Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21346560


#21346560
törölt tag

Gigával szemezek... hangos?! meg kéne hallgatni, hisz ez relatív :U

(#2) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Az ASUS még jól is néz ki. A videókártyáknál, azért az elmúlt években/időszakban rendesen rámentek a gyártók a design-ra is. Talán még a radeon hozta be a HD széria meglenésével a dekoratív műanyagbol stb.. álló egész nyákot és hűtőrendszert magába foglaló burkolatokat. :)

(#3) Vigneau


Vigneau
félisten

A DirectCU hűtőborda aljáról direkt nem készült fotó vagy csak kimaradt?

Mellesleg érdekes, hogy a két venti nem is egyforma. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4) bob011


bob011
tag

Ideális alanyok egy tuti gaming PC-hez. :C

(#5) djculture


djculture
félisten

Szép...Négyböl három kártya eleve felejtős a hynix memóriák miatt, tuningot nagyon birják de leghamarabb mennek tönkre is. Asus meg a sapphire már eleve felejtős mert ezek a hynixek nem sokáig működnek tuning alatt megbizhatóan..

[ Szerkesztve ]

(#6) head- válasza #21346560 (#1) üzenetére


head-
csendes tag

hali!

nekem fél hete van meg a giga vga.
ez tényleg relatív, mivel nekem előtte egy ati 3850-em volt, az rohadt hangos volt így ahhoz képest ez semmi
tény, megnéztem unigine valley tesztet, 61-62 fokon ment a kártya, ott azért lehetett hallani hogy intenzívebb a hűtés, de nekem még ez is elfogadható volt

tény, sok helyen írták hogy a giga vga-nál elég agresszíven állították be a ventiket, erre állítólag megoldás a vga BIOS frissítése, én ezt még nem raktam fel, meglátom majd

a vga-t amúgy egy corsair 500r házzal használom, nincs benne plusz ventilátor a gyáriakon kívül

(#7) #21346560 válasza head- (#6) üzenetére


#21346560
törölt tag

köszi az infót :R

(#8) mghltm válasza Vigneau (#3) üzenetére


mghltm
addikt

itt talalsz rola kepeket. a dcu kartyaknal mar tobb korabbi modellnel alkalmaztak 2 kulonbozo ventilatort

(#1) Runo a giga valoban hangos a kulfoldi tesztek szerint is: hardwareheaven, techpowerup, hexus

a giganal mar nem ez az elso ( sem amd, sem nvidia fronton ), aminek indokolatlanul hangos a hutese. egy kesobb kiadott javitott bios-szal szoktak rajta segiteni, esetleg a felhasznalo maga allit be vezerlesi profilt egy erre alkalmas szoftverrel

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#9) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hőfokokra lettem volna kíváncsi, mondjuk furmark-al stresszelve a VGA-kat. Legalább lehetett volna látni, melyik gyártóé a leghatékonyabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#10) Oliverda válasza Vigneau (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos valami történt a fájllal, pontosabban inkább a mem. kártyával, és már nem tudtam meggyógyítani a képet.:(

djculture: Ja, a Hynix csak 6 évig bírja, a többi meg 7-ig. Big deal

Runo: 3 ventilátor pörög majd 3000-et. Számomra ez már a kifejezetten hangos kategóriát jelenti.

BMW001: Akkor talán lapozz el az 5. oldalig. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) radi8tor válasza MPowerPH (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#12) blaca83


blaca83
őstag

Köszi a tesztet... :R

Kár, hogy ilyen borsos lett a Toxic mert az tetszik a legjobban.. :U 10 K-val simán adhatnák olcsóbban is. :DDD

80 k környékén elérhető a Sapphire 280x Vapor-x ami szintén jó választás lehet. ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#13) MPowerPH válasza Oliverda (#10) üzenetére


