Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

i3 3240t :DDD beéri kevéssel is . az új Ivy Bridge-nél érdekes a 77 watt hogy jött ez ki így :)

(#2) gainwardgs


gainwardgs
addikt

3570K i5 4c/8t végre :D

(#3) Ł-IceRocK-Ł válasza F34R (#1) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Jó lesz az, talán összejön majd egy váltás rá, de akkor már inkább az i5 ösre neveznék be.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) TGWH


TGWH
őstag

i5-öst kéremszépen occóért :)) Kíváncsi vagyok, hamarosan már megérkeznek :DD
Azért a több tucat jelző kissé ütött, de azért annyi még sincsen :D
Árakat tud valaki tippelni? Jó lenne, ha nem szállnának úgy el, mint most a 2500k az árfolyammal együtt 60 ezer. Jó, ment lejjebb, 58, most már 56-ért talán kapni valahol :O

szerk.: azért lesz itt móka a trinity mellett :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5) lajtika


lajtika
aktív tag

Az I7 3770T nagyon jónak tűnik. De itthon tuti hogy nem lehet majd kapni.

(#6) atok666 válasza TGWH (#4) üzenetére


atok666
őstag

~50 darab, az azer mar tobb tucat nalam :)

Atok

(#7) TGWH válasza atok666 (#6) üzenetére


TGWH
őstag

Na igen, kérdés ide mennyi érkezik :D
Az első bekezdésben a linkek nem jók.
Viszont az a négy fajta igp egész jónak tűnik. Igazából örülnöm kéne hogy ilyen sok van, kérdés melyik típus a selejt ezek közül :DDD mert ugye az energiatakarékos még lehet selejt... előfordulhat, hogy jóval kevesebb típus érkezik, csak sok a selejt úgymond?
Ahogy nézegetem, van minden mint a búcsúban. De azt nem értem, hogy ha már szorzótár mentes, akkor miért hagyták ki belőle a többi technológiát, ami már gyengébbe is került, volt?

Majd nézünk róla teszteket, egyelőre örülök annak, hogy a Trinity-k mellett lesz jópár intel, így talán tudok majd választani, egy olcsóbb darabot, ami azért tud is valamit. Az igp-kre leszek igazán kíváncsi.

szerl.: mikor is jelennek meg?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Chipset tamogatasrol (6os szeria) lehet tudni valamit?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szép kínálat, ezen felül még gondolom Pentiumok és Cerkák is lesznek.

<< Heimdal >>

(#10) HaRdCoRe^mp4 válasza F34R (#1) üzenetére


HaRdCoRe^mp4
tag

:DDD

Telszámom: 30/899-78-49

(#11) Móci


Móci
addikt

Kíváncsi leszek, hogy mit fog majd tudni ez az új integrált grafikus lassító. No meg a driverek...
Mint cpu, biztosan frankó lesz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) stratova válasza Retekegér (#9) üzenetére


stratova
veterán

Idővel biztosan, bár úgy látszik rendre csak a Core i után jelennek meg, sokaknak persze az is elég.
A T-s modelleket elnézve akad némi hiba a táblázatban.
i5 3570T-nél semmi nem indokolja, hogy 65 W-os TDP-je legyen (45 lesz az).
Ha a HD 4000 hozza HD 6550D teljesítményét az 1600-as RAM támogatása éppen megfelelő lehet.
Csak sikerült összehozni pár olyan példányt, ahol HD 4000 és VT-d és a mérsékelt fogyasztás is adott: i5-3475S, i7-3770S és i7-3770T. Utóbbiból azért látszik, hogy egy potensebb GPU-val karöltve a 4/8-as konfiguráció megáll 2.5 GHz-en ha 45 W-ba kell beférnie. Nem mintha ez az órajel kevés erőt jelentene. Az i7-2860QM 2.5 GHz, 4/8, 8MB + HD 3000-es felállásához képest jelentős előrelépés GPU fronton, gondolom elsősorban a 32->22 nm váltásnak hála.
kraftxld: Így is lehet fogalmazni :DDD Keresgélni kell az fix.

