Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Kissé késtek ezzel a driverrel, kíváncsi vagyok, hogy ténylegesen mivel tud többet.

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#2) TESCO-Zsömle válasza pengegyerek (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Kissé késtek ezzel a driverrel

Nem tudom, szerintem most van 2013 januárja... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#3) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

lesz esetleg még valaha driver a HD4xxx kártyásoknak is? merthogy ezzel a kártyával még mindig remekül futnak a gammák, érdemi előrelépés technikailag, grafikailag stb. évek óta nem történt. szóval?

(#4) patex1983 válasza pengegyerek (#1) üzenetére


patex1983
őstag

12.11 beta-hoz képest kb semmivel. 12.10-hez képest észrevehető a gyorsulás 7850-en.

X

(#5) Kroni1 válasza TESCO-Zsömle (#2) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért késtek, mert 12.10 volt az utolsó azóta csak a 12.11 béta volt, pedig korábban havonta jött egy új meghajtó.. Ez egyébként a leírása szerint már dec 19-én kész volt, és pont ugyanaz mint a béta, tehát ahhoz mérten nincs teljesítménynövekedés, és jelentős változásokra se kell számítani annak aki a bétát is feltette..

Ahogy sejtettem, a Zero-Core állapotból felébresztés után ezzel is elveszti a HDMI a hangját, tehát ennek a catalystnak részemről semmi értelme.. Azért remélem a jövőben ezt a bugot javítják majd, mert én használnám a ZC-t és a HDMI-t is.. :W

Johnny Cage: Mivel azon a szérián már nem igazán várható gyorsulás és hibákat se nagyon jeleznek nekik, sztem leginkább ezekre koncentálnak, de ne törődj vele! Én notim is 4570-es és egész jól lehet vele játsszani, amig meg nincsenek bugok addig felesleges is új driverekkel tökölni!

[ Szerkesztve ]

(#6) XtremLor válasza Johnny Cage (#3) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo kerdes, sok ismerosomnek van 4xxx szerias vga-ja fokent 4870, regota nem jott ki hozza semmi :(

"Legen...Wait for it...Dary"

(#7) Petya88 válasza XtremLor (#6) üzenetére


Petya88
tag

Úgy olvastam, hogy a 4xxx sorozathoz a 12.6 volt az utolsó, legalábbis amíg a 4850-et használtam azt dobta legfrissebbnek.

(#8) ktamask


ktamask
tag

Tegnap éjfél körül jelezte a gép,h frissítés elérhető...

Letöltötte a kb 130MB-ot, kb fél percet még töltött a gép, majd fekete képernyő, "monitort lelőtte".

Reset-eltem, újra lett kép...Más tapasztalt ilyet?:-).

(#9) ViZion válasza XtremLor (#6) üzenetére


ViZion
félisten

Nem is jön, a HD4xxx series dobva lett. Linuxon kicsit probléma, vettem is új karit.

Várom milyen lesz a béta után, nekem ezzel nem volt gondom szerencsére.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) hhx


hhx
tag

Nehéz szülés volt, de végre megérkezett! :)

(#11) BeLucZ


BeLucZ
addikt

ez kajak ugyanaz mint a 12.11 beta? akkor felesleges feltenni szerintem, majd ha jön a 13.2 beta, abu azt mondta az hoz sebességjavulást a 12.11 bétához képest

(#12) Lacccca87 válasza BeLucZ (#11) üzenetére


Lacccca87
őstag

(#13) BomiBoogie válasza Lacccca87 (#12) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt pedig a cikk róla, csak, hogy tudjátok, mire lehet számítani.

(#14) Lacccca87 válasza BomiBoogie (#13) üzenetére


Lacccca87
őstag

Számomra ez eddig is tiszta volt :)
Itt lényegében a micro akadásokra mentek rá és nem a +teljesítményre egyenlőre. Az majd megint akkor fog nagyot szólni ha bekerül az új memória vezérlés talán a 13.4 be benne is lesz.

(#15) Male


Male
nagyúr

Na, hát ebben teljesen biztos voltam... tegnap raktam fel a 12.10-et, így biztos volt, hogy rögtön jön az új :DDD

(#16) BomiBoogie válasza Lacccca87 (#14) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Úgy általában hivatkoztam, mert hasznos infókat tartalmaz, nem is feltételeztem, hogy te nem vagy már tisztában vele. :)

(#17) Dreimus válasza pengegyerek (#1) üzenetére


Dreimus
senior tag

(#18) HBO2


HBO2
tag

Váltható grafikus rendszer működik már ebben?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#19) Drone86


Drone86
tag

" Steam platformról való frissítés pedig a program Steam menüjében érhető el."

