagyok Xamarinnal (legalábbis a hsz-ed alapján sokkal jobban mint te), és tudom, hogy mik az előnyei-hátrányai. Nyilván az UI layer-t nem fogja tudni az ember tökéletesen cross-platform megcsinálni, minden mást viszont igen. De ettől még a UI layernél is nagy segítség, hogy az UI-t nem kell 3 osnek megfelelően 3 féle nyelven 3 féleképpen használni (3 féle OS-en 3 féle tool-lal lefejleszteni), hanem 3 változatot készít az ember de ugyanazon a nyelven, ugyanazzal a módszerrel, ugyanazzal a tool-lal, ugyanazon az OS-en.

Én kérek elnézést!

(#14) azbest válasza martonx (#13) üzenetére


azbest
félisten

A minden másban azért például a push üzenetek kezelése is benne van, ami megint teljesen más a rendszereken. Persze lehet venni 3rd party libet, meg fizetni 3rd party szolgáltatót, hogy fedje el a különbségeket, de ennyi erővel akkor már lehet fizetni valakinek, aki megcsinálja rendesen.

A layout leírók is teljesen mások. Szóval három féle kell abból is. A platformfüggetlen forms pedig csak egy szűk metszete a platformok közti hasonló dolgoknak. Ez így konkrétan a videóban is elhangzik.
Persze, aki c# -ot ismeri az szeretné mindenütt azt használni. De attól még simerni kell a platform sdk-ját is hozzá, mert anélkül nem lehet dolgozni. Többször volt már, hogy android fejlesztés közben információkat kerestem és xamarinos tutoriálba botlottam. Elsőre csak furának tűnt a kód, aztán esett le, hogy nem javát hanem c#-et nézek, de ettől függetlenül kiderült belőle az, amire kíváncsi voltam.

Ha az app egyébként is natív binárisokra épül és minimális platformfüggő api-kat használ, akkor teljesül a marketingesek álma. Az egyik navigációs alkalmazás is ilyennek tűnik, gyakorlatilag egy canvasra rendereli saját magát, nem használ natív ui-t. Lehet, hogy 3d játékoknál is nagy előny ez. Szóval megvan a létjogosultsága, de amikor a szent grálként állítják be az erős túlzás és a projektvezetés megvezetésére szolgáló marketing szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Glenda válasza Syrano (#12) üzenetére


Glenda
addikt

Windowson sem.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.