[ Szerkesztve ]

(#13) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ó, verem a f@szom megint az Intelbe, hogy még mindig össze-vissza kapcsolgatják a VT-t :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) TGWH válasza stratova (#12) üzenetére


TGWH
őstag

Ez kissé fura... vagy erős, vagy gyenge... most ilyen, hogy jó is, meg keveset is fogyaszt, ez kissé homályos... Ha htpc kell, akkor nem érdekel az igp meg a procierő. Ha meg játszani is szeretnél, nem érdekel a fogyasztás...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#15) stratova válasza TGWH (#14) üzenetére


stratova
veterán

És ha alacsony fogyasztás (ebből adódóan kellően kompakt ház) mellett keresed az aranyközéputat? :)
Ha htpc kell, akkor nem érdekel az igp
De, nagyon is. Főleg akkor érdekel. A proci erejével itt 2.5 GHz-en se lenne gond még 2/4-es felállásban sem. Ha HTPC-s témában nem egy ember sajnálta, hogy az i3-2100T-be csak HD 2000 jutott. Mások az igényeink.

[ Szerkesztve ]

(#16) banhammer


banhammer
veterán

Kérdés csak az, hogy a Core i7-3370 mennyivel gyorsabb, mint a Core i7-2600.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) TGWH válasza stratova (#15) üzenetére


TGWH
őstag

Kérdés mit tud majd a hd2500, 3000 és 4000-res igp, meg a negyedik, nem tudom mi a száma.
Htpc-n én filmet néznék. 60ért már összeraknék egy olyant, ami jobb, mint az azonos árban lévő médialejátszók. Csak sajnos még a 60 is sok...
Mit tudnak ezek az igp-k? Az ivy-ben fejlesztik őket, vagy ugyan az a számozás ugyan azt tudja majd?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#18) Borote


Borote
addikt

Hmmmmm hmmmmm, i5-3470T és i3-3240T... Sokat sejtetően notebook téren :)

(#19) schwartz


schwartz
addikt

Mi a racio abban, hogy a K-s modellekben nincs Vt-d?

If he dies, he dies.

(#20) stratova válasza TGWH (#17) üzenetére


stratova
veterán

Ennél nem nagyon találtam részletesebb vagy frissebb infót.
Borote: Az i7-3770T pedig a notebook APU-k "teteje" lehet, nem számítva egy esetleges 55 W-os XM - Extreme kategóriát.

(#21) Rebourne válasza schwartz (#19) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Én sem tudtam felfogni elsőre, de másodszorra már világos a válasz: munkaállomásokban/szerverekbe ne akarjanak procihúzással spórolni, hanem vegyenek jó pénzért drága processzort a vállalatok.

Amúgy a VT-d hiánya nem a virtualizáció komplett hiányát jelenti, "csak" a VM I/O utasításai nem lesznek hardveresen gyorsítva.

Intel VT-d

[ Szerkesztve ]

(#22) stratova válasza stratova (#20) üzenetére


stratova
veterán

Ehhez HD 2000 és 3000 Vantage eredmény vö. HD 6550D

[ Szerkesztve ]

(#23) schwartz válasza Rebourne (#21) üzenetére


schwartz
addikt

Foglalkozik valaki vallalati szinten a tuning-al? Szerintem igy csak azzal a vekony reteggel toltak ki (kb. az ossz felhasznalok 1%-a) aki direkt ilyen celzattal valaszt szorzozar mentes processzort. Engem a Kepler miatt izgat a dolog. (virtualis memoria tamogatottsag vegett szukseges lenne a prociban is a VT-d meglete)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#24) .mf


.mf
veterán

"Érdekes azonban, hogy a Core i3-as megoldások PCI Express vezérlője nem lesz 3.0-s megoldás. Tudomásunk szerint technikailag a hardver megfelel a PCI-SIG tesztjén, amit az is alátámaszt, hogy a többi termékben ez a funkció aktív lesz, de az Intel a legolcsóbb termékek esetében szoftveresen lebutítja a vezérlőt 2.0-s verzióra.

A dolog azért érdekes, mert ennek az egésznek a gyakorlatban nincs igazán jelentősége."

