Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Furcsállom, hogy erre a területre az Intel célplatformmal nem akar betörni, (vagy én nem hallottam róla) mert ide a jól bejáratott 22nm esetleg 14nm-es gyártási eljárása simán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) b. válasza tibaimp (#1) üzenetére


b.
félisten

Egy ARM ellen egyelőre nem igen tudna mit felhozni Intel ezen a területen.
22nm ide? hogy?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) Gaga válasza b. (#2) üzenetére


Gaga
tag

Tenyérnyi chipek. :))

(#4) Alaaf Pi válasza tibaimp (#1) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Adott számítási kapacitáshoz a 22nm lehet nagyon forrófejű lenne, és a hűtés megoldása okozhatna gondokat.

(#5) tibaimp válasza Alaaf Pi (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Alaaf Pi: Autóban? Nem hinném.

b.: miért, akkor ez a terület milyen SOC-okat "szokott" kapni. Az tudom, hogy Tesla használt valami újabb Atom SOC-ot majd azt cserélték Amd féle SOC-ra, ami sokkal erősebb is. Mondjuk ez csak egy gyártó.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Abu85 válasza tibaimp (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezen a területen éppen az Intel a piacvezető a felvásárolt Mobileye-jal, de a Xilinx gyorsan mászik a fejükre a Versal termékcsaláddal, amit ugye megvett az AMD. Szóval itt is lassan Intel vs. AMD megy, a többiek meg a futottak még.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) tibaimp válasza Abu85 (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon nem olvasni ilyen jellegű infókat itt, így ezt nem gondoltam volna, köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Alaaf Pi válasza tibaimp (#5) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Autóban? De. Ha nem a motortérbe teszed, akkor a műszerfal mögött fog valahol eldugva lenni, légmozgás ott nulla vagyis aktív hűtés kell, vagy bekötni pl. a vízhűtés körébe. Egyik sem jó megoldás.

(#9) b. válasza Abu85 (#6) üzenetére


b.
félisten

Intel( Mobileye amit tőzsdére dobott intel), Nvidia Qualcom a három legnagyobb szereplő , nem futottak még, oda pont az AMD tartozik jelenleg. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) nyerek01


nyerek01
tag

Tesla saját Dojo chipje ellen nem sok értelme van a többi önvezető autónak.

(#11) Alaaf Pi válasza nyerek01 (#10) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ugyan miért ne lenne?

(#12) Abu85 válasza b. (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahhoz, hogy ezek az autók működjenek kocsinként 40-60 FPGA-ra van szükség, a kamerák miatt lehetőség szerint ACAP-ra. És ki tud ilyet szállítani, na ki? :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) Reggie0 válasza Abu85 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy pont ASIC-ra.

(#14) b. válasza Abu85 (#12) üzenetére


b.
félisten

És ki gondolja hogy a vágyálmai a valóságot tükrözik és beszél butaságot? na ki? az Nvidia Drive ecosystem, a futottak még kategóriában az AMD után? :DDD ne menj lejjebb Abu.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#15) Abu85 válasza Reggie0 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem jellemző. Az ASIC problémája, hogy túlságosan célirányos, miközben rossz a hatékonysága a sok memóriaművelet miatt. Főleg a Versal megy itt, ami egyetlen lapkában lefedi az összes igényt, miközben keveset fogyaszt.

#14 b. : A Drive Orin működéséhez az NVIDIA 107 darab Xilinx Versalt használ. Tehát amíg az NV elad egy darab Orint, addig az autógyártónak vennie kell 107 ACAP-ot az AMD-től, hogy egyáltalán befusson a feldolgozásra váró adat a kocsi kameráiból és a belsőleg kialakított hálózatból. Szerinted ki nyer nagyobbat rajta? :)

Egyébként nem kötelező Versalt használni, csak azért jellemző ez, mert ha nem ezt használják, akkor jóval több lapka kell, mert a Versal az egyszerre AI gyorsító, FPGA és általános feldolgozó. Ha helyette mást kérnek, akkor külön-külön kell ezekre lapka.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) nyerek01 válasza Alaaf Pi (#11) üzenetére


nyerek01
tag

A jelenlegi tudásuk miatt. Persze ez nem vonatkozik a jövőre...
De most a Tesla FSD a legjobb.

(#17) Alaaf Pi válasza nyerek01 (#16) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Mármint Audi, Mercedes mióta használ Tesla hardvert?

(#18) nyerek01 válasza Alaaf Pi (#17) üzenetére


nyerek01
tag

Ezek nem használnak Tesla átlat tervezett, fejlesztett hardvert, Tesla használja a saját termékét. ( hardver és szoftver is saját és piacvezetô )

[ Szerkesztve ]

(#19) Alaaf Pi válasza nyerek01 (#18) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Vagyis nem igaz, hogy a Tesla hardvere a legjobb.

(#20) nyerek01 válasza Alaaf Pi (#19) üzenetére


nyerek01
tag

De, igaz. Nézd meg az eredményt önvezetésben. Mondjuk nem tudom milyen téves elképzelés, fogalom van neked a "legjobb" kapcsán.

Az az önvezetô hardver a legjobb amelyik a legjobb önvezetésre képes. WoW
Ezt hívják Tesla FSD-nek. ( tudjuk, jelenleg beta verziós )

(#21) Alaaf Pi válasza nyerek01 (#20) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Lvl 4 engedélyezés pl.

(#22) nyerek01 válasza Alaaf Pi (#21) üzenetére


nyerek01
tag

Ezért van tévedés nálad. A lvl 4 nem a legjobb önvezetést jelenti, sajnálom. :(

(#23) Alaaf Pi válasza nyerek01 (#22) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

A Mercedes tud Lvl 4-et hivatalosan, a Tesla nem. Nálam nincs tévedés, nálad van szektás vak hit.

(#24) nyerek01 válasza Alaaf Pi (#23) üzenetére


nyerek01
tag

Legalább ne hazudnál, szánalmas. A merci nem tud lvl 4-et.
Tesla FSD mûködik a valóságban.

(#25) Reggie0 válasza nyerek01 (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan elirta, level 3-at tud a merci, meg is kapta ra az engedelyt, igy lehet kozuti forgalomban hasznalni. Tesla level 2-on megakadt az FSD-vel.

(#26) nyerek01 válasza Reggie0 (#25) üzenetére


nyerek01
tag

Lehet. Van szerkesztés lehetôség, tudná javítani vagy tudná közölni is. Lényegtelen, lvl 4-et nem tud akár elírta akár tévedésben él.

A többi rész amit írsz az rendben van. Lvl 3-at valóban ráírták aztán sehol a világban nem látni az önvezetô merciket. Ja, hogy értelmetlen mértékben korlátozta kaphatta csak meg. Tudom hogy tudod a használatának feltételeit, nem linkelem.

Tesla level 2 hivatalosan, ebben is igazad van. Szerencsére a Tesláról van videó mit tud a Valóságban, talán tudsz kereni te is FSD Beta 10.69.2.2 videókat. Akit érdekel nézze, ez már jóval több mint level 2. :)

(#27) Reggie0 válasza nyerek01 (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha joval tobb lenne, mint level 2 es nem lenne vele gond, akkor mar reg megszereztek volna az engedelyeket is.

(#32) shardd válasza Reggie0 (#27) üzenetére


shardd
csendes tag

?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.