Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44) biker válasza tildy (#40) üzenetére


biker
nagyúr

Egy valamit felejtesz el: itt csak ideiglenesen lakunk . Addig amíg nincs munkánk. Egyébként vannak olyan studio lakások is, amit kb heti 200 fontért lehet bérelni, hadd ne mondjam, munka nélkül még egyelőre ez is jó.

Valamiért úgy tűnt az írásból, ott tök jó lakni, és kb ennyi.

Mégvalami: ha nem haragszol, addig míg nincs munkánk worst case-el számolok, és igen ehhez jó azt tudni, hogy itt ki lehet jönni két embernek egy minimálbérből. Otthon megnézném, hogy a havi 60ból, még ha többedmagaddal laksz, akkor is, hogy jöttök ki ketten, ha bkv bérletet is vesztek. (nekünk az bele van itt számolva .Otthon Esm havi 40-50et adott , ebből futotta az albira és a kajára.. A maradék meg bkv bérlet, buli, néha egy egy sör, vagy mozi .... ) PEsten utaztam munkahelyre 1-1.5 órákat, most már nem annyira szívesen tenném.

Nyilván a legrosszabbal kell számolni, ez az értelmes hozzáállás. Én csak azt nem értem, hogy kizárni egy lehetséges munkát csak azért, mert "messze van", és a saját példánkat csak azért hoztam fel, mert naponta ezzel futok össze, hogy egyesek 5 utcányit már messzinek mondanak.
Én is, párom is befogjuk a szánkat és leutazzuk naponta amit kell, hogy meglegyen a havi betevőnk. és nálunk ez nem távolság, amire panaszkodsz, nagyon nem az.
Ez kicsit olyan volt, mint nővérem, aki minden karácsonykor eljátsza ugyanazt a sztorit:
- Nem visztek le szegedre anyáékhoz
- de, ha eljössz hozzánk, és innen megyünk kocsival
- ááá, akkor annyit kell BKV-zni, inkább lemegyek vonattal.
- Értem, tehát én üljek autóba, utazzak északra 40km-t hozzád, majd vissza délre 220-at anyámékhoz csak azért, mert Te lusta vagy lejönni 40km-t bkv-val? az nem baj, hogy innen nekem 175km csak szeged, ehhez teszek hozzá 80km-t reggel, 80-at este mikor furikázlak?
ez kicsit off volt :)

Nem akarok beleszólni, de ahogy közeleg a karácsony, egyre kisebb az esélye a munkának. azt mondtad 3havi keret van, ok, de akkor miért akkor mentek ki, mikor lesz kb egy hónap dec 15-jan 15 közt, amikor kizárt, hogy felvegyenek, mert vagy évvégi záráshoz készülnek, vagy éveleji leltár van? nem ilyenkor kellene bármit elvállalni, mielőtt kényelemmel kifuttok az időből? aztán ha nem tetszik, fel lehet mondani, de legalább
1: addig is volt munkád
2: lesz már kinti munkatapasztalatod.

De ez az én prvát véleményem csak. ne vedd sértésnek.

Kívánom a legjobbakat :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.