Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) elfelejtette válasza gyuribácsi88 (#98) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elfért régen a nagyobb cucc, mert nem volt ugyanolyan minőségű alternatívája kisebb méretben, tehát kénytelen voltál kerülgetni. Gondolom te sem sírod vissza a katódsugárcsöves tévéket...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#102) envagyok válasza Polllen (#90) üzenetére


envagyok
veterán

Az lenne a legjobb, ha mind a procit, mind a beépített Ramos gpu-t külön foglalatba lehetne tenni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#103) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Azt hiszem megtaláltam a számomra ideális megoldást, a Fractal Design Node 202-t.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#104) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sosem értettem a mini PC mániát. Őszintén tegye fel a kezét az akinek nincs az asztala alatt, vagy valamelyik szekrényén, vagy akárhol a szobában annyi helye, hogy legalább egy mATX, de akár egy ATX méretű gép elférjen...

Cserébe kevesebb lehetőség van bővíteni a gépet, nehezebb szerelni, rosszabbul hűthető és jellemzően ugyanannyiba kerül mint egy több lehetőséggel bíró nagy méretű ház.

Egyedül akkor látom értelmét ha vékony kliensről vagy netezős PC-ről van szó. De oda meg elég egy NUC, nem kell ITX, meg konzol méretű ház. :U

What I cannot create, I do not understand

(#105) kromatika


kromatika
veterán

Nem nagyon látom ennek értelmét.

(#106) Béééla válasza PandaMonium (#104) üzenetére


Béééla
őstag

Feltettem a kezem. Nem férek el rendesen.
Nekem minden köbcenti számít egy kis lakásban, főleg az asztalomnál - vannak alkatrészek az előszobában a szekrényben is, de nem véletlenül ez az autószerelők nedves álma. Iszonyat idegölő minden vacakért felállni-kimenni munka közben.
Nem azt mondom hogy raspberry méretre csökkentsék, csak az a bajom hogy ugyanazt ezerszer kompaktabbul is össze lehetne szerelni.

Bélabá

(#107) Polllen válasza PandaMonium (#104) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tegye fel a kezét aki látott már nappalit és a TV körül a párja megengedte, hogy ízlésesen elhelyezzen egy ATX monsturomot. És ez sikerült is. Mert, hogy továbbra is a nappali meghódítását tervezik, nem a pc master race gyerekek szobáját.

Aki a saját kis szobájába rakja, annak valóban teljesen mindegy. Amikor egy nappaliba kell bepakolni hifi esetleg házi mozi mellé, akkor már nagyon nem mindegy mekkora a gép. Jellemzően fekvő házakra vannak kialakítva a bútorok is.

Erre persze van más megoldás is, pl 2-3 m hdmi, steamlink, stb-stb, de az emberek szeretik a kompakt dolgokat. A gyártó is, mert így mindig cseréln fogod egyben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#108) arn válasza PandaMonium (#104) üzenetére


arn
félisten

anyameknal pl... epp akkora hely van, hogy a kijelzo es a bill beferjen. a nuc meg ment az efeletti polcra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#109) kutor


kutor
csendes tag

Igazán örülök, hogy először mobiltelefont (Windows), aztán most konzolt akarnak csinálni a PC-ből. Remélem, hogy jövőre majd a tabletektől akarják visszavenni a piacot és megszüntetik a billentyűzet/egér támogatását az élményem érdekében, esetleg az e-bookok veszélyes terjedése miatt azzal próbálnak visszacsábítani, hogy csak e-ink monitort dughatok a gépembe.

Nem vagyok a fejlődés ellensége, rosszul leszek, amikor csak azért akarnak mindenáron megtartani valamit, mert régóta így van, de a PC sosem lesz olyan jó konzol, mint a konzol, sem olyan jó mobiltelefon, mint egy mobiltelefon. Megvannak a maga előnyei és hátrányai, és egy ilyen "előny" (már akinek az) hoz majd magával egy rakás új hátrányt.

Senki se fogja a konzolját PC-re cserélni, főleg nem addig, amíg a játékok egy jelentős része csak XY konzolra jelenik meg, ahhoz ugyanis semmit sem ér, hogy kisebb a gépem. A nappaliban amúgy is ott a tévé, a tablet, a notebook meg a telefon, ráadásul egyébként a PC képét sem boszorkányság 2017-ben a tévére kirakni.

