Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cane


Cane
őstag

Nagyon zsírul néz ki a kicsike.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2) klambi


klambi
addikt

na beindult a verseny a kicsikéknél is ECS ASUS HP végre van választék, szeretnék is venni majd 1et csak jusson el hozzán is lassan már.... :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#3) Ste


Ste
addikt

ha már via rendszer akkor akkus üzemidő? :U
nagyon szépen felszerelt az biztos, de akkor már inkább egy pár éves brand subnoti ezért az "induló" árért

8.9"-es kijelzőn brutál lehet az 1280-as felbontás :Y

(#4) simonzé válasza Ste (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Gondolom jár hozzá ajéndék mikroszpók. :)
De szép, azt meg kell hagyni.

I don't fit in. I fit out.

(#5) jasohn


jasohn
tag

Minap láttam és kézbe is foghattam egy Asus csöpséget és majd leesett az állam.
Nagyon formás, irtóra egyben van és a kis kijelző ellenére is szép a képe és megfelelően informatív, valami elképesztő.
Szval megérte könyörögnöm egy osztrák lánynak érte kb.15percet, hogy had nézhessem már meg :DDD
Díjazom az ilyen mütyüröket, és ahogy látszik a piac egy szegmense teljesen erre tart. Szép próbálkozás a HP-től. :C

[ Szerkesztve ]

(#6) durkonorbi


durkonorbi
tag

Szerintem is jó az irányvonal!! Egyedül azt nem értem, miért erőltetik annyira a "kisebb tft-t mint ami szépen beférne ... " nem hiszem, hogy annyival drágább lenne, megcsinálni ezt pl. 10"-ossal, és pl. 1 cm-essel kisebb peremmel... szebb lenne, jobban használható lenne... biztos van valami okda, de hogy mi, nem tudom ... :F

Viszont igazat adok Ste-nek .. akkor inkább én is veszek ennyiért egy portege R100-at használtan... :)

[ Szerkesztve ]

(#7) bambano


bambano
titán

én vennék, ha ki lehetne fordítani a kijelzőt, mint egy tablet pc-n...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) #95904256 válasza durkonorbi (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

Gondolom a fedél szélesség adott a billentyűzet miatt, különben csukott állapotban kilógna pár betű. Ráadásul a TFT mellett lehet pl. hangszorók, antennák, stb...

(#9) ddekany


ddekany
veterán

Mit jelent az, hogy "oktatási célokra szánt noteszgép"? Sokszor láttam már leírva, de nem igazán értem mi az.

(#10) Neil Watts válasza bambano (#7) üzenetére


Neil Watts
veterán

flex? :DDD
Házi modding??? :DDD
flex 4ever... ;]

(#11) Ste válasza simonzé (#4) üzenetére


Ste
addikt

vagy vizipók :)
mindenesetre az anyaghasználat is izgalmas: alumínium. a végén kiütik az almát a prémium kategóriából :)

(#12) durkonorbi válasza #95904256 (#8) üzenetére


durkonorbi
tag

Hát igen valszeg az lehet a titok, hogy a bill meg a géptest miatt kell a széle kijelző, de szerintem akkor is ki lehetne tömni rendesebben pixellel! :) Hangszóró elfár máshol is, antennák csak vezetékek .. szerintem nem ez a baj, hiszen ezt már kb .10 éve is megoldották a p2-es subnotiki idejében ... lehet árban vagy technológiában van valami komolyabb ugrás a 7-8 és 10-11 collos kijelzők között ? :)

(#13) Fercsa válasza durkonorbi (#12) üzenetére


Fercsa
senior tag

Az mar akkor inkabb a premium kategoria lenne.. aka meg egy rokabor.
Pont ez miatt nem tetszik a x300-as, de majd jon a x200.. es itt megint beleutkoztunk abba amit fentebb irtam :)

Mellesleg en minden kulfoldi cikkben 1366x768-as felbontast talaltam a 8.9"-hoz..

