Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arn


arn
félisten

ez fail lesz. a pcpiacot annyiszor probaltak mar igy megreformalni, de meg mindig a 90es evek kozepen bevezetett atxet hasznaljuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2) Crabface válasza arn (#1) üzenetére


Crabface
senior tag

És ez kicsit szomorú valahol...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#3) arn válasza Crabface (#2) üzenetére


arn
félisten

vhol az, de vhol meg jelzi a piac igenyeit - a meret csak egy szuk reteget erdekel.

korabban en is elszantam probaltam kisebb izompct csinalni, de mindig falba utkoztam a kompatibilitas / meret / ar / zajszint / stb teren. aktualisan nem is vennek mast, csak egy normal atxes lapot, hazat, es kesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Tikakukac válasza Crabface (#2) üzenetére


Tikakukac
titán

Én kifejezetten örülök neki, hogy nem játszuk azt, mint a foglalatokkal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Már én is godolkodtam rajta, hogy a VGA-k miért nem cserélhető GPU-val, és memóriákkal vannak szerelve. Ilyen alapon lehetne csinálni alaplapot külön CPU és GPU foglalattal, és mindkét foglalat mellé a kívánt mennyiségű memória lenne megvásárolható.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Pc helyhez kötött, nem lényeges mekkora a doboz, legalábbis nálam nem volt ez mérvadó soha.

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Egy GTX 980 az 10 rétegű NYÁK-ra épül, egy átlag alaplap meg 6-8 réteg. Az alaplap mérete viszont kisebb lehet, kevesebb csatlakozó, szóval az egész olcsóbb lehet. Annak probléma csak, aki cseréli a VGA-t. Az emberek 5%-ának.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) gege547


gege547
tag

Tehát ha most jól értelmezem akkor azon izmoznak hogy kitalálják a beépített kijelző és billentyűzet nélküli notebookot. :C

(#9) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Kepen levo megoldas mar jobb, mint amirol a cikk szol. Szepen elfektetni a VGA-t, ra egy nagy borda, meg a procira is egy, vagy ket vizesblokk es kesz is. Vagy ha nem DIY, akkor mar lehetne a procit is a lapra forrasztani, ra egy nagy monoblokkot es kesz. De amugy nem igazan latom a piaci igenyt erre Abuval ellentetben, egy eros DIY gepet ugyse oldasz meg kicsiben, mert az fogyaszt is es melegedik is, kisebb gepekhez meg boven eleg szvsz egy APU GPUja.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Bármit, bármekkorát is akarnak berakni a nappaliba, azzal szemben egyetlen komoly elvárás van a piac részéről: a zajszint.
Márpedig normál PC-komponensekből kis méret mellett nem lehet alacsony zajszintet kihozni egy mutogatni való teljesítmény esetén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) elfelejtette válasza Cathulhu (#9) üzenetére


elfelejtette
veterán

Vagy akkor már inkább legyen minél kisebb az alaplap, és az MXM csati úgy legyen a szélén, hogy kvázi a vga-val folytatódjon az alaplap.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#12) arn válasza gege547 (#8) üzenetére


arn
félisten

nem, mert ezt el tudjak adni tobbert... :D amugy valoban teljesen nonszensz hogy minden ki van mar regota talalva, ezek meg csinaljak a huszadik desktop formatumot (atx, matx, itx, miniitx, nano, nuc, slim itx, stx, eatx ami igy hirtelen eszembe jut).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Tikakukac válasza elfelejtette (#5) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerintem te is tudod miért nincs így :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) arn válasza macilaci78 (#10) üzenetére


arn
félisten

minden viszonylagos... lehet joval kisebbet csinalni, mint egy normal atx meretu haz, de sose fogsz tudni versenyezni a dedikaltan tervezett lapokkal es azokhoz tervezett hazakkal. a varialhatosagnak es a bovithetosegnek ez az ara.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) gege547 válasza macilaci78 (#10) üzenetére


gege547
tag

Vagy behoznak egy új hűtés technológiát. Valami hasonlót mint ami a hűtőszekrényekben van.

