Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Súlyos. Az ára is :D ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) brumesz


brumesz
aktív tag

Ezeket úgy bírom. Persze, szép konfigok meg minden, de a házon kívül mindent meg tudsz szerezni magadnak.
Ennyi pénzért össze lehet rakni egy erősebb konfigot :U

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#3) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

veszek egy ilyet, hogy tudjam min számolni a kiadásaimat, hónapokra levetítve:C ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4) Puma K


Puma K
veterán

Szép... szép... de akinek van esze és ért is egy kicsit a gépekhez az maga veszi meg az alkatrészeket és ott rakatja össze akivel akarja vagy akár otthon jártasabb ismerős segítségével... Plexi oldalas gépet, meg világító ventiket meg neont mindenki tud venni és gépbe szerelni/szereltettni...

Én alig voltam 15 éves és a 160k Ft-os gépet úgy raktam össze mintha Legóztam volna... Mondhatni még csak ész sem kell hozzá mert olyan mint a bölcsődés gyerekeknek kitalált játék ami a tedd a négyzet alakú fakockát a négyzetbe, tedd a gömböt a körbe stb...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

végre nem nv vga :D

Everybody lies.

(#6) atti_2010 válasza brumesz (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen de aki ilyen gépet vesz, az nem úgy vasárol hogy darabonként pakoltassa össze az üzletbe, vagy ne adjisten a szomszéd sráccal, hanem bemegy az üzletbe meglátja és megveszi, a legnagyobb kapható monitorral és kész, nem azzal tököl 3 napot hogy most ha másik alaplapot teszek bele akkor nem 35k hanem 32.5, egyszóval nem mi vagyunk a célközönség.

Puma K:az ész a darabok kiválasztásához kell nem az összerakáshoz, de ezt gondolom te is tudod, én pl. sohase vennék összerakva gépet.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Morden24 válasza Puma K (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem tudom, én pl. nemrég döntöttem el, hogy többé nem rakok össze gépet. Ha a mostanimat bármikor le kell cserélnem (nem ma lesz, az is biztos), akkor mindenképpen valami brand masinát fogok venni.

Egységes garancia, összeválogatott és kitesztelt alkatrészek, rendes összerakás, és persze kétes hiba esetén nem kell nekem napokig tesztelgetni, vagy éppenséggel otthagyni egy szervízben hetekig, ahol aztán kiderül, hogy a másik boltból vett alkatrész a hibás.
Egy idő után ez sokaknak megéri a plusz lóvét, és akkor még nem is beszéltem egy-két brand masina iszonyatosan jó dizájnjáról (ez a CyberPower nem erősíti ezt a csapatot), amit bizony egyetlen boltban sem kapsz meg.

Sectumsempra - For Enemies

(#8) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Jó lenne egy ilyen erőgép és a többiekhez képest én is magam választottam ki és raktam össze az alkatrészeket de nem mindenkinek olyan könnyű az el lehet vele szórakozni ha valaki nem jártas a gép összerakásban. 2. alkalommal könnyebb mindig:)

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#9) atti_2010 válasza Morden24 (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igazad van de sokan nem vagy nemcsak a pénzért csináljuk darabokból.Szóljatok ha tévedek!

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#10) D1Rect válasza Morden24 (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Ajjajj, téged elkezdett megfertőzni a konzol. :)
Kényelem, tökölésmentesség, alkatrészenként 5-10 db specifikációinak az ismeretének hiánya. :N

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#11) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

szép meg jó ... de feleennyiért is összerakaható, és semmi egyedi dizájn :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#12) Ren Hoek válasza atti_2010 (#9) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ja, nekem gyermeki örömet jelentett az összerakás, 20K híján teljesen saját ösztöndíjból építettem. Viszont ugyanennyi fejfájást is okozott az építés, valami finomhangolás, modding mindig kell, hogy jól menjen. Ehhez kell egykét nap mindig. Az összeválogatás nálam meg fél éve kezdődött kitaláció szintjén, konkrétan 1-2 hónap volt, mire minden alkatrésznek 1:1-ig utánanéztem, fórumokat olvasgattam, és a legjobb ár/érték/megbízhatóság arányt keresetem. Ez nekem szórakozást (ugyanakkor stresszt) is jelentett. Persze bőven megérte mint megvenni egy kész gépet, mert így tényleg a sajátoménak tekintem.

