Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) nyunyu válasza hcl (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Vagy exkollégám vett egy late 18 15" MacBook Prot 1M-ért, ott helyben kifizette rá a +2 év AppleCarere a 110k-t.

Másfél évesen bedöglött a laposa, bevitte egy magát Apple szerviznek nevező valamibe, ahol pár alkatrészt kicseréltek benne.
De ettől a probléma nem javult meg, szerviz széttárta a kezét, hogy ötletük sincs mi a baja.
Akkor derült ki, hogy ők nem is hivatalos Apple partnerek.

Utána elvitte egy hivatalos szervizbe, onnan meg elhajtották, mondván az AppleCare csak szakszervizben javításra vonatkozik, de az ő laptopja már nem gyári állapotban van, kenje a hajára.

Nem tudom, azóta hogy áll az Apple elleni pere.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) hcl válasza nyunyu (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ennek két oldala van - és egyensúlyt kéne találni. Cégoldalról mondjuk ott van a garancia, azaz ha belenyúltál, már nem garis, de ezt bizonyos esetekben nehéz ellenőrizni. Meg más kérdés, hogy ez mennyire mehet a használhatóság rovására, pont amit írtál.

"Akkor derült ki, hogy ők nem is hivatalos Apple partnerek."
Itt viszont ezen a bandán kellene jogilag leverni, hogy ezt nem közölték. Én nem az Apple-t pereltem volna.

A Samsung itthon amúgy tudja ezt anélkül is, hogy belenyúltál volna. Céges cuccainkat simán dobálja vissza a szervizük, hogy beázott. Szétszedem, semmi nyoma beázásnak :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Hieronymus válasza nyunyu (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ne akarjanak kötelezőnek hazudott plusz szolgáltatásokkal feleslegesen lehúzni."

Németországban nem kell a márkakereskedésbe vinni éves karbantartásra az autókat. Minősített szabad szervizek is elvégezhetik a karbantartást. Kipróbáltam.
Az első évben csak olajcsere és a szűrők cseréje volt. Fele áron, szóval örültem.
A második évben jött a fekete leves. A fékbetétek cseréje nyikorgóvá tette a fékezést. Visszavittem, nem sikerült javítania helyzeten. Azóta rájöttem, a költség minimalizálás jegyében minden cserealkatrész és kellék a lehető legolcsóbb beszerzésből származik. A betétek keményebbek az előírtnál. Ezt többszörösen fizetem meg.
Hosszabb a fékút és jobban kopik a féktárcsa. Megérte a spórolást? Egyértelműen nem. Hosszabb távon csak ráfizetés. Jobban kopik a motor a hitvány olajtól. ...

Az érem másik oldala az, hogy a márkaszerviz szerelői sem feltétlenül profik. Sőt. De legalább a karbantartást megfelelően képesek végrehajtani.
Azt gondolom, a telefon javítás üzletágban sem jobb a helyzet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#24) tomazin válasza hcl (#19) üzenetére


tomazin
veterán

Ez max a bs ok. A valid okot mindenki tudja.$$$

(#25) hcl válasza tomazin (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mindennek az oka a $$$, ha már.

@koby11h : Minősítést szerezni kb. annyi egy függetlennek is, mint márkaszervizzé válni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) tomazin válasza hcl (#25) üzenetére


tomazin
veterán

Az rendben is van, csak teljesen felesleges elohozni azt amit a pr kitalalt,h rosszul jarunk a cipoben...

(#27) hcl válasza tomazin (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mámint?
Gyártói oldalról az is $$$, hogy hülyék miatt szívnak. Más kérdés, hogy én sem akarok azok miatt az idióták miatt szívni, akik nem értik meg, hogy pl. az olajcsere-időtartam nem hülyeségből van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Mindenki itt a BGA forrasztásra gondol...hú nehéz
Az a legkönyebb

Megtalálni a hibát az 1000-4000 smd alkatrész közt, úgy hogy nincs CAD meg nincs kapcsolási rajz, nincs feliratozás(silk) a PCB-n
Nah az a gond! És még csak meg se tudod venni se. Mert top secret...orosz meg kínai fos oldalakról kell kunyerálni fizetgetni érte.
ÉS a mosógép ugyan ez a szint, egy büdös alkatrészlista robbantot ábra, szerelési rajz nincs hozzá.

