Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DesertDog


DesertDog
tag

Könyörgöm, legyen már hányós smile! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Zanik


Zanik
addikt

Nem csalódtam az Intel-ben. Inkább teljesen kiherélnek egy platformot, mondván nehogy a drágább szegmensből átcsábuljanak az emberek a netbookokhoz. De könyörgöm, egy CULV-es slim notebook azért sokkal jobb minőséget és stílust képvisel, abból a vásárlórétegéből senki nem fog netbookra fanyalodni csak azért mert tud HD-t is lejátszani. A Poulsbo-t is inkább gyengébb Atomokkal párosítják, nehogy véletlenül munkára és szórakozásra is használható kompakt gépek szülessenek. Remélem az AMD összeszedi magát, és összerak végre egy normális, alacsony fogyasztású procit, amit egy HD képes chipsettel megtámogatva beinthetne az Intelnek.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#3) stevve


stevve
nagyúr

A teszt és a gép tetszik, de az Intel újítása valóban nem sok... :( A Core ix sorozatban legalább van értékelhető fejlődés.

(#4) Zsolto válasza DesertDog (#1) üzenetére


Zsolto
őstag

Hát pont ez jutott eszembe nekem is. Íme a műszaki világ talán egyetlen területe, ahol a gyártó szándékosan fogja vissza a haladást. Ki a halált érdekli, hogy hány tokban vannak a chipek, ha a felhasználó szemszögéből semmi nem változik?

Lehet, hogy ez élőben jól néz ki, de az ilyen dizájnerek agymenésével elcsúfított gépekért nem vagyok oda, elég csak a HP Vivienne Tam Edition-jére gondolni, annak a belesejénél kevés rondábbat láttam életemben.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#5) bartucc


bartucc
addikt

Nagyon nem tetszik a gép. Innentől számomra nem érdekes, nekem a külső is számít, bizonyos szintig. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#6) utax


utax
aktív tag

Nem tudom, miért mondjátok, hogy sokkal dágábbak a CULV-s notebookok.A Saturnban most ennél kevesebb, mint egy százassal drágább csak a HP Probook 5310m nagyságrenddel jobb konfiggal. Alig nagyobb, jobban felszerelt és van olyan szép mint ez a Karim tervezése. 125-ért nagyon kevés amit az Asus produkál.

Use the force, Dude !

(#7) h-yle válasza Zsolto (#4) üzenetére


h-yle
addikt

"Íme a műszaki világ talán egyetlen területe, ahol a gyártó szándékosan fogja vissza a haladást."

Asszem ezt a mondatot át kéne gondolnod mégegyszer. A technológiai fejlődés legnagyobb ellensége jelenleg a fogyasztói társadalmi berendezkedés. Hiszen jövőre is kell "új fejlesztés"...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) Zsolto válasza h-yle (#7) üzenetére


Zsolto
őstag

Átgondoltam, de nem értem, mit akarsz mondani.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#9) rudi válasza Zsolto (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt akarja mondani, hogy nem csak a netbookoknál fékeznek, hanem kb. mindenhol. Semmilyen területen sem csinálnak túl nagy fejlesztést két generáció között, csak éppen akkorát, hogy a megfelelő számú vásárlót vásárlásra kényszerítsék. Így a következő generációváltásnál megint elég keveset fejleszteni. Azért általában 20-30%-os löket szokott lenni, de a Pine Trailnél szinte semmi sincsen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Alchemist


Alchemist
addikt

A platform neve szókimondóan lehetne akár Ócsított Teszkó Gazdaságos Pentium architektúra is...
:D

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) atike


atike
nagyúr

Egész jó, csak hát ennyi pénzért már vesz az ember komolyabbat...