MPowerPH
félisten

Láttam, de nem arra gondoltam. :B Ez csak az én, meg pár benchmarkkal szórakozó user mániája. Kártyák azonos órajelen, hűtők maximumon.(mer ugye így lehet megnézni, melyik tudja a legerősebb teljesítményt nyújtani) De tudom, ez némileg elvont... Valszeg a DC2-es is letudná hűteni 60 fok körülire a GPU-t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#14) J.J. András válasza MPowerPH (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

le hát, miért ne tudná, hiszen csak 1200rpm-mel pörög.... és így is 70°C hoz.... akkor szerinted nem menne le 60°C-ra ??? :F

midnegy, de egy bassza a csőröm: miért nem írtad be, bocsi srácok, benéztem, figyelmetlen voltam ??? hm ?? :F :U , mert a kérdésed egyértelműen a kártyák közti hőfokokra utaltak.... AZ PEDIG BENNE VOLT EREDETILEG IS A CIKKBEN

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#15) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Brutálisan néz ki a Toxic, de azért ekkora felárat nekem nem érne meg. Az Asus és az MSI megoldása szimpatikusabb.

<< Heimdal >>

(#16) head-


head-
csendes tag

olvasgattam, és nemrég a giga kiadott egy új bios-t
LINK

ezzel megnézem majd...
addig is:
[link]

(#17) sandor906


sandor906
tag

Kár, hogy kimaradt a Matrix Platinum a tesztből.

GhostDragon#24437

(#18) MPowerPH válasza J.J. András (#14) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért mert elolvastam a cikket, megnéztem a grafikonokat.(még azt is hozzátettem, hogy furmark-al, mert a játék arra nem alkalmas) Ez az összehasonlítás nem mutat meg semmit, mivel a kártyák más-más órajelen futottak, valszeg még feszültségük is különbözött, pluszban az automata hűtőbeállítás kizárja, hogy össze lehessen őket érdemben vetni.
Persze, ez a teszt nem arról szólt, hogy melyik gyártó aftermarket hűtője a leghatékonyabb. Fogalmam sincs, hogy a DC2 mennyit pörög maximumon, és azt se, hogy az MSi mennyit tud.

Egyébként miért vagy ideges? ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Msi elég tetszetős. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) Dtomka


Dtomka
veterán

találtam egy hibát:
hűtést ennek megfelelően elég hangsora kalibrálták

Nekem még mindig az Asus tetszik a legjobban. A sapphire viszont drága, mert ~annyiért lehet venni Asus Matrix Platinum verziot, ami szintén nem ér meg 105.000+-t.

[ Szerkesztve ]

(#21) mghltm válasza sandor906 (#17) üzenetére


mghltm
addikt

itt olvashatsz rola: lanoc, ocaholic

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#22) J.J. András válasza MPowerPH (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

Furmark, vagy game.... ugyanaz a teszt futott mindegyik VGA alatt..., akkor az mértékadó és hiteles összehasonlítási alap. Amúgy meg ha ilyen VGA-t veszel, nem éjjel-nappal a furmark hajtja a gépedet, vagy igen ??????

nem vagyok ideges... csak nem szeretem az olyan kérdéseket, amikre Te magad is tudod a választ.

[ Szerkesztve ]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#23) sandor906 válasza mghltm (#21) üzenetére


sandor906
tag

Köszi a linkeket. Csak azt szerettem volna látni, hogy jól választottam-e a felhozatalból, de szerintem nem kell szégyenkeznem vele. Előtte egy DCII 6950-em volt, ahhoz képest a teljesítménye több mint a duplája, viszont a hangja még a fele sincs. Ja és 100k alatt volt az ára számlával, ami szintén nem rossz a Toxic-hoz mérve.

[ Szerkesztve ]

GhostDragon#24437

(#24) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Sapphire még mindig csak 2 év garit ad ? Többek között a 3 év miatt vettem pont ilyen ASUS-t. Milyen jól jött most, mikor eladtam a 6950-et, hogy volt még rá 1 év gari.