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de van valami különbség ha steamen át töltöm le? Mondjuk azt írja hogy naprakész..

(#20) ViZion válasza Drone86 (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Nagyon ronda világ lenne, ha a Steam mást adna ugyan azon a verzió számon.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) lujo10 válasza TESCO-Zsömle (#2) üzenetére


lujo10
aktív tag

Szerintem is, sőt volt már, hogy az adott hónap utolsó napjaiban jelent meg a WHQL verzió.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#22) Abu85 válasza Drone86 (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nincs. Ugyanonnan tölti le.

(#18) HBO2: ide is beírom ... attól függ melyik. A muxless természetesen igen, ha fel van telepítve a legfrissebb driver az IGP-hez is.
A muxed az a gyári driverekben sosincs benne, mert az speciális működést igényel, és ahhoz a notebook gyártójának kell összedolgoznia az IGP és a dGPU driverét.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Tehát akkor a 13.2-es driver lesz az igazán jó?? A nagy előrelépés?
Az fogja eltüntetni pl. a Fifa11-ben a mikróakadásokat? :F

(#24) Abu85 válasza RyanGiggs (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Fifa 11 a motor miatt akad. Azt maximum egy patch tudja eltüntetni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Ősidők óta nem frissítettem drivert, most újra ilyen vágyat érzek, ezért felmerült bennem egy kérdés.
Manapság is úgy érdemes frissíteni, hogy előbb leszedem a régit, driver-sweeperrel takarítok és csak utána teszem fel az újat?
(WIN7 64bit, 5850)

(#26) RyanGiggs válasza Abu85 (#24) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Amikor még HD5850-esem volt, még egy kicsit sem akadt.
Viszont amikor lecseréltem HD7870-esre, onnantól elkezdett akadni.
De nem ahogy elindítom a játékot. Hanem picit játszok vele, lassan jön a félidő vége, és onnantól folyamatos a mikróakadások. Ezért gondolom, hogy nem a játékban lehet a hiba!
Szerinted? :F

(#27) Abu85 válasza RyanGiggs (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5850-re direkt optimalizálás van. Ellenben a HD 7850-et és az új kártyákat nem ismeri a játék. Azokat általános optimalizálás mellett dolgoztatja. Ezért kell egy patch, hogy az új kártyák device ID-jét berakja a specifikus módokba. A Fifa régóta ilyen őskori módban készül. Egyszerűen a motor nem általánosan van írva, hanem kártyákra szabva. Amint jön egy új kártya, amit nem tud besorolni a specifikus módokba, rögtön jönnek a problémák. Ezt a driver oldalról nagyon nehéz megoldani. Esetleg úgy, hogy a játék profiljába építenek egy "hazudót", ami az új kártyát réginek hazudja. De ennek az eredménye is kétséges.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) RyanGiggs válasza Abu85 (#27) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Ezért kell egy patch." De sajnos már nem adnak ki hozzá újabb patchet. :N
"A játék profiljába építenek egy hazudót." Ezt esetleg otthoni "barkácsolással" meglehet csinálni? Vagy teljesen halott a dolog, és szokjak hozzá az akadásokhoz!? :F

[ Szerkesztve ]

(#29) BeLucZ válasza RyanGiggs (#28) üzenetére


BeLucZ
addikt

játsz új fifával :D vagy downgradelj 5850re :P

(#30) RyanGiggs: nem akarlak elkeseriteni de nem bizti hogy meg fogod oldani a problémát

[ Szerkesztve ]

(#30) RyanGiggs válasza BeLucZ (#29) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ez még viccnek is rossz volt!! :N

(#31) Lacccca87 válasza Abu85 (#22) üzenetére


Lacccca87
őstag

DELL ről mit tudsz? Van egy ismerősöm aki most vett egy DELL lapost (i3, AMD HD6xxx vagy milyen van még mellette), ha nincs felrakva az igpu fel sem ismeri az AMD gpu-t benne. Ha felrakja akkor meg folyamat dobálja a Catalyst host ...... megszünt működni és bezárásos hibákat, meg kb semmi 3d-s gyorsítás nincs ha az AMD-t válaszjta ki elsődlegesnek.
Ami érdekes hogy Ubuntu alatt meg tökéletesen működik, csak Win 7 32 bit-en szopózorzó jelenleg. (13.1 est még nem próbálta)

[ Szerkesztve ]

(#32) RyanGiggs válasza RyanGiggs (#30) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Tudom, tisztában vagyok vele, hogy nem bizti hogy lehet erre találni valami megoldást. Talán esetleg Abu-nak hátha van valami tippje! ;)

(#33) pumpa007


pumpa007
tag

Win7 64-en frissítettem az új drivert, és az AMD APP SDK Runtime frissítése sikertelen, minden más frissült. Az AMD Vision engine control center sem nyílik meg, esetleg valakinek lenne ötlete hogy ez miért lehet?