(#16) morfondőr válasza arn (#3) üzenetére


morfondőr
őstag

Én is csökkenteni akartam a PC-m méretét és bevállaltam egy micro ATX lapot, amihez illően egy kisebb házat. Hiába túrtam hetekig a netet, hogy melyik lenne a legjobb ház, végül amit vettem nem vált be, nem tudtam olyan szellőzést biztosítani, ami elég lenne! Másodjára találtam egy Fractal Desing Define Mini C-t, ami szinte kompromisszumok nélkül hozza egy normál ATX hűtési teljesítményét, cserébe alig kisebb.

Hogy a cikkhez is szóljak: ha alaplapon lesz a VGA, akkor még inkább megnehezítik a DIY réteg dolgát, mert egy VGA cserét lappal együtt jóval drágábban tudsz megejteni. MXM foglalatnál meg eleve drágábbak a VGA-k (persze ez változhat, ha jobban elterjed) de kétlem, hogy ugyanazt a teljesítményt tudnánk elérni, max ha valami toronyhűtőt pakolunk rá, de ez megint csak a méretet növeli. A mai kártyákon is a hűtés a legnagyobb, azt nem lehet lespórolni. Ezzel inkább maguknak fognak ártani a gyártók, mert nehezebb lesz egy-egy alkatrész cseréje, így nem is fognak sokan rövid időn belül cserélgetni ezt-azt!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#17) Cathulhu válasza gege547 (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Milyen hangja van egy hutoszekrenynek mar?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) arn válasza morfondőr (#16) üzenetére


arn
félisten

igen, azt kellene figyelembe venni, hogy a gep alapterulete mennyivel csokken, mert tobbnyire ez lesz, amit a szobaban foglal, nem szigoruan veve a terfogat. ilyen megkozelitesbol meg egy itx sem fog sokkal kevesebb helyet foglalni (mittomen mint egy nuc vagy egy laptop), es bekorlatozod magad egy csomo oldalrol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) gege547 válasza Cathulhu (#17) üzenetére


gege547
tag

viszont a hűtőszekrény sokkal nagyobb és a kompresszora is nagyobb. Azért a kis méretű nagy nyomatékú motorok amik ki tudják préselni azt az erőt már léteznek. Hang szigetelni se túl nagy cucc. A Mi hűtőnk például hangtalan. Drága is volt mondjuk de meg tudták oldani hogy csendes legyen. Nem a 40 éves lehet hűtőkből kell kiindulni. Ha hajlandók elég pénzt beleölni meg tudják oldani.

(#20) Lacc


Lacc
aktív tag

Jó ötletnek találom, de szerintem nem lesz ez a járható út.
Én nagyon baromságnak találom, azt, hogy a Pentium 4 óta (amely többet evett és több hőt termelt, mint a mai procik) a ház mérete is csak nő, nő a jobb hűtés miatt. Akkor kisebb házam volt, két segéd venti és meg lehetett oldani normálisan a hő elvezetést.

Túlzásnak találom ezt a megalomániát... Lassan olyan érzésem van, hogy csak azért gyártanak, és vesznek nagyobb PC házakat, hogy más "férfi" hiányoságokat kompenzáljanak.

Jobban preferálom a mini-itx lapokat, és csak örülnék egy jó kisebb megoldásnak, ami azért valahogyan normálisan kinéz, és nem akkora helyett foglal el, mint egy bőrönd.

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

MXM no Way :(

Elég lenne az alaplap hátára derékszögű PCI-express csatlakozó a VGA-nak, ITX-en: 1db, ATX-en 2db.

Táplálás: 120W(cpu), 250W/VGA terhelhetőséggel bőven lefedné a 95% igényeit.

Hűtés: levegő.

