Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TBMC


TBMC
addikt

combos! :K

markbellus.hu 

(#2) hati válasza TBMC (#1) üzenetére


hati
addikt

Ilyet otthonra vesznek a felhasználók? Mert, ha irodai környezet a piaca, akkor meg oda minek a hdmi és a távirányító.

(#3) TBMC válasza hati (#2) üzenetére


TBMC
addikt

ez mondjuk egy baromi jó kérdés :K
sztem ilyesmit nem sűrűn vesznek otthonra. max ha homeoffice.

markbellus.hu 

(#4) velizare válasza hati (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

smb szektor. kis cégeknél jellemzően nincsenek szeparálva eszközök szintjén a hálózati szolgáltatások, inkább a mindent egyben "koncepció" a divat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#5) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szép darab :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6) .mf válasza velizare (#4) üzenetére


.mf
veterán

Oda viszont inkább vesz egy cég desktop szervert ennyiért, amiben nem csak Atomos Celeron van...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Daywalker válasza .mf (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha így lenne, ahogy te ezt vizionálod minden egyes alkalommal, amikor NAS hír van, akkor a NAS-os cégek már rég bezártak volna. De nem zártak, sőt! Ez csak a magyar rögvalóság, hogy mindenki/minden cég csóró, valójában külföldön röhögve fizetik ki ezeket...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) xeon forever válasza Daywalker (#7) üzenetére


xeon forever
addikt

A szerverek zabálnak rendesen. Ilyen eszközt 5-10 évre vesznek. Mondjuk a kezdeti ár kicsit magas.

Ezt a 10gbps hálózatot kitesztelés szempontjából mondjuk viszont látnám egy teszt erejéig.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#9) Solten


Solten
addikt

Wow. Jelenleg egy "beleposzintu" NAS kiszolgalja az igenyeimet, de a kovetkezom mar hasonlo lesz. :K

Saor Alba

(#10) .mf válasza Daywalker (#7) üzenetére


.mf
veterán

Ritkán szoktam NAS hírekhez írni, szerintem keversz valakivel. Külföldön, ha már akkora a cég, hogy van IT (saját vagy külsős), akkor szerintem ők se ilyen nettó-kiló-ojrós Celeronos izékkel szórakoznának, hanem desktop vagy rack szerverrel, nagyságrendileg hasonló összegért sokkal nagyobb teljesítménnyel. Ha olyan kicsi a cég, hogy nincs se belső se külső IT és mindenki más is fű hozzá, oda el tudom képzelni, hogy ennyit kiköhögnek egy plug-and-play megoldásért.
Viszont egy kis cégnél egy NAS-ra minek HDMI és Tb-os netrecsatlakozás? Ezek inkább otthoni felhasználós dolgok... Továbbra sem tiszta, hogy mi volt a cél, ki a célcsoport, hogy ez a fícsör-szett jött ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) kekegsm válasza .mf (#10) üzenetére


kekegsm
őstag

Az egyszerű otthoni felhasználó a cél.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#12) bambano válasza Daywalker (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akár csóró, akár nem, nettó marhaság kifizetni egy xeonos intel szerver árát egy celeronos nasra.
most arról nem is beszéltem, hogy egy microserver vagy t20-as belépő szerver harmadába se kerül.

szerintem ezt a kérdést (hogy miért van ennyire brutálisan túlárazva) nem lehet megkerülni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) #56573440 válasza kekegsm (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért van kavar, mert az otthoni usernek még ha űberpoweruser se nagyon kell a 10 gigás csati, főleg nem ssd cache. Cégesz szinten meg nem teszel a potenciális tv mellé adatot tároló nast, és nem kell tb csati.