(#110) komi77 válasza Polllen (#107) üzenetére


komi77
senior tag

Jó az észrevétel. Nekem a kis Hp Proliant Serveremet kellett dugdosni asszony elől a nappaliban. Most leváltotta egy 2,5-szer akkora atx-es gépház, mert 4 winyó már kevés volt. Ezt asztalos bravúrral tudtam csak eltüntetni. Az is hozzátartozik, hogy ha nem kellene ennyi winyót úgy tárolnom, hogy a használt szerver nem csak letölteni/feltölteni tud - hanem transcode-olni, streamelni, stb. is - akkor elég lett volna egy pörgősebb média box is. Erről is lehet internetezni, dlna-n médiát nézni, hallgatni, stb. Sőt vannak kifejezetten ilyen célokra való szép külsejű média lejátszók is. Persze ezek teljesítménye elmarad a transcode-olós, streamelős pc-ktől (kb 2-szer annyiért). Úgy hogy nálam is marad a pc, csak jól el kell dugni. Ja és természetesen ez meg játékhoz kevés, úgyhogy a nappalin kívül saját szobában van azért gamer pc is. Nyilván ha kisebb pc, konzol vagy bármi más formában tudnák a számomra elégséges teljesítményt és tároló kapacitást megoldani, akkor azt választanám. :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#111) FunPro válasza kutor (#109) üzenetére


FunPro
senior tag

Mondjuk ezen nem kell csodálkozni.

A Microsoftnak elég nagy érdeke van abban, hogy a PC-ből konzol legyen.

Egy konzolméretű PC kifejlesztésével nincs semmi probléma. Az összeszerelése ugyan macerásabb, de aki erre vágyik, az megbirkózik vele.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#112) BiP válasza Polllen (#107) üzenetére


BiP
nagyúr

"Amikor egy nappaliba kell bepakolni hifi esetleg házi mozi mellé, akkor már nagyon nem mindegy mekkora a gép. Jellemzően fekvő házakra vannak kialakítva a bútorok is."

Ez nálunk fordított irányban van :)
Nincs hifi, mert egyikünknek sincs extra igénye rá, házi mozi megint nincs, mert a PC mindent lejátszik.
Ugyanezért nem kell mediabox, blu-ray, egyéb kutyafüle.
(jelenleg most tévé sincs), és bár a 27" nem egy moziélmény, ideiglenesen megteszi, úgyis a PC a fő elem, mert ezzel mindent meg lehet csinálni. Erős, tehát játszani, konvertálni is jó, (konzol sem foglalja a helyet), és a 4K monitoron a legújabb anyagokat is bátran megnézem vele.

Cserébe ATX házban van (igazából egy pár centivel kisebb mATX is elég lett volna így utólag), de ATX párti vagyok, minden kicsinyítési próbálkozásom arra futott ki, hogy kompromisszumot kéne hoznom. Cserébe a ház csak 4 centivel lett volna kisebb, mert bár ez az egyik legkisebb normális ATX ház (Corsair 400Q), a mATX házak annyira helypazarlóak, hogy semmivel nem lettem volna előrébb.

(#107) Polllen: Tegye fel a kezét aki látott már nappalit és a TV körül a párja megengedte, hogy ízlésesen elhelyezzen egy ATX monsturomot.
A csomó médialejátszó vacak helyett van a PC. Ízléses a ház, és szerintem összességében még így is kevesebb helyet foglal :), és most az asztalon is meg van tűrve, nem kellett eldugni.
A vinyókat kitettem egy ITX alapú házi NAS-ba, na, az el van dugva a ház eldugott sarkába, hadd kerregjenek, így a desktop gépnek már semmi hangja.

[ Szerkesztve ]

(#113) kutor válasza FunPro (#111) üzenetére


kutor
csendes tag

Persze, nincs azzal semmi probléma, ha ilyet csinálnak, nyilván egyesek részéről van erre egy igény. Csak nehogy az legyen majd a vége, hogy mindenki jól átáll erre és nagyítóval kell keresni a "régi" PC-t annak, aki azt akarja.

Sokszor megtörtént már ez. Például az Intel megszüntette a cserélhető notebook procikat; az appok automatikus updatelése örökre szétbarmolja a kezelőfelületet, ha valaki szerint mégis a lekerekített sarkok a fiatalosak; 4 colos mobilt már jóformán sehol sem kap az ember. Ahogyan majd a net gyorsulásával a nagy gyártók felhőbe költöztetik a szoftvereiket meg minden program megnyitásához accountok kellenek (Adobe)...

