Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Windows varázsló

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#102) Pitralon


Pitralon
tag

Kíváncsi vagyok hogy a Windows 7-ről melyik elkövetkezendő évtizedben jelenik meg hasonló cikk... :F

Miért lenne káros az azbeszt? Hát benne van, hogy "beszt"...Most a Tónikát a Mónikától vagy fordítva...? "Puls Rádió"

(#103) Dr. Romano válasza enginev3.0 (#101) üzenetére


Dr. Romano
veterán

AD&D-ben az a legerősebb kaszt :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#104) Prof


Prof
addikt

sok offline gépen a mai napig ez fut, nem kell neki se ssd, se teras hdd, se 8 giga ram

(#105) #89309696 válasza Pitralon (#102) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mivel a Win7 a lezárása idején összességében sokkal jobb és kevésbé elavult rendszer lesz majd, mint az XP volt a lezárása idején, ráadásul az XP idejében volt megfelelő alternatíva, most pedig nincs, így a Win7 nagyon sokáig közöttünk lesz, jóval tovább, mint az XP.

(#106) rednifegnar válasza Pitralon (#102) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat ugye mindenki loki hogy a hulye xp-sek nem valtanak win7-re mert az milyen jo. de kozben a win7 is mar veget ert, ugyanugy csak egy megtűrt valami mint az xp, kb meg fel eve van hatra:

Ügyfél típusú operációs rendszerek Az alapvető technikai támogatás vége A kiterjesztett technikai támogatás vége
Windows 8.1 2018. január 9. 2023. január 10.
Windows 7, 1. szervizcsomag* 2015. január 13. 2020. január 14.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#107) Prof


Prof
addikt

:O

[ Szerkesztve ]

(#108) Márton válasza Prof (#104) üzenetére


Márton
nagyúr

De ssd-vel mint a villám!
Nemrég klónoztam egy 240 Gigásra, van különbség :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#109) MaCS_70 válasza #89309696 (#105) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem egészen értem: hogyhogy nincs a Win7-nek alternatívája?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#110) #89309696 válasza MaCS_70 (#109) üzenetére


#89309696
törölt tag

A W10 lenne, de sokkal nagyobb a közutálat vele szembe, mint annak idején az XP kontra W7 esetén volt ez. A W7-et nem utálták annyira, mint most a 10-et.

(#111) benedekco válasza Márton (#99) üzenetére


benedekco
addikt

Nyilván cache modul-ra gondolt, fel akart vágni de ő lett a felvágott :P

Különben is azok inkább ritka darabok voltak, vagy brand gépekben volt divat, régen meg chip-ekkel lehetett bővíteni a cache-t.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#112) VIC20


VIC20
őstag

Erre a hírre feltelepítek egy XP-t!

(#113) CPT.Pirk válasza VIC20 (#112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak keményen, az igazi férfi Explorer6-tal netezik. :D

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#114) VIC20 válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


VIC20
őstag

Á, azt sose szerettem, Firefoxot használok már nem is tudom, mióta (de még a 2.0 előtti időktől kezdve).

(#115) VIPowER válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


VIPowER
senior tag

[link] Azóta sincs gond, bár az Exploreren semmi sem jön be, ezért Firefox van. :)

(#116) Cravaly


Cravaly
tag

Akkoriban még tudta az MS, hogy kikapcsoláskor kell frissíteni, nem indításnál húzni az időt.

(#117) CPT.Pirk válasza VIC20 (#114) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Abban az időben inkább a Nezscape Navigátorhoz nyúltunk, onnan vezetett egyenes út a Firefoxhoz. ;]

VIPowER: mindig akad 1-2 ember, aki szembehajt a forgalommal. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#118) SP4C3 válasza CPT.Pirk (#117) üzenetére


SP4C3
veterán

Egymillió légy nem tévedhet. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#119) Rozisoft_Bp válasza DrKapocs (#93) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

A Vmware player virtuális gépére telepített xp gond nélkül kezeli az usbs Canln szkennereimet már azóta, hogy áttértem windows 7-re, smost 10 alatt is.

(#120) MaCS_70 válasza #89309696 (#110) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a nagy Windows 10 ellenességet sosem értettem igazán. A csempés felületet mondjuk ki nem állhatom, de attól a legegyszerűbb megszabadulni.

