Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53) Cifu válasza #81187072 (#50) üzenetére


Cifu
nagyúr

Meg a SATA meg a többi. Bár több SBC-n van és egészen gyorsak, ráadásul az eMMC lassan-lassan elegendő is lesz.

Erről mesélj még. Amíg sima olvasási tesztet csinálsz tök jó. Aztán csinálj egy hétköznapi fájlmásolás pl. BananaPi-n, és szembesülsz vele, hogy olyan 50MB/s-nél nagyobb sebességet nem tud tartósan tartani.

Ha úgy nézzük, hogy végül is ez egy SBC, tök jó. Ha úgy nézem, hogy ugyan az a vinyó egy "normális" x86-os gépen 120MB/s-et tud, nem annyira jó...

eMMC meg nagyon-nagyon lassan lesz elegendő fájltárolásra, fájlmegosztásra, torrentezésre. Ha így haladunk, talán 5-6 év múlva már hétköznapi halandó számára is elérhető / megfizethető lesz 1TB szinten...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#54) szabi__memo válasza osztraksajt (#14) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Cyber_Bird és Te honnan veszítek, hogy nincs cec?

(#55) osztraksajt válasza szabi__memo (#54) üzenetére


osztraksajt
őstag

Keress rá a SOC-ra, én megtettem.

(#57) Cifu válasza #81187072 (#56) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor hát el lehet mondani, hogy ezek az eszközök torrentezésre sem valók, és el lehet kezdeni megismerni, mire is jók

Ehhez képest elég sokan használják ilyen célra.

De Ők nyilván nem értenek hozzá, bezzeg Te, mint a nagy betűs TUDÁS egyetemes hordozója, tudod, hogy Ők tévúton járnak, csak Ők ezt nem látják, mert mind vakok... :DDD

Megint a média, a filmek meg a játék...

Nyilván azért van annyi ilyen témakörű fórum és poszt az RPi-vel kapcsolatosan is, mert a felhasználók jelentős hányada erre használja.

Vagdalkozhatsz ellenne, attól még ez egy reális felhasználási forma...

Még egy illegálisan letöltött folyóirat például, a modernebbje is képekkel és videókkal, az is töredék méretű, a könyvekről nem is beszélve. :-)

Valószínűleg azért emelik ki például a tinker board esetében is a 4K videó és 192 kHz/24 bites hang támogatását, mert NEM videók lejátszására akarják egy csomóan használni majd? :U

Egyébként mekkora eMMC van például a Tinker Board-on? :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#58) szabi__memo válasza osztraksajt (#55) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Érdekes. Én több terméket ismerek (nem személyesen) ezzel a procival és azok cec-esek. Kifejezetten média boxokat csinálnak ebből

[ Szerkesztve ]

(#59) #81187072 válasza Cifu (#57) üzenetére


#81187072
törölt tag

"Reális felhasználási forma" és "elég sokan használják ilyesmire"? Nem te mondtad, hogy nem alkalmasak rá? :-)

Ez elég sok zöldség és értetlenség egyszerre. Szerintem nem kellene hadakozni ellene, hogy a hobbisták mennyi mindent valósítanak meg SBC-kkel, ami nem multimédia és játék...

Inkább hagyjuk, mivel nem mondtam, hogy mit nem lehet, csupán azt mondtam, hogy van még egy elég tágas világ a szokásos multimédiás hétköznapiságokon kívül, csak éppen nem látod elsőre, tehát nem létezik, nincs elegendő súlya... és én vagyok a tudálékos. :-) Ha a felderítéshez sincs meg a türelem...

"Valószínűleg azért emelik ki például a tinker board esetében is a 4K videó és 192 kHz/24 bites hang támogatását, mert NEM videók lejátszására akarják egy csomóan használni majd?"

Ezt jó, hogy mondod, akartam írni, hogy részben a gyártók hibája is, hogy mennek a világ hülysége után, és természetesen a reklámokból sem hagyják ki a multimédiát, hátha több fogy a termékeből, mert az mindenkinek jó... de letettem róla, mert ha benne van egy SBC-ben és alkalmazható, az azért ma nem árt, hiszen ki tudja, mire lesz használva, szóval nem egy katasztrófa. Meg sok gyártó van; itt most vegyesen esett szó többet és kevesebbet tudó boardokról.

[ Szerkesztve ]

(#60) Cifu válasza #81187072 (#59) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem te mondtad, hogy nem alkalmasak rá? :-)

Én azt mondom, hogy fájlszervernek nem jók.

