Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Most az a Physix új verzió tulajdonképpen? Megnéztem, nem... akkor miért érdekes?

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) MaraTóni


MaraTóni
tag

Turinghoz 452.06 tökéletes nálam (RTX 2080).
Ezekkel az újakkal inkább csak 30-as széria tulajok próbálkozzanak szerintem...
esetleg majd a Cyberpunkhoz optimalizáttal megpróbálkozok mikor itt lesz az ideje, de szerintem nv-nél jelenleg a priorítás az Ampere.

[ Szerkesztve ]

(#3) mcs


mcs
veterán

Ezeket a hibajelenségeket olvasva most már teljesen mindegy, hogy Radeont vagy GeForceot választ az ember. Mindkettőhöz siralmas drivereket írnak a fejlesztőik, és hetente jönnek a hotfixek. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Bounti válasza mcs (#3) üzenetére


Bounti
aktív tag

Mondják ezt azok, akik minden héten két tökéletes drivert írnak...

El kell fogadni, hogy ez már ilyen. Kismillió konfiguráció, mégegyszer annyi verzióban. Inkább örüljünk, hogy odafigyelnek és nem kakálnak rá nagy ívben...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#5) Mumukuki válasza mcs (#3) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

es ezek kozul mennyi az amivel tenylegesen szoktal is talalkozni?

(#6) mcs válasza Bounti (#4) üzenetére


mcs
veterán

Ha egy újabb játék, alkalmazás vagy annak frissítése omlik össze az adott driverrel, akkor azzal véleményem szerint semmi baj, de ha például egy évek óta létező technológiát nem tud szoftveres módon tisztességesen kipofozni a gyártója, az kicsit cink.

(#7) mcs válasza Mumukuki (#5) üzenetére


mcs
veterán

Egyelőre nem futottam bele ilyenbe, de bármikor megtörténhet.

(#8) Bounti válasza mcs (#6) üzenetére


Bounti
aktív tag

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Képzeld úgy, mintha egy receptkönyvet írnanak újra. Van, hogy a recept változik, és kiderül, hogy nem jó, de van, hogy másfajta lisztet lehet már csak kapni, és csodálkozol, hogy nem kel meg a tészta...

Tudom, hülye példa, de egyszerűen már olyan bonyolultak a vezérlők, az oprendszerek, a programok amik használják, hogy egész egyszerűen képtelenség úgy megírni, hogy ne legyen hiba, vagy mire megírják az változik ami használná.

Mielőtt elbeszelnénk egymás mellett, ez nekem sem tetszik, viszont a gálám kijön már attól, hogy mást nem lehet olvasni egy driver vagy windows frissítés alatt, csak hogy "sz*r". Engem is a halálba idegesít néhány probléma, aztán vagy rájövök, hogy én voltam béna, vagy megvárom a javítást, és ugye nekünk ezerszer könnyebb dolgunk van, mert google keresés, és láthatod, hogy mások is belefutottak ugyanabba a hibába, nem úgy mint régen...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#11) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Hát a Forza miatt már kellett egy hotfix. A bajaim a 3000-es szériához való driverrel kezdődtek. Nem voltam benne biztos, de most már kiváncsi vagyok, omlik-e még össze. A Motorsport 7 patchelését kb két éve befejezték, gyanús is volt, hogy összeokádja magát.

Hasznos tanácsok a FM7-hez, a hivatalos fórum szerint a következő programokkal hajlamos összeveszni:

-Ryzen Master (hurrá, Ryzenem van)
-MSI Afterburner (szuper, monitorozni hogy fogok?)
-Logitech G-Hub (az egérkém egy G203, még jobb)

Tartós összeomlás esettén segíthet:

-az applikáció resetelése (gugli a barátunk)
-Windows Store resetelése (dettó)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#12) GreatL válasza muxi-muxi (#11) üzenetére


GreatL
őstag

-MSI Afterburner (szuper, monitorozni hogy fogok?)

Kirakod mobilra az adatokat. Én már régen letettem az onscreen OSD-ről.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#13) mcs válasza #32839680 (#9) üzenetére


mcs
veterán

Az még belefér, hogy néhány régebbi, ma már kevésbé népszerű játék is bekressel, de a másik kettő eléggé komoly stabilitási hiba, amivel nem szabadna kiadni a drivereket.

(#14) b. válasza mcs (#13) üzenetére


b.
félisten

Igen mikor 2 hetente frissül a Windows, és a Dx specifikáció és 3 API -ra íródnak a játékok amikből van olyan ami akár mindhármat támogatja és az mellett egy olyan hardver a fő fejlesztési irány, ami nem PC hanem a konzol... Igen reális elképzelés. ...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) lo_jo válasza mcs (#13) üzenetére


lo_jo
senior tag

A böngészők sem állnak meg egy verzión, lehetetlen elvárni, hogy a vga driver 0. másodperctől hibátlanul kezeljen minden egyes böngésző minden egyes videó/stream platformon használt megoldását. A több monitor + gsync pedig önmagában egy akkora kombinációt ad az összes kompatibilis monitorral és beállításokkal, hogy nagyjából tesztelhetetlen.

(#16) HELLAFLUSH válasza GreatL (#12) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Akinek Nvidia kártyája van és összeomlik a Forza Motorsport 7 az töltse le az Nvidia Profile Inspector-t és importálja vele ezt a fájlt amit itt lehet letölteni [link]

Többet garantáltan nem fog összeomlani ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Nekem megoldotta a forza 7 összeomlást az új hotfix driver. Elsőnek nálam az volt a megoldás hogy 60 fps limit, és recommenned beálltás presettel igy nem nagyon dobott ki , de ha hozzányultam a beálltásokhoz, akkor fagyott. Most már nem fagy 8k-ban 8x aa-val is 70 75 fps el fut.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#18) Phoenixres válasza lo_jo (#15) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Mafia remasteredben nem volt gsync de már az is müködik ettől a hotfix drivertől.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#19) FLATRONW válasza GreatL (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem érdekes, az utolsó bekezdés az csak sima másol-beilleszt szöveg.
Egyébként a PhysX verziószámban benne van a megjelenés dátuma (190218).

(#20) muxi-muxi válasza Phoenixres (#17) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Csatlakozom, végre úgy állítom a grafikát kifagyás nélkül ahogy nekem tetszik.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Egyszerűbb lenne ha csak hotfixeket adnának ki, úgyis 1-2 nappal követik mindig a WHQL-t...

(#22) Dr. Akula válasza Phoenixres (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

8K-ban, aha... :DDD

(#23) Kolbi_30 válasza muxi-muxi (#11) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Az Afterburner és a ryzen master abszolút fölösleges.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#24) RpPRO válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


RpPRO
őstag

Még ha csak 4K-ról volna szó, minek ilyen felbontáshoz 8x AA? :U

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#25) Phoenixres válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Jaja alapbeálltás 4k felbontásra, optionsben res scale 200% ra az bizony 8k + minden kapcsolo kicsummázva. ;] És simán viszi. Minek? Azért mert megtehetem meg mert simán viszi. :DD

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.