(#12) Alchemist válasza Zsolto (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Annak idején rúdugrásban Szergej Bubka sorban döntötte meg a (saját) előző világrekordjait... de mindig csak 1 centit emelt a magasságon.
Amikor ezt egyszer szóvátették neki, bevallotta hogy persze, akár fél méterrel is képes lenne túlugrani az eddigit... viszont ha elaprózva teszi, minden nagyobb versenyen külön prémiumot zsebelhet be az új világcsúcsért.
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) rudi válasza utax (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért, mert találtál egy kirívó példát (meg van még az Asus UL20A kétmagos Celeronnal). És a hasonlítási alapod sem túl jó. Egy alap netbook úgy 80 000 foroint, CULV-s gépet meg nem nagyon veszel 130 000 forint alatt, ami úgy 60%-kal több. Meg persze nem a 130 000 Ft hanem inkább a 150 000+ forint jellemző a CULV gépekre. Visszatérve a HP-ra, a 40 Wh körüli akku nem egy szimpatikus húzás nála.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) negyedes


negyedes
addikt

Ejj de ronda az a burkolat. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#15) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem egészen a csoki jutott eszembe erről a rettenetről. Bár ami felmerült bennem, azt szokás csokinak is nevezni :DD

(#16) tlac


tlac
nagyúr

Azért a külső monitor méretét 1400x1050-re csonkították a nettopos változat 2048x1536 pixele ellenében. Kíváncsiak lennénk ennek a lépésnek az indoklására.

viszont ez is csak analóg
ion nélkül nem is lesz full hd-s digitális kimenet

(#17) csongi


csongi
veterán

Jó lenne ha most tudna valamit produkálni az AMD. Most lehetne labdába rúgni. egy kétmagos Sempronnal, igaz valamivel magasabb fogyasztással, saját ATi chippel és vga-val lehetne ütőképes ebben az árszegmensben is. De úgy látom nem nagyon foglakozik ezzel.

(#18) icezozo


icezozo
addikt

a tudásához képest irreális az ár :W
még akkor is, ha ilyen burkolatba öntik :D

http://qwankido.hu/

(#19) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo teszt, a gep az eleg jonak nez ki..

"There is nothing permanent except change"

(#20) Móci


Móci
addikt

Nem nagyon tetszik ez a csoki dizájn, az 'új' atom meg...
Komolyan mondom szánalmas, amit az intel művel.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) Metalfan


Metalfan
senior tag

Támogatom a hányós smiley bevezetését
Szánalom a köbön ennek a gépnek a hardveres része. A design rendben lenne, HA megint nem - szokásosan - a használhatóság rovására menne. A kezét törném annak, aki 2(!) USB portot tervezett a gépre, annak meg a lábát is eltörném, aki a monitor kimenetet a gép aljába dugta el. Hogy a francba lehet ilyen lehetetlen helyre tenni egy csatlakozót, amiről köztudott, hogy a kábel végén jó nagy bumszli csatlakozó van és nehezen hajlítható a kábel? :W :W
Az "új" Atomot meg inkább meg sem említem...

(#22) Laci.M válasza tlac (#16) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ezt a külső monitoros maximális felbontást nem igazán értem, felvilágosítana valaki? Az én előző generációs netbookom simán viszi az 1920X1080-as fullHD-t, igaz sd tartalommal, a 720p-s filmek elmennek rajta.

Asszem nem lesz csere, marad az 1005HA-H-m. Ez 90K-ból kijött 6cellás aksival 2GB memóriával, XP-vel, igaz azóta már win7 van rajta.

Aláírás

(#23) John Fowler válasza Metalfan (#21) üzenetére


John Fowler
tag

Nem látszik a fotón rendesen, de én úgy gondolom, hogy a gép alatti VGA csati egy 10-15 centis vékony kábelen lóg, ami be van hajtogatva az ajtócska alá, és így kivezethető a port, magyarul nem a gép alá kell a monitorcsatit dugdosni. Ha tévedtem,akkor viszont elmebeteg megoldás.

Más: én eleve azt nem értem, hogy 2010-ben miért kell még mindig az analóg VGA-t erőltetni, amikor lehetne akár miniDVI, HDMI, vagy displayport is rajta? A felbontás maximalizálása pedig igazán elegáns módja az user halálra szívatásának.