Ó, dehogyisnem. Csak nem x16-os videókártyáknál, hanem x1-x4-eseknél, ld. Atomnál most is milyen szenvedés van / volt a külső grafikus egységgel. Vagy pcie x1 msata port, azért ott is hamarosan már érezhető lesz a különbség.

Újabb szemét lépés Inteltől. A VT-vel is mit szórakoznak. A 16 vs 6 egységes igp is vicc, 8 vagy 12 is már érezhető nyirbálás.

/ na mindegy, egy ideig még úgyse váltok asztali gépet, mobil vonalon pedig remélem lesznek normálisak is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Rebourne válasza schwartz (#23) üzenetére


Rebourne
aktív tag

<gn>Na az lenne a bombaír, ha ez a processzor nem támogatná a virtuális memóriát :D</gn>

(#26) kraftxld válasza schwartz (#23) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A Windows 8 kliensbe épített Hyper-V valószínűleg boldogabb lenne ha volna VT-d a prociban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) schwartz válasza Rebourne (#25) üzenetére


schwartz
addikt

Bocs ha rosszul fejeztem ki magam az elobbi hozzaszolasom vegen. Nem is a CPU hanem a Kepler miatt erdekel. :) [link]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#28) martonx


martonx
veterán

VT-d hiánya, meg a butított HD Graphics miatt akkor az i3 felejtős. Pedig hogy vártam.
Remélem AMD Trinity-k e két szempontból jók lesznek. Nagyon gépet kellene már cserélnem.

Én kérek elnézést!

(#29) martonx válasza Rebourne (#21) üzenetére


martonx
veterán

A VT-d nem alapkövetelmény, csak várd meg mig bebootol a virtuális géped, meg nézd meg rajta a fejlesztői sql szervered, IDE-d sebességét.

Én kérek elnézést!

(#30) yarsley


yarsley
aktív tag

Wikipédián kinn van egy nem-teljes árlista; abból és az intel jelenlegi árlistájából ki lehet számolni, hogy kb mi mennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#31) Apika


Apika
Közösségépítő

Szép termékpaletta...

(#32) Prof


Prof
addikt

Örömteli látni, hogy lesz 8 szálas i5-is bár valami azt súgja annyiért fogják adni, mint egy 2600k-s i7-et :DDD
Ami viszont nem túl szép, hogy gyakorlatilag hd4000 1 kivétellel csak a csúcsprocikban van. Márpedig szerintem aki 80e-ért vesz cpu-t az legtöbbször vesz vga-t is.

(#33) .mf válasza Prof (#32) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem is az igp-t inkább amentén kéne szegmentálni, hogy Celeron, Pentium vagy Core-e a proci. HTPC-kbe épp a kisebb, alacsonyabb fogyasztásúak (2c-4t, 35W) érdekesek, ott viszont egyetlennek sincs 4000-es igp-je, mind 2500-as, még az i5 is.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) stratova válasza .mf (#33) üzenetére


stratova
veterán

Nagy itt a kavarodás, de olyan a helyzet mint SB-nél. Asztaliban csak elvétve volt HD 3000, mobilnál szegmentálták úgy ahogy mondod. Core i HD 3000, Pentium/Celeron pedig HD Graphics (SB, HD 2000 alapú).
Szerintem 2.5 GHz körüli órajel megint csak ott lesz HD 4000. HD 6530D 6550D közé eső IGP-nek már Intelnél is kell a kakaó vagy 3 GHz alatti CPU.

[ Szerkesztve ]

(#35) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Sok féle variáció jó lehet, de attól mert 80K-s procit vesz valaki, még nem jelenti azt, hogy vesz VGA-t is, sőt, szerintem a többsége pont, hogy IGP-vel fogja nyomni. Max betol a CUDA miatt egy Geforce-t.
Szóval van igény a kisebb IGP-re is a celerontól az i7-ig, a nagyobbra is, és van akinek meg nem téma az igp.

