Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hoffman_ válasza lapa (#49) üzenetére


hoffman_
nagyúr

elég durván hangzik, amit a felnikkel művelni tudsz, DH-ban nincsenek ilyen balesetek :D amit az exage 500-ról írsz, csóri darab. pedig az jó cucc ám.

nálam nem egy életbiztosítás tárgynak lenni.

azt hiszem, ezzel tökéletesen egyetértek :)

update-re:

igen, lehet venni még külön tengelyt. más kérdés, hogy ha azzal van a baj, akkor nem érdemes. ezek tűzre való sz*rok, érdemes venni egy monoblokkot, nem egy nagy költség az a 2000 forint és fényévekkel jobb a technológia, mint ezek a golyókosaras vackok.

V.Stryker:

téged sem kell félteni barkács téren :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#52) lapa válasza hoffman_ (#51) üzenetére


lapa
veterán

egyetértek, ilyen kategóriában a monoblokk az jobbabb. még a műa záróanyás is.

(#53) V.Stryker válasza V.Stryker (#50) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megnéztem a monoblokkot...nekem nem jó ez he... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#54) #65675776


#65675776
törölt tag

Amelyik szerelő fogaskeréknek nevezi a lánckereket már alapból gyanús...

(#55) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, ma bementem a műhelybe és megpróbáltam megcsinálni. Háááát, nem tudom sikerült-e. A csavaron alig van menet, tettem alá ilyen kócot, valamennyire meghúztam és a képen látszik,hogy befeszítettem oda egy ilyen fém szart, (most nem jut eszembe a neve. :) ) Bejelöltem,hogy elforog-e majd....

Ha esetleg valakinek van ilyen csavarja, akkor vevő lennék rá. :)

Rákattintva nagyobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56) V.Stryker válasza V.Stryker (#55) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mit gondoltok, kitart?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57) lapa válasza V.Stryker (#55) üzenetére


lapa
veterán

szerintem mi eddig nem teljesen voltunk tisztában az eszköz kialakításával. ez a gugli első esetleg?

persze itt is érdemes vásárlás előtt egy váz szélességet meg egy tengely szélességet valahogy kimérni, esetleg eleve elvinni a mostanit kiszerelve, hogy egymáshoz mérd.

hozzáteszem, szerintem 15 pénzért a vaterán ennél hárompálcásabbat lehet lőni. már nem emlékszem mi volt a történet, csak infóként mondom.

(#58) Eastman válasza V.Stryker (#55) üzenetére


Eastman
őstag

Annyiban csatlakozom lapához és a linkjéhez, hogy akkor jársz a legjobban, ha elviszed a Pajtiba, még költesz rá max. egy tizest és őszig elfelejted a problémázást a szamárral.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#59) V.Stryker válasza Eastman (#58) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyenlőre jó így,a pajtiba max egy csavarért megyek. Az ideiglenes javítás bevállt, az ideutat - 12km - hibatlanul teljesítette. :)

A megoldás az lesz ha apám hajlandó lesz elküldeni végre a régi bringám, ami egy eredeti belga országuti kerékpár. Hátsó kerék fos csak egy balesetezésem miatt, amit egy Daciassal abszolváltam. :)))

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#60) V.Stryker válasza V.Stryker (#59) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, másfél utat bírt, aztán kilazult. Meglehetősen ideges vagyok....egy kurva csavar, egy rohadt szemét csavar a k.rva anyját :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#61) Eastman válasza V.Stryker (#60) üzenetére


Eastman
őstag

Ez egy anya, úgyhogy akár őt magát is krvzhatod. :) Nyugi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#62) V.Stryker válasza Eastman (#61) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát voltam kerékpárboltba, szervízbe, a pajtinál is...nincs ilyenje eddig senkinek...plusz még voltam csavarboltba, ott is elhajtottak. Hol tudnék ilyet szerezni? Balmenetes....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63) lapa válasza V.Stryker (#62) üzenetére


lapa
veterán

elmentél a boltig, és nem vettél egy újat? ahogy kitalálhatod sehol nem fogsz ilyen anyát külön találni. vagy egész se volt?

