Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) stargazerhu válasza Oliverda (#49) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Jaja erre gondoltam:)) Akkor ezért van mit csiszolni hatásfok terén:)) Éreztem én, hogy nagyon sokat mondok a 10%-val:) De szerinted még az 1%ot sem éri el?
Máshol láttam olyan táblázatot, ahol wattra levetítve (ilyet talán ti is csináltok) meg dollárra levetítve (itthon lehetne forintosítani) is szerepelnek a teljesítmények....

(#50) Zoo123 De szerintem ha úgy vesszük fontos kérdés, kevesen gondolnak bele, hogy mennyi a hasznos és "haszontalan" energia felvétele egy ilyen kártyának...És látod vmilyen választ azért kaptam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#52) TOM-202


TOM-202
senior tag

Nálam ismét a Sapphire Toxic lenne a befutó minden szempontból ha ezek közül kellene választanom 2db-ot CF rendszerbe, de a többit sem utasítanám vissza. :)

(#53) stargazerhu válasza TOM-202 (#52) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Annak ellenére, hogy 20 ezerrel drágább???

(#54) Oliverda válasza stargazerhu (#51) üzenetére


Oliverda
félisten

Te most akkor a számítási teljesítmény/fogyasztás mutatóra gondolsz? Mert az egy nagyon más dolog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#55) Zolee11 válasza stargazerhu (#46) üzenetére


Zolee11
senior tag

Mi a kérdés? Ez nem egy átalakító eszköz, ahol hatásfokot kell/érdemes mérni. X wattot eszik és adott számítási teljesítményre képes. A watt megnevezés egy teljesítményt jelöl, azaz ennyit eszik, amit elhasznál, így eleve ez mind hővé alakul.
Mondjuk össze lehetne hasonlítani két 250W fogyasztású kártyát, hogy melyik termel több hőt, de ennek nem sok értelme van, ugyanis szerintem szinte mérhetetlen lenne az eltérés, ha csak pl. a GPU-t nézzük.

Ha azt is beleszámoljuk, hogy a tápellátás milyen hatásfokkal dolgozik a kártyán, na akkor értelmezhetővé válik a kérdésed, de ez csak pár watt lehet.

no brain, no problem

(#56) gógyi


gógyi
aktív tag

Szerintetek lesznek ezek még a közeljövőben olcsóbbak?

(#57) emiki6


emiki6
veterán

Az MSI vagy az Asus a halkabb?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#58) stargazerhu válasza Oliverda (#54) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Neeeem, jóra válaszoltál! 250W-ból mondjuk 1W ami hasznos a többi meg megy a kukába.:)
Ott arra gondoltam, ez meg már egy másik dolog, tudom ;)

(#55) Zolee11 Ahogy egy benzin motornak is van hatásfoka, mondjuk 30% annyi fordítódik a bevitt energiából mozgásra a többi így vagy úgy de elvész, ugyan úgy itt is a bevitt energia vmennyi %-a végzi az érdemi munkát, a többi hőveszteség..

[ Szerkesztve ]

(#59) Vigneau válasza Oliverda (#10) üzenetére


Vigneau
félisten

Értem, sajnos előfordul az ilyesmi... :(

tiborandras:
Köszönöm. Jól gondoltam, hogy nem mindegyik cső érintkezik teljesen a maggal, a két szélső csak közvetetten. De sebaj.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#60) Oliverda válasza stargazerhu (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

Minden energia hővé alakul (entrópia). Nincs és nem is lesz olyan processzor aminél valamilyen módon ne alakulna a teljes felvett villamos energia hővé. Ez teljesen normális.

emiki6: Leírtuk. Olvasd el a cikket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61) Eagl3 válasza MPowerPH (#27) üzenetére


Eagl3
veterán

Semmi jelentősége nincs annak, amire kíváncsi vagy.

(#62) mepet


mepet
addikt

No most akkor mire is jó az az UEFI gomb? :B

(#63) Jack@l


Jack@l
veterán

Mikor lesz ilyenből 290 és 290x-es teszt?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#64) emiki6 válasza Oliverda (#60) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, igen. Megvan.

Nekem egyik legfontosabb szempont, hogy minél halkabb legyen, de nézzen ki jól. Az órajelet mindenképpen levenném 1000 MHz-re és alulfeszelném, amennyire csak lehet. MSI vagy Asus ajánlottabb?