Ott szalad a nyuszi, hogy a gyártók saját érdekeit, megoldásait fogják követni, ahol lehet keresztbe tesznek a másiknak, hogy magukhoz tudják kötni a vásárlókat.

Most nem biztos, hogy pont jót tesz a piacnak a civakodás.

[ Szerkesztve ]

(#22) hegegabi80 válasza morfondőr (#16) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én is bepróbálkoztam kisebb géppel, de nem lett az igazi. Bár nem is volt rossz, de normális hűtést és zajszintet csak is nagyban lehet.

Viszont matx méretben kicsit lehetne többet is kihozni. Pl. házakból nem sok van, vagy csak nagyon drágán. Sőt van olyan ház, amibe matx lap megy, de a ház nagyobb mint némelyik kisebb atx ház.

Egyébként ez most is csak a pénzről szól. Elkészítik kompletten a gépet, aztán 1-2 év után cseréld le, mert elavul, nem lehet benne cserélni az alkatrészt stb.

Aki meg komolyabb dolgokra használja a gépet, úgy is ATX-ben gondolkozik, mert kellen a plusz bővítőkártyák, tárhelyek stb.

(#23) AAAgold


AAAgold
senior tag

"De ilyen formában maga a DIY-piac jellege is csorbul, hiszen elvész a grafikus vezérlő cserélhetősége."

Hmm, itt már lényegében inkább a vga kártyára integrálják a cpu-t és a teljes alaplapot. Ha így nézi az ember, lehet bővíteni a gépet, csak a "vga kártyát" kell cserélni, a proci és a ram marad. :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"Az MXM csatolóval szerelt alaplap nincs messze a koncepcióját tekintve, de ez lenne a jó út?
Az MXM csatolóval szerelt alaplap nincs messze a koncepcióját tekintve, de ez lenne a jó út?"

Ez bizony. Vegre valaki kezdi eszrevenni, hogy baszott felesleges egy kobmeteres porfogot tartani a monitor mellett.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#25) vigyori78


vigyori78
őstag

Nekem ezek bőven megfelelnek a nappaliba, ha már konzolméret a lényeg :U


(#26) SecRS


SecRS
tag

Hányszor bukott már bele a PC ebbe a nappalis dologba... Aki nagyon nappalis élményt akar, az megveszi a már meglévő konzolokat. A PC pedig vagy munkára kell, vagy a DIY (gamer) rétegnek kell. Előbbi rétegnek most a barebone a nagy durranása, ami irodai felhasználásra nekem marhára tetszik. Főként a képernyőbe szerelt változatai. A kábelhiány gyönyörűsége.
A mostani gamereknek pedig furán festene az egér a nappali szőnyegén. Kontrollerrel azért nem az igazi (szerintem) egynémelyik játék.
Én, személy szerintem nem is vettem volna meg közel 400ezerért a mostani gépem, ha nem én magam rakom össze és tudom mi miért és hogy van benne. Minden úgy ahogy nekem tetszik. Az utolsó csavarig.
A másik nagy "csapás" a cloudgaming lenne a jövőben (mert azt mondják azé a jövő), vagy a nyavalya se tudja mi a neve. De hogy X pénzt befizetek és otthon egy gagyi laptopról fizessem a szervergépen futó játékot... a hideg futkos. Szeretem a dolgokat (pláne ha drága) azért a fizikai környezetemben tudni. Bár... kihangsúlyozom: szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#27) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Hát ezek teljesen megbuggyantak? Most mit is csinálnak? Megint kreálnak egy ellenfelet a PC-nek. A pc-vel sose a méret volt a gond. Ha megfelelő méretű és kialakítású volt a ház hűtés se volt probléma. Sztem a legtöbb gondot mindig is a kábelek okozták. Többek közt pont ezért válasszák sokan a notit a pc ellenében. Sokkal többet érne egy olyan vezeték nélküli kapcsolat kiépítése ami mindent átvisz. Kép, hang, adatok. Sokkal kulturáltabban nézne ki egy pc, ha nem egy dzsungel lenne mögötte. Szerelésnél is gond, ez mert sokan pici helyre teszik be. És elégé nehéz visszadugni mindent.
Szebb lenne ha csak bemenne 1-1 táp kábel és szevasz. Vagy mint az iMac. Nem véletlenül tudják eladni ennyiért. Alap esetben egy iMac-cre csak a betáp csatlakozik. A billentyűzet és az egér nagyon könnyen bedobható akár egy fiókba és már is csak 1 db monitor marad belőle. És még jól is néz ki.
Én inkább ezen a vonalon indultam volna el. Valahogy úgy hogy a vga is beleférjen. Egy játéknál meg a legtöbben már fülest használnak és sztem nem lenne nagy gond ha épp közben bekapcsol a venti és felpörög, mert úgyse hallja. De kint a desktopon meg passzív lenne.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#28) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Miert nem epitik egyszeruen a TV ala a gepet azok, akik annyira a nappaliba szeretnek rakni?!?!?
Oda ugyis a DVD lejatszo ment regen, meg a hazimozi... Na most ez mehet mind egy (vagy ket) ajto moge, es voila: van hely, plusz ero is...

