Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ffodi válasza worxland (#48) üzenetére


ffodi
veterán

Ezzel a havi írt adatmennyiséggel, a korábbi számításodat figyelembe véve, pont 10 évre jön ki a néveleges élettartam. :DDD

Másrészről, arról sosem szabad megfeledkezni, hogy nagyon sokan még a mai napig nem tudják mi az az SSD, illetve aki többször 10k-t erre költ, annak vajon meglesz az adott meghajtó teszem azt 3-5 év múlva? :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#52) zsola32


zsola32
őstag

Samsung SSD 840 nyolc hónap alatt 750 GB
eddig minden nagyon szép és jó.
(a samsung noti meg mintha szárnyra kapott volna...)

(#53) worxland válasza radi8tor (#50) üzenetére


worxland
addikt

Szerintem kicsit se néztem el. :(((
Ajánlott olvasmány:
[link]
grafikonok a gyors áttekinthetőségért:
#5182 és #5450 hozzászólás.
Crucial M4, Intel 330, Samu 830 és 840. Ezek nem ipari SSD-k. 2100, 800, 6300 és 400 tera. A többit nem emlegetem, mert azok között bőven van SLC, azok naná, hogy vígan elkattognak.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#54) worxland válasza randras (#49) üzenetére


worxland
addikt

Nekem is nagyjából 4 tera volt az elmúlt egy év.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#55) radi8tor válasza worxland (#53) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeretem az ilyen teszteket, de ez 25db SSD a 25 millióból. Semmi garancia nincs rá, hogy mindegyik darab bírni fogja. Úgyhogy én inkább a gyártó által garantált írási mennyiséghez tartom magam (jelenleg ezt csak Intel adja meg)
Ha tehetem nem terhelem feleslegesen az SSD-t letöltésekkel, stb. Abból sosem lehet baj.
TLC-s SSD-k állítólag még kevesebbet fognak bírni.

⭐ Stella

(#56) randras válasza worxland (#54) üzenetére


randras
veterán

Na, hát akkor az nem lájtos. :N

Már nem mintha sokat számítana... :U

(#57) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Kicsit túl van dramatizálva az élettartam szerintem. Kb 2 éve vettem a Kingston V100-am és itt az eredmény:

HDD Sentinel szerint is 100%. 9 hónap worktime és elég sokat használom a gépem. Mondjuk mindig volt rajt legalább 10 giga szabadon. Mellette dolgozik 3 HDD adatok tárolására.

:U

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#58) randras válasza ZS3NI (#57) üzenetére


randras
veterán

Csak a lényeget nem írja, hogy mennyit írtál rá. :U

(#59) worxland válasza radi8tor (#55) üzenetére


worxland
addikt

"Szeretem az ilyen teszteket, de ez 25db SSD a 25 millióból." - ezek egyszerű felhasználók által véletlenszerűen vásárolt SSD-k. Az elképzelhető, hogy egyik-másik tesztbe befogott példány jobban teljesít, mint a márkatársai. De mindegyik? 10x jobban? Ugyan már, hagyjuk a népbutítást a politikusokra.
"TLC-s SSD-k állítólag még kevesebbet fognak bírni.": A TLC-s 840 a tesztben tényleg gyengébben muzsikált, a megjósolt 3000 írási ciklusnál csak kicsivel bírta tovább.
De ha gondolod, hajtogasd csak a magadét, én és azok a tesztelők mind hülyék vagyunk.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#60) radi8tor válasza worxland (#59) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne ferdíts, egy szóval nem mondtam senkire hogy hülye. Ezt ne terjeszd rólam, thx!

⭐ Stella

(#61) djculture válasza ZS3NI (#57) üzenetére


djculture
félisten

Én meg ismerek itt lévő fórumtársat is ötöt is akinél ilyen ment tönkre 1 évet se bírtak... Már írtam hogy az egész a felhasználástól függ, ha netezel, napi 2 giga írásod van vagy még annyi se jó esetben 10 év múlva is menni fog. Nem kell nagyon fényezni se ezt a technikát meg szidni se, van előnye van hátránya is.

[ Szerkesztve ]

(#62) ZS3NI válasza djculture (#61) üzenetére


ZS3NI
őstag

Akkor én ezt lekopogom. De eddig úgy tűnik, ezt az SSD-t a vihar nem pusztítja el. :D Vígan teszi a dolgát.
A laptopom kicsit lassú, úgy gondolom ezt a kingstont neki adományozom és életet lehelek bele, a pcmet pedig meglepem egy ilyen 840 EVO-val, csak győzzem kivárni a tesztet. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#63) worxland válasza radi8tor (#60) üzenetére


worxland
addikt

Csak kétségbe vontad a mondanivalómat, majd pedig a mások által közreadott tényeket. Anélkül, hogy egy teszt- vagy tényadattal is szolgáltál volna, ami a te igazadat bizonyítaná.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#64) radi8tor válasza worxland (#63) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a fórumban is írták már, hogy sokkal hamarabb ment tönkre SSD-jük, mint 500-800TB írás.
Akkor hogy is van ez? Melyiknek kellene hinni? A nem reprezentatív tesztnek vagy...?