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#14) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Kijelző felbontásával már szereztek egy komoly érdeklődőt:D
Asszem ez lesz a következő "mindenhovaviszemagammalneteznilehessenrajta" gépem:D...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#15) Alex91 válasza durkonorbi (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Mert valoszinuleg a hordozhato DVD lejatszokba szant panelekkel szerelik oket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) klambi válasza bambano (#7) üzenetére


klambi
addikt

a kifordítás jó ötlet...meg a nagyobb kijelzőt énsem értem mért nem teszik bele, ezzel a peremmel az asus nem szép! hp meg hogy nem ssd-t tesz bele 1-2 pluszt még belepakolhatnánka annak az árrésnek a helyére, bár ez nagyon jó kis noti"ka" :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#17) durkonorbi válasza Alex91 (#15) üzenetére


durkonorbi
tag

Valszeg ott a pont!! :C

(#18) Athanáz9 válasza Cane (#1) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Linket soha nem adtok?
:(

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#19) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem teljesen ertem az egesz mini laptop dolgot.
Elindult ugy, hogy csinalnak egy olcso, megis hasznalhato laptopot a szegenyebb embereknek. Erre micsinal a HP, odavagja a 800 dollaros szutykot, ami hasznalhatatlan, csak kicsi.
100k-ert mar normalis laptopot lehet venni, normalis kijelzovel, legalabb van bennuk cd/dvd, mindent tud mint ezek a kis vackok, csak epp nehezebb.
Azok akik tenyleg raszorulnak, leszarjak hogy milyen nehez. Nem azert veszik mert kicsi, hanem mert olcso.
200-250 dollar korulire meg aszondom oke, (persze nalunk mar az is 80k valamiert) de hogy 800 :F
Persze ezt sem az veszi aki raszorul, hanem akinek boven van penze es vesz 1-et csakugy, mert miert ne. Mert most az a trendi. :(

"elsősorban oktatási célokra" ez meg a hét vicce.

[ Szerkesztve ]

(#20) 04ahgy válasza Ribi (#19) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"100k-ert mar normalis laptopot lehet venni, normalis kijelzovel, legalabb van bennuk cd/dvd, mindent tud mint ezek a kis vackok, csak epp nehezebb."

Meg kétszer ennyit fogyaszt... Ha cipelni kell, hidd el, fél kiló is kiló. Továbbá ez tényleg extravagánsul néz ki. Meelesleg egy 12" szubnotesz azért 200k HUF környékénél tart.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) Bibby válasza Ribi (#19) üzenetére


Bibby
addikt

Neked már volt ilyen 4-5 darab, hogy így szutykozod?

"mindent tud mint ezek a kis vackok, csak epp nehezebb." - ez egy laptop, annak pedig a lényege a hordozhatóság. Nem úgy hirdeti a hp hogy ez lesz a szegények megmentője, egy valódi subnotebookhoz képest pedig jóval olcsóbb, szóval nem nagyon értem a problémádat. Vegyél 100k-ért egy fujitsu mindentudót, neked az kell, van akinek meg ez.

Ελευθερια η θανατος

(#22) Hebry


Hebry
senior tag

Kellemes kis gép.
El tudnám viselni sok esetben, hogy ne keljen egy nagyot cipelni...

(#23) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ha megszokja az ember, a 7" se olyan kicsi. első ránézésre az, meg görgetni kell oldalra is a böngészőt... de egy idő után megszokható.

persze, hogy el tudnék viselni egy 9-1-12"-os darabot is... de az odébb van.

(#24) Cane válasza Athanáz9 (#18) üzenetére


Cane
őstag

Dehogynem! :D
[link]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) #56573440


#56573440
törölt tag

egy dologért jó ez.

500 dollár és ennyibe fáj kb az eee is, és ebben több a "fícsör" jobb a kijelző, stb.
ezek szerint lehet is árat csökkenteni Asuséknál, ami nekünk nagyon nagyon jó lesz:D még két év és egészen használható árban lesznek ezek :K kellene egy

(#26) Yooha


Yooha
aktív tag

Én is sokat gondolkodtam, hogy ezek, ha 100.000 Ft körül lesznek kaphatók, akkor mennyire érik meg. Ennyiért már lehet egy alap-laptopot kapni. Szerintem nem érdemes azon vitatkozni, melyik kinek kell. Netezni meg office-t használni, filmet nézni mindkettőn lehet. Akinek normális méretű kijelző, meg DVD-író kell, és legfeljebb néha cipelné, meg utazás közben nem használná, annak ott vannak az olcsó laptopok. Akinek elég a kicsi kijelző, de fontos az utazás közbeni használat az vesz ilyen "olcsó UMPC-t". Én pl vennék, hogy a buszon tudjak filmet nézni, meg az ágyben fekve netezni, csak most nincs pénzem ilyenekre.
Nem úgy kell az árat nézni, hogy "feleakkora, mint egy 100.000 Ft-os laptop, akkor miért nem feleannyiba kerül?" Nem ahhoz kell mérni és kész.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#27) .mf