Aztán pár év, és aki "normális" PC-t akar, annak az internet obskurus bugyraiból kell majd alkatrészeket szereznie és forrasztgatni otthon...

(#114) FunPro válasza kutor (#113) üzenetére


FunPro
senior tag

Hát igen, ezek tényleg bosszantó dolgok. És az a baj, hogy annyi tényező közrejátszik, hogy ezek ellen nem is tudsz mit tenni.

Vannak a kézenfekvő üzleti döntések.
Például a legjobb üzlet leváltani a cserélhető cuccokat integráltra, vagy a felhőbe küldeni a szoftver, mert így nem lehet őket lelopni. De ezek között vannak érthető döntések is.

Viszont vannak az olyan értelmetlen üzleti döntések, amiket az idióta piackutatások, elcseszett statisztikák, valamint az általam teljes mértékben elítélt ergonómia alapján hoznak.

És az a legszörnyűbb, hogy sokszor nem is arra kíváncsiak, hogy mire vágyik az ember, hanem hogy mit használ jelenleg.
Például megkérdeznek 10 random embert, hogy mekkora telefont használ.
Öt használ 5 colos eszközt, négy használ 5 colosnál nagyobbat, és egy használ 5 colosnál kisebbet.
Arra viszont már nem tér ki a statisztika, hogy miért használja az adott eszközt. És ezért nem kasz 4 colos telefont.

A fennmaradó kisebbség annyit tehet, hogy ír egy petíciót, és reménykedik, hogy összejön annyi szavazat, amennyivel a gyártó/kiadó/stb. foglalkozik. Aztán itt szokott kiderülni, hogy a "kisebbség" nem is olyan kicsi, sőt, lehet hogy ők vannak többségben! :D

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#115) Fiery


Fiery
veterán

Nem egyszerubb lenne maradni a Mini-ITX vagy Mini-STX meretu alaplapoknal, de a PIO-s PCIe slothoz hasonloan kivezetni az alaplapbol a PCIe csatolot? Azutan az alaplap mehetne egy csinos, kompakt kocka hazba, amin lenne oldalt egy PCIe csatlakozo. Ha integralt GPU-t akar hasznalni a juzer, akkor itt megall a tortenet. Ha azonban tobb kakao kellene, akkor lehetne egy masodik kockat venni, abban lenne a videokartya, aminek az oldalan szinten ott lenne a PCIe csatlakozo. A kockat osszedugni a PCIe csatlakozokkal, es kesz. Az egyetlen problema, hogy a tapot kulon kellene bevezetni a videokartya dobozaba -- bar per abszurdum azt is at lehetne vezetni egyik dobozbol a masikba. Tehat egy kicsit olyan lenne az en elkepzelesem, mint a kulso videokartya, csak 2 illeszkedo doboz lenne, amiket egymas mellé kellene helyezni jo szorosan. Es ha mar olyan sok gyarto keszit alaplapot/barebone-t/PC-t es videokartyat is, siman lehetne dizajnban is egyeztetni a dobozokat, hogy szepen nezzen ki a 2 modul egysege.

[ Szerkesztve ]

(#116) komi77 válasza Fiery (#115) üzenetére


komi77
senior tag

Nem rossz az ötlet és valóban egyszerűbb lenne. Viszont azt érzem, hogy ugyanaz a lufi hámozódik hozásszólásról - hozzászólásra (más más oldalról). Szóval valóban egyszerűbb és kompaktabb lenne, de hogy nézne ki. Szépen megmunkált kicsi dobozkákat raknánk egymás mellé/alá/fölé vastag szalagkábelekkel összekötve. Lehet nem lenne túl népszerű - bár ki tudja. Lehet ha a nagy teljesítmény igény miatt több dobozra lenne szükség, akkor ugyanazt a doboz űrtartalmat érnénk el mint a mai egybe-pc házakkal. Tehát a labda még mindig itt pattog. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#117) komi77 válasza elfelejtette (#103) üzenetére


komi77
senior tag

Mutatós kis házikó. Asszonyommal el tudnám hitetni, hogy ez is a hifi része :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#118) PandaMonium válasza Polllen (#107) üzenetére


PandaMonium
őstag

Nappaliban PC-t elhelyezni csak akkor van értelme, ha van egy asztalod ahova a billentyűzet és az egér megy - most tekintsük el a kizárólag kontrollerel, fotelből való játéktól mert nem jellemző, hogy egy gépet csak erre használjanak -. Az asztal alatt bőven van annyi hely, hogy elférjen az ATX méretű gép. Ha pedig HTPC kell akkor arra tökéletesen alkalmas a korábban említett ITX/NUC konstrukció, az kényelmesen elfér akárhol.