PhenomII x4 955, HD5830

[ Szerkesztve ]

(#34) BomiBoogie válasza zeorsdfd (#25) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van a Catalyst telepítőben egy "uninstall" lehetőség, elég, ha azt használod.

(#35) Lacccca87 válasza zeorsdfd (#25) üzenetére


Lacccca87
őstag

Felesleges. Telepítsd rá.

(#36) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyenkor, mikor nem lusták a fejlesztők és a wines kiadással egy időben kijön a Linuxos verzió és még a changelogot is kiteszik, nem csak több nap késéssel, ilyenkor nem lehetne arról is írni pár szót? [link]

Legalább annyit kiemelni, hogy nagyobb teljesítményre képes a Valve-s játékokban a leírtak alapján.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#37) Shing


Shing
őstag

Most csak a 7000-es széria kapott sebességnövekedést vagy csak az új szériával teszteltek inkább? Azt tudom, hogy most főleg az újra koncentráltak, de remélem azért nem ennyire...

(#38) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Nem tudom feltelepíteni.. sehogy.Eltávolítás után is megáll a grafikus illesztőprogram telepítésénél.Akármit csinálok. Ötlet?
Btw a 12.11 b11 felmegy gond nélkül.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#39) Cobra.


Cobra.
őstag

Akinek nem települ a 13.1, az ellenőrizze, hogy a .NET 4 fent van-e.

(#40) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a frászt variáltak el már megint? Minden felbontásban megy a scaling funkció, kivéve a TV-m natív felbontásában, 1360*768 és 1366*768-ban.

Így most megint 1cm * 0.5cm-es fekete keret van a kép körül...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) TESCO-Zsömle válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amióta Radeon-om (2008 augusztus) van, nekem mindig ez van. Alapból minden felbontás+frissítés kombináción megy a scaling.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) CPT.Pirk válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És akkor nálad is a natívban nem megy? Nekem idáig minden felbontásnál ment. (kivéve pár bugos drivert, amik nem mentették el a scaling értékét, pl. a 12.6-os)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) InfiniteReality válasza Lacccca87 (#31) üzenetére


InfiniteReality
őstag

És miért kell egy ilyen komoly gépre (core i3) 32 bites operációs rendszert rakni?! 64bites Win7pro (gyári állapotút, nem mókoltat, nem ultimate-et), rendesen feldriverezni és szerintem jó lesz. Megszűnnek ezek a problémák.

Valami ősrégi laptopon nem tudtak csatlakozni a wifire. Illetve igen, de nem osztott ki IP-t. Levettem az Avast-ot (ami szerintem egy ipari hulladék), feltettem a Microsoft Security Essentials-t és láss csodát LEHET a wifire csatlakozni.

Fenti offtopic írásomból is látszik mennyire számít mi van a gépen, mert a szoftveres összeakadások, szeret-nemszeret problémák rendkivül idióta hibákat tudnak eredményezni. Tessék arra a Dell-re normális rendszert tenni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#44) TESCO-Zsömle válasza CPT.Pirk (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem minden felbontásban van scaling, míg be nem állítom, hogy ne legyen. Alapból nem is natívban megy, de ott is van amúgy. Sőt, ha beállítás után a 60Hz-et leveszem 59-re, akkor újra van scaling.

Minden felbontás minden Hz-ét be kell állogatnom... Mai napig nem értem, hogy ez miért nem 0% alapon... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45) Lacccca87 válasza InfiniteReality (#43) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ahogy nézem lermard hogy 32 és 64-el is próbálta. Szóval nem az a gond.

(#46) CPT.Pirk válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

0%-on meg nekem nem lenne jó egyik felbontásban sem...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Kivancsi vagyok melyik jatekban hozhatott 90% gyorsulast.

"Later Nerd!"

(#48) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Az amd szerveréről 120k-val jön valamiért, it egy GURU3D mirror esetleg a hírbe is mehetne.

(#47) csontváz: Gondolom Eyefinity-ben (~5780*1080)-ban maxra huzott graf melett.

[ Szerkesztve ]

(#49) Tomix24 válasza TESCO-Zsömle (#44) üzenetére


Tomix24
addikt

Ez egy közép érték, ha nem jó neked állítsd be, másnak meg fordítva nem jó.
1 perc az életedből ..

[ Szerkesztve ]

(#50) FeRRaR1 válasza Dr.Burn (#47) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez beállítás függő, álltalában magas élsimítás és szűrés mellett gyorsulnak nagyot, bizonyos felbontásvan... Többségnél szerintem max 10 - 20% lesz az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.