Úgyhogy picit öszvér megoldás, de a kettő közül sokkal inkább home use a cél persze. De az egyszerűt azért nem használnám, elvetemült mondjuk lehet :DDD

(#14) csizo13


csizo13
tag

Mennyivel jobban járna a cég, ha megkérdezne benneteket, hogy minek van piaca, miért, mennyit fizetnek, stb.. Most az a sok hülye, aki náluk ezzel foglalkozik tönkreteszi a qnap-ot a full idióta elképzeléseivel, amikor a prohardveren ingyenes tanácsadás :o folyik minden vonalon. :K

Bánhatják, hogy ezt nem fedezték még fel és nem használták ki eddig. :N

[ Szerkesztve ]

(#15) Mr Bond 007 válasza bambano (#12) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Viszont ha nincs it-s a környéken, elég nagy bajba kerül az 1.0-s user.. Ezeket meg röhögve be lehet konfigolni minimális tudással. Olyan szolgáltatásokat is amit még egy tapasztalt linux guru se szeret végig szenvedni és nem is fog ha csak nem csengetsz neki annyit amiért már ezt a nast is megveheted. Ezeket itt mind kulcsra készen megkapod. (telefonos appok, ddns szolgáltatások, egyszerű raid vezérlés, felhasználó felületek ahol pár kattintással megoldod azt amivel linuxon véreset hu..oznál. (nem mindenki terminal művész) Support ahol össze lapátolják neked a szétbarmolt rendszeredet ha rossz helyen turkáltál. stb stb és a végén oda jutsz hogy még olcsóbb is ;) )
Az emberek kényelmesek, és ha mindent maguk akarnak csinálni ezzel meg tudják oldani, és fizetnek is érte. Ennyi. :K

blackrulz: Már miért ne lenne értelme? Aki szabadúszó videós/designer lehet igényli a 10gigás/tb elérést ha mondjuk 4k nyers anyagokkal dolgozik, attól még nézhet filmeket is a szabadidejében, vagy rádughat az irodában egy tv-t a hdmi-re amin kint van a biztonsági kamerák képe kicsiben. (ha pl a nas látja el a kamerák kezelését/ rögzítését. És még egy rakás dolog jut eszembe ami egyáltalán nem irreális.

[ Szerkesztve ]

(#16) Daywalker válasza bambano (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Azért nem érdemes vitázni, mert megint ott vagyunk, hogy kiszámoljátok, hogy a hardver x forintba kerül és akkor már nem éri meg. Továbbra is egy szolgáltatáscsomagot vásárol az ember egy NAS-sal, aminek része egy baromi stabil szoftver és egy olyan support, ami kb. köpi a választ, ha bajod van, de ha nem, akkor megkeresik a hibát. Egyébként nem azt mondom, hogy nem drága, mert az, főleg nekünk...de megvan ennek a piaca.

.mf: Nem, nem keverlek, kb minden nas tesztnél odaköpöd ezt, és a híreknél is elő szokott kerülni. De ne rugózzunk ezen.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) bteebi


bteebi
veterán

Az árát leszámítva tetszetős. Ugyanilyen áron hat vagy nyolc lemezzel, HDMI 2.0-val teljesen rendben is lenne :K. Persze ez a négylemezes megoldás se rossz, sőt :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) #56573440 válasza bteebi (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

1815+ és egy bármilyen médialejátszó ;]

(#19) stranger28 válasza Daywalker (#16) üzenetére


stranger28
addikt

+1

Illetve mire valaki felkonfigolja a "Xeon szervert" olyan szintre, mint ez, többe is fog kerülni; embere válogatja mennyivel. Meg aztán bőven lehet ezt a Celeront se terhelnék le teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#20) bteebi válasza #56573440 (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Jó lenne :). És nem is sokkal drágább :). Ugyanennyibe kerül, csak EUR helyett GBP-ben :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ennyi pénzért már megdizájnolhatták volna a nyers alu hátlapot is. Ez még olyan kőkorszaki PC-s húzás, hogy elég ha az szép ami látszik.

Igazolhatnának dizájnert a xiaomi-tól.

[ Szerkesztve ]

(#22) #56573440 válasza bteebi (#20) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mi nem drágább? Ez közel 3k nettó az meg 250 bruttotol van. Hufban. Nem 10gbe, nem ma jött hanem 2 éves, az még talán, de hogy olcsóbb az fix :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

IT-s embert sporolo cegeknek valo, ahol majd jozsika beuzemeli, aztan indulhat a party a szemetdombon. :DDD

(#24) bambano válasza Daywalker (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

közgazdasági kérdés: mekkora a határköltsége egy nas szoftvernek?
mivel több ingyen letölthető nas szoftver is van a piacon, ezért a határköltsége nulla.
ennek megfelelően a vételárának is ehhez kell közelednie.

