Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Elég lassan halad, de bizakodásra ad okot.
Gyerekként el sem lehetett rángatni a TV elől. Mostanára ez úgy alakult, hogy csak akkor veszek OLED tv-t, ha a mostani meghal, és már csak OLED lesz kapható.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Ijk


Ijk
nagyúr

55" tv és 22" monitor?
10 éve jó lett volna, de aki méregdrága oledet vesz ma, az már nem bolhacirkuszt akar.
32-40" monitor, 65-100" tv.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) Vikthor válasza Depression (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azt nem értem hogy az 55 inch 4k-val és a nagyméretű kijelző hogy említhető meg egy lapon?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Eugene Roe válasza Ijk (#2) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem mondjuk pont elég lenne egy 55"-ös :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#5) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Valahogy kiküszöbölhették a beégést ha már monitorba rakják?

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#6) #72042496 válasza Ijk (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 4.5G sorok, mert ilyeneken gyártanak, tényleg bő 10 éve számítottak jónak. :)

730x920 mm a szubsztrát. Ahogy számolom, éppen négy 22"-os panel kerül ki ebből. A tévé paneljét pedig gondolom, az új 5.5G sorokon gyártják. Ez egyelőre édeskevés ahhoz, hogy egy LG-vel versenyezzenek.

(#7) Béééla válasza Ijk (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Nem 22" monitor, hanem 22" telefon lesz az, bár oda a követelmények szerint legalább 128k-s felbontás kell ilyen átmérő mellett :D

Bélabá

(#8) GAI válasza Ijk (#2) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Én fordítva vagyok, nekem egy 47"-50" közötti OLED TV-re lenne szükségem (nagyobb nem fér be), de csak nem akarják feltalálni :(

A 4K nem érdekel, felőlem akár Full HD is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Monitorba legfeljebb MicroLED mert ezek bizony beégnek ha egész nap megy a cucc.

(#10) #72042496 válasza MSI.Navi (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak monitorba a MicroLED még sci-fi sajnos. Egy OLED panel legalább technikailag megoldható lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ijk válasza GAI (#8) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ki kell dobni azt a szekrényt a fenébe. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) Duree


Duree
veterán

Még mindíg nem tudok , hogy a kék szint hogyan oldották meg.

duree54

(#13) -Skylake- válasza Ijk (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

+1 , eszembe nem jutna monitort venni 34" alatt. Epp ez a bajom, hogy nekem a samsung 49" monitora kene csak nem 32:9 ben hanem 21:9ben. 22" monitor az egy vicc.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) Soulles válasza Ijk (#2) üzenetére


Soulles
tag

Úgy írod mintha ez általános igazság lenne :) Neked lehet :) Most cseréltem le a 27“-t 24-re mert zavart, hogy nem látom be. A szobába pont beillik a 55", most vágjak lyukat a bútorba, hogy beférjen az a fránya min. 65" :)) Na, tessék már átgondolni a dolgokat.

(#15) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Egy nagyon JO :C

(#16) Narasim válasza -Skylake- (#13) üzenetére


Narasim
aktív tag

+1 :K

azt hittem, hogy én vagyok perverz. azért vettem 38-ast, mert ez volt a legnagyobb, ami nem csak nyomorék 1080 sort ad, hanem 1600-at. 1440-nel még kibékülnék, de az alá nem megyek.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17) Chaser válasza Ijk (#2) üzenetére


Chaser
titán

Csak ar kerdese, mint minden, 65" v nagyobb sok helyre neccesen fer be, 55" mar elhetobb, ha van hozza egy szolid arcedula akkor ha nem is tomegtermek lesz, de legalabb az lg arait letolja es jobban terjed az oleed/szorul hatterbe az lcd

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Ijk válasza Soulles (#14) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézd, van millióegy kiváló 22-24"-os LCD monitor 40-80k között, 55"-os felsőkategóriás LCD 300k körül, de még 55-ös OLED is 400-500 között. De ha te japán OLED-et akarsz monitornak 22"-ban 400 ezerért és 55" Tv-t egymillióért mert nem fér be ugyanennyiért a kétszer nagyobb akkor neked ez optimális lesz, a te pénzed.