A 10 hatalmas előnye a 7-tel szemben viszont a 8-ban bevezetett memóriamenedzsment, ami durván sokat javít a rendszer sebességén. Főleg szűkös RAM esetén tud látványosan gyorsabb lenni a 10, mint a 7.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#121) robohw válasza MaCS_70 (#120) üzenetére


robohw
aktív tag

A win10 "ellenesség" több irányból táplálkozik.

1. Harapja a vasat. Nem mindenkinek van kedve csak egy opre miatt pénzt kiadni új hardverre, netán új gépre.
2. A korábbi rendszerek (XP, 7) jól szolgálnak, akkor meg minek váltani?
3. Félelem az ujdonságoktól és ennek a félelemnek az M$ azért elég rendesen aláalapozott a korábbi években.
4. Az opre is pénzbe kerül. Az adathalászat meg ma már, úgy tűnik, a nagyobb cégek előjogává vált.

Összességében, a hardverek ma már ott vannak, ahol lenniük kell, Egy-két hardcore gémeren kívül a többségnek lazán, erőlködés nélkül kiszolgálják az igényeit. A korábbi rendszereket XP, win7, kiismerték, eligazodnak bennük. Akkor meg minek váltsanak? És ilyen szempontból igazu(n)k is van. Az ellenességet nem véletlenül tettem idézőjelbe. Az van csupán, hogy aki elégedett a korábbi oprék valamelyikével, az esetleg nem kiváncsi az újabbra és az átállással járó problémahalmazra.

Amiről most gépelem ezeket a sorokat az egy

- IBM Thinkpad T43.
- 1.8 Ghz M CPU, (@ 782 Mhz),
- 1 (igen, egy!) GB RAM.
- ATI Rage Mobility VGA illesztő.
- WINDOWS XP SP3 (legál).

Plusz: Nekem két asztali gépem van, amelyek 64 bitesek, de mindkettőt 32 biten használom. Azokon win7 fut, de, szóval, ennyire nem kell a sebesség.

[ Szerkesztve ]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#122) core i7


core i7
addikt

Én már évtized elején lelőttem és jött a 7-es 2 éve pedig már 10-est használok

(#123) core i7 válasza MaCS_70 (#120) üzenetére


core i7
addikt

Tényleg nem nehéz eltüntetni a metrót sőt még minialkalmazásokat is odatudtam tenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124) CPT.Pirk válasza robohw (#121) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Amit azon a hardveren még meg tudsz csinálni egy XP-vel, azt gyorsabban és biztonságos, támogatott környezetben tudnád csinálni egy LXDE-s Linuxal mint pl. a Lubuntu LTS, és a felület se térne el túlzottan a megszokottól.

core i7: ingyenes progival is el lehet ezt érni, vagy fizetős tweak tool kellett hozzá?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#125) PuMbA válasza core i7 (#123) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk a minialkalmazásokat azért vették ki, mert tele volt biztonsági lyukkal :) Egyébként a Windows 10 Start menüje semmivel sem bonyolultabb vagy igényel több kattintást rajta egy feladat, mint a 7 Start menüje. Sokan csak a megszokás miatt módosítják ezt. Fél hónap alatt az emberek többségének ugyanolyan kényelmes lenne a Windows 10 Start menüje is, ha szánnának egy kis időt rá.

[ Szerkesztve ]

(#126) Sediqwe


Sediqwe
csendes tag

Hm... a reflow kemencén win3.1 futott :) pislogtam... vinyó halalkor sikertelen volt a win 95 re állás :) Maradt a guberált hardware es vissza a 3.1 floppyról... hol van még a win xp???? :)

SZTÍM : http://steamcommunity.com/id/sediqwe

(#127) junior11 válasza MaCS_70 (#120) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#128) toga007 válasza Prof (#104) üzenetére


toga007
tag

Igen, ez a lényeg, hogy mondhat rá mindenki amit akar, de akkoriban a Win 9x-től fényévekkel kényelmesebb volt, ennek ellenére minimál hardveren is jól lehetett használni. (ATA HDD, SD RAM, 1 magos CPU)
Azóta a hardver teljesítmény megsokszorozódott, viszont az aktuális sláger windows SSD nélkül alig gyorsabb egy mostani gépen, mint anno az xp volt.