What I cannot create, I do not understand

(#119) BiP válasza komi77 (#117) üzenetére


BiP
nagyúr

Ja, és nem a GTX 1080 miatt drága a cucc, hanem a katódsugárcsöves erősítő miatt, csak jól álcázza magát nvidia felirat mögé :)

(#120) arn válasza Fiery (#115) üzenetére


arn
félisten

nem kell semmit se kitalalni, ott vannak a laptopban a megfelelo megoldasok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#121) Nestor16 válasza PandaMonium (#104) üzenetére


Nestor16
senior tag

Az a helyzet, hogy a mobiltelefon lett a legelterjedtebb. Mert kicsi. Már a hangprojektor a divat. A kevés azért néha több, mert nem mindenkit érdekel a precíz hangzás, ha nem bírja felemelni a hangfalat...
Ha neked a teljesítmény kell akkor helyet csinálsz a nagy gépnek, ha csak egy általános célú gép kell akkor az átlag embernek elég lenne a pici gép is. Én sok példát látok arra, hogy a gépház egyszerűen kilóg a sorból (na nem a fiókból, mert ott elférne ) ugyanis egy lap és 4 láb az asztaluk. Az asztalon nagy dög, alulra sem jobb, főleg ha nem fér el tőle a lábad. Egy kis kocka vagy lapos házat a monitor mellé vagy alá tudsz kényelmesen helyezni.
Szerintem itt sokan nem az átlag usert nézitek hanem magatokból indultok ki. [link] - elég gányul néz ki szerintem. Innen érdemes kiindulni, nem ebből. :)

Üdv, Dávid

(#122) komi77 válasza BiP (#119) üzenetére


komi77
senior tag

Pontosan. Takarítani meg úgysem szabad neki a vasakat, mert ugyebár nem mindegy, hogy milyen kendővel van törölve, a lemezjátszó tűt véletlenül eltörölgeti, stb ;] . Szóval nem is meri figyelmesebben átnézni. Neki az tiltott övezet, cserébe nincsenek látható kábelek, és dizájnban is passzol a motyó mindenhez - na jó ez erős túlzás, de törekszünk rá. :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#123) Kisgépkezelő válasza komi77 (#116) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Meg lehetne oldani úgy, hogy csak simán egymásba pattanjanak kábelek nélkül, úgy nem is lenne annyira elvadult ötlet. Mint a nagyon régi SEGA és Nintendo konzolok, ahol alulra/felülre lehetett plusz dolgokat tenni. Ezen a GameCube-on pl. csak a színe miatt üt el egy kicsit az aljára csatolt GBA player. Tulajdonképp a PCIe csatlakozóval semmi gond nincs, szépen összepattana, csak a rögzítőfület kéne róla lehagyni, de a tápcsatikat se lenne nagyon nehéz átvezetni. Ha nincs dedikált VGA, akkor meg valami egyszerű takarólapot oda lehet pattintani, hogy ne legyen ronda. Sok értelmét mondjuk én nem látom az efajta modularitásnak. Valószínűleg ha lenne ilyenem, egyszer összepattintanám aztán úgy maradna amíg le nem cserélem a házat.

(#124) PandaMonium válasza Nestor16 (#121) üzenetére


PandaMonium
őstag

"Egy kis kocka vagy lapos házat a monitor mellé vagy alá tudsz kényelmesen helyezni."

Erre mondtam, hogy átlagfelhasználásra, ha fontos a méret akkor elég egy NUC.
Ha kell a bika teljesítmény akkor arra ott az ITX, ami 7x7cm-el nagyobb csak mint egy NUC, cserébe már mehet bele csúcskategóriás processzor és videokártya.

Nem látom azt a célréteget akinek a NUC nem elég erős, az ITX meg már túl nagy - tekintve, hogy attól kisebb méretben elég esélytelen erőművet építeni. Elég megnézni a konzolokat ahol azért zúg-búg szerencsétlen ventillátor, meg izzad a gép, pedig van mögötte sok száz mérnök óra, hogy az oda beférjen és ne süljön meg.