(feltételezem, hogy az ezer eurós vételárban ebben sincs diszk)

a szerver.hu-n xeon e3-1220v3-as procival ugyanennyit érő konfig 210300 forint + tréfa most. ez alsó hangon egy százassal olcsóbb, mint a qnap. egy százasért szívesen elmegyek az ország egyik felébe, felrakok egy ilyen kockára egy freenast vagy valamit, és bekonfigurálom arra az alap nulla szintre, ami a qnap-en van. utána a felhasználó pont ugyanolyan szakértelmet igénylő webes konfig felületen buherálhatja magának a freenast is, mint a qnap cuccát.

ugyanitt az 1 rack unitos belépő szintű szerver 326900 forint + tréfa e3-1250v5-ös procival.

sajnálom, nem tudok egyetérteni azzal, hogy ez a hardver meg ez a "szolgáltatáscsomag" ennyit érne a piacon vele versenyző más hardverekkel és szolgáltatáscsomagokkal.

hogy drága-e, azt mindenki döntse el a bankszámla egyenlege alapján. hogy nem versenyképes ár, az biztos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Mr Bond 007 válasza bambano (#24) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem érted az egészet. Egy qnap tudásának kb negyedét fogod tudni elérni egy freenas-al. :N És már itt meg is bukott a történet. Számolgathatod azt is mennyibe fájna egy több terás(ahány hdd-t beleraksz) tárhely amit dropbox/gdrive/skydrive módon tudsz használni. (droidos, ios, osx, win-re is!) És ez csak egyetlen dolog. Sorolhatnám egész este mi minden ilyen egyszerű velük, amiért máshol elég szép pénzeket szednek be.

[ Szerkesztve ]

(#26) rottenbull válasza bambano (#24) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nincsennek egy piacon.
Egy ilyen NAS-t lazan megvesz egy ingatlan kozvetito iroda, egy fogaszat, stb, akiknek meg IT alkalmazottjuk sincs. Beuzemelni pofon egyszeru, es nem csak a tarhelyet hasznaljak ki, de a felho kapcsolatot es a media lejatszot is. Rengeteg kis uzlet van, ahol van penz es igeny a konnyu hasznalhatosagra illetve egyszeru bovithetosegre, de nem akarnak informatikust. Nekik el nem adod az erosebb es tobb celu szervered.

(#27) velizare válasza bambano (#24) üzenetére


velizare
nagyúr

felvetődik a kérdés, miért nem csinálod...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28) kekegsm válasza #56573440 (#13) üzenetére


kekegsm
őstag

Miért ne kellene? Nekem a NASok mindegyike 2Gb, a gépem 4Gb kapcsolattal rendelkezik. Itthon. Nem szeretek tökölni. Az idő pénz.

Elvetemült? 1000 euróról beszélünk. Pl Írországban egy átlagos munkáért megkapsz 1800-2000 eurót/hó.
Csak a magyar fizetéshez képest tűnik soknak.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#29) bambano válasza velizare (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

úgy érzed, eleget tudsz rólam ahhoz, hogy feltételezd, hogy nem csinálok valamit, amiről egyébként nem tudhatsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bteebi válasza #56573440 (#22) üzenetére


bteebi
veterán

Ezt a hírben (nettó) 949 eurónak írták, a másikat pedig 943 fontért láttam, kb. az első gugli találatnál. Drágább (a Syno), de nem nagyon sokkal. Mondjuk lehet, hogy kapható jóval olcsóbban is (már lenne 250k-ért is? :Y). És oké, hogy azon nincs 10 Gbe (bár amúgy kell az a görcsnek - nyilván jó, de alapvetően felesleges), viszont kétszer annyi HDD-t lehet beletolni, ami nem kis különbség :).