Szóval ~50x annyi erőforrásból kihozni kb ugyanazt a sebességet, az nálam az igazi bukta!

[ Szerkesztve ]

+36 7O 532 II47

(#129) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Jó kis rendszer volt, de igazából csak a 98,vagy ME után. Azért lehetett vele szívni eleget, melós gėpen fut mėg az öreg :) A W7 azért jobb rendszer, ės az is elfut egy kaputelefonon is.

(#130) CPT.Pirk válasza PuMbA (#125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet rá időt szánni, csak nem érdemes. Nem nyújt semmi pluszt a napi munkához...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#131) PuMbA válasza CPT.Pirk (#130) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, de mínuszt se, szóval ezt pont annyi, mintha valaki telefont cserélni és kicsit máshogy vannak rajta a dolgok :)

[ Szerkesztve ]

(#132) Márton válasza PuMbA (#125) üzenetére


Márton
nagyúr

Két kattintással leállítható már a gép, ahogy Win7-en?
Nem, nem akarok az asztalra újabb ikont, a ház power gombja messze van és az Alt+F4 +Enter is macerásabb mint a jó megszokott két lágy klikk :))
Tényleg érdekel, mert lányom gépén pl. 10-es van.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#133) Apollyon


Apollyon
Korrektor

XP, lol. Ideje volt, a win10-et is ideje lenne már nyugdíjazni, hasonlóan elavult tetűlassú rendszer. Persze a mai programok futnak rajta, így a többség elégedett vele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#134) PuMbA válasza Márton (#132) üzenetére


PuMbA
titán

Ha jobb klikkelsz a Start menüre és ott leállíthatod két kattintással, de szerintem egyszerűbb 3-szor kattintani simán a Start menüben, én azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#135) Márton válasza PuMbA (#134) üzenetére


Márton
nagyúr

Tehát 3 kattintás, értem.
Ennek fényében továbbra is fenntartod ezt?
a Windows 10 Start menüje semmivel sem bonyolultabb vagy igényel több kattintást rajta egy feladat, mint a 7 Start menüje.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#136) rednifegnar válasza Rozisoft_Bp (#119) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hat igen amikor valaki azt hiszi hogy csak usb van a vilagban akkor szamara egyszeru a minden. csak epp rengeteg cucc megy scsi-n, fw-en, soros porton, netan sajat kartyat hasznal. pl az usb-rs atalakitoval kitorolheted mert felet nem tudja annak ami kellene, nincsenek meg a feszultsegek, a sebesseg stb. azok a szoftverek amik legtobbszor ezekhez a hw-ekhez vannak, azok nem mennek w7/w10-en. emulator, virtualis gep egybol leakad amikor elkezdi baxtatni direktben a hw-et.
azt nem is mondom hogy a linuxosok azt hiszik minden van linuxra es kivalthato, de sajna nem. a legtobb ilyen cucc meg ha el is indul linux alatt akkor sem hasznalja ki a tudast ami a cuccban van. meg azokat az algoritmusokat se tudja amik pl egy szkennerszoftver gyari szoftjaban benne van. ezek nem dokumentalt nem publikus hw kozeli dolgok. legjobb pelda erre a vuescan ami mukodik ugyan, de mar a szinkezeles nem olyan, hw kalibraciot nem tudja mert azt nem tudta visszafejteni, demozaikot nem tudja mert ahany gyarto annyi fele, hw diffuzort nem tudja mozgatni, stb. de irhatnam a timecode kartyat amihez sajat wines sdk van de csak xp alatt mukodik hiaba irtam a kezelo szoftvert mindennel kompatibilisra, sajat megszakitaskezelessel, dma-val, stb. szivesen hasznalnek en w7/w10-et ezeken a gepeken de nem megy.
amugy jol hasznalhato egy bekonfigolt w10 is, bar jobban szeretem a w7-et.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#137) PuMbA válasza Márton (#135) üzenetére


PuMbA
titán

Tartom, mert a Start menü lényege nem a Kikapcsolás, mert akkor nem tudsz dolgozni :) A Start menüben történő kattintásaid 2%-a a kikapcsolásra kattintás, lényegtelen. Az Eszközkezelőt, Eseménynaplót vagy a rendszergazda parancssort viszont két kattintással elérem és programozóként ezek pont megkönnyítik a munkámat a Windows 7-tel ellentétben.

