Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem lehet, hogy azért volt vékonyka, mert nem lett bejáratva? Esetleg a fülek a mai divatos extrém túlzó, huppogós bögreszettes basszusokhoz vannak szokva? :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) EczkE válasza lezso6 (#1) üzenetére


EczkE
addikt

Biztos a kabel nem lett bejaratva. :K

;]

Asszem mindenféleképpen!

(#3) lezso6 válasza EczkE (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

BT kábel? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) wolfman


wolfman
veterán

Én nemrégiben vettem két ismerősömnek is T&V Kurbis típusú hangfalat. Nagyon szépen szólnak, tisztán, nincs búgó hang (legalábbis rettentő halkan odahajolásnál hallani csak). Magasak kategóriájában kifogástalan, közepek is ott vannak ahol kell, a mélyek csapkodnak ha kell, de ez erősen függ a hangfal helyétől, mert az egyik személynél kevesebbet érzek a mélyekből, mint a másik barátomnál. Sajnos el tudtam volna még képzelni távirányítót hozzá vagy legalábbis valami előre kivezetett hangerőszabályzót, mert mindig oda kell nyúlni az oldalához.

Majd elképzelhető, hogy a közeljövőben beszerzek egy T&V Vier-t a céges géphez, ami USBről kapja a delejt, mégis 14W-ot írnak rá és hogy szépen, nem doboz hangon szól.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) EczkE válasza lezso6 (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Nem hallottal meg a vezeteknelkuli kabelrol? :F

;]

Asszem mindenféleképpen!

(#6) rudi válasza lezso6 (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Tény, hogy a nálunk járt szet bő egy éve köröz már kiállításokon és bemutatókon, és napi szinten ki van állítva a forgalmazónál, szóval több mint valószínű, hogy nem optimálisan járatták be, de nem nálunk zenélte le az első pár óráját.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) lezso6 válasza wolfman (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Naja, a hangsugárzók elhelyezése és a hallgató pozíciója nagyon lényeges basszusok szempontjából. :K

RMS, nem sok köze van a valóshoz, ami legfeljebb 2.5W lehet egy USB porton mindenestül. De tökmindegy, mert általában egy 1 wattot se használ ki az átlag zenehallgató, normális (<80dB) hangerő mellett.

(#6) rudi: A bejáratás azért nem ezotéria, csak szóljon rajta valami legalább pár tíz órát értelmes hangerőn, de ezek szerint ez akkor megvolt. :)

(#5) EczkE: Ja, tényleg, a BT antennát is be kell járatni. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) cOxeR válasza rudi (#6) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem van belőle két példányom is, pár apró észrevétel, ami egy rövid tesz alatt úgy sem jön elő:

BT-n néha vannak kompatibilitási gondok kapcsolódáskor, eddig ilyen csak 2 Apple termék esetén jelentkezett, konkrétan nem látta az eszközt. Egy telefon, egy noti.

A távirányító, csak fizikailag magasabb szögből működik rendesen, amennyiben a hangfal, magasabbra kerül, akkor csak nyögvenyelősen, nagyon pontosan irányzékot tartva hajlandó üzemelni.

Ha hirtelen változtatsz pl hangszín szabályzás után hangerőt, akkor nálam előjött pár alkalommal, hogy hangerő csökkenés helyett hangerőt növelt, annak ellenére, hogy a megfelelő gombot nyomtam meg utána.

Én viszont elégedett vagyok hangzásilag, igaz mindkét példány nálam járatódott be, aktív eszköztől még nem hallottam ennyire jó hangzást.

Az egyik fa parkettán van elhelyezve nálam (~28m2-es térben), logikusan ott adja le a legszebben amit képes, a másik egy beton pilléren van, 2,5 méter magasan (110m2-es térben), logikusan ott nem dominál, de nem is volt cél, hogy abban a környezetében túlzottan kiemelkedően szólaljon meg.

Én összességében elégedett vagyok velük. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Curse


Curse
tag

Microlab Solo 9c-t is letesztelhetnétek valamikor.
Kiváncsi volnék hozzáértőbbek mit szólnak hozzá.

(#10) erahurka


erahurka
félisten

Ez a Thonet&Vander most tényleg német mérnökök terméke, vagy átmatricázott kínai cucc? Én utóbbit olvastam valahol (talán itt fórumon), de sok helyről hallottam az ellenkezőjét. Mi az igazság?

(#11) rudi válasza erahurka (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ez az, amit sosem fognak nyilvánosságra hozni, meg alapvetően nem is számít addig, amíg az ár összhangban van a teljesítménnyel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Joshi válasza cOxeR (#8) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Kürbis BT van, ha sehogy nem akar kapcsolódni, akkor ki/be kell kapcsolni a hangszórót és előbb-utóbb összejön a kapcsolódás. Gondolom valami gagyibb bt-vel szerelik őket.

(#10) erahurka kínában gyártják az biztos, hogy aztán milyen minőségű alkatrészekből az kérdés.

