Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Brumi válasza bolondember (#13) üzenetére


Brumi
senior tag

Én 14km-re járok autóval minden nap, egyedül. Miért is?
Mert:
- így kb 15 perc az út, míg tömegközlekedéssel és céges buszjárattal (ami napi 2 van) kb 1,5 óra lenne. Napi szinten megspórolok 2,5 órát.
- félig-meddig kötetlen a munkaidőm, így nem tudok a céges buszhoz alkalmazkodni, van hogy délben lelécelek, de van hogy este 9-kor is bent vagyok.
- a cég fizeti a benzint.

BKV bérletem nincs, de nagyon ritka, hogy bemegyek bármiért a városba. Az viszont elgondookodtató, hogy ha be akarok menni mondjuk a Mammutba vásárolni (az van a legközelebb), akkor olcsóbban megúszom kocsival úgy hogy parkolóházba állok, mintha veszek 2 jegyet. 2 jegy 540 Ft, míg a parkoló félóránként 100 Ft (max 1 órát szoktam bent eltölteni), és még a benzin sem olyan vészes, oda-vissza 10km, ami még 1 liter benzin sincs. Így szumma 200Ft+250Ft=450Ft. Hozzá kell tennem, eddig mindig vettem jegyet és BKV-val mentem, most már meg fogom gondolni 1000x. Szerintem itt csúsznak el a dolgok. Városban BKV-párti lennék, de egyszerűen drága.
Ha megyek Édesanyámhoz, akkor 3 jegy kellene és 1óra lenne az út. A távolság kb 15km és kocsival megvan 25 perc alatt. Így oda vissza BKV-val 6*270=1620 Ft, kocsival 2l benzint elfogyasztva 600 Ft. És még spóroltam 1 órát.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.