What I cannot create, I do not understand

(#125) AxBattler válasza komi77 (#117) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor már inkább egy HTPC ház, ami egy 5.25-ös Blue/DVD meghajtóval valóban hifi állványra kívánkozik, pl. Silverstone ML03. Igaz, ilyenekbe általában csak LP VGA mehet, de egy GD09-ben már ez sem akadály, és az álca tökéletes. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#126) Buckey válasza GoldhandRent (#28) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Én odaépítettem. :K
A Modecom mini pc meg ment a monitor mellé letöltő gépnek. :)

(#127) VaniliásRönk válasza Fiery (#115) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a külső dobozos megoldás túl sok mechanikai problémát vet fel. Ahogy már többen írták, egy elforgatott PCI-E csatoló kéne csak. Egy széles lapos ház passzol a többi kütyühöz a nappaliban. Személy szerint nekem is mindig az volt a bajom a nappaliba való házakkal, hogy a többség elég magas ahhoz, hogy egy teljes magasságú VGA állítva beleférjen, az meg idétlenül néz ki, nagyobb kockának már ott van az erősítő, több nem kell.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#128) Polllen válasza BiP (#112) üzenetére


Polllen
nagyúr

Házimozi alatt az erősítőt és a hangfalakat értettem. A lejátszó csak egy eleme, ami lehet a pc.

Nekem pl. fekvő házban van az adatlapomon szereplő konfig. Lp kártyával, korábban i5 volt benne. Házimozit, hifit kiszolgál és játék gépnek is használom.

Értelemszerűen először bútor volt, aztán ehhez kellett gépet vennem. Nem lp-s házat nem tudnék elrakni sehová. Rengeteg idő volt megtalálni azt a házat, ami nem drága, de minden igényt kiszolgál.

Én amúgy mATX párti vagyok, de nem tudom máshogy megoldani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#129) jeni


jeni
félisten

A HTPC miért nem jó? Abba több pakolható és jobban hűthető mint a PS4 méretű konzolos PC-s dolog.

(#130) SecRS


SecRS
tag

A lényeg az egészben az, hogy a már jóisten se tudja hány szabvány van, és nincs az a bolygó sem, ahol ennyi szabványra győzni bírnák a széles kínálatot is biztosítani. Ez így nagyon hamvába holt dolognak hangzik elsőre. :D

Ez csak egy lábjegyzet, ami 3 másodpercre elrabolta a figyelmedet.

(#131) hommeros


hommeros
őstag

Szerintem ezek a "kész termék" jellege miatt fogynak jól, azaz nem kell szerelgetni. Nem mellesleg szépek és innovatívak is. Piaci rést találtak, de szerintem félreértik.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#132) komi77 válasza AxBattler (#125) üzenetére


komi77
senior tag

Hát igen. Itt jön a dilemma, hogy a cserélhető alkatrészeken (vga, proci, memók, stb.) kívül szolgáltatásban nagyon hasonló tudású média lejátszókat lehet kapni. Ezek már tényleg jól néznek ki, távirányíthatóak, mindent lejátszanak, külső/belső adattárolókat fogadnak, blu-ray lejátszó is van némelyikben, netezésre is alkalmasak. Egyedül játékra nem alkalmasak. Ma már a bővíthetőség sem okoznak gondot ezeknek, mert több gyártó is moduláris rendszerben gyártja az ilyen készülékeit. Tehát továbbra is kérdés a kérdés. Egyáltalán milyen feladatra szánjuk a konzol méretű pc-ket? Htpc-nek: az előbbiek miatt választható alternatíva - ár határozza meg, hogy ki mit választ -, kis méretű játék gépnek kompromisszumokkal. Az xbox új brutál gépére azért kíváncsi lennék, ha nem csak konzolként hanem pc-ként is lehetne használni. Na valami hasonlókat el tudnék képzelni, ami igazából mindenre jó és még kompakt is. Itt esetleg azon kéne elgondolkodni, hogy egy filmnézés során mekkora fogyasztást produkál egy média lejátszó pár watt-jához képest - bár gondolom ezt meg lehetne oldani.

Szegény ember kézzel nőz.