Médiafogyasztásra jók, természetesen ismerve a korlátaikat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#62) osztraksajt válasza szabi__memo (#58) üzenetére


osztraksajt
őstag

Android alá kendácsoltak valami zárt binátis szoftveres gpio cec implementációt ha jól értelmezem, instabil, inkompatibilis, kb csak panasz van rá. Kb mint az első generációs szoftveres telefonmodemek, aminél ha leterhelődött a proci megszakadt a kapcsolat... :DDD Ennek ellenére lehetséges hogy egy asus méretű cég kivasalja belőlük hogy valóban működjön is, de nem szívesen lennék tesztalany a zenfone2 intel fiaskója után megint.

(#63) azbest válasza Cifu (#53) üzenetére


azbest
félisten

Némelyik soc-nál vannak belső limitek. Például van ahol a gigabites hálózat egy belső szűk keresztmeteszet miatt csak 500 körüli.
Mindig feladathoz érdems eszközt választani, de sokan ezt elfelejtik :D

(#62) osztraksajt
egyébként szerintem esélyes, hogy az androidos kernel fölé teszik a linux userspacet.
Más cég is csinálja így. Mivel azt a kernelt a soc gyártó összekókányolta működőre. Szóval az arra épülő linux annyit tesz majd, hogy valami kókány, régi kernelre beállítják a debian reposotory szervereit.
Pl orange pi pc-vel is szívás volt ebből, mert a régi kernel a friss debianos systemd-vel nem tudta betölteni a firmwareket, így a régóta támogatott tv tuner sem működött vele. Mondjuk itt mintha most 3.14-esre lenne esély, az még nem is számít olyan réginek sok közül.

[ Szerkesztve ]

(#65) Blindmouse válasza Raymond (#44) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ennyi. Amazon Kindle-n is lehet netezni, meg rPi-n Minecraftot játszani, vagy akár valószínű gördeszkával vizisíelni, de attól még nem arra van.

Mert ugye milyen esztétikus...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#66) vlevi


vlevi
nagyúr

Az a bajom vele, hogy rockchip. És mintha az rk3288 2-3 éves is lenne már, talán. Walami miatt nem terjedt el, közel sem annyira, mint a 3188. Na, az egy kritikan aluli vacak volt, pedig rengeteg kinai tabletbe azt pakolták, mint ahogy minipc-kbe, tv okositó androidos kütyükbe is. De a 3188-hoz adott android egy hulladék volt. Vagy tojtak az optimalizálására, vagy volt valami hardveres korlátja a 3188 soc-nak nem tudom, a papiron sokkal gyengebb mediatek telefonom röhögve körbealázta a tabletemet.
Minipc-kben a 3288 helyett az amlogic s802 terjedt el. Az viszont jó, nekem mai napig szépen muzsikál (és filmet is jáccik :) ) a tv alatt.
Nem tudom, az Asus mire gondolt ezzel a hardwarrel. Talán a linux jobb hozzá, mint a droid, nem tudom, de nálam a rockchip elvesztette a bizalmat azzal, hogy a 3188-al szerelt tabletek a 4x1.6GHz ellenére szinte használhatatlanok voltak. Wolt belőle nekem is vagy 3 féle (cube, wayteq, pipo), de nem és nem.

Az is igaz, amit masok írtak, hogy a málnát nem a bivalyerős hw adja el, hanem a hozzá tarzozó közösség. Egy új eszköz ezt nem tudja egykönnyen felülmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#67) szabi__memo válasza vlevi (#66) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem lenne rossz egy komolyabb RPi, mondjuk idén.
És örülnék egy Android támogatásnak is..

(#68) azbest válasza vlevi (#66) üzenetére


azbest
félisten

nekem a régi rk066-ossal van tapasztalatom, tablet és stick is van belőle. Bár még egész jó dolokra lehetne használni, de amikor a háttértárra ír (flash) akkor lebénul teljesen a proci mindkettőnél. Szóval bármi io-van, akkor szinte lefagy a készülék, míg el nem készül. A nagyobb újabb appoknál pedig gondolom swappel, ami szintén ilyen fagyásközeli élményt hoz. Tehát a vicc, hogy aktuális chrome már vagy 2 éve is használhatatlan volt rajta, ellenben ma is teljesen jól nézek rajta élő sd tévé adást. Kb csak erre szoktam használni, le kellett tiltanom a frissítéseket is, mert az is írkál a háttértárra és akkor használhatatlan.