Megint más: nem is értem, hogy miért vártak egyesek bármiféle változást a chip-ek egybecsomgolásától (teljesítmény, fogyasztás).
Ez ugyanaz az olcsó teszkósmájkrém, csak régebben az intel a kenyér mellé adta, most meg előre rákeni nekünk (azt is csak azért, hogy a gusztustalan olcsómájkrém tetejére már ne legyen kedved -és lehetőséged- libamájat kenni)

Bocs a hasonlatért :DDD

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#24) rudi válasza Metalfan (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Úgy működik, hogy kiveszed alulról az adaptert, bedugod oldalt egy kics miniUSB-szerű csaltakozóba, és arra dugod a monitorkábelt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza csongi (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen azért dobhatták lényegében fejlesztés nélkül piacra a 2. generációs atomot, mert nincs ellenfél. Ha lenne, akkor az Intel a 2. generációt a Z-s atomra és a poulsbora építette volna, vagy bevetették volna az GS45-öt. De nem kellett, mert nincs épkézláb konkurencia.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) John Fowler


John Fowler
tag

Nem tartozik szorosan a témához, de a netbookpiacban akkora potenciál rejtőzik; hogy a fenében tudja az Intel ezt egyedül uralni? Nem hiszem el, hogy az AMD pl ne tudna egy nagyságrendileg hasonló procit fejleszteni. Könyörgöm, már legalább 2, de inkább 3 éve érdemleges konkurencia nélkül van az Atom.

De pl a VIA Nano már itt van, hivatalosan kb ugyanazt tudja, mint az Atom, chipset is volna mellé, mégsem használja a kutya sem, pedig nagyon elkélne ide a konkurencia.
És engem elsősorban nem is az Atom stagnáló, vagy relatíve kis teljesítménye zavar, hanem az intel (és tsai) által mesterségesen szabott buta korlátok, pl a kijelző méretével és felbontásával (most már a külső kijelzőt is beleértve), a memória méretével, a chipset tudásával, és a csatlakozók elavultságával kapcsolatos dolgok. Nyilván árban sem egy nagy művészet az intelt megszorongatni.

Nem hiszem el, hogy lehetetlen egy Nanot egy Ionnal kiadni (vagy valami ezzel kb egyenértékűt). Normális körítés esetén engem speciel az sem zavarna, ha történetesen 10-20%-kal lassabb lenne, vagy többet fogyasztana, mint a Poulsbo, ha cserébe sokkal értelmesebb, modernebb felépítésű gépet kapnánk...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#27) Móci válasza rudi (#25) üzenetére


Móci
addikt

No ja, így érthető is. Csak a felhasználó szívja meg, mert nem kap semmi újat, hanem ugyanazt a sz*rt nyomják le a torkán megint. Pedig ideje lenne az intelnek is már valami dx10-et tudó, HD gyorsításra képes grafikus magot belepakolni a netbookokba.
Jó, tudom, megteheti. Az iont ki kell csinálni, aztán el lehet ülni a jóóó kis f*stalicska ezeréves gpu-kon. Ja, hogy van megoldás HD gyorsításra? Naná, külső chip! Vicc.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#28) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ehhez aztán kell ízlés bazz.

(#29) Metalfan válasza rudi (#24) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ez sem sokkal jobb. Nem értem, hogy mért nem fért el valamelyik takaróajtó vagy micsoda mögé ez is :(

(#30) Straw válasza DesertDog (#1) üzenetére


Straw
senior tag

Ez jó lesz?
: O=--@

[ Szerkesztve ]

42

(#31) Geri9159


Geri9159
tag

Ízlés ficama van ennek a Karim Rashidnak vagy csak én nem tudom értékelni a "szépet" :B .
Meg egy kissé drága, a [Toshiba Satellite] notebookot lehet már érte venni kicsit jobb felszereltséggel.

(#32) aram01


aram01
nagyúr

tetszik,szépen néz ki

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) domi007


domi007
őstag

Menj a sunyiba intel, a formaterv viszont jo :DDD :DD :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) csongi válasza rudi (#25) üzenetére


csongi
veterán

Ez így van sajnos:( És ezért nem ajánlom senkinek ezeket az izéket.Tulajdonképpen képnézegetésre nem rosszak :) Csak ahhoz meg piszok drágák.

(#35) Ste


Ste
addikt

A külcsíny nagyszerű, a hűtés botrányos, az intel fejlesztése meg nesze semmi fogd meg jól.

Igazán sajnálom, hogy az Amd nem tart a netbook, slim notebook fronton sehol, hogy az nv nem gyárt procit, s az Arm sem kezdett még elterjedni Nv grafikus maggal karöltve.
Mondhatnák rá szép obszcén szavakat, hogy milyen is az intel hozzáállása, de egyszerűbb azzal elrendezni: megteheti :(

(#36) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Nem tetszik...