(#133) #16939776 válasza komi77 (#132) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az egy cél gép, nem bitzós hogy van benne annyi órajel profil, ami minden egyes esetre - amire egyébként nem tervezték, mert fix órajelet használ, arra igazítják a késleltetéseket - optimálissá tenné a fogyasztást és teljesítményt.

Konzolból szeretnél PC-t csinálni, mások meg PC-ből konzolt. Nem biztos hogy átjárható a két terület és csak az előnyeiket fogja "ötvözni".

(#134) FunPro: "Mindent tud amit a PC... de mégsem az" találós kérdést kellene elfelejteni, mert az drága, nem optimalizálható, nem megbízható, hangos és nehezen gyártható sorozatban.
Másrészt ilyen már van: PC-nek hívják. ;)

[ Szerkesztve ]

(#134) FunPro válasza komi77 (#132) üzenetére


FunPro
senior tag

A cél a jenlegi asztalon lévő doboz méretének minimalizálása úgy, hogy funkcióban mindent tud, amit egy PC, a hűtése ugyanolyan effektív, az alkatrészei cserélhetők és bővíthetők, a szerelése kényelmes, a teljesítménye pedig nem romlik.

Ez így ebben a formában a mai megoldásokkal megoldhatatlan szerintem, de most mégis próbálkoznak! :D

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#135) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez csak vergődés, meg kellene tartani minden funkciót külön, de arra 100%-ban alkalmasnak kellene lennie (ez a gyártó és marketing felelőssége)!
Akkor nem akarna mindent-egy-készülékben tudni a user, mert azt egyszerűbb kicserélni, kidobni. ;)

lejárt a szerk. idő.

[ Szerkesztve ]

(#136) komi77 válasza FunPro (#134) üzenetére


komi77
senior tag

Nem véletlenül kezdtem a hsz-emet a dilemma szóval. Nekem is ugyanez a véleményem, hogy a jelenlegi lehetőségekkel nem megoldható a kicsinyítés. Vannak persze próbálkozások és előbb utóbb lesz is eredmény. Amíg a mostani szabványok és műszaki megoldásoknál - pl.: nagy teljesítményű, de nagy méretű és nagy hőt termelő vga-k - nem tudnak jobbat (márpedig jelenleg nem), addig ezek a próbák csak célorientált nem mindenre alkalmas gépek létrejöttét eredményezik.

Duracellm... valóban nehézkes konzol és pc között az átjárás, talán soha nem is valósul meg. Nem is lenne érdeke a gyártóknak sem. Ezért sem fogják erőltetni ezt a vonalat. A konzol maradjon konzol a pc meg pc. Egyedül arra lettem volna kíváncsi, hogy egy ekkora erőforrásokkal bíró konzol mint az új xbox, hogy állná a sarat pc-ként. :K

Szegény ember kézzel nőz.

(#137) #16939776 válasza komi77 (#136) üzenetére


#16939776
törölt tag

Olyan problémákba futnál bele: Szoftver kompatibilitás, vírusok, lassú, korlátozott méretű háttértár, szövegbevitel?. Azután hardver oldalon jönne a fokozott elhasználódás, gyakoribb kötés hibák, amit több, részben a nem rendeltetés szerű használat, hőingás okoz.

A végére azt is jóval drágább és nyűgösebb lenne használni, gyártani, ami "csak" az eredeti koncepcióval nem fér össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#138) FunPro válasza komi77 (#136) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem maguk az emberek sem tudják mit akarnak! :D

Jelenleg egy igazi hiányosság látok a piacon, amivel még be lehet törni, ez pedig nem más, mint a nem integrált alkatrészekből álló játékkonzol.

Igazából azon kívül az átlagembernek, otthoni környezetben minden mást le lehetne kicsinyíteni. A táp is, a hűtés is, és a méret is a vidkarin bukik meg.

A sok kis retek kütyü viszont az árazáson bukik meg. Mert készíthetünk minden folyamathoz 1-1 mini eszközt, de azoknak az árazását úgy kell belőni, hogyha az összeset megveszed, akkor se legyen olyan kirívó összeg.

Szerintem munkaállomás és szerver szinten nem kell gondolkozni, mert azoknak úgy is külön hely van kialakítva.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#139) #16939776 válasza FunPro (#138) üzenetére


#16939776
törölt tag

Első sor +1

Van fogalmad hogy kivel konkurálnál, kitől szereznéd a játékokat, Os-t, supportot ?
Ez_ugyan_az_a_cég...