⭐ Stella

(#65) djculture válasza ZS3NI (#62) üzenetére


djculture
félisten

Erre mondom mindig hogy van egy ismerősöm akinek a gépébe vargáné táp van. 10+ éve gond nélkül megy a gépe ezzel a mindenki tudja milyen hulladék gyártói hibás táppal, p3-as gép elnetezget vele az illető az életbe se tudja úgy megterhelni hogy a táp leégjen. Attól még hogy működik nem mondanám azt hogy a vargáné táp az elpusztíthatatlan nagyon jó táp. Az ő felhasználási szokásainak megfelel az a táp és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#66) ViZion válasza radi8tor (#64) üzenetére


ViZion
félisten

Az a helyzet, h mindenki a cellákat félti :U pedig ez is "pont olyan", mint a HDD: a vezérlő elektronika sz@rik be, sokkal előbb, mint a cellák... Persze nem minden esetben, de kíváncsi lennék arra is, h ahibásak közül mennyi aminél a cellák "elfáradtak" és mennyi, aminél a vezérlő chip hal meg. :K

Nekem már a fene tudja mióta van a 64 GB-os Kingston, szép és jó, pedig linux disztrókat tesztelgetek rajta, ami sok írás, hiszen telepítem. Még így sem vagyok a gyári max írt adat/nap értéknél sztem :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#67) TeeJay válasza ViZion (#66) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha a mai világban tudnak procit VGA-t gyártani ahol a chip évekig megy
miért nem tudnak SSD-be olyan vezérlőt ami legalább 5-10évet kibír? jóval kisebb teljesítményűek ezek mint egy CPU vagy GPU de még szerintem egy alaplapi chipsetben is nagyobb kraft van mint egy SSD vezérlőben

ugyan gyártsák már olyan csíkszélességen meg technológiával hogy ne az rohadjon el idő előtt
amúgy meg a legf*sabb SSD-nek is ki kellene bírni 100TB írást
acélos otthoni használattal meg jó ha 5TB-ot ír rá évente egy user bár inkább ennek felét harmadát
ilyen alapon 20+ évig nem kellene aggódni a NAND flash-ért benne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68) worxland válasza radi8tor (#64) üzenetére


worxland
addikt

ViZion megválaszolta. Nem a túlzott mennyiségű írás tett be, hanem az elektronika adta fel.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#69) ViZion válasza TeeJay (#67) üzenetére


ViZion
félisten

...meg is válaszoltad. Ha 20 évig nem veszel, az kinek jó? (rajtad kívül... ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70) radi8tor válasza ViZion (#66) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Magyarul azért tudnak ezen tesztek/tesztelők szerint 400-600TB írást az SSD-k, mert viszonylag rövid idő alatt nyomják beléjük ezt a mennyiséget (7/24 mennek a tesztek).
Tehát ebből az következik, hogy normál használat mellett nem bírnak ennyit, mert az idő előrehaladtával és külső hatások által (gépház melege) tönkre mennek a működéshez szükséges egyéb alkatrészek.

Vagyis nem fogja megélni az SSD (valószínűleg) az 50TB írást sem normál otthoni használat mellett. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#72) AxBattler válasza worxland (#48) üzenetére


AxBattler
félisten

El vagy tévedve, ez minden csak nem lájtos felhasználás.
A lájtos az, amikor a júzer gyak. csak a telepítéseknél, és a frissítéseknél ír az SSD-re, minden más megy a HDD-re (mint nálam).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73) berVi


berVi
senior tag

(#74) Reggie0 válasza worxland (#53) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor olvasd vegig azt a forumot es megtalalod benne a tarolasi tesztet is. Ugyanis, ha ennyire lefarasztod az SSD-t, akkor egy nap utan elveszti a tartalmat. Oszd el tizzel a kapott ertekeket es akkor nagyjabol fedi az eletszeru korulmenyek kozott elfogadhato ertekeket.

(#75) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Szinte biztos vagyok benne, hogy az itt az ssd szapuló kommentelők 90%-nak soha nem is volt SSD-je, csak bizonygatja az igazát hogy "HJAJJ A NAND TÖNKREMEGY EGY IŐD UTÁN AZ SSD KIDOBOTT PÉNZ!!!444"

Miért kell olyanról véleményt mondani, amit csak "hírből" ismertek?