[ Szerkesztve ]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#25) #21346560 válasza Oliverda (#10) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az már nekem is :DDD Főleg, hogy a mostani 1000 körül teker... de gondolom nem folyamatosan 3000... esetleg tényleg szépen bekalibrálja az ember magának...

(#26) LackoMester


LackoMester
addikt

Köszi a tesztet, :R
ha sikerül akkor januárba benevezek egy TOPpos 280X- re.

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#27) MPowerPH válasza J.J. András (#22) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem mind1. Mivel a furmark úgy terhel, ahogy egy játék sem képes, legalábbis hőgenerálás terén. Maguk a kártyák egészét nézve igen, hiteles. Maga a hűtők összevetését tekintve nem, mivel nem derült ki, melyik is valójában a legizmosabb aftermarket cooler. Engem pedig ez is nagyon érdekel, és erről nem igen találni tesztet.(pedig a külön vásárolható egyedi hűtéseket mindig összevetik)

Don't Tread On Me

(#28) mghltm válasza sandor906 (#23) üzenetére


mghltm
addikt

a matrix platinum a legjobb valasztasok egyike: 3 ev gar, szuper alkatreszek, jo tuningolhatosag, csendes hutes

(#24) Svájcinéger meg mindig csak kettot adnak, legyen szo valami referencia hutosrol vagy minosegi vapor-x / toxic megoldasrol. ilyen aron 2 ev garral elegge nonszensz...

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#29) Ribi válasza MPowerPH (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még szerencse, hogy ez egy VGA és nem VGA hűtő teszt :P
És nem is after market hűtők, külön nem vehetőek meg.

[ Szerkesztve ]

(#30) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Találtam két copy-paste hibát az MSI-nél, 3.oldal:

"A GTX 760 GAMING már a negyedik generációs Twin Frozr hűtést kapta a nyakába, melynek két légkavarója darabonként 9,5 centiméter átmérőjű."

"Egy megfelelő hub segítségével a Gigabyte R9 280X-re összesen hat megjelenítőt csatlakoztathatunk"

Egyébként jó teszt köszi :)

javítva

[ Módosította: Oliverda ]

(#31) icon


icon
senior tag

Nekem is a Toxic a szimpi az itteni jelöltekből, egy kicsit bátrabban rugaszkodtak el az alkatrészek, és tápellátás terén a tervezők...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#32) Zoo123 válasza MPowerPH (#27) üzenetére


Zoo123
senior tag

Tessék: 10 perc Furmark csak BMW001 kedvéért, az itt lévő hőfokokhoz adj hozzá 10 fokot, VRM esetében 15-20 fokot kb annyit bir a gyári hűtés. :)

Játékok alatt GPU 69 fok, VRM 75 fok, hangja semmi, ezek a jellemző értékek MSI R9 280X Gaming OC kártyánál.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#33) MPowerPH válasza Ribi (#29) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ezt is leírtam. :P 290X esetében jóval nehezebb dolguk lesz ezeknek a hűtéseknek, én majd ottan leszek kíváncsi az ilyen összehasonlításokra.
Semmi kukacoskodás, egyszerű kíváncsiság, nem több.

Zoo123: Kemény... :) 290X-el valszeg meg sem birkózna ebben a formában.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#34) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Annyit még hagy kérdezzek, hogy az árakathonnan szedtétek? Asus-t és MSI-t is csak drágábban találok :(

(#35) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Köszönet a tesztért. :R Az Asus fincsire sikeredett, tetszik.
(#34) GeneraL_XTX - Erre én is kíváncsi voltam, de aztán elolvastam mégegyszer. Asusnál pl.: 85000 körüli árról van szó. A 90 is körülötte van. :))

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#36) mrzolee86


mrzolee86
tag

Jó öreg 5850-em valószínű egy ilyen fogja leváltani :)