#24: Ettől azért bonyolultabb :). Azért nem rosszak a gyári NAS-ok, bár tény, hogy pusztán hardver alapon nézve nagyon túl vannak árazva. Meg persze amúgy is. De persze mint ahogy írták mások is, elsősorban nem is az árukkal van gond, hanem a magyar fizetésekkel :DDD. Egy átlagos nyugat-európainak ez nem több, mint egy magyar embernek 50 ezer Ft, ilyen alapon (is) nézve már közel sem annyira vészesen nagy az ára a kényelemnek. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) kekegsm válasza #56573440 (#22) üzenetére


kekegsm
őstag

Biztos hogy olcsóbb, amig el nem száll a procija...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#32) velizare válasza bambano (#29) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy érzem, szabadon feltételezhetek bárkiről bármit. nem kell hozzá szintfelmérőt írnom. majd ha tévedek, kijavítasz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#33) #56573440 válasza kekegsm (#28) üzenetére


#56573440
törölt tag

A "nem nagyon kell" és az egyáltalán nem kell között érzed a difit? Szerintem hagytam neked helyet, a 0.00001%-nak, aki mozgat annyi adatot, aki vesz ehhez rendes eszközöket, aki ki is építi az egészet meg úgy alapvetően van rá igénye. De azért te akkor is csak 0.000001% leszel.

Az elvetemült meg nem az árra vonatkozott, hanem az igényekre, és még csak nem is negatív felhanggal részemről... Nézz szét random nas topikban. Az esetek 99.9999 %-ában a feladatok a torrent + tv kiszolgálás +adatok szinkronizálása + távoli elérés + más apróságok körében ki is merült. Aki ennél "elvetemültebb" többet akar és gyorsabban, az majd intézi, ahogy te is. De általában igény sincs rá.

bteebi Tessék ;)

(#34) kekegsm válasza bambano (#24) üzenetére


kekegsm
őstag

1. Amire van használva ez a Qnap NAS, arra elég ez az atom, egy hajszállal sem ad többet a Xeon
2. A teáltalad belinkelt szerverben a proci annyit fogyaszt, mint két ilyen Qnap. Számold ki mennyi az 365x24-ben.
3. Ha te egy százasért elmész bárhova, és bekonfigurálod, akkor mivel van elöbbre a kedves user?
4. Alap szintet lehet hogy a teáltalad konfigolt freenas tud, azért a Qnap messze nem alapszint alapból. Úgy tűnik, még nem találkoztál ilyen NAS-al....
5. Amikor elszáll a RAID az általad konfigolt szerverben, akkor ugye supportálod is? Vagy széttérod a karod, hogy bocsi, ingyenes?
6. Aludj a Xeonos szervered mellett. Majd meglátjuk, másnap milyen kipihenten konfigolsz.
7. A Synology, Qnap, Netgear, Asustor NAS-t max 1 óra alatt felkonfigolom, 100%-osra. Egy ugyanilyen tudású freenas vagy OMV minimum 10 óra, ha egyetlen hálókártyával vagy USB vezérlővel nem szívok. 10óra x 10.000Ft+ÁFA, tényleg szuperolcsó. És akkor még magamnak féláron dolgoztam. A rendszermérnök ára drága...

De előnye is van a te szerverednek, ilyenkor még nem kell bekapcsolni a kazánt.

Hagyjuk a rizsát szerintem. Mindennek megvan a maga helye. A QNAP, etc. NAS-nak is, meg a Porliant, Poweredge és társainak is.

Egyébként az ilyen T20 meg hasonló vicceket azért nem illik elsütni, még a soho NAS környezetben sem. Sima munkaállomások, szerverként eladva.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#35) bteebi válasza #56573440 (#33) üzenetére


bteebi
veterán

Vóv, tetszetős :C, köszi :R. Ha otthon lennék, és nem inkább QNAP párti lennék, akkor már rohannék is érte :DDD. Nagyon jó vételnek tűnik!

Ez viszont azért bántó volt:
"IP kamerák max. száma: 40 dB" :))

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) kekegsm válasza #56573440 (#33) üzenetére


kekegsm
őstag

De pont ezért fejlődik a technológia és az iparág, mert végre páran elkezdték tolni a 10Gb-t is. Emlékszem anno az USB 3.0-ra mondták, hogy "minek, szebben nyomtat a printer?"

Haladjunk kérem, haladjunk. Miért is kellene egy 20 éves technikát tolni továbbra is?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#37) #56573440 válasza kekegsm (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

A qnap smb vonalán konkrétan keresni kell azt amin nincs.

"Emlékszem anno az USB 3.0-ra mondták, hogy "minek, szebben nyomtat a printer?"