.mf
veterán

Jól néz ki, a gyenge Via proci is lehet, hogy jól teljesít a gyenge Intel Atommal szemben, csak az akkus üzemidő kérdéses, de az nagyon. Ha bír 6 órát a hatcellással, akkor lehet, hogy nem várok a 2,5. generációs (Atomos) Eee-re...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) .mf válasza .mf (#27) üzenetére


.mf
veterán

Úgy tűnik, nem lesz egy akku-bajnok ez a gép :(
[link]
Ami cikkeket találtam róla, a 3cellásra 2 1/4 órát mond a gyártó, és ennél még netezgetéssel se bír sokkal többet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#29) adalbert1


adalbert1
veterán

Remélem még több hasonló modell lesz más gyártóknál is, és a generációváltásokkal egyre tovább fejlődnek ezek a gépek...
Gondolom a saját subnoteszeikkel egyik cég se akar versenyezni, viszont várok a 10"-es ULV-s procikkal szerelt modellek kijövetelére. Plusz még az atomra is kíváncsi vagyok, hogy fog teljesíteni élesben.

(#30) bambano válasza ngabor2 (#23) üzenetére


bambano
titán

nem csak a mérete számít. az asus r2h kijelzője homályos, a nokia telefonomé meg éles.

nekem azért nem kell nagyobb, mert nehezebb cipelni és kézben tartva használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) simonzé válasza #56573440 (#25) üzenetére


simonzé
addikt

A kis naív... Lesz egy kis árverseny, de hidd el, nem kezdenek zuhanni az árak. Ha megnézed, full fapad PC-t 5 éve is és most is 60'000Ft környékén tudtál legiolcsóbban összerakni új alkatrészekből. Csak közben a teljesítménye többszörösződött. A gyártók inkább kifuttatják azt, amin már nincs elegendő árrés. Itt is ez lesz. Beállítanak egy minimum árat, ami legyen mondjuk 60k (azaz nálunk 85k), ez alá senki nem fog menni, csak a végkiárusításnál.
Ja, még valami: a modellváltásokkal az EEE sem lesz olcsóbb. Sőt!

I don't fit in. I fit out.

(#32) polip


polip
addikt

pár pontosítás:

- nem 1,1 KG, hanem felszereléstől föggően 1.2-1,45 KG a súlya...
- lehet kérni 4 gigás FLASH meghajtóval is
- van rajta VGA kimenet is
- nem teljes méretű a bill, hanem 92%-os!!!
- scrollos touchpad van rajta (nem írtátok)
- FreeDOS-al is kapható
- a 4 gigás flash-en "sima" SuSE van előtelepítve

egyéb nem jut eszembe ;-)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#33) #16820480 válasza polip (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

kíváncsi lennék hányan használják ténylegesen a FreeDos-t, akik azzal veszik. de nem látom sok értelmét, ha ott egy SuSe is az értékesített verziók közt.

(#34) polip válasza #16820480 (#33) üzenetére


polip
addikt

nem engem kell meggyőznöd a freedosról :) írj a hápének hogy nem látod benne a koncepciót :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#35) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Jól néz ki, kellemesek a paraméterei sok tekintetben, de szerintem jobb lenne ha olcsóbb lenne.

Jevons paradox

(#36) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ee sokkal zsirabb mint az eepc.

Raadasul a via proci is tetszik, mert nem hetkoznapi. Es lehet hogy emiatt tenyleg olcso lesz.

Kell ilyen.

(#37) Bibby


Bibby
addikt

Itt egy review. Nem valami pozitív kicsengésű... Az egyenesen riasztó, hogy 35-40 perc terhelés után az alu borítás úgy átmelegszik hogy kényelmetlen tartani. Ehhez képest a teljesítménye EEE alatt marad.

Ελευθερια η θανατος

(#38) rudi


rudi
nagyúr

Most tesztelgettem egy 2 GHz-es VIA C7-D procit. Teljesítményére asszem a gyér a legjobb kifejezés. 1,4 GHz-es Pentium-M-es gépem agyonverte, az meg egy aktuális mobil Celeron M tudását hozza. Mérettel kapcsolatban meg két dolgot tudok mondani. Az egyik, hogy ez a gép már olyan széles, hogy huzamosabb ideig (mondjuk 20 perc folyamatos gépelésre) is tényleg használható a billentyűzete (Eee PC ebből a szempontból szerintem túl kicsit). A másik meg, hogy ez a HP gép már alig kisebb a 12"-os subnotebookoknál (25x16,6 cm az alapja és 1 kiló fölött van, IBM X40 27x21 cm és 1,4 kiló). Ja, és belefért volna egy picivel nagyobb kijelző is abba a házba...