His-t ajánlották, de az elég csúnyácska... :(((

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#65) stargazerhu válasza Oliverda (#60) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

igen, csakhogy ez nem mind a kártyán játszódik le, hiszen az érdemi jelek "elszaladnak" azért a kártyáról, tehát azért nem csak fűt, hanem vmit számol is a szerencsétlen...;) A bevitt energia meghatározása egyszerű, ám abból a hasznos felhasználás ami kérdéses. Amire te is első blikkre azt mondtad, hogy 0,01%... (Ez az ami engem érdekelne, hogy akkor 1; 0,1 vagy épp 0,01% ez az érték. Persze pusztán kíváncsiságból.)
A többi igen is veszteség és egy VGA kártya egy átalakító, hiszen áramot alakít át, számunkra hasznos jellé és hővé, amit általában nem tekintünk nála hasznosnak.

(#66) #21346560 válasza gógyi (#56) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minden bizonnyal. Sőt! Nagyjából 4 év múlva már fele ennyiért is megkapod... (közeljövő - érdekes idő intervallum, 1 hét? 1 év?)

(#67) Oliverda válasza stargazerhu (#65) üzenetére


Oliverda
félisten

Érdemes megismerkedni az entrópia fogalmával, miszerint minden energia hővé alakul. :) Legnagyobb része még a lapka felületén, a szennyezett félvezetőben az elektronok "közlekedése" során, egy sokkal kisebb része kimegy a lábain, majd meghajtja más áramkörök bemeneti tranzisztorait és ott alakul hővé. Utóbbi estben nem a lapkában megy végbe a disszipáció, cserébe viszont más áramkörök is meghajtják az áramkör bemeneti tranzisztorait, úgyhogy ez nagyjából kiegyenlítődik. Egy még kisebb része elektromágneses sugárzásként távozik, elnyelődik a környező fémdarabokban (pl. a gép fémháza) és örvényáramokként végzi (amelyek persze megint az adott fémdarabot melegítik), és csak egy igen-igen elenyésző hányada jut ki a környezetbe rádióhullámok útján (melyek természetesen szintén elnyelődnek rövidebb-hosszabb távon, és hővé alakulnak). A lényeg az, hogy ez a veszteség elenyésző, így nyugodtan lehet azzal számolni, hogy a "ami befolyik, az rögtön kifolyik" disszipáció útján. Ez áll a procira, a videokártyára, az egész gépre, mínusz a ledek fénye meg a már említett szórt elektromágneses sugárzás.(forrás)

emiki6: Az ASUS kicsivel halkabb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#68) gógyi válasza #21346560 (#66) üzenetére


gógyi
aktív tag

Igazad van , akkor mondjuk egy két hónap múlva? 10%? Vagy inkább vegyem meg most?

(#69) #21346560 válasza gógyi (#68) üzenetére


#21346560
törölt tag

Biztos, hogy 2 hónap múlva pár ezressel olcsóbb lesz, de ha most veszed meg (velem együtt), akkor 1 hónapig is már használhatod...

(#70) Lewzke


Lewzke
őstag

én csak azt nem értem, hogy miért raknak a gyártók ennyi irdatlan mennyiségű pasztát a gpu-ra. a képen beteríti a gpu melletti ellenállásokat is, vagy mi a csodákat ...

[ Szerkesztve ]

(#71) stargazerhu válasza Lewzke (#70) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

de csak az ASUSnál, ha jól emlékszem.

(#72) Lewzke válasza stargazerhu (#71) üzenetére


Lewzke
őstag

akkor újrafogom pasztázni a régi 9600GT-met, mert az is Asus ... biztos nyerek vele 2-4 fokot

(#73) MPowerPH válasza Malibutomi (#48) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig a VRM-el van gond ezeknél a hűtőknél. :(

Eagl3: Neked lehet hogy nincs, nekem annál inkább. Szétfeszelve, bench közben még 5 fok is sokat számít. Nem mindenki játékra veszi a vga-t... Vagy legalábbis nem csak arra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#74) stargazerhu válasza Lewzke (#72) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Máshol...vagy épp itt...írták, hogy 2-3 évente az amúgy sem árt neki...

(#75) Normi™


Normi™
őstag

Nagyon jók lettek,ha most vennék kártyát akkor Asus 280x,egyértelmű. :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#76) Angel1981


Angel1981
veterán

Korábban is ASUS / MSI párti voltam, ez most sem változott. :)

(#77) Avicularia


Avicularia
veterán

Meg tudom erősíteni, hogy a gigabyte hűtője üvölt mint az állat terhelés alatt.