Mutass fel nekem akár egyetlen egy fórumozót innen akinek a NAND ment tönkre az ssdben és nem a vezérlő.

Hajrá.

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#76) masholnap válasza ZS3NI (#75) üzenetére


masholnap
senior tag

egy jól irányzott csákány mindent megold :D

nem értem, mire ez a nagy pfújolás, az valóban idegesítő, hogy az elektronika miatt viszonylag sok megy tönkre, de pl. nemrég néztem a régebbi winyóimat, mind bad sector-os. nahát erről ennyit. ráadásul a hdd-k is hullanak legalább annyira, mint az ssd-k. ez van, nem 100%-ig megbízható technológia egyik sem, biztonsági másolat nélkül ugyanúgy pengeélen táncol az ember

(#77) Lala77 válasza randras (#49) üzenetére


Lala77
tag

Én is visszanéztem, március 3 óta 1.2TB használat. Egy 120gigás samsung 840 sima.
Teljesen lájtosan használom, a játékok külön drive-on (főleg, hogy steam-ről ami van, az 60-70giga, rá se férne ).
Meglepődtem ezen is amit mondtok, hogy 100giga egy windows telepítés, hiszen foglal vagy 7et, és a frissítések is max 1,5-2. Mi az istent csinál, amitől ekkora forgalom lesz rajta?

Ami talán növelgeti, hogy én sokat olvasok neten, egyszerre 15-20-30 oldalt kinyitok, ilyesmi.
Mostanában gondolkodtam el, használni valami ramdrive jellegű dolgot a temporális dolgokra, és az összes fajta temp könyvtárat átirányítani rá. Nem tudom mennyit lehet vele nyerni.

ingyombingyom

(#78) schawo válasza ZS3NI (#75) üzenetére


schawo
titán

Szólok, hogy a fórumozók nagy többségének már van SSD-je. Főleg, akik itt hozzászólnak. Komolyan, ez nagyon gyenge kísérlet volt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#79) Lala77 válasza AxBattler (#72) üzenetére


Lala77
tag

Lásd az előző hozzászólásomat.
Annyi hogy a család is használja... facebook, kicsit flashes játékos oldalak, ilyesmi, jutyub.. szóval ők is csak böngészésre.
De semmi extrém, nincs a gépen letöltögetés, streamelés, semmi.

ingyombingyom

(#80) Lala77 válasza ZS3NI (#75) üzenetére


Lala77
tag

Attól hogy a vezérlő ment tönkre, attól még az ember számára az az SSD halott.
A vezérlő javítható az adatok vesztése nélkül? Javítják? (Mert ha nem, akkor legtöbbünk számára mindegy, hogy mi halt meg benne).

ingyombingyom

(#81) TeeJay válasza ViZion (#69) üzenetére


TeeJay
félisten

oké de adattárolásnál pont arra kellene hajtani hogy sokáig működjön hiba nélkül és ha meg is hal azt lassan tegye. felőlem a procik VGA-k alaplapok hullhatnak 2-3évente hogy újat vegyen a birka nép
de az adat néha pótolhatatlan az legyen már megbízható 5-6+ évig
persze az is megérdemli aki csak SSD-n tárolja a fontos dolgát mert mindenből célszerű a mai világban egy másik HDD-n mentést tartani hiszen a mai vinyók sem híresek arról hogy 10évig mennének...
főleg a laptop vinyók nagyon hulladékok mostanság

nekem egyelőre szépen megy a 830-as Samsung a laptopban, sosem fog tönkremenni a NAND benne mert jó ha évente 4TB írást kap, remélem a vezérlő is bírni fogja a kiképzést :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#82) ZS3NI válasza schawo (#78) üzenetére


ZS3NI
őstag

Komolyan mutass egy embert innen akinél szetment a flash. Mindenki csak elméleti dolgokról panaszkodik.

Hdd Ben meg ugyanúgy szetmegy a vezérlő mint az ssdben.

Igazából nem is érdekel ha valaki ennyire nagy szakértő akkor használjon csak továbbra is egy hddt rendszer meghajtónak.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#83) Jim Tonic válasza ZS3NI (#82) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

No ne viccelj már. [link] Azt pedig senki sem tagadja, hogy a TLC sokkal rosszabb, mint az MLC.
Ki az a Hdd Ben? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#84) worxland válasza Jim Tonic (#83) üzenetére


worxland
addikt

"Ki az a Hdd Ben? :) ": Uncle Ben eltárolva.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#85) S.Feri


S.Feri
őstag

830 v 840v 840 pro, az átlagjúzernek tökmindegy.....inkább az árak csökkentését kellene már megcélozni, hogy mindneki használhassa...