Emlékeim szerint a kétportos usb 3 hub nem 50k-tól indult...

"Haladjunk kérem, haladjunk. Miért is kellene egy 20 éves technikát tolni továbbra is?"

Valószínűleg 2 ok miatt.
Az átlagos felhasználónak bőven sok a 20 éves technológia is.
Mert ha két gépnél többet akarsz bekötni, mondjuk én speciel 5-öt, akkor mit is veszel? Mennyiért?

Haladjunk hát. Vagyis haladjatok nyugodtan, én megvárom amíg 10 portos GbE switchet dobálnak 50 alatt, a pci-os kártya meg beesik 10 köré. Annál többet nem igazán vagyok hajlandó fizetni mert a jelenlegi rendszernél sem érzem a hálózatomat korlátozó tényezőnek.

(#38) kekegsm válasza #56573440 (#37) üzenetére


kekegsm
őstag

sose fog beesni az ára, ha nem terjed...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#39) nbg válasza #56573440 (#33) üzenetére


nbg
senior tag

Itt az en "elvetemultsegem":

Epitett NAS-ban bcache-elt RAID 6 tomb, bar FC, de 10Gbit LAN, egyebek. Nagyon komoly dolgokat ugyan nem csinalok vele, de roahdt kenyelmes, idot sporolos minden "extraja", igy miert ne? Pont megertenem, ha valakinek van ra penze, de nincs kedve/ideje ahhoz, hogy maga dobjon ossze egyet, akkor megvesz valami hasonlot, mint amirol a cikk szol...

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#40) #56573440 válasza kekegsm (#38) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha lesz rá igény terjedni fog. Értem a fájdalmad, de akkor nálad miért nem 10 GbE van? Hm?

Hogy nem én fogok 500k-s switchet venni amin legalább 5 port van 10 GbE-ből meg vagy 250-ért alsó hangon még 5 vállalható kártyát a gépekbe azt most mondom. Meg a home /soho userek jelentős része sem. Nem a jelenlegi Gigás hálóm korlátozza a napi pár száz mega max pár giga szinkronját ami keletkezik a gépeken, a nasról filmezést és a hamarosan bekerülő kamerákat sem. Innentől terjedjen a cégeknél ahol értelmét is látom, ha az egész buli megáll mondjuk a mostani tizedén, akkor talán.

Addig kizárt :DDD

"nbg" : Szép ez szép, csak rohadt kevés esetben tudja kihasználni az átlag qnap/syno vásárló :D Értem meg örülök hogy neked nagyon jó, de ha ezt nem egy gépre szeretnéd megcsinálni, akkor az mélyen zsebbenyúlós ám. Annak meg nem igazán látom értelmét ilyen árak mellett

[ Szerkesztve ]

(#41) nbg válasza #56573440 (#40) üzenetére


nbg
senior tag

"ha ezt nem egy gépre szeretnéd megcsinálni"

Ez alatt mit ertesz?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#42) .mf válasza Daywalker (#16) üzenetére


.mf
veterán

Mindegyiknél nehezen, mert a NAS cikkek többségénél csak legyintek és el se olvasom. Átnéztem az idei év összes NAS-sal kapcsolatos hír, cikk és teszt hozzászólásait, ezen kívül csak egyetlen másikban szóltam hozzá.

Nyilván, a legfőbb hozzáadott értékük a szoftver, a minimális konfigolás-igényével és a beépített kényelmi funkciókkal; de amikor egy elég drága terméknél maga a vas alig a harmadát teszi ki az árnak, és a többi mind a szoftver, amiből pedig van az alapfunkciókat ellátó ingyenes is... Még az almánál sem ilyen durva az arány.

Azért valljuk be, az adott termék specifikációi vs célpiac egy kicsit zavaros. Van SSD cache meg 10G, ami céges igény (bár kétlem, hogy az Atomos Celeron egyáltalán ki tudja szolgálni), de van HDMI, audio-portok meg Tb-n megosztott LAN is, ami pedig otthoni...

Rottenbull, Cain: nem csak belső IT van, hanem lehet a szolgáltatást kívülről is szerződtetni. Előző munkahelyemen jópár évvel ezelőtt csináltunk ilyet is, főleg ügyvédi irodáknak, de ott ilyen otthoni NAS-ok helyett rendes szerverek voltak.