-

(#29) morfondőr válasza gege547 (#19) üzenetére


morfondőr
őstag

És ha hűtőszekrényt csinálsz a PC-ből, az vajon hogy fog örülni a kicsapódó párának? :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30) tailor74


tailor74
őstag

Ez nagyon hosszú folyamat lesz, mire a méret/teljesítmény/hőfok/hangerő négyest összehozzak úgy, hogy mindenki megtalalja az igényeinek megfelelőt.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#31) berVi válasza arn (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Hat az a te maganugyed/problemad. Kivalo Zotac, Gigabyte, Intel mini PC-k vannak mar evek ota tolltarto meretben, teljesitmenybeli kompromisszumok nelkul.

(#32) rottenbull válasza elfelejtette (#5) üzenetére


rottenbull
senior tag

Meg akkor legyen cserelheto az aram ellatas es a tobbi is. El is erkeztunk a mahoz.

(#33) macilaci78 válasza gege547 (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan már van. ;]

arn: ez nem ennyire egyértelmű. Nézz meg egy nappaliba tervezett akármilyen elektronikai cikket, például egy DVD-lejátszó is nagy alapterület, de lófütty térfogat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Nekem az a gondom, hogy nem a már meglévő és zömében szoftveres probléma (pl. winfos, mint op.rendszer, optimalizálás hiánya) kijavítására, hanem "új utak" - amik eleve bukásszagúak, mert csak az átverésre és a lehúzásra építenek (pl. netbook, tablet, TLC SSD) - keresésére verik el hiába az idejüket és a pénzünket, amit mindenképp behajtanak rajtunk - miért is emelkednek az árak? - , mint végfelhasználókon.
Aki akar, az talál magának már most is konzolverő mini-PC-t , csak kérdés, hogy mennyiért és mi is futna rajta... (pl.)

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#35) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt a magas árral és a nehéz elérhetőséggel kombinálva fogják kinyírni, mert megint nem az a cél, hogy kiszolgálják a felhasználói igényeket, hanem csak az hogy minél több profitot termeljenek.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) #16939776 válasza macilaci78 (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

És attól hogy élére állítod, még nem lesz használhatóbb, mint pl.: a dvd lejátszó. :DDD

Az én "konzol szerű" PC-m 24x19cm-es alapterületű, 41cm magas. Aki eddig látta, nem tudta beazonosítani, hogy "az egy PC", szerintem ez lenne az az irány, ami elviselhetővé tenné a PC-t a nappaliban.