(#67) szabi__memo
arra várhatsz :D A cm3 -mal is még csak most jöttek ki. A pi3A még ki sem jött, de ígérték. Egyelőre nincs rajtuk kényszer. A zero-val pedig kinyírták a két filléres konkurenciát is. Valsz nullszaldós vagy veszteséges, de így kivették a szelet a feltörekvő alternatívák elől, nem véletlenül nem kapni nagyobb tételben, arra a cm-et szánják drágábban. Amlogic s905 változatok azok, amik sokmindenben versenyképesesk lehetnek a pi3-mal most még.

[ Szerkesztve ]

(#69) Cifu válasza vlevi (#66) üzenetére


Cifu
nagyúr

És mintha az rk3288 2-3 éves is lenne már, talán.

Eleve ARMv7-A, Cortex-A17 magokkal, holott már lassan két éve kint az A57 és az A72, sőt, már az A73 is.
Már az RPi 3 is ARMv8-A, még ha csak A53-as magokkal is.

Nyilván így tudták viszonylag alacsonyan tartani az árat, de hogy miért jó nekik a régi magokra építeni, azt nem tudom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#70) szabi__memo válasza azbest (#68) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor legalább a jelenlegi RPi-re android...

(#71) DarkByte


DarkByte
addikt

Sosem volt még Rockchip SoC-os cuccom. Nyitottabb ez bármivel is mint egy Allwinner? Az Orange Pi-ket alapvetően ezért kerülöm messziről.

(#72) DoItYourself válasza azbest (#63) üzenetére


DoItYourself
addikt

A cnx-esek már feltúrták az Asus weboldalát, találtak is eldugva mindenféle szoftvert hozzá. Valószínű, hogy még alfa/béta állapotú minden, azért van eldugva.
ASUS Tinker Board’s Debian & Kodi Linux Images, Schematics and Documentation

Operating System Images – TinkerOS DEBIAN & TinkerOS KODI images - utóbbi vajon mi lehet? :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#73) Cifu válasza DoItYourself (#72) üzenetére


Cifu
nagyúr

Currently, a £55 paperweight as I can’t seem to find a link to the OS image anywhere.

Priceless....

Szóval bejelentették a megjelenést, sőt, már meg is lehet venni, de az ASUS még semmiféle hivatalos támogatást nem nyújt hozzá. Még csak egy hivatalos oldala sincs.

Bravó ASUS, így kell messzire száműzni a potenciális vásárlókat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#74) MaCS_70 válasza Cifu (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy tudnak valamit, ami miatt időprés alatt állnak? Esetleg meg akarnak előzni valakit?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75) azbest


azbest
félisten

Egyébként önmagában az, hogy nem a legújabb soc-ot használják egyáltalán nem baj. Persze, ha ezzel együtt normálisabb támogatás van már hozzá, pl kernel és driverek.

(#76) Cifu válasza MaCS_70 (#74) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem hiszem. A legfőbb szereplő ezen a piacon amúgy is az RPi...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#80) Mike88


Mike88
senior tag

Ebbe ma botlottam bele:
Khadas VIM
Off ugyan, csak úgy a "RPi 3-ra való válasz" nyomán gondoltam ennyi erővel akár ez is.

(#81) szabi__memo válasza Mike88 (#80) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, ez messze jobb

(#82) azbest válasza szabi__memo (#81) üzenetére


azbest
félisten

lényegében egy odroid c2 klónszerűség csak az egyel újabb amlogic socot használva. De támogatásban valószínűleg elmarad tőle. Mondjuk ha s905D soc-ra építették volna és így gigabit ethernetet is tehettek volna rá, akkor esetleg.

(#83) szabi__memo válasza azbest (#82) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ac-s wifi, BT 4.2, stb..
De nem is figyeltem hogy a D megint gigás lant tud. Jó tudni.
Egyébként ez nem annyira új, nem úgy mint a D

[ Szerkesztve ]

(#84) Sethdobaloah válasza osztraksajt (#14) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

a pi 3 támogatja a cec-t.

...csak én vagyok helikopter?

(#85) Gyb001


Gyb001
senior tag

Akinek van ilyenje tudna írni helyzetjelentést az aktuális sw támogatásról?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#86) Gyb001


Gyb001
senior tag

Én vettem egyet.
Nincs gond a támogatottsággal,
Szeretnék egy kis magyar közösséget is összegíűjteni ide, akinek van ilyenje az jelentkezzen :D

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.