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#86) Graphics válasza F34R (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó, nekem már több mint fél éve üzemel, normál használattal, másik ismerősnek szintén :) / sima 840. /

Én eddig meg vagyok elégedve, 3 év garral, rendszernek ideális, fontos dolgok vinyón, ha elszáll, akkor is elég átállítani a boot sorrendet, és mehetek tovább vinyóról.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#87) ZS3NI válasza Jim Tonic (#83) üzenetére


ZS3NI
őstag

Hdd Ben a telefonom T9 rokona. :-)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#88) schawo válasza S.Feri (#85) üzenetére


schawo
titán

A 120-as 840 EVO jó drága lesz. 110 dolcsi = 110 euró bruttó, ami bizony 32.000 JMF. Ez pont annyi, mint a Pro ára. Nem tudom, hogy gondolják.. :W

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#89) icon válasza AxBattler (#38) üzenetére


icon
senior tag

Akkor én is az ellenpéldák táborát erősítem... rendszernek használom, másra nem, az SSD-ken szokásos dolgok beállítgatva... aki tucatszámra füstölteti el az ilyet, ott az minden, csak nem normál használat...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#90) Graphics válasza icon (#89) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én is ezt mondom, TLC = nem beszarni, használni :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#91) djculture válasza icon (#89) üzenetére


djculture
félisten

Én meg a ssd-t most adtam el és folyamatban van két Western Digital 1Tb VelociRaptor (WD1000DHTZ) vétele 100k-ért.
2T és nem kell lesnem hogy mi a franc van vele, miért nem döglött meg épp.
160gigásom is van pár ilyen 2007-esek 100% mindegyik.ssd-ből meg már 20+ többet kellett gariba visszaküldenem.
Azért mondom felhasználástól függ az egész. Lehet valakinek az egyszer írható ssd-t is tökéletes lenne ;] :P

Ezt tudja egymagában de raid0-ban +80%-al több lesz minden érték.:
.

[ Módosította: radi8tor ]

(#92) FollowTheORI válasza Silentfrog (#4) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Drága a memória mert azóta nincs jelentős gyártói kapacitábővülés... és minden hordozható kütyübe ez kerül, azok meg szaporodnak mint a gomba. :)
Ez van...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#93) AxBattler válasza icon (#89) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#77) Lala77

Ja, ez is olyan, mint minden más: ésszel kell használni.
A 100GB-ot meg én sem értem, legfeljebb játékokkal együtt lehet nálam annyi...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#94) #95590400 válasza djculture (#91) üzenetére


#95590400
törölt tag

ja, cserébe hangos, rázkódik, melegszik...
az meg kb. annyira mérvadó kereskedő esetén, h mennyi döglik meg nála, mint amikor elbándihoz a cipőboltba bemennek a kövér nők.

(#95) Zolee11


Zolee11
senior tag

Én is fontolgatom egy ideje, egy SSD beszerzését, de az árak még nem győztek meg.
Viszont utóbbi időben akárhová betévedek, ahol djculture aktívan ténykedik, onnan mindig úgy jövök el, hogy jobb ha semmit nem veszek. :DDD

no brain, no problem

(#96) masholnap válasza Zolee11 (#95) üzenetére


masholnap
senior tag

ha rendszermeghajtónak használnád, nagyon érdemes, csak toljál róla időnként mentést, és ha bepurcan, akkor csere és mehet az újra a mentett image. ha pedig sok a RAM-od, akkor még emellett RAM-drive-val is lehet bohóckodni :)

(#97) schawo válasza Zolee11 (#95) üzenetére


schawo
titán

Viszont utóbbi időben akárhová betévedek, ahol djculture aktívan ténykedik, onnan mindig úgy jövök el, hogy jobb ha semmit nem veszek.
Igen, kicsit fura a világnézete. Minden szar, mert mindent visszavisznek a szervizbe. Hogy mik vannak :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#98) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Amióta TLC vel nyomul a samsung nagyot estek a szememben.

(#99) kekegsm


kekegsm
őstag

Ha az oprendszer rendesen be van állítva (pl virtuális memória, töredezettségmentesítés, Trim, stb), akkor sokáig bírja az SSD. Ha nincs, akkor nem sokáig.

Nekem is panaszkodott már ismerős, hogy hamar meghalt az SSD-je, Samsung 840-es. Aztán kiderült, hogy a fiber vonalán napi 200-250 gigát letorrentezett, majd azt ott az SSD-n kitömörítette, majd átmásolta winyóra. Napi szinten. Egy év alatt elpusztult neki.

Tudni kell használni, oszt nincs gond

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#100) trufa12 válasza radi8tor (#47) üzenetére


trufa12
addikt

Elég drága, 1 közepes gép ára.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.