(#78) Retro11 válasza norbi0604 (#2) üzenetére


Retro11
senior tag

Talán még a radeon hozta be a HD széria meglenésével a dekoratív műanyagbol stb.. álló egész nyákot és hűtőrendszert magába foglaló burkolatokat.

Kétlem. Már az Nvidia FX 5800/5900/5950 Ultrákon is ez volt.. Az ABIT 4200Ti-n is (OTES), igaz az még csak a NYÁK egy részét fedte..

[ Szerkesztve ]

(#79) aAron_


aAron_
őstag

amennyiben max terhelés mellett lenne használva 24/7 melyiket ajánlanátok? a legfontosabb, hogy max venti fordulat mellett a lehető leghűvösebb legyen. ezért sajnálom, hogy nem volt furmarkos teszt, vagy legalább olyan, ahol az összes hűtése maxon megy.

What is your ikigai?

(#80) evo86


evo86
tag

Ez a toxic nagyon best! Esetleg a Club3d royalking jöhet szóba de meg kell várni még a r9 290nek az ára rendeződik ha nincs nagy eltérés a toxik közt árban, akkor nyílván a 290 lesz a nyerő nálam.

Választék precízen:
[link]

(#81) Eagl3 válasza MPowerPH (#73) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor mire? :F
Ha meg ekkora fanatikus valaki, akkor tesztelje ki magának, úgy is az-az élvezet benne nem?

[ Szerkesztve ]

(#82) MPowerPH válasza Eagl3 (#81) üzenetére


MPowerPH
félisten

:N

Don't Tread On Me

(#83) Olympos válasza #21346560 (#1) üzenetére


Olympos
aktív tag

Aki meg akarja hallgatni, melyik milyen: hangos teszt

(#84) Eagl3 válasza MPowerPH (#82) üzenetére


Eagl3
veterán

Miért?

(#85) Olympos válasza emiki6 (#64) üzenetére


Olympos
aktív tag

- MSI és a Sapphire a két leghangosabb, Asus az egyik legcsendesebb.
- Sapphirere van a legkevesebb garancia, viszont Sapphiretól van a leggyorsabb és a legdrágább kártya is (ha nem vesszük figyelembe az Asus Matrix szériát.)
- Gigabyte az egyik legolcsóbb, mindenben köztes: hang, sebesség közepes, de Idle módban az egyik legcsendesebb, játék közben hangos. Gyengébb anyagminőség jellemzi, nekem ilyen van.
- Az Asus a legcsendesebb és egyben az egyik legigényesebben összerakott kártya.
- HIS nem volt a tesztben, de nagyon csendes.

- Teljes vízhűtőblokk design van Asusra, MSIre, de nincs Gigabytera és Sapphirera: nem kompatibilis rá referencia vízhűtő, egyedit ezekre nem gyártottak. (Ha vki érdekelt benne.)

Véleményem szeriont az Asus a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#86) MPowerPH válasza Eagl3 (#84) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert nem kitesztelni az 'élvezet'. Pluszban kevés embernek van lehetősége rá, hogy összelapátolja az összes különböző nem ref. vga-t, és egyazon időn belül tesztelni is tudja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#87) #21346560 válasza Olympos (#83) üzenetére


#21346560
törölt tag

köszike!

(#88) Put2 válasza Oliverda (#67) üzenetére


Put2
tag

Ez a hozzászólás nagyon hasonlít erre :D

(#89) Zolee11 válasza stargazerhu (#65) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ez így itt nem értelmezhető. Ahogy Oliverda leírta, és én is, itt minden bevitt energia hővé alakul, ilyen szinten nem értelmezhető a hatásfok.
Nem is hasonlítható egy belső égésű motorhoz, hisz ott a benzin elégetésével először hőt nyerünk, amit majd mozgási energiává alakítunk.
Ha már itt tartunk akkor, képzeld el ezt úgy, hogy egy tonnás autó tolásához egy ember kell, két tonnáshoz kettő, itt sem értelmezhető a hatásfok, annyit tudunk, hogy két ember el tudja tolni vagy sem.
X számítási teljesítményhez adott felépítésű GPU esetén egy adott áramerősség szükséges. Max a felvett elektromos teljesítmény / számítási teljesítményt lehet értelmezni. De ez nem hatásfok.