Viszont aki kevésbé ért hozzá, vagy nem is akar érteni, esetleg nem akar tökölni vele hónapokat (különben elég necces csak így háttér nélkül összegereblyézni egy gépet) annak jobban megéri rádobni egykis zs-t, és venni egy kész konfigot besétálva a boltba.Majd bekapcsolni, és használni.

[ Szerkesztve ]

(#13) Trolluska


Trolluska
tag

Kiváncsi vagyok a tavalyi csúcsgép most hol lehet teljesítményben... :U
Ami biztos: SOHA nem éri meg a legújabb csúcscuccot megvenni, hacsak nem munkára használod.

(#14) danati


danati
senior tag

ezen hogy futna a crysis? :DDD

(#15) Trolluska


Trolluska
tag

Remélem le is van ragasztva/plombálva a ház? Megveszed, hazaviszed, két hét múlva rájössz, hogy basszus kell még bele vinyó, kinyitod, oszt ugrott a gari. Nemegy ilyet láttam már.

(#16) Morden24 válasza atti_2010 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Teljesen igazad van, ez hobbi is egyben, amit sokáig én is így gondoltam. Öregszem :D

(#10) D1Rect: Röstellem, de igazad van. Nem azt mondanám, hogy a konzol fertőzött meg, hanem azért vettem konzolt, mert már meg vagyok fertőzve :D
Amúgy én ilyen téren úgy látom a dolgokat jelenleg, hogy van egy remek konzol játékokra, és lesz egy work/media desktopom, amit elsősorban a dizájnja alapján fogok kiválasztani. Megmondom a frankót: a slim desktopok az utóbbi időben nagyon vonzanak - a jövőben valami ilyesmit képzeltem el az asztalomon (most persze árat figyelmen kívül hagyva).

(#17) Jhonny06: Korrekt, igazad van. Természetesen brand alatt valami bejáratott és megbízható céget értettem normális háttérrel, nem egy garázsdizájnt, akik beraknak egy rusnya házba minden csócs kelléket, aztán ráfestenek egy gagyi logót :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Jhonny06 válasza Morden24 (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Na jó, de mit értünk brand masina alatt? A szarabbnál szarabb infó cégek által összerakott gépeket? Nem egy nagy életbiztosítás, a cikkben említett gépekért meg nem éri meg kicsengetni ezt a horror árat, mert kb. a feléből összerakod ugyanazt. Szerintem nem egy nagy kaland kiválogatni a megfelelő alkatrészeket és beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#18) eszgé100


eszgé100
őstag

én belepakoltatnám mind a 24GB ramot, meg ellátnám egy 32 bites win xp-vel :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#19) #72042496 válasza Quan-Chi (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Newegg árait alapul véve a CPU és a két VGA önmagában is majdnem kiteszi azt az $1900-t. Megnézted egyáltalán, hogy mi az alapértelmezett konfiguráció?

(#20) atti_2010 válasza danati (#14) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy 32 kijelzőn lehet hogy alapon. :D

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) hunmyke válasza brumesz (#2) üzenetére


hunmyke
aktív tag

A házat is meg lehet szerezni, bár nem kimondottan olcsó kategória:)
[link]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Egy ilyen gépbe nem tellett Ultimatere a Home Premium helyett?

(#23) Morden24 válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát a célcsoportnak valszeg tök felesleges Ultimate-et adni. De ha annyira hiányzik nekik, akkor ott van az Anytime Upgrade :)

OFF: Hú, azért a Leo-ért mondhatni irigyellek :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) atti_2010 válasza #72042496 (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom hol nézted de nekem i7 920, 2x5870 =1400$ és nem sok időt töltöttem a kereséssel, valamint Romániai boltokat néztem , aminél azért vannak olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#25) #72042496 válasza atti_2010 (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Írtam, hogy a Neweggen néztem. De te is miért a 920-szal jössz, amikor a $3800-os gépet 975 EE-vel adják?

(#26) #72042496 válasza Morden24 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy +$105 és eleve Ultimate-tel kapják. :)

(#27) atti_2010 válasza #72042496 (#25) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azt írja hogy az alap rendszer kerül $3800 ba, márpedig a honlapon a 975 a csúcs procit képviseli ha jól látom és 920 az alap.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Asszem holnap veszek egyet, mer idegesít hogy szaggat a Duke Nukem 3D :DDD

(#29) #72042496 válasza atti_2010 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerencsétlenül fogalmazott a szerző. Az "alap" szó nem kéne oda, mert félrevezető lehet: [link]

De az eredeti állításhoz visszatérve, ilyen gépet $1900-ért még i7 920-szal sem rak össze az ember. :)

(#30) atti_2010 válasza #72042496 (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Így persze más a gyerek fekvése, de szerintem nem éri meg a felárat az a proci, de ez csak az én véleményem.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) #72042496 válasza atti_2010 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az már egy másik történet, hogy megéri-e ilyen processzort kérni hozzá. Ha csak az ár/teljesítményt nézzük, akkor nyilván nem. :)

(#32) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Tjuu, aranyos :U

...