(#13) Feketelaszlo válasza erahurka (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Németországban a meetingen kitéptek a kockásfüzetből egy lapot, felskiccelték rá mit szeretnének és szkennelve elküldték Kínába. Nagyjából ennyi lehet a german engineering. Mondjuk az a matrica így lekopva nem csak igénytelen, de csúnya is, azért valakinek igazán eszébe juthatott volna, hogy ne olyan terméket küldjenek ki tesztre, ami úgy néz ki, mintha Bodri megrágta volna, mert készül róla fotó is (persze legalább küldenek, ez is dícséretes dolog).

(#14) schawo válasza erahurka (#10) üzenetére


schawo
titán

Nem tök mindegy?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) lezso6 válasza schawo (#14) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, mert valamin csámcsogni kell.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) cOxeR válasza Joshi (#12) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem nem volt vele gondom, se kinai (nibiru) telefonnal, se kínai tablettel (irulu), es az sem zavarna ha a hoch kínai lenne, az számít amire képes a paraméterei alapján, és azt tudja... :)

Az a matrica idegesítő, ráadásul ha megpróbálod leszedni, akkor tiszta ragacs marad a borítás, én minden ilyen ragasztásos dolgot betiltanék.

[ Szerkesztve ]

(#17) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Minden kínai, ez nem meglepő már.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#18) erahurka válasza schawo (#14) üzenetére


erahurka
félisten

Csak érdekelt, hogy ne mondjak másoknak hülyeséget.

(#19) Joshi válasza cOxeR (#16) üzenetére


Joshi
titán

Eddig még nekem is hibátlanul működik, de a jó hangzástól szerintem ezek a T&V cuccok nagyon messze vannak. :B

(#20) tecsu válasza rudi (#6) üzenetére


tecsu
addikt

LOL Ilyen szinten nem kell bejáratni semmit. A BT önmagában garancia a rossz hangra.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) KRi2


KRi2
aktív tag

Dede tök mindegy hogy melyik ország... ööö deakkor miért is viirit a német zászló rajta?

Amúgymeg haddne legyen már mindegy hogy melyik országban raknak össze dolgokat. Ha neked tök ugyanaz a termék, amit kiskiinai gyerekek, éhbérért raknak össze, a fittyet hányó környezetszennyező technológiájukkal, és a 20.000km-es utaztatással, a nagy mammutcégek profitját csikarva, azzal szemben hogy Német emberek, a szomszéd országban, szabályok szerint raknák össze a termékeket. Jah, tökugyanaz a kész termék, csak amit nemlátsz az nem ugyanaz... összetennénk a kezünket egy német hangfalért...

Amúgymeg ha kérdeznek valamit akkor miért nem lehet válaszolni? Elvileg német tervezés, kiinai gyártás. Ennyi.

||| | || ||||| | ||| ||

(#22) schawo válasza KRi2 (#21) üzenetére


schawo
titán

Ha elkapott a nagy világmegváltó együttérzés, akkor ezt vígan ki tudod szolgálni egy csomó másik termékkel. Létezik egy halom echtes deutsch audio termék, csak a pénztárcád is legyen hozzá megfelelő mértékben világmegváltó. Ez egy kínai fejlesztésű (kis kínai gyerekmérnökök tervezték), kínai gyártású (kis kínai gyerekgépek forrasztották a nyákot) termék, a német címke csak dísz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) rudi válasza tecsu (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez meg a másik. Hogy az a szint tudásban és árban is sokkal magasabban van, ahol kijön a bejáratás kérdése. A Bluetooth kapcsán mi is arra vártunk, hogy teljesen elhasal a hangzás, de meglepően kevés degradálódás jött elő, sokkal rosszabbal is találkoztam már. Például egy nem éppen olcsó JBL mobil hangszórónál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) sergiooo válasza lezso6 (#1) üzenetére


sergiooo
csendes tag

Nekem ilyen van és tökéletesen meg vagyok vele elégedve!

ASUS Xonar Essence STX és Thonet Vander HOCH Bt fekete hangszóró párral.
Ütős az összes játékban és filmek nézésében.
Kép
Amúgy elötte 5.1 hangfal rendszerem volt de meguntam és utáltam hogy a legtöbb esetben állítgatni kellett a filmek meg játékokhoz is mikor hogy szóljon. ..így visszatértem a jó öreg Sztereó párhoz 8 év után. Azóta nincs gond! :)

Ha meg kicsit durvítani akarok a hangzáson akkor meg ASUS ROG füles a fejemre! :)

(#25) cOxeR válasza Joshi (#19) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mihez méred? :) Nem mondtam, hogy nem hallottam még jobbat, de ez egy aktív komplex eszköz, ami sok funkciót ad, ami számomra pont szükséges, BT elérés, távirányító.
Bár ezen kár filózni, van jobb, de mindettől függetlenül jó termék, nekem üzlethelyiségben vannak és ennél többet anyagilag sem szántam volna rá, nem kötöttem kompromisszumot, nem bt-s és nem távvezérelhető alternatívákkal. :)

(#26) #06658560


#06658560
törölt tag

Ahogy olvastam, vártam a százezres vagy a feletti árat. Ennyi pénzért ez teljesen jó vételnek tünik.