Chaser:
Csúcskategóriáról van szó, akihez nem fér be a 65" az vegyen 55"-os LCD-t vagy LG oledet ehhez képest féláron.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#19) Soulles válasza Ijk (#18) üzenetére


Soulles
tag

Ez mind egyéni preferencia kérdése. Most vegyen mindenki mindenből nagyot mert a trend erre halad? Az árazás meg majd úgyis kiderül, alakul.

(#20) Ijk válasza Soulles (#19) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne vegyen mindenki nagyot, de ne költsön kisebb vagyont egy kisméretű kijelzőre. Garantálom hogy drágább lesz a jelenlegi OLED készülékeknél, minőségben meg nem nagyon kell előre lépni mert elég jó az LG OLED-je.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#21) Goblin12


Goblin12
őstag

LG 65 C8LLA 4 the win. :K

(#22) Chaser válasza Ijk (#18) üzenetére


Chaser
titán

Ar kerdese, azert mert nekem 55" eleg, es van.penzem oledre, mert vegyek lcd-t?:) Jelenlegi felallas szerint egyik helyre 55" tenyleg eleg lenne, agy vegebe, oda 65 mar picit nagynak tunik nekem
Lg monopoliuma doljon meg, ez most a lenyeg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) tibaimp válasza 69Raizen69 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez még mindig fennáll?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#24) Ijk válasza Chaser (#22) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ha te elhiszed hogy majd a monopólium megszűnése lejjebb viszi az árakat. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#25) Chaser válasza Ijk (#24) üzenetére


Chaser
titán

Tovabbra is: ar kerdese, ha draga felejtos, ha jelentosen olcsobb lg-nel akkor jo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) #65675776 válasza Ijk (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sehol sem látom a hirben a csúcskategória kifejezést.

(#27) Ijk válasza #65675776 (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az nem baj majd az árakban látni fogod. Asus pro art széria is tipikus középkategória.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28) Partz válasza Ijk (#2) üzenetére


Partz
senior tag

JOLED kis-közép méretű kijelzőket fog gyártani első soron. Az, hogy 55" "tv"-t mutattak be csak a demonstráció része. Nem az a céljuk, hogy az LGD-vel versenyezzenek, erre ott lesz a Samsung és a kínaiak.

(#29) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ez miért is fogja lejjebb vinni az oled tévék árát???
Mivel más technológia, más panel, ismét annyiért adják, amennyiért akarják.
Főleg a Sony+Pana páros, amik most is drágábbak, mint az LG.
Illetve a mostani árak felett lesz, ami azt eredményezi, hogy az LG féle oled tévék ára sem fog az eddigi iramban csökkenni, lelassul. Éljen :R

(#30) dh66e


dh66e
veterán

Az OLED árakat kizárólag a kínaiak fogják tudni lenyomni.

(#31) Yany


Yany
addikt

Tudna valaki egy cikket linkelni, ahol jól érthetően leírják, hogy az LG-hez képest miben tér el a JOLED technológiája? Kár, hogy ez a részlet kimaradt a hírből.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#32) Rover623 válasza Duree (#12) üzenetére


Rover623
félisten

Gondolom azért, mert nagyon nem is érdekel! ;]
Nagyméretű OLED kijelzőknél már régen a "Color-by-white" módszer megy.
Fehér fényű diódák, előttük meg színszűrők.

primus inter pares

(#33) #72042496 válasza Yany (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ennyit találtam róla, részletesebb infó a cikkbeli linkeken olvasható.

(#34) Yany válasza #72042496 (#33) üzenetére


Yany
addikt

:R thx

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#38) Duree válasza Rover623 (#32) üzenetére


Duree
veterán

Ez az Lg szabadalma ami le van védve tehát csak licencelni lehetne, de az Lg Display eddig nem adott el licencet senkinek.

duree54

(#39) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#29) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha ez:
[link]

"JOLED plans to focus on medium size OLED panels used in mid-range TVs, computer monitors and other devices"

igaz, akkor viszont csökkenhetnek az 55" oled tv árak.

Nahajrá!!! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.