Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ára?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) bsh


bsh
őstag

"a TurboWrite névre keresztelt pufferelési technológiát dobta be a vállalat, aminek működési mechanizmusáról jelenleg szintén nem sokat tudunk." -> [link]

(#3) Mr President


Mr President
senior tag

Várható élettartam?

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Nekem olyan érzésem van,hogy bő másfél éve egy helybe topog az ssd üzletág.
A sebesség már a 830-as korában is rendben volt,de a gb/ft arány csökkenése elég rég megtorpant.
Mindenki reménykedett mikor a hdd üzletág a "víz alatt" volt meglódul az ssd fejlődése,de már lassan eredeti árra mérséklődik a merevlemezek ára és egy 256 gb-os ssd-t meg mindig bőven 30 k felett adják.
Azt hittem meglovagolják a hdd "hínárszezonját" de úgy néz ki ez mindenkinek megfelel,így ahogy van.

(#5) Dealer95 válasza Vikthor (#1) üzenetére


Dealer95
őstag

A Samsung 840 EVO sorozat 120, 250, 500, 750, illetve 1000 GB-os kapacitású változatban lesz elérhető, melynek árai a legegyszerűbb "basic" kiszerelésben rendre 110, 190, 370, 530, 650 dollár környékén fognak alakulni.

(#6) Ati1979 válasza Vikthor (#1) üzenetére


Ati1979
veterán

Biztos olcsó lesz...
Főleg az egy terás. :D

(#7) Male


Male
nagyúr

"az egyes termékek képességeit egy teszt keretein belül részletesebben is taglalni fogjuk"

Holnap reggelre jöhet is a teszt részemről ;]
(Ha lehet, fogyit próbáljatok mérni valahogy, szerintem érdekes lenne, mert korábban a Samsung SSD-knél irtó alacsony fagyasztás értékek szerepeltek, míg pl a SandForce vezérlőseknél a többszöröse... kérdés, hogy ebből mi a valóság.)

(#8) PetX válasza Ati1979 (#6) üzenetére


PetX
aktív tag

Ti most direkt nem olvassátok végig a cikket?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#9) Ati1979 válasza PetX (#8) üzenetére


Ati1979
veterán

Pár perccel ezelőttig nem voltak benne az árak. Éppen most javíthattak bele...
Ketten csak nem lehetünk ennyire vakok... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) lee56 válasza Male (#7) üzenetére


lee56
őstag

Reméljük nem hasonló a helyzet, mint anno a Samsung winyók kellemesen hűvösnek "mért" , vagyinkább vélt hőmérsékletei. :) Ha már fagyasztást írtál :DDD

Amúgy jók lennének ezek az SSD-k, csak gyűljön szépen a hosszútávú tapasztalat a megbízhatóságról meg a meghibásodási arányról, közben csökkenjen az áruk szépen, és akkor jövőre talán veszek is belőlük. :)

No Comment

(#11) F34R


F34R
nagyúr

TLC no way ......

(#12) Kalamona1


Kalamona1
tag

én egy 120gb-és 840 es ssd boldog tulajdonosa vagyok kb a polcokra kerülésük alkalmával vettem. 100% ban megvagyok vele elégedve. Gyors, nem melegszik, teljesítményéhez képest olcsó. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.

Mindentől féltjük azt, akit szeretünk, mert végső értelemben talán a halálra vagyunk féltékenyek. (Márai Sándor)

(#13) schawo


schawo
titán

Mintha eddig a sebességgel lett volna a gond a sima 840-esnél.

(#12) Kalamona1
Térjünk vissza a kérdésre néhány év múlva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) Dicker válasza Ati1979 (#9) üzenetére


Dicker
őstag

Amikor még nem volt egy hozzászólás sem, már bent voltak az árak... :)

(#15) csako válasza Dicker (#14) üzenetére


csako
veterán

akartam mondani...

A két 750-es winchesterem legalább már lenne mire cserélni, csak kissé drága... :((

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#16) Borisz76 válasza Kalamona1 (#12) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam egy 256GB-os 840 Pro figyel a gépben rendszernek.
Tökéletes !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17) F34R válasza Borisz76 (#16) üzenetére


F34R
nagyúr

a kettot az ert en nem emlegetnem egy lapon.