(#27) #31600896 válasza Joshi (#19) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ahhoz képest jól elkérik az árát.

(#28) schawo válasza #31600896 (#27) üzenetére


schawo
titán

Kinek melyik szint a jó. Aki úgy gondolja, hogy ez drága, az ezt fantasztikusnak élné meg.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) gbors


gbors
nagyúr

Valaki segítsen már egy kis perspektívával a T&V cuccokkal kapcsolatban. Eddig szépeket meg jókat olvastam róluk, viszont tavaly vettem egy Kumpel II-t, és az olyan botrányosan szólt, hogy némi (eredménytelen) kísérletezés után kevés híján röppályán ment vissza a boltba. Most akkor:
- Az az egy típus szar, és pont belenyúltam
- Csak az én példányom volt szar, mert a kis kínaiak kiloptak belőle néhány hangtartományt
- Egyéb

Azóta messziről kerülöm a márkát, viszont nem vagyok az előítéleteknek sem feltétlen híve, inkább szeretném érteni, mi van...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#30) Johnnyxy27 válasza Curse (#9) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

microlab solo 9c rengeteg külföldi oldalon le lett tesztelve, különösen ajánlott minősítéssel, a piacon abban az ársávban nincs nála jobb minőségű hangdoboz pár beépített erősítővel.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#31) Johnnyxy27


Johnnyxy27
aktív tag

Van egy ugyanilyen teljeítményű Edifier Studio R1800T III 2.0 70W RMS hangdoboz párom, ami kb. fele ennyibe került (talán egy picivel több), nem hiszem ,hogy ez annyival jobban szólna, amennyivel drágább, akkor most a márkát fizetjük meg? Vagy a német matricát rajta?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#32) Johnnyxy27 válasza lezso6 (#1) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nagyon elképzelhetőnek tartom, hogy a bejáratás hosszabb időbe telik ezeknél a hangszóróknál, mint amennyit tesztelték(kevlár hangszórók elég merevek tudnak lenni), ezért volt vékony a hangja, nem minden hangdoboz egyforma és instant jól szól. Hallottam olyanról is például Microlab hangdobozoknál, hogy első bekapcsoláskor nyávogott, és folyamatosan tisztult ki a hangszórók hangja.

Egyébként meg a bejáratásról egy hangdoboz készítő profi mondta (ilyen high-end csiga alakú rendszereket épít):
A gyors bejáratási módszer meg az, hogy a két hangdobozt egymással szembe fordítjuk fordított fázis bekötéssel, kis hangerőn játszunk valami intenzív zenét vagy zajmintát, és letakarjuk őket, kb. 20 óra alatt megspórolunk egy több hónapos bejáratási időszakot,
mert amúgy hangszóró bejáratása akár hónapokba is telhet, ha napi egy órát vannak használva, de persze egy nap folyamatos hallgatás után is gyönyörűen tudnak már szólni, némelyik.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#33) Montesantos


Montesantos
senior tag

Nekem is ezek a hangdobozaim vannak, SW10 mélynyomó társaságában amit egy Scarlet solo szólaltat meg. Kellett hozzá mélynyomó, mert magában nem az igazi...
Alaplapi hangkártya szerintem nem igazán tudja kihozni belőle a valós tudását.

Gabi

(#34) Johnnyxy27 válasza Montesantos (#33) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Vannak már minőségi alaplapokon minőségi hangkeltők, csak meg kell fizetni az árát.
Szerintem ez még mindig nem az a (méret) kategória, ahol hallod a különbséget.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#35) Duree


Duree
veterán

Ez nagyon tetszik, végre egy normális hangdoboz és nem egy szutyok hangprojektor egy vagyonért.Ennek jhó a hangja,jól néz ki és az ára is nagyon jó.Mi kell ennél több.

duree54

(#36) Montesantos válasza Johnnyxy27 (#34) üzenetére


Montesantos
senior tag

Lehet igazad van, nálam az Msi Z170A G. M7 lap hangkeltője után volt változás a külső hangkártya berakását követően...

Duree: kicsit elszálltak az árak, márciusban 45k körül volt

Annyit még hozzátennék a teszthez, hogy áramtalanítás vissza áll alapra a hengerő-magas-mély beállítás

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#37) schawo válasza gbors (#29) üzenetére


schawo
titán

A Kumpel sosem tartozott az ajánlottak közzé. Kínai termék, csak a mázli, hogy egyik-másik típus jól sikerül, vagy sem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) ceia


ceia
őstag

Ha minőségről beszélünk, kizárva az aktív hangszóró, pláne ha az erősítő az egyikben benne van, így már nem egyforma az űrtartalmuk és így a hangzásuk sem. Tudom, nekem is sztereó aktív van. A jobb oldali nem ad annyi mélyet. A másik