[ Szerkesztve ]

(#37) gege547 válasza morfondőr (#29) üzenetére


gege547
tag

Tele öntöd párszívó golyókkal a gépet úgy sincs bene forgó alkatrész. Nem azt mondom hogy 4 fokra hűtsük le a gépet hogy kicsapódjon a pára. Csak valami hasonló rendszert. Nem vagyok hardveres (se hűtőszekrény és klíma mérnök) csak amennyire a főnököm mondja ezért nem értek hozzá csak annyira amennyire utasítanak :D

(#38) vaakuum


vaakuum
addikt

Szerintem ha reformot akarnak, bőven elég lenne, ha a nappaliba tervezett (de inkább az összes asztali) gépekhez olyan alaplapot gyártanának, ami:
1) az atx méretű hagyományos alaplap pci-express sín vonalán el van vágva, és így maximum akkora a teljes alaplap, ami jelenleg a sín fölé esik
2) alulra a lap ÉLÉRE tennék a pci-express sínt, és a maradék alaplap-felületet maga a videókártya nyákja tenné ki.

Így
1) cserélhető lenne a VGA bármikor bármilyen erejűre
2) amikor beilleszti az ember a VGA-t az alaplapba, kapna egy maximum mikroatx méretű felületet
3) lehetne rá szerelni olyan hűtést is, ami a procikra megy, de összességében lehetne szép lapos, combos gépeket építeni

......PCIex csatoló
VGA........I....... alaplap
--------------==---------------------
alulra meg jöhetnének egy rétegben az ssd-k, hdd-k

Szerk: rohadt sorbehúzást sem lehet csinálni, így a kép elcsesződik :(((
Jól kipontoztam a szóközök helyét. :K

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#39) elfelejtette válasza vaakuum (#38) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hasonlón agyaltam én is, csak MXM csatolóva, de Ha a PCI-EX 16 lenne elforgatva, úgy is jó lenne. Így maradhatna mondjuk a VGA-n az eredeti hűtés, a procira meg menne egy top-flow, és máris beleférne egy max. 10 centi széles házba is egy normál méretű vga is, nem csak egy low-profile.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#40) vigyori78 válasza vigyori78 (#25) üzenetére


vigyori78
őstag

(#41) HookR


HookR
addikt

Üdvös lenne, ha nem a spanyol viasz kifejlesztésén szorgoskodnának, hanem szimplán összelegóznák, ám ezúttal végre átgondoltan és a tömegtermelés által jóárasítva a már meglévő megoldásokat, ha már egyszer a DIY piacot szeretnék revitalizálni. Kiindulásnak ott vannak a PIO alaplapok PCI-E csatival az élükön:

- ASRock B150M-PIO
- ASRock B150M-PIO2
- ASRock H110M-PIO
- ASRock Z170M-PIO2
- Asus B85M-View Parker
- Biostar Hi-Fi B85 PIO
- Biostar Hi-Fi B150 PIO D4
- ECS B85M-SI01
- ECS H81M-SI01
- MSI B150M ICAFE AIO

Persze előremutató lenne megállapodni egy szabványos nyákméretnél a különcködés helyett. Például a Biostar Hi-Fi B150 PIO D4 jónak tűnik a 2db PCI-E sínnel (a szokásos helyre mehetne LP kártya, a dVGA meg fektetve). És akkor már ekkora PCB területen meg lehetne oldani a 4db memóriafoglalatot is.

A házon kívül már minden szabványos alkatrész adott, csak le kéne érte hajolni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#42) Nestor16 válasza elfelejtette (#11) üzenetére


Nestor16
senior tag

Ez egy remek ötlet.

Szerintem az alaplapon lehetne szépen elterítve bordával lefedni az egészet, mint a laptopoknál. Aztán TPD függő, hogy emellé kell-e külön venti. Akár a meglévő furatokba lehetne felfogatni az elterülő bordát, így levehető lenne, CPU cserélhető. A GPU vagány lenne cserélhetőként. Esetleg a vékony borda tetejére lehetne tenni a videokártyát külön. És így lenne egy közepesen magas kompakt, cserélhető gép.
A lényeg, hogy nekik kéne rá tervezni egy normális hűtőt, ami összhangban van a többi komponenssel.

