Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Az oblivion óta az az érzésem hogy ugyanazt látom csak más a történet, akárcsak a Fallout 3 és a New Vegasnál. Annyiszor láttam már ezt a vizuális megjelenítést (minden barna meg zöld, azok a karakter arcok) hogy kezd unalmas lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2) oriic válasza DiamondBack (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem pont illik hozzá ez a színösszeállítás.

Live-Die-Respawn

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nálam eddig vizuálisan és úgy overall a Skyrim volt a csúcs a PC-s játékok között, igaz elég kevés játékkal játszok. Az külön élővé teszi, hogy nem viszi túlzásba a színeket, hiszen így sokkal reálisabb az egész. Kicsi darkos, kicsit nyers, de pont ezért jól eltalált.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) rudi válasza DiamondBack (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából ennél a grafikai szinténél komolyabb szerintem egyáltalán nem kell. Sokkal jobb lenne, ha valami alapos történetre koncentrálnának, esetleg a karakteranimációt csiszolnák még egy kicsit.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) .mf válasza DiamondBack (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Az oblivion óta az az érzésem hogy ugyanazt látom csak más a történet, akárcsak a Fallout 3 és a New Vegasnál. Annyiszor láttam már ezt a vizuális megjelenítést (minden barna meg zöld, azok a karakter arcok) hogy kezd unalmas lenni."

Az élet is unalmas, "ugyanazt látom csak más a történet", "annyiszor láttam már ezt a vizuális megjelenítést" ;]
Bár ugyanaz az engine, de szerintem óriási a különbség egy moddolt Oblivion, Fallout / NV és egy moddolt Skyrim között. Atmoszférában a TES és a FO össze nem keverhető. Szubjektív, de nekem nagyon tetszett a Skyrim képi világa (főleg moddolva).

Tigerclaw: "Az külön élővé teszi, hogy nem viszi túlzásba a színeket, hiszen így sokkal reálisabb az egész."

Azért olyan aurórákat még a sarkvidéken se láttam :DDD a hold is mintha kicsit megnőtt és megszaporodott volna :DDD

---

A játék világa szempontjából a Morrowind tetszett legjobban, bár a Skyrim is közel van. UI, kezelés, skillek szempontjából pedig egyértelműen a Skyrim (a Morrowindet azóta ha néha-néha elővettem, mindig ezen szörnyülködtem). Ha ezt a kettőt összehozzák, jajj nekem, egy pár hétig ki se mozdulok a gép elől :DDD (pedig idén szerintem összesen pár órát játszottam csak, munka és utazás mellett szinte nulla idő maradt...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) oriic válasza .mf (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" (pedig idén szerintem összesen pár órát játszottam csak, munka és utazás mellett szinte nulla idő maradt...)"

És bejött a jó idő is, szóval egyre többet lehet motorozni is. :D

Live-Die-Respawn

(#7) Scholes9 válasza DiamondBack (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Egyetértek.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) Tigerclaw válasza .mf (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Azért olyan aurórákat még a sarkvidéken se láttam :DDD a hold is mintha kicsit megnőtt és megszaporodott volna "

Ne felejtsd el, hogy egy fantáziavilágról van szó, ezért is nem The Elder Scrolls: Szibéria, vagy Finnország a címe. ;)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) .mf válasza Tigerclaw (#8) üzenetére


.mf
veterán

Persze, csak egy kicsit el vannak túlozva a dolgok, pl. a holdak száma és mérete, ekkora gravitációnál már becsapódnának :)

Cloud: a jó idő most bezzeg itt van, én meg a héten utazok el, mire visszajövök, tuti vacak idő lesz :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) oriic válasza .mf (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Perpill mi az uticél? :)

Live-Die-Respawn

(#11) Akos96 válasza .mf (#9) üzenetére


Akos96
senior tag

"Persze, csak egy kicsit el vannak túlozva a dolgok, pl. a holdak száma és mérete, ekkora gravitációnál már becsapódnának "

Na és banyek a sárkányok. Most nem azért, de ki látott már ekkora sárkányokat? Meg vörösesbarnát. Na ne vicceljenek, hogy lennének már vörösesbarna sárkányok.
---
Amúgy nekem is baromira bejött a Skyrim látványvilága - bár én mániákusan tudok imádni mindent, ami kicsit is északi (ködös fenyőerdő, kardozás => GOTY-t belőle). A Fallout sem rossz, ott inkább az egész retrofuturista irány az, ami fantasztikus, nem is feltétlen a vésztlend képe. Remélem, a következő hivatalos gém egy rendesen összerakott Fallout lesz, hiába követeli a nép az Elder Scrollst Skyrim 2-t.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#12) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Oh csak nem egy HD Remaster?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13) oriic válasza Sirandrish (#12) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD De ez ingyen van. :D

Live-Die-Respawn

(#14) Sirandrish válasza oriic (#13) üzenetére


Sirandrish
legenda

Várjál te még azzal :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#15) VinoRosso válasza oriic (#2) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nekem nem tetszik. Rohadt sárga, biztos májzsugora van a dizájnernek. Van egy halom skyrim mod ami sokkal jobban néz ki pl. Jobb ötletnek tartanám ha ezektől kölcsönöznék a skint aztán koncentrálnának arra, hogy a tartalom jó legyen. Azt is épp elég munka megcsinálni. De ők tudják.

(#16) Lord Dion válasza rudi (#4) üzenetére


Lord Dion
csendes tag

Egyetértek!

(#17) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Ne értsetek félre ettől függetlenül szeretem a Betshada munkáit, és kötelességtudóan játszom végig mikor megfizethető kategóriába kerül számomra, de mindig ugyanaz van: mész, mendegélsz a nagy pusztában/erdőben/hegységben/wastelandon, keményen magad előtt lóbálva az aktuális kardot/pallost/íjat/stukkert, kocogsz az aktuális NPC-hez, rá kattintasz, mindig ugyanaz a ráfordulás, ugyanaz az animáció (az oblivionnál még újdonság volt de azóta eltelt pár rész), az a semmit mondó arc, szinte ugyanaz a párbeszéd végig kattintgatása. A fő küldetés szálat kivéve alig találni izgalmas küldetést akár melyik játékról van szó. Moddolás: az már más történet igyekszek azzal és úgy játszani ahogy a készítők megálmodták.

(#18) .mf válasza DiamondBack (#17) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem viszont pont az utóbbi idők átlagához képest változatosabbak voltak a küldetések. Jópár játéknál kimerül annyiban, hogy menj oda, öld meg x-t, gyere vissza a fejpénzért vagy menj oda, keresd meg y tárgyat, gyere vissza a díjért.
Ha már, akkor én ezeket hoznám fel:
- kevés az emlékezetes karakter
- küldetéses npc-k küldetés után tök passzívak lesznek
- pár scripten kívül elég statikus a világ történések szempontjából, csak kevés fajta, elég kicsi méretű és kihatású random event van

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.