Egyre kevésbé hiszem, hogy ez a kicsi notebookszerűségesdi olyan jó ötlet, aztán lehet, hogy csak az én felhasználói szokásaimba (erős desktop gép + tényleg strapabíró, olcsó subnotebook) nem passzol.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) polip válasza rudi (#38) üzenetére


polip
addikt

pedig mindenki lát benne fantáziát, többek közt a Dell is ma jelentette be a 8,9 hüvelykes gépét:

[link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#40) rudi válasza polip (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Hááát, ha már ekkora hájp van körülötte, akkor nyilván mindenki részesülni akar a belőle származó bevételből, meg tényleg óriási az érdeklődés. Gyökeresen új dolog, új lehetőséggel, szóval tuti eladnak belőle 10-20 milliót mire a többség esetleg rájön, hogy nem is ez kell neki (lásd Wii). Aztán lehet, hogy a többségnek tényleg ez a gép kell (meg a Wii)...

Engem elsősorban az érdekel, hogy milyen hatással lesz a túl drága szubnotikra, mert most könnyen lehet, hogy lesz a 8-10"-os minigép 90k környékén és a 15,4"-os noti szintén 90k környékén, közte meg a 200k-s 12"-os szubnoti.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) polip válasza rudi (#40) üzenetére


polip
addikt

egy tuti...a piacra - értsd árakra - tényleg jó hatással lesznek ezek a gépek, aztán majd meglássuk :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#42) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Elég jól néz kis és kis takaros. Talán még a hölgyek nagyobbretiküljébe is belefér. :)

(#43) xedos válasza Bibby (#37) üzenetére


xedos
addikt

Azt azér hozzá tenném, hogy az alu viszi a hőt.
Nekem MAcbook PRO-m volt ott is az egész ház melegedett. Bele van tervezve a hűtésbe...

(#44) Peat;) válasza rudi (#40) üzenetére


Peat;)
veterán

"Gyökeresen új dolog, új lehetőséggel"
Szerintem semmi új dolog nincs bennük. Csak olcsóbbak (szeintem nem eléggé) ezek a gépek és ameddig nem raknak belük egy legalább 10-es kijelzőt 1280*800-al(bill miatt még jó is lenne hogy kicsit szélesebb legyen) addig csak a divat adja el sok vevőnek. A wii kicsit más, az nemcsak a teljesítményileg elavult cuccost adja el drágán hanem mellé egy új szolgáltatást/kontrollert, persze ott is megvan a divat erősen. De pont ez a plusz hiányzik ezekből a mininotikból, pl. gps. Persze már így is problémát okoznak a gyártók saját termékkínálatában...nem akarják méginkább kinyírni a saját termékágaikat, szerintem ezért nincs még egy jó gép sem igazán, mesterségesen kontrollálják egyrészt a házon belüli versenyt, másrészt ezzel a stratégiával még jópár évig lesznek "újítások" ebben a kategóriában ami fenn tartja keresletet. Kieg.: és ebben a gyártók valahogy tökéletesen partnerek, talán egy kisebb gyár, pl msi mer majd kaidni egy ilyet nagyobb kijelzővel, gps+beépített hsdpa modemmel vagy mivel pl.

[ Szerkesztve ]

(#45) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Látni benne fantáziát, igaz a mérete miatt nem lesz minden célra alkalmas, (jobbak a lapos laptopok, a sok gépeléshez) ezek az érett VIA koncepciók viszont nagyon energia takarékosak, ha az ASUS EEE PC ket is lehetne azon az áron kapni MO akkor többen vennék. A kialakítása tetszik elég starpabíró lehet, főleg egy elégséges kapacítású SSD -vel még így is lehet rá külső hagy. merevlemezt CD/DVD kapcsolni hozzá.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#46) zUlU53


zUlU53
tag

Hajjaj!! Nem tudom, mire jelenik meg nálunk, de nekem ez tuti az INSTANT GET kategória lesz, pláne ilyen árban! Vááá! :D

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#47) kohi


kohi
tag

Aztán remélhetőleg a minőséggel sem lesznek gondok :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.