Üdv, Dávid

(#43) Fionn válasza 7Heads Drago (#27) üzenetére


Fionn
tag

Fülessel játszani pont annyira jó mint zokniban lábat mosni. Megfosztja magát az ember az élménytől.

[ Szerkesztve ]

(#44) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Ezt a legtöbb cég arra vetíti vissza, hogy a felhasználók valami olyan új dologra vágynak, amit a mostani DIY terület nem tud megadni nekik..."

Bruttó baromság. Egy sor olyan technikai eszköz jelent meg, ami bizonyos célpiacokon PC-konkurencia - ez az oka a piac zsugorodásának, nem más.

https://www.coreinfinity.tech

(#45) HookR válasza vaakuum (#38) üzenetére


HookR
addikt

"2) amikor beilleszti az ember a VGA-t az alaplapba, kapna egy maximum mikroatx méretű felületet"
MicroATX méretű felületbe csak az LP kártya férne el. A teljes magas dVGA ATX méretet adna.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46) BiP


BiP
nagyúr

Nem értem a koncepciót. A mostani ITX miért nem jó erre?
Ugyanúgy kicsi, és most is millió házat lehet venni hozzá. Akár HTPC, akár konzol méretben is.
Mondjuk igaz, ha kell a teljesítmény, akkor kicsiben nem lehet megoldani.

Viszont mostanában kerestem ITX házat házi NASomnak, 3 vinyóval. Nem találtam normális méretben. Vagy volt a teljesítményt is bíró kocka ITX ház (pl. Elite 120), ami rohadt nagy, vagy a mini házak, amibe viszont a vinyók nem férnek.
A vége egy SFF ház lett, ami alapból mATX-es, szóval jó helypazarló, és nagyobb, mint ami kéne.

Szóval a nappali-PC lenne a cél, akkor ezt a hiányosságot a ház-gyártók most is pótolhatnák, új szabvány nélkül, az ITX bőven elég lenne erre a célra.

(#17) a_n_d_r_e_w : nyekergő macska v. síró gyerek :)

(#20) Lacc: komoly teljesítményt nem tudsz megoldani 20x20x20 centiben. Megalománia ide vagy oda.
Mondjuk amikor én házat kerestem magamnak, nagy bajban voltam, mert tényleg nőttek a házméretek az elmúlt 15 évben. Alig találtam olyan házat, ami nem nagyobb, mint a régi ATX házam, pedig kevesebb hely kellett bele.

(#47) VaniliásRönk válasza sh4d0w (#44) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Azért egy PC nagyon sok esetben nagyságrendekkel kényelmesebb lehetne ha könnyen "integrálható" lenne a nappaliba, de ezen egy rossz szabványosítási kísérlet nem fog segíteni.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#48) Televan74


Televan74
nagyúr

Lusták az emberek,nem szeretnek pc -t építeni,sőt a nagy része nem is ért hozzá.Úgy látom lassan bekövetkezik a dino effekt.Pc építők kihalásra leszünk ítélve.Konzol méretű PC? Akkor már inkább egy konzol,amire azért van direktbe játékfejlesztés. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#49) komi77


komi77
senior tag

Nekem mind a két irányvonal bejön. A kicsi nappali pc is és a klasszikus atx-es is. Amíg van rá igény gyártsák őket. Én speciel maradok az atx-emnél - egyelőre :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#50) sh4d0w válasza VaniliásRönk (#47) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hiába integrálod a nappaliba, ha továbbra is léteznek tabletek, phabletek, telefonok, konzolok, amelyekkel a tartalomfogyasztás kiszívható a PC-piacból.

A gyártók nem a probléma gyökerét kezelik, hanem a tünetét ezzel az ötlettel.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.