A VGA kártya nem átalakító, hanem egy művelet végző egység. Mi alapján lehetne azt értelmezni, hogy mi 100% hatásfokú? Ki mondaná meg, hogy 1W teljesítményhez mennyi az a számítási teljesítmény + elektromos jelátvitel ami veszteségmentes? Teljesen abszurd elképzelés. :) Ahogy a csíkszélesség csökken úgy növekedhetne ez az érték, de annyi eltérés van a számítási feladatok szempontjából, hogy ezt képtelenség lenne egy adott nevezőre hozni. Ezért nem is létezik ilyen mérőszám.

no brain, no problem

(#90) stargazerhu válasza Zolee11 (#89) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Nem akarok ide szemetelni, leírtam priviben! ;)

(#91) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Ez az Asus igazán tetszik! :)
Van teljesítmény, mellé halk ès hűvös.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#92) lukgab válasza head- (#16) üzenetére


lukgab
tag

Nekem az Easy Boost nem talált új BIOS-t, mikor rányomtam az auto findra.
Nekem a GIGA 280X OC bios verziója: 015.038.000.003

Melyiket tennéd fel erre, illetve neked milyen bios veziod van?

Amúgy a giga kártyáját én is picit hangosnak ítéltem addig, míg AfterBurnbe be nem állítottam azt, hogy 80 fok alatt 50% on menjen a venti, felette meg maxon :P

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#93) DrJános


DrJános
aktív tag

Köszi a tesztet. :DD :C :R

Örülök, hogy több gyártó kártyája és azok hűtése össze lett hasonlítva. Így sokkal könnyebb választani mindenkinek aki ilyen kártyát, vagy ilyen hűtéssel szerelt kártyát szeretne venni (gondolom egyazon gyártó azonos elnevezésű hűtése kb hasonlóan szerepelhet más kártyán is).

Grat még egyszer, csak így tovább. :K

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#94) krisztán2001 válasza head- (#6) üzenetére


krisztán2001
csendes tag

de jó neked

(#95) Tomi_mano


Tomi_mano
csendes tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek elnyerte a tetszését ez a kártya vagy maga a teszt győzte meg, akkor ha jól látom az AQUA-nál meg lehet venni. Máshol nem találtam, csak náluk.

Nem csak náluk lehet kapni.

[ Módosította: Qru ]

(#96) Zoo123 válasza Olympos (#85) üzenetére


Zoo123
senior tag

Olympos:

"- MSI és a Sapphire a két leghangosabb, Asus az egyik legcsendesebb."

Na-na, az MSI konkrétan néma csendben dolgozik terhelés alatt is, konkrétan nem hallom a hangját pedig viszonylag csendes gépem van!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#97) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A Toxic állatul néz ki, az MSI-nél pedig jópofa a felirat a hűtőnyílásban. :K

(#85) Olympos: Honnan veszed, hogy az MSI hangos? Bár nekem NV-m van MSI-ben, de a hangját még nem hallottam, akárhogy izzasztottam.

[ Szerkesztve ]

(#98) exedoc


exedoc
senior tag

Nem rossz az a Sapphire, bár jobban állna neki a fekete-piros sztem. Mondjuk így meg tényleg "mérgezőbb." 105k érte? Íjj, nem tudom. Meg ugye kérdés, hogy ha kezd felfutni mennyi lesz. Emlékszem pont a Sapphire-nál fordult elő, hogy mikor kezdték őket nagyon vinni, a 7950 felment 90k fölé, a 3GB-s 7970 meg 120k környékén volt, a 6GB-s 7970 GHz Edition Vapor-X meg befigyelt a 160k fölötti kategóriába, és ott is maradt még a 7990 érkezése után is. Természetesen benne van a forint gyengülés is, de mikor visszaerősödött se változott semmi. Kíváncsi leszek hol foglal majd helyet. Bár az nvidia árkorrekciója miatt talán most kicsit változik a helyzet. Az Asus Mátrix kicsit nekem is hiányzott, az még érdekelt volna, attól függetlenül, hogy nem tervezek ebből a családból kártyát venni.

(#99) VIC20


VIC20
őstag

,,A GPU egy nagyobb mértékű, 15%-os gyári túlhajtásban részesült, így maximális órajele 1150 MHz-ben került megállapításra."

Úristen! Ezt a mondatszörnyet hogy sikerült megszülni? :Y

(#100) szumo válasza Retro11 (#78) üzenetére


szumo
senior tag

Én úgy emlékszem, a radeon 9800-as sorozatánál már egyes darabokon hasonló hűtések tűntek fel, de az X sorozatnál már sokkal sűrűbben volt ilyen megoldás.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.