(#36) Abu85 válasza schwartz (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Keplerhez sem feltétlen szükséges ez, bár a konkrét implementáció még nem tiszta. Az AMD-nél tudni, hogy egy nagyon hackelt megoldást alkalmaz erre. Működik mindenen, de csak GCN architektúrán gyors, és az is számít, hogy AMD-e a proci mellette. Intelen a normál memóriakezelés aktív. Sajnos ezek a dolgok még hackek mellett is brutálisan kötődnek a platformhoz. Épp ezért nagyon gyenge még a funkcionalitás is. Valamire nagyon jó, de ennél a GPU sokkal többet tud. Ugyanez lesz a Keplernél. Ott is lehetnek funkciók, de korlátozottan, ahogy az AMD-nél is. Ezeket egyelőre nem lehet jobban megoldani.
A GPU-k virtuális memória kezeléséhez egyrészt erős OS támogatás kell (szerencsére erre a Win 8 ráhasal valamennyire), ám akkor is csak platformon belül fog működni az összes funkció. Ezeket gyűjti össze az AMD a HSA alá, de ez csak akkor kap teljes funkcionalítást, ha az APU is HSA kompatibilis. Az NV majd a CUDA-ba építi ezeket be, és szintén akkor lesznek teljesek a funkciók, ha az APU is CUDA kompatibilis. Intel procival természetesen menni fognak a VGA-k, de nem kapsz meg minden szolgáltatást.
Most egyelőre mindegy lesz a dolog. A Doom 4 lesz olyan játék, ami PRT-re épít, de platform nélkül sem vészes a PRT sebessége kiindulva a Leo demó teljesítményéből. Ha erre az irányra komolyan ráfeküdnek, akkor nem a VT-d-t és az IOMMU-t kell nézni, hanem konkrétan a gyártók vegyítését kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) stratova válasza radi8tor (#37) üzenetére


stratova
veterán

Hmm nem biztos (sőt), hogy a piaci igények az Intel 2 éves ciklusához igazodnak.

(#39) MrTwister válasza lajtika (#5) üzenetére


MrTwister
őstag

Egy P67 lapban mivel nyújt ez többet, mint a mostani 2600k-m? :U Ha jól gondolom semmivel, de megcáfolhattok és akkor majd cserélek rá ha megjelenik! :K

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#40) lajtika válasza MrTwister (#39) üzenetére


lajtika
aktív tag

Az I7 3770T 45 wattot az 2600K 95 wattot fogyaszt. Szerintem ez elég nagy különbség.

(#41) Prof válasza lajtika (#40) üzenetére


Prof
addikt

Az egyik egy mobil proci a másik meg egy asztali :DDD
Sok sikert a 3770T proci vásárláshoz :D

(#42) lajtika válasza Prof (#41) üzenetére


lajtika
aktív tag

Nem a 3770T asztali proci lesz.

(#43) Prof válasza lajtika (#42) üzenetére


Prof
addikt

Igen elméletben az M-esek a mobil.
Majd muti meg honnan veszed és mennyiért :DDD
Ezek az S-es T-s asztali procik mindig léteztek, csak valahogy nem láttam sose őket nagyker árlistában se, azért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#44) lajtika válasza Prof (#43) üzenetére


lajtika
aktív tag

Írtam hogy itthon tuti nem kapni majd, sajnos. Biztos van olyan nagyker ahol most is kapni T-s procit. Csak nem a chs-ben.

(#45) [CS]Blade2 válasza MrTwister (#39) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Elvileg 10%-al gyorsabb lesz: [link] [link]
30%-al erősebb IGP, 22nm, alacsonyabb fogyasztás.

(#46) stratova válasza Prof (#43) üzenetére


stratova
veterán

T azért még csak-csak kapható, de az S inkább OEM.

(#47) MrTwister válasza [CS]Blade2 (#45) üzenetére


MrTwister
őstag

Jó ok 10% előny, de az ha meghúzom a 2600k-m akkor simán oda van sőt!!! és ugye elvileg ez szorzózáras.22nm miatt pedig biztos jobb tuningpotenciálja lenne, kár érte. IGP meg nem érdekel, mert játékra az úgy is felejtős, ráadásul P-s az alaplapom szal...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#48) gere válasza lajtika (#42) üzenetére


gere
tag

3770T procit 300$-ra jósolják, de ez mindig magasabb mint ahogy kijön.

Sokszor a drága olcsóbb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.