Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

asztakuri, ha szabad így kifejeznem magam!
Neeeem semmi! :K

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Na, azér' ájjjon meg a verekedés! Azok a pici méretek nem tartalmazzák az egész hóbelevancot. Az eredeti szöveg aszongya, hogy:

80% PCB area reduction over our first generation receiver solution by consolidating all three functions of rectification, voltage conditioning and digital control on one small 1.9-mm x 3-mm WCSP package.

Tehát egyenirányítás, feszültségfigyelés, digitális kontroll. Valmilyen vevőtekercset (antennát? :) ) még kell mellé szerelni, ami átvegye azt az energiát, és az NAGY!

Attól még nagyon ügyes megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#3) freeapro


freeapro
senior tag

Valahogy nem szimpatikus ez a vezeték nélküli töltés. Elég nagy káros terhelést adhat (sugárzás, erős mezők stb..)

(#4) fi:zi'k válasza freeapro (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem a párna alatt kell tölteni a telefont. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) superecneB


superecneB
őstag

Csak hogy tisztán lássak ezek a méretek erre a két képen lévő kütyüre vonatkoznak?

(#6) Hennet válasza freeapro (#3) üzenetére


Hennet
aktív tag

én is ezen a véleményen vagyok
egy egyszerű töltőbölcső, vagy dokkoló is lehet ugyanilyen kényelmes otthon

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#7) crey válasza Hennet (#6) üzenetére


crey
MODERÁTOR

azzal a különbséggel, ha egyszer végre valahára szabványosítani tudnának a gyártók - ami szerencsére a miniUSB/microUSB-vel elkezdődött -, egy töltőt lehetne használni több készülékhez.

A bölcső pont ezért vacak.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#8) fffeco


fffeco
tag

hát én erre nem vágyok...
csak energiapazarlás

(#9) fi:zi'k válasza fffeco (#8) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért? A 97% nem elég jó?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) fffeco válasza fi:zi'k (#9) üzenetére


fffeco
tag

ja de ennek pont az a lényege h otthagyod és tölti a levgeőt ha telefont nincs is ott

(#12) Abysmal válasza fffeco (#11) üzenetére


Abysmal
aktív tag

#10 Szerintem ez vezeték nélküli billentyűzetnél nem használható, mert ezeknél a telefon rajta van a töltőn, nem több méterre tőle, úgy nem működne. Egereknél van olyan, aminél az egérpad tölti az egeret.

#11 Ezek lekapcsolnak ha leveszed a telefont, és bekapcsolnak, ha ráteszed. Nem tölti ez a levegőt.

Felhasználásnál ott látok benne nagy lehetőséget, hogy mondjuk egy ilyen töltő beépítve egy vonaton lévő asztalba, amire rátéve a telefont/laptopot tölteni lehetne az úton. Ott ugye elég hülyén nézne ki, ha egy töltő kábel lógna ki a falból, ez viszont egy biztonságos, modern és elég elegáns megoldás lenne. Ez annyival jobb mint egy dock, hogy amíg egy dock csak egy adott telefonhoz használható általában (a csatlakozók helye és az alak miatt), ezek viszont működnének minden ilyen készülékkel

Kérdés:
Ezek úgy működnek, hogy tulajdonképpen a "dock" az egyik tekercs, a telefonban van a másik tekercs, és a jó öreg transzformátorok elvén működik az egész, csak kicsit átalakítva?

(#13) Lompos48 válasza Abysmal (#12) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezek úgy működnek, hogy tulajdonképpen a "dock" az egyik tekercs, a telefonban van a másik tekercs, és a jó öreg transzformátorok elvén működik az egész, csak kicsit átalakítva?

Majdnem biztos.
Egy klasszikus trafó is csak elenyésző energiát fogyaszt, ha senki nem kér áramot a szekunderből.

(#14) Rickazoid válasza freeapro (#3) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az igaz, hogy a technológia káros, de a kérdés itt az, hogy ilyen kis mértékben jelent-e ez bármit is. Úgy értem itt elég kis energiákról beszélünk, ha tegyük fel 5-10 centire a töltőtől már nem is lehet mérni semmit, akkor maximum addig ér káros sugárzás, amíg ráteszed a telefont vagy elveszed róla. Engem a nagyobb felhasználása aggasztana, mint egy egész asztal felületére épített töltő, ami legalább egy monitort lát el (és talán még a jelet is továbbítja).

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.