Hűtést-> tartósságot és halkságot a hardvereket előállító cégek nem annyira szeretnék: Pénzbe kerül, és ezen felül a bevételük is csökken miatta.

Szóval nem véletlen az a zűrzavar, ami a fejekben van. Azt tapogatják most a résztvevők, hogy meddig kell elmenni, mit lehet tenni a PC-s hardver piac megmentéséért (kb.: erről szól mostanában az összes itteni hír.)

Szerintem "egyedül" a táplálással, szellőzéssel van probléma. Méghozzá az, hogy ez hatalmas térfogatot igényel, és nincs közte erős koncepció, összefüggés. Ha csak ez a kettő változna, akár 30-50% lehetnének kisebbek, esztétikusabbak, talán olcsóbbak is a PC-s hardverek. Mindegy, hogy milyen funkciót szánunk nekik.

[ Szerkesztve ]

(#140) komi77


komi77
senior tag

Úgy látom minden ötlet újabb kérdéseket, problémákat vet fel. Arról nem is beszélve, hogy a kicsinyítés újabb szabványok kidolgozását és elterjesztését is magában hordozná. Ami a már jól bevált és eladható szabványok mellett nem lenne a kedvence az alkatrész gyártóknak - akik költséget csökkenteni, nem pedig növelni míg a profitot növelni nem pedig csökkenteni akarnak.

Szegény ember kézzel nőz.

(#141) FunPro válasza #16939776 (#139) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazság szerint az első rész úgy tűnik megoldja magát.

A Valve elég opcionálisnak tűnik ilyen téren.
Ők ha minden igaz dolgoznak saját linux alapú os-en, a játék, support nem lehet akadály.

Viszont! Ők is ott akadtak el, ahol kb. mindig megsiklanak az ilyen koncepciók.

- Ha összetudsz szerelni egy gépet, akkor fölöslegesen fizetsz felárat egy előre összeszerelt gépért.
- Ha nem tudsz összerakni egy gépet, akkor valószínűleg nem is nagyon érdekel, már rég váltottál mac-re/laptopra/tabletre/telefonra.

Végül marad egy egészen szűk réteg, akik:
- Nem értenek a géphez, de szeretnék használni
- Egy bizonyos márkáért képesek pénzt kiadni, mert az nagyon cool
- Annyi pénzed van, hogy pont nem érdekel mennyibe kerül a cucc

A dolognak akkor van értelme, ha egy mocskosul jó pc-t árulsz, mocskosul jó áron, mert azt minden réteg megveszi. Így mindenkinek hasonló hardver lesz a gépében, könnyen lehet optimalizálni. Enélkül neki sem érdemes állni igazából, meg ilyen nem is lesz, mert anyagilag nem éri meg.

Egyébként tápra még el is tudok képzelni valami olyan megoldást, ami csak egy évig bírja mondjuk, de cserébe halk és megfizethető. Itt viszont az áramellátás stabilitása a kérdéses, mert olcsó alkatrészekből azt nem tudod garantálni

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#142) #16939776 válasza FunPro (#141) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem elég lenne ha megmaradna az egyéni igények kielégítésének lehetősége, aki hajlandó erre időt fordítani ( hozzáértés megszerzése, építés) az ki tudja használni és a hozzáférhető alkatrészekből 99%-ig meg tudja közelíteni a célját.
Ilyen már egy ideje nincs, mert az ami pár fontos szempontból elvárható minimum lenne, azt csak a prémium termék kapja meg és ezek mellé ki kell fizetni a csomó felesleges extrát is.

Akkor lenne ez fenntartható, ha: nem kirabolni, átab@xni akarnák a usert, hanem azt elérni , hogy a nagy elégedettségében visszajöjjön, és megint pénzt költsön.
Nem akarnak az emberek PC-t, mert sajnálják rá az időt és a pénzt. Az eredmény és a jó ár érték hiányában nekem sem kellene :U

a táplálással semmi baj nincs, ott is egyre üresebb a doboz és egyre drágább. teljesen jól optimalizálható szellősére, térfogatra. Nem kell, hogy 1 év után meggyilkolja magát :)

szerk.: Ez az egész feltételezné, hogy a user-nek van célja, tudja mit akar. Már tudjuk hogy ez sem adott...
valahol máshol is van egy nagyobb probléma, ami ezt a helyzetet szülte....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.