[ Szerkesztve ]

(#138) TomMusic válasza PuMbA (#125) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyébként a Windows 10 Start menüje semmivel sem bonyolultabb vagy igényel több kattintást rajta egy feladat, mint a 7 Start menüje.
Hát, nekem pl. nagyon hiányzik a legutóbb megnyitott fájlok listája az egyes programoknál.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#139) wwenigma válasza Márton (#132) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Classic Shell...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#140) PuMbA válasza TomMusic (#138) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen létezik, jobb klikkelsz a program listában a programra vagy a program csempéjére és ott vannak az utoljára megnyitott honlapok a Google Chrome-nál nálam most is :) Akkor nincsenek ott, ha kikapcsoltad ezt a gépházban a Személyre szabásnál a Start menü beállításokban.

[ Szerkesztve ]

(#141) Robitrix válasza alevan (#5) üzenetére


Robitrix
senior tag

máig rengeteg ATM fut, amiben XP található.....

(#142) Robitrix válasza Cravaly (#116) üzenetére


Robitrix
senior tag

rendszergazdaként azt mondom jobb induláskor frissíteni, mint leállításkor. :)
számos felhasználom baxta már ki a gépet leálláskor, mert haza akart menni. :) Amikor reggel bejön és bekapcsol, akkor ráér várni, mert előtte van még egy egész munkanap. :) Sietni haza szoktak az emberek nem munkába érkezéskor....

(#143) Rozisoft_Bp válasza rednifegnar (#136) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Teljesen egyetértek veled, a virtuális Xp nem mindenre megoldás, ha hardvereket kell vezérelni.

Én azonban egy konkrét problémára válaszoltam (ezért is voltam off topic): a kérdezőnek USB-s scannere van. A Vmware pedig nagyon jól kezeli az USB-s port továbbítását. Amikor a Windows 7/10 annyit ír a Canon scannereimre, hogy ismeretlen eszköz, addig a virtuális xp-re a gyári driverek és programok gond nélkül (és bármiféle berhelés nélkül) települnek teljes funkcionalitás mellett.

Peace! :)

(#144) Márton válasza PuMbA (#137) üzenetére


Márton
nagyúr

A tiédet megkönnyítik, az enyémet bosszantják ezek a dolgok.

wwenigma: köszi, ez már válasz, tehát így tudja, amit a 7 alapjáraton :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#145) TomMusic válasza PuMbA (#140) üzenetére


TomMusic
őstag

Basszus tényleg, köszi. :)
De win7-nél még kattintani sem kell :P

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#146) Cs1csó válasza CPT.Pirk (#124) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ingyenes: OPEN SHELL
- [link]
- [link]

(#147) CPT.Pirk válasza Cs1csó (#146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyire éli túl a nagyobb frissítéseket? Volt valami gebasz emlékeim szerint ebből, mikor változtattak a gui kódján...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#148) Cs1csó válasza CPT.Pirk (#147) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, nem használom, de fejlesztik, konkrétan a MajorGeek szerint egy bő hónapja jött hozzá utoljára frissítés, tehát a kompatibilitással nem lesz gond. Persze egy build upgrade betehet neki de akkor meg újratelepíted.

wwenigma

a CLASSIC SHELL már halott ügy, nem fejlesztik helyette OPEN SHELL

[ Szerkesztve ]

(#149) CPT.Pirk válasza Cs1csó (#148) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha túléli a a rendszer. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) rootkiller


rootkiller
őstag

A mai napig működik egy régi notebookom, ami még service pack nélküli első verziós XP-vel jött ki. Néha bekapcsolom, van rajta például a régi Martin Audio line array-unkhoz fokoló program (ViewPoint 4.1) és a rendszerprocesszorához távvezérlő (XTA AudioCore). Mi kell még? :D

Mivel vettünk új cuccot aminek egészen más menedzsment része van, lesznek idén olyan fesztiválok ahol én leszek a góré a "kis" motyón, oda meg sanszos hogy elviszem a régi masinát, nem teszem ki a MacBook Air-t a világnak. De lehet, szereznem kéne valami picike kis üzleti Windowsos gépet :)

Compaq Evo N800v
Pentium 4M 1.6 GHz
1GB RAM
30GB hard disk
DVD/CD-RW
1400x1050 felbontás (!)

Artengo TR 990 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.