(#18) Male válasza lee56 (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Jól elgépeltem tényleg :DDD

(#21) Ati1979 válasza Dicker (#14) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor bocsánat. :B Lehet, hogy kicsit fáradt vagyok...

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

szóval ez most a 840 és a 840 Pro közé fog bejönni?
már csak azt kell kideríteni MLC vagy TLC és hogy hány nm-en gyártják ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) ViZion válasza F34R (#17) üzenetére


ViZion
félisten

Ez új arc Neked? Vagy mi ez? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) F34R válasza Fire/SOUL/CD (#19) üzenetére


F34R
nagyúr

nem vagyok roflmf ;] mlc vagy slc thxbanpls

(#23) ViZion

az DD

[ Szerkesztve ]

(#25) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Várom a tesztet. Talán meglesz az új ssdm. :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#26) ViZion válasza F34R (#24) üzenetére


ViZion
félisten

sapka nélkül fiatalabbnak nézel ki :DDD Viszont az a "golfozni indulok, csak előtte beszólok" fej nagyon passzolt, de majd megszokjuk szigorú tekinteted, sebaj. :))

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) bzoley válasza TeeJay (#22) üzenetére


bzoley
veterán

Mit kell ezen kideríteni? El kell olvasni a hírt.

(#28) rastawicc


rastawicc
tag

Ultimate meg deluxe nem lesz? :((

La Mastre.

(#29) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Mindenki az áron van kiakadva, pedig 10 évvel ezelőtt igen drága volt egy 500 Gb feletti winyó is, más kérdés, hogy most úgy dobálják az ember után.

"in medias res"

(#30) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Eddig jó, most jöhet a teszt!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

TLC hulladék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) AxBattler válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Mivel is fogod ezt a kinyilatkoztatást alátámasztani? :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#33) icon válasza AxBattler (#32) üzenetére


icon
senior tag

Komolyan... nekem is ott figyel az alap 840-es a gépemben, semmi gond nincs vele, ha lenne meg 3 évig garis... de nem hinném, hogy lesz vele bajom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#34) djculture válasza icon (#33) üzenetére


djculture
félisten

Az egész attól függ ki hogy használja, valakinél lassan 1 éve működik a 840, kiskeres havernál meg 30db döglött minimum van visszapostázás alatt mert bedöglöttek. Valakinek ha kijön a tized ennyit se biró qlc chippel szerelt ssd az is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35) AxBattler válasza icon (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, nekem is a Basic van.
Ha a gyári becslést vesszük alapul, akkor is legalább 10 évig bírnia kell, napi max. 10gb írással...

A PH! tesztből idézve:
"...kalkulációnk alapján napi 10 GB írással számolva a szóban forgó 250 GB-os modellnek nagyjából 20 évre lenne szüksége a teljes elhasználódáshoz. Bátran állítjuk, hogy a vásárlók nagy részének ez több mint elég. Azt természetesen ne feledjük, hogy a 120 GB-os modell esetben ilyen tempóban "csak" körülbelül 10 évig húzná az SSD, míg a legnagyobb 500 GB-osnál már bő 40 évig."

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#36) F34R válasza AxBattler (#35) üzenetére


F34R
nagyúr

az lehet csak ezeknek a vezerlojuk dzsunga, gondolom nem is a nand chip elhasznalodas miatt kuldtek vissza annyit.

(#37) vlevi


vlevi
nagyúr

Milyen jo, hogy en meg a legutolso sorozatbol vettem 830-ast, 128gbosat. Csak a veletlenen mulott, meg az akcios kuponon, hogy vettem, de szerencsem volt, mert nehany het mulva mar nem lehettt kapni, csak a 840-t.

Amugy az nem lehet, hogy ennek a turbo write technologianak az lesz a baja, hogy irasra mindig ugyanazt a marhagyors, de kicsit nand flastnhasznalja? Nem fogja azt tul hamar elhasznalni? Mert most a napi nehany giga atlagos iras a wear leveling miatt szetoszlik a szazhusz gigan, de ha mindig ugyanazt a 9gigas gyors flasht fogja irkalni, az el fog kopni nagyongyorsan...