(#37) Oliverda válasza GeneraL_XTX (#34) üzenetére


Oliverda
félisten

Asus

Az MSI éppen elfogyott, de a legutolsó ára ennyi volt az iPon-ban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) GeneraL_XTX válasza Oliverda (#37) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nohát, ez valóban jó áron van, thx :R

Bár mostmár mindenképp megvárom a BF4-es változatokat,azért egy plusz 10k-s játék nem mind1 kategória :))

[ Szerkesztve ]

(#39) adamssss


adamssss
veterán

Nagyon köszi a tesztet. Sokat segített. Tuningot esetleg próbáltatok?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) Zolee11 válasza djculture (#5) üzenetére


Zolee11
senior tag

Hát én még ilyen megközelítésről sose hallottam. Szerintem nekem sose volt más video ramom mint a Hynix és soha nem volt még vele gond, sőt a vga- kártyákkal igazából sose volt még gondom pár zizegőset kivéve.
Szóval nem igazán értem mire föl ez a megközelítés, hogy fujj fujj Hynix memória. :N

Mellesleg én jó ideje az MSI kártyákat favorizálom, nem túl nagyok, jó a hűtés, és még jól is néznek ki. :)

no brain, no problem

(#41) Oliverda válasza adamssss (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Az sajna már nem fért bele a mostanság eléggé szűkös időnkbe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) JanR


JanR
addikt

Az MSI nagyon tetszetős :C Bár most az R9 290 árait megvárom, utána majd eldöntöm, hogy melyik legyen.

(#43) adamssss válasza Oliverda (#41) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Az asus-nál hány %-os kihasználtságott jelentett ez az alacsony venti fordulatszám?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#44) Zoo123 válasza adamssss (#39) üzenetére


Zoo123
senior tag

Én az MSI R9 280X Gaming OC kártyámat 1100 Mhz-en használom, +20% Power limittel, feszültséghez nem nyúltam. Ezt az órajelet szerintem bármelyik R9 280x viszi. Lehet hogy menne 1150-et de ahhoz már biztos hogy feszültséget kell emelni, gyorsabb alig, viszont melegebb meg hangosabb lesz annyit meg nekem :Nér.

BMW001 "290X-el valszeg meg sem birkózna ebben a formában."
Hát igazából a GPU hűtés még talán megbirkózna +50W-al, max nem 39%-on jár a venti, de a VRM hűtésre az a fémlemez már kevés lenne, én raktam rá 20db alubordácskát, esett is 20 fokot a VRM hőmérséklet.
Szóval ja, változatlan formában a R9 290X-et :N birná.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#45) Oliverda válasza adamssss (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

96-98% GPU load, 35-37% FAN

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) stargazerhu válasza Oliverda (#45) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Már más fórumon kérdeztem, de nem jött rá válasz, hátha itt. Szóval egy ilyen kártya TDP-je 250W, Amikor max terhelésen ezt felveszi, akkor ebből mennyi a hőveszteség? Vagyis milyen hatásfokkal dolgozik egy ilyen kártya? Eléri a 10%-ot mondjuk??

(#47) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem ASUS van. Nagyon jó kis kártya, megérte a kifizetett összeget. Kösz a tesztet. Megerősített ,hogy jól választottam.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#48) Malibutomi válasza MPowerPH (#33) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Csak mondom az egyik tesztoldalon a 280x Iceq2 hütést átrakták a 290-re és simán lehütötte valami 6x fokra.
VRM-röl nincs infom, valszeg az lesz a sarkalatos pont.

[ Szerkesztve ]

(#49) Oliverda válasza stargazerhu (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint úgy érted, hogy végül mennyi energia alakul át hővé? Hát úgy 99,99% :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Zoo123 válasza stargazerhu (#46) üzenetére


Zoo123
senior tag

A kérdés jó, csak kicsit nehéz lenne kimérni a hőveszteséget. Nem véletlenül nem kapsz rá választ... :U

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.