Kekegsm: azért kezeljük helyén a dolgot, a magasabb bérekhez nagyságrenddel magasabb lakásbérleti díjak és szolgáltatások is társulnak. Az arányaiban hasonló megmaradó rész persze többet ér, de ott sem az átlagos munkákból élők vesznek ilyet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#43) #56573440 válasza nbg (#41) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem egy gépet kötnék 10gbe-re. Ehhez viszont a kész megoldások drágák, építeni se kedvem se időm...

(#44) kekegsm válasza #56573440 (#40) üzenetére


kekegsm
őstag

Azért, mert nincs pénzem rá. Pedig nekem meglenne a hálózati kártya+switch 140k-ból együtt, de sajnos az orvosok többe kerülnek.
De neked is meglehet 150+200=350k -ból, ha mind az 5 gépbe akarod.
És ha egy évvel ezelött nézted ezeket az árakat, akkor ez lett volna 500k. Ennyit eset azóta. Jövő ilyenkor 250ből megvagy.
switch
kártya

Persze, ez most sok. De ha mondjuk keresnél havi nettó 500k-t, leszarnád. Csak azért, mert ha naponta megspórolsz ezzel fél órát, és azt munkával töltöd, akkor lehet, hogy 550k-t keresel, és fél év alatt visszatermeled az árát.
Persze elismerem, hogy nem az átlaguser hálózata ez, de tíz éve ugyanezt írták a gigabitesről, meg mindenki hüledezett, minek az n-es wifi, amikor a g-s is veszett gyors.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#45) velizare válasza .mf (#42) üzenetére


velizare
nagyúr

az smb nasokat veszik akár soho ügyfelek is az erősebb hardver miatt (qnapnál a soho kategória végetér j1900nál és n3060nál). ezért tartják meg a sokoldalúságukat a toweres kivitelnél. valamint ezért sem annyira spártai a külseje.

akkor nézzünk engem: gyakorlatilag egyszemélyes "cég" vagyok, és nem akarok mindent a notin tartani. it-hez értek annyira, hogy szükség esetén fel tudjak konfigurálni egy freenast, de nem akarok vele szívni. mástól nem fogok ilyen szolgáltatást rendelni, mert nem tudom elszámolni (lásd még: eva), és az én ügyfeleim sem fizetik ki. az időt sem, amit vele töltök.
és ma már tart ott a modern technika, hogy le tudok venni egy ilyet a polcról, belehányok néhány vinyót, összekattintgatom, és kész is, legfeljebb pár óra alatt. sosem csináltam még synologyt/freenast, de volt szerencsém kőkorszakibb rendszerekhez, szóval nincs igazából elvi akadálya, egyszerűen az időt sajnálom rá, amit azzal töltök, hogy összelegózom, meg várok rá, meg a neten kikeresgélem, hogy mit és hol szúrtam el. na meg persze egyre több dolog van, amihez már nem akarok érteni. csak működjön.

hogy miért nem ezt csinálom mégsem? az oka az, hogy a mostani ügyfelem a rendelkezésre állásért is fizet, cserébe nem vagyok kitömve munkával, de a 8órát kiszámlázhatom. szóval most éppen ráérek.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#46) kekegsm válasza .mf (#42) üzenetére


kekegsm
őstag

Azért kezeljük helyén a dolgokat, évekig éltem kint Írországban, tudom mi a helyzet. Én picit a kétkezi munkások felett kerestem 3000 euróval, de lakótársam egy raktáros munkakörben is hazavitt 2200-at.
Ebből lakás, rezsi, kaja, utazás, egyéb havi költségek max egy ezrest vitt el (felfelő kerekítve), de akkor már minden hétvégén kocsmáztunk is egy kiadósat. (nem kicsit kiadósat... :U )

Én egy havi megtakarított pénzemből vettem egy új Dell Vostro laptopot, egy új samsung mikrót, egy új Samsung mosógépet, és még maradt is.

Egyébként igazán komoly helyeken is vannak Synology és Qnap NAS-ok is, ha járnátok pár adatközpontban, meglepődnétek.
Persze nem ezek a picurok, hanem az enterprise kategória. Adattároláshoz nem kell csillió magos Xeon...