[ Szerkesztve ]

(#38) AxBattler válasza F34R (#36) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor én vagyok az ellenpélda: teljes megelégedéssel használom rendszerlemeznek + játékokat innen indítom többnyire, a letöltés meg megy a HDD-re...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#39) worxland válasza AxBattler (#35) üzenetére


worxland
addikt

10év*10GB/nap=36,5 tera, ami lóf@sz, kérem szépen. Bármelyik SSD ennek a többszörösét kibírja, ha csak a cellák újraírhatóságának mértékét nézzük - és a TLC ugye erre van hatással.
Amúgy mindig jött röhögök ezen a max. 10GB/nap-on, egy Win7/8 telepítés frissítésekkel meg minden egyéb progi felrakásával kapásból 100-200 giga.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#40) radi8tor válasza vlevi (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

840Pro is ugyanolyan jó, mint a 830-as. ;)

⭐ Stella

(#41) djculture válasza F34R (#36) üzenetére


djculture
félisten

Jól gondolod az én 840pro-m is egyik nap működött másik nap bekapcsoltam a gépet és már panaszkodott hogy nincs meg a meghajtó. Mondom mi van? Kínomban reseteltem a biost-t meg minden de rá kellett jönnöm hogy az előző napi 12 órás webes stream rögzítést nem bírta ki.

(#42) radi8tor válasza djculture (#41) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hibás darabok mindenből vannak, de az 5 év garancia azért mérce a minőségre.

⭐ Stella

(#43) F34R válasza djculture (#41) üzenetére


F34R
nagyúr

Az szep pedig nem gondoltam volna a Pro-rol. 12h az nem lenne pedig sok egy ssd-nek streambe.

(#44) AxBattler válasza worxland (#39) üzenetére


AxBattler
félisten

Csak azt felejted el, hogy ezek mire lettek kitalálva. Segítek: nem nagymennyiségű adat írására/olvasására, hanem átlagos júzereknek, otthoni használatra, a rendszer gyorsítására. Ezért is kerülnek feleannyiba, mint a Pro-k, meg az Intel cuccai...
Aki professzionális dolgokra, meg munkára használná, az fizesse meg a jobb minőségre a felárat, de ez az SSD-k előtt is így volt a HDD-kel: WD Black, Raptor, stb.

Nyugodtan telepíthetem azt a 100GB-ot, mivel utána hosszú hónapokig nem megy rá összesen ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45) vlevi válasza radi8tor (#40) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja. Csak sokkal dragabb. Azaert irtam, hogy szerencsem volt, mert tulajdonkeppen a 840basic arban tudtam meg venni egy 840 prot, legalabbis azzal nagyon hasonlo teljesitmenyut, raadasul mlc chipest.

(#46) trufa12


trufa12
addikt

1 tb osnak gondolom szép ára lesz :) :Y

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#47) radi8tor válasza trufa12 (#46) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

650$

⭐ Stella

(#48) worxland válasza AxBattler (#44) üzenetére


worxland
addikt

"Csak azt felejted el, hogy ezek mire lettek kitalálva.": Nem felejtettem el. A jelenlegi konzumer SSD-k 400-6000 tera írásra képesek.
"Nyugodtan telepíthetem azt a 100GB-ot, mivel utána hosszú hónapokig nem megy rá összesen ennyi." - hát nekem, aki igen lájtosan használom a gépet, havonta felmegy 250-300 giga.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#49) randras válasza worxland (#48) üzenetére


randras
veterán

Az nem valami lájtos, én állat módjára használom a gépem, és az 1 év alatt ráírt 4 terát visszaosztva jön ki majdnem annyi, mint Neked. :U

(#50) radi8tor válasza worxland (#48) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem kicsit elnézted azt a számot. Jó lesz az 5-10TB-nak is. :K
Persze ez nagyban függ attól mennyi idő alatt írták rá és mennyi szabad hely van még a meghajtón.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.