(#33) total90


total90
veterán

Ennyiből össze lehet rakni ezt házilag is és még marad lóvé másra is :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#34) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ha már gémer gép, akkor talán jobban nézett volna ki a HAF 932-es teletömve 12-es ventikkel.
Egyébként ami még nagyon tetszett, az a Thermaltake táp és a tizenkettő az egyben kártyaolvasó! ;]

Alléz Olympique de Marseille!

(#35) mmdms


mmdms
addikt

Csak bacsis nehogy lenyomja a dual p3-al.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36) LackoMester


LackoMester
addikt

szép,jó meg minden,de ennyi zséböl... :F

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#37) vhunor


vhunor
őstag

Végre.... Rakjunk TT tápot Enermax helyett egy 4 ezer dolláros gépbe, mert az jó.

(#38) 1hijjanhusz


1hijjanhusz
senior tag

Ilyen gépet csak az vesz, aki nem ért hozzá és k. gazdag. De azért szép így együtt látni ilyen csúcs cuccokat :D

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#39) proci985 válasza Ren Hoek (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ez ismerős:) enyém másfél év alatt állt össze, és voltak pillanatok, amikor elegem volt az egészből és az égvilágon semmi nem akart úgy működni, ahogy papíron kellett volna neki.

átlagembernek egyszerűbb, a teljeskörű gariról nem is beszélve (akkor most a táp, a mem, a proc vagy a lap a hibás a random kékhalálért?), főleg, ha emberi áron rakják össze.

yakuza.tora: én úgy sejtem a triplaradi a ház tetején van. a Hafba ez nem oldható meg. meg annak amúgyis eléggé bazári teszkósműanyagkülseje van, szóval én egy ilyen drága géphez nem használnám. persze, teletömhető 120asokkal, de annyi levegőt keringetni kb felesleges.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) urdongo


urdongo
tag

Két éve még erőteljesen a kék világítás dívott. Manapság már úgy látom, hogy mindenkinek a piros felé hajlik a szíve (már aki egyáltalán szereti ha világít valami a házában)...vajon 2012-re átveszi az uralmat a zöld? :DD

(#41) hunmyke válasza urdongo (#40) üzenetére


hunmyke
aktív tag

ATi kártyán lehet nem mutatna jól a zöld szín.:)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#42) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

zokszó nélkül összedobtam egy 9000 dolláros gépet :U

Öntörvényű Sünmalac

(#43) devast válasza {Zodiac} (#42) üzenetére


devast
addikt

Majd írj logout-on róla, ha megjött :DDD

(#44) {Zodiac} válasza devast (#43) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

ha megjön, mindenképpen! :P

Öntörvényű Sünmalac

(#45) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Jó hogy nem két tesla kártyát raknak bele akkor az árazás simán mehetne 10ezer fölé :Y

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#46) exx


exx
tag

Hát igen nagy gép - nagy árcédulával. :U
Ilyen gépem se lesz egyhamar. :K
(más kérdés, hogy ennyiért inkább egy másik gépet raknék össze ;] )

(#47) Quan-Chi válasza exx (#46) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ennyiért vennék egy kocsit inkább meg egy normális gépet :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#48) yakuza.tora válasza proci985 (#39) üzenetére


yakuza.tora
addikt

De, megoldható. A HAF932-ben is elfér a tripla radi!

"meg annak amúgyis eléggé bazári teszkósműanyagkülseje van" - Ízlés dolga, de én azért ezt nem mondanám...

"persze, teletömhető 120asokkal, de annyi levegőt keringetni kb felesleges." - Ha már gémer gép, hatalmas teljesítménnyel akkor miért ne lehetne benne 10 db venti leszabályozva?

Alléz Olympique de Marseille!

(#49) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

azért remélem mindenki felismerte az 1200ft-os CoolerMaster ventiket felül :C amik fél év alatt hangágyúvá degradálódnak :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#50) proci985 válasza yakuza.tora (#48) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sry dupla

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.