(#37) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kár hogy a gyártók egyfajta belsőben gondolkoznak és csak a burkolat milyenségében fejlesztenek. A régi és új atom platform is kvázi egyforma. Nagyon kilóg a lóláb, hogy az Intel megint "ösztönzi" a gyártókat.

Az AMD meg idióta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Solten


Solten
addikt

"Még vadítóbb ez a felület fényes rózsaszínben."

Saor Alba

(#39) iSonic


iSonic
addikt

A teszt nekem is tetszett, maga a gép felülete nagyon fényes, ami nem valami szép főleg hatszáz ujjlenyomat után... (helyszínelőknek előnyős...), de magában véve nem valami jó gép..

(#40) BTW


BTW
csendes tag

Én azokat az embereket sajnálom, akik vásárlás előtt nem tudják kipróbálni ezeket a gépeket, és csak otthon jönnek rá, h valójában mit is vettek. Mert azt sajnos sehol sem reklámozzák, h valójában mire elég ez a teljesítmény...

(#41) S*Tom*


S*Tom*
aktív tag

Nekem az új fényes dizájn nagyon teszik és semmi bajom vele, még a fényes Led-es monitor sem zavar kicsit sem. Retkes kézzel nem tapogatom a gépet körbe, és 1-2 naponta áttörölni nem árt egyiket sem. A régi gagyi retro matt szürke lcd-s és ezüst matt burkolat ami feketére kopik, karcolódik ahhoz képest fényévekkel jobb, szebb. A minta nagyon baba, de a barna nem a színem. Az eee pc-kel az a bajom, hogy amire én használnám arra gyengék és ahhoz képest drágák.

(#42) rudi válasza iSonic (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

A barna verzió felülete matt, csak a hullámossága, és az erős fotóslámpák miatt tűnik fényesnek. A rózsaszín, no az fényes :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) h_mate


h_mate
tag

Akku problémák windows 7-tel

Szerintem ti is ki tehetnétek a hírek közé.

Suhognak a Fuck.

(#44) krisi047


krisi047
aktív tag

Tudom nem ide illik a kérdésem, de mindenképp valami notebookos témába akartam írni, és talán ez a legfrissebb most.
Meg tudnátok mondani, hogy a neten hol lehet találni a ti színprofilbeállításaitokhoz hasonlóakat? Más, PH-n még nem tesztelt gépekhez lenne érdekes. :)

(#45) majom2 válasza krisi047 (#44) üzenetére


majom2
senior tag

nem is értem hogy kaphatott "tetszett" értékelést, ha még annyit sem tud mint egy előző generációs netbook (külső kijelző felbontása). persze ez nem az asus hibája, de egy normálisan felszerelt előző gen netbook jobb választás. sztem az olvasók megtévesztése ez a "tetszett" kategória. vagy csak a burkolata miatt kapta? cosmopolitan geek?

(#46) rudi válasza majom2 (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Tetszett, mert nekünk tetszett. Tényleg szép cucc, az értékelésben pedig benne van, hogy miért igen és miért nem választanánk. Nincs itt senik megtévesztve, max egyesek félreértenek dolgokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) rudi válasza krisi047 (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Máshol még nem láttam icc profilokat. Esetleg be lehet jönni hozzám a tesztlaborba, és 10 perc alatt megcsinálom ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) BloodRay válasza Zanik (#2) üzenetére


BloodRay
veterán

"egy CULV-es slim notebook azért sokkal jobb minőséget és stílust képvisel" -> Na azért erről nem vagyok meggyőződve...
Minőségileg mitől is lenne jobb a még vékonyabb, de nagyobb műanyag, ami így még jobban nyeklik nyaklik? :U

Egyébként a tesztelt Asushoz: Szerintem ronda is és semmivel nem jobb mint a lassan másfél éve meglévő Windem, ami legalább matt, alapból 2GB memóriás és jobban tuningolható...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#49) Laci.M válasza rudi (#47) üzenetére


Laci.M
senior tag

Vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert megrohamoznak, és sorszámot kell majd tépni :)
Amúgy hol van a tesztlabor, mert lehet megköszönném :)

Aláírás

(#50) Duree


Duree
veterán

Mi áruljuk ezeket a gépeket,azért el lehet adni,annak ellenére,hogy drága és nem valami nagy szám.
Igaz nem verekednek érte.
Az intel most semmit alkotott,lehet szándékosan?

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.