És akkor még nem beszéltünk a spéci előrre gyárban programozott IC-k-ről.
Az 1xer generálható hw kulcsokról.
És még a gyárban is úgy indul a javítási process, hogy azt a 1-3 IC-t leszed új felrak és lehet újra programozni a teszterben.
(nézem facebookon egyéb elektro fórumon "a cseréltem ezt meg azt, beletöltöttem a kínából szerzett IC tartalmat a flash-ba, hú de fasza lett beindul...jah csak ne keljen ezt vagy azt a funkciót használni, mert nem fog működni.)

Nem a fizikai alkatrész csere a gond a PCB-n...
Ehhez képest az autóipar mennyország, ott modulokból dolgoznak, viszonylag stabil tervezés és a szabványok követése. van célműszer még ha drága is.
De most már ott is egyik modul a másiktól függ, de legalább van eszköz újra programozni.

[ Szerkesztve ]

(#29) hcl válasza angyalpc2 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ehhez képest az autóipar mennyország, ott modulokból dolgoznak,"
Amit ugyanezek miatt nem tudsz javítani :D Részegységeket cserélgetni nem nehéz.

De különben jogos, én kapcsrajzzal sem találom a hibát TV tápokban... :D Múltkor olvastam egy ilyet, hogy egy szakember mérgében visszarajzolta a TV táp nagyfesz részét, mert a gyártó sem adott ki :D

Amúgy nem véletlenül szoktam én emlegetni az opensource cuccokat, mert azokkal kevesebb az ilyen kulcsgenerálós, flashelős szívás.

"Nem a fizikai alkatrész csere a gond a PCB-n..."
Attól még tud az lenni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) tomazin válasza hcl (#27) üzenetére


tomazin
veterán

Az mar reges regen bele van kalkulalva az arba. Csak jol esik meg egyszer kifizettetni.
De mondok egy peldat: (a szamok hasamra utok modszerrel)
Internet szolgaltato, egy csomag 3000ft, ebben benne van az,h evente 1x felhivja az ugyfelszolgalatot, levelben kikuldik a szamlat, csekken fizet, evi 1 hibabejelentes, stb.
Van mondjuk 500ft haszon rajta. A reszvenyeseknek viszont prezentalni kell minden evben x szazalek novekedest, mert ha nem, akkor eladjak.
Ilyenkor sokat gondolkoznak, hogyan lehetne meg lehuzni a nepet. Adjunk 200ft kedvezmenyt, ha valaki eszamlas lesz, ami kb a koltsegunk. De a kovetkezo ajanlat mar igy nez ki:
3000ft a cucc es plusz fizetsz 500at, ha nem eszamlas vagy.

Pr: nagyon zoldek vagyunk
Valosag: kaptal egy 10%os aremelest

Szoval nem, a hulyek akik nem cserelnek olajat azok nem 2napja jelentek meg, reg benne van az eladott akarmi araban, csak jo pr bs.

(#31) hcl válasza tomazin (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Még csak nem is PR. Persze, hogy régen belekalkulálják az árba, de azért azon ne csodálkozzunk, hogy a cégek cégként működnek, és a saját érdekeiket védik, így egyre durvább húzásokat vezetnek be.
Mondtam fentebb, hogy mindennek az oka a $$$. Azaz, ott a vége, hogy alapjaiban van elb*va a kizárólag pénzre épülő (és a fenntarthatatlan gazdasági növekedésre) társadalom, a többi csak a tünet.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.