értem, hogy nem kis pénz egy ilyenre, de nemigen van más megoldás ha nem akarod nélkülözni a madarat.

[ Szerkesztve ]

(#64) plömplöm


plömplöm
őstag

egyet se félj, majd ő segít: [link] :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#65) Eastman válasza V.Stryker (#60) üzenetére


Eastman
őstag

Az anya belsejében ment szét a menet vagy a vázon?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#66) Villanyász válasza V.Stryker (#55) üzenetére


Villanyász
tag

Ez nagyon szo*ós cucc.Talán a létező legsza*abb megoldás. Vegyél bele új beütőcsészéket, kónuszt, menetes tengelyt, golyós kosarat. stb. És az éket ne fordítva üsd be mint a képen, hanem elölről.

voltszerelő

http://bolthely.hu/kerekparoutlet/id/00320_40651374_Menetes_kozepresz_40mm_beutos_cseszek

[ Szerkesztve ]

(#67) Eastman válasza Villanyász (#66) üzenetére


Eastman
őstag

Óóóóó, Bicycle Repair Man!!! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#68) V.Stryker válasza Eastman (#65) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az anya belsejében.

Villanyász: Az a baj,hogy a túloldalt egyben van a tengely a lánckerékkel, hajtókarral....Csak egyik oldalról bontható.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#69) DeltaPower válasza V.Stryker (#68) üzenetére


DeltaPower
őstag

Szerintem ez kuka. Ha találsz bele való monoblokkot, akkor inkább cserélj komplett hajtóművet. Ez a kónuszos izé a lehető legszarabb konstrukció amit valaha láttam.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#70) Villanyász válasza V.Stryker (#68) üzenetére


Villanyász
tag

Akkor a tengely marad, a többit cserélheted. Kérdés a lánckerék oldali kónusz milyen állapotban van.
Egyébként privátban küldöm hol érdeklődj.

Tuti megoldás, kicsit költségesebb. Egész középrészt kihajítani, esztergáltatni bele egy perselyt, azt angol vagy olasz menettel felfúrni (angol szerencsésebb) onnantól bármi mehet bele

[ Szerkesztve ]

(#71) V.Stryker válasza Villanyász (#70) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát igazából ennyit nem szánok már rá...sőt, semennyit. Az előbb beszéltem egy lakatossal....nem lesz kontracsavar. Odaheggesztetem a kis g.cit. ;] Aztán ha fölbasz, kitolom ide az oktogon közepére és egy párszor a fejem felett meglóbálva a földhöz csapdosom és a villamos alá dobom, majd meggyújtom és beledobom a Dunába. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#72) Eastman válasza V.Stryker (#71) üzenetére


Eastman
őstag

:)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#73) Tomaaasz válasza DeltaPower (#69) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Nekem régen az ék ment mindig tönkre... elhajlott, eltört, az éken az anya menete adta meg magát...
Kib.sztam az egészet, amikor félúton hazafele 4x adta meg magát...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#74) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na itten van egy szakmai rajz a problematikáról: :DDD

Rákattintva egy nagyobb és módosított kép látható, az a jó!

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#75) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Uraim!

Kész a kerékpár! Működik, hibátlan! :C A hajtókartengely rakoncátlankodó csavarja lehegesztetett ;] és tökéletes. Passzentosan be lett állítva, áll a helyén, mint Katiban a gyerek. És nem tudom, hogy ezeknek a finomabb beállításoknak köszönhetően-e, de ilyen könnyen végig 30km/h -val még nem tekertem be a melóba. Egyszerűen szuper. :C

A történetből a tanulság, hogy ha nem vagy milliomos, akkor az aláírásom pont neked való. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#76) hoffman_ válasza V.Stryker (#75) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:D zsírkutya, gratula :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#77) Villanyász válasza V.Stryker (#75) üzenetére


Villanyász
tag

Hátszeled volt :D

(#78) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A fordított gumi nem para, nekem anno a háromszöges Black Shark Extreme fordítva volt feltéve hátra, mert úgy jobban kapaszkodott felfelé. Mondjuk el is kopott mint a szar, pillanatok alatt. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.