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#47) bambano válasza kekegsm (#34) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Amire van használva ez a Qnap NAS, arra elég ez az atom, egy hajszállal sem ad többet a Xeon": agyba-főbe nyomja a qnap, hogy konténereket is tud kezelni, meg virtualizálni is tud. celeronon?

"A teáltalad belinkelt szerverben a proci annyit fogyaszt, mint két ilyen Qnap. Számold ki mennyi az 365x24-ben.": 60 watt fogyasztás 35 forintjával éves szinten 18400 forint. hát igen, ez fogja földhözvágni azokat, akik három kilóért építenek vagy vesznek nast.

"Ha te egy százasért elmész bárhova, és bekonfigurálod, akkor mivel van elöbbre a kedves user?": azzal, hogy freenast konfigurálni semmivel sem bonyolultabb, mint ezt a qnapet, csak nem kerül annyiba.

"Alap szintet lehet hogy a teáltalad konfigolt freenas tud, azért a Qnap messze nem alapszint alapból.": pontosan mit is tud a qnas, amit egy nas szoftver nem, ÉS userek tömegei verik az asztalt, hogy nekik kell?

"Amikor elszáll a RAID az általad konfigolt szerverben, akkor ugye supportálod is? Vagy széttérod a karod, hogy bocsi, ingyenes?": azokban a szerverekben, amit linkeltem, ott igen, van a hardverre szállítói és gyártói support.

"Aludj a Xeonos szervered mellett.": egyrészt van xeonos szerverem itthon, bitfenix prodigy m házba építve. szerintem nyugodtan lehet aludni mellette. másrészt ezek irodai cuccok, nem jellemző, hogy irodában aludnának.

"Egy ugyanilyen tudású freenas vagy OMV minimum 10 óra": nyilván érteni kell hozzá, és akkor nem 10 óra :P

"Egyébként az ilyen T20 meg hasonló vicceket azért nem illik elsütni, még a soho NAS környezetben sem": merugye a celeron proci az nem vicc?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) bambano válasza velizare (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"mástól nem fogok ilyen szolgáltatást rendelni, mert nem tudom elszámolni": de ha a qnaptól veszed, akkor is mástól vetted a szolgáltatást, azt se tudod elszámolni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#49) #56573440 válasza kekegsm (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azért sok teszt nincs erről a switchrol...

Nyugi keresek eleget, nem a pénz tart vissza hidd már el... Értem hogy ez a jövő. Tetszik is. De attól hogy megtehetnem nem veszek még 350 ért se olyat semmiből amit nem használok ki.

5ghz wifivel pl pont ez a bajom... Nagyon menő meg a jövő, de a telefonomon nem jön be gyorsabban a ph, a fényképek se érnek gyorsabban fel a szerverre jellemzően.

Csak ne állítsuk már be úgy ezt, hogy az átlag jancsinak bármi előnye lenne ebből. Páran, bizonyos esetben ki tudják használni, másoknak meg kell csak mert. Én racionalis döntéseket szeretek hozni. 10 év múlva valszeg mindenkinél lesz, mert tized áron lesz. Van ez így.

(#50) nbg válasza #56573440 (#43) üzenetére


nbg
senior tag

Ja, ertem. Ha jobban megnezed, ott a switch a falon, 4 db 10Gbit porttal. Egyelore harom gep van rakotve, a NAS duplan, a'la dedikalt uplink a masik ket eszkozhoz. A tobbi "aprosagot" a switch maradek, gigabites portjai kiszolgaljak - az en celjaimnak ez a felallas tokeletesen megfelel. Amikor majd -remelhetoleg nemsokara- emberi aron elerhetoek lesznek az Ethernet alapu 10 Gbites eszkozok, akkor majd atallok arra.
Tudom, hogy ez nem egy atlagos otthoni setup, de volt lehetosegem megoldani, es egy pillanatig sem banom, hogy megleptem. Ha neked sem egy kesz termekhez, sem a barkacsolashoz se "kedved", se idod, hat akkor egyszeruen nem ugyanaz az.. hmm.. erdeklodesi korunk. Ugye mindenki a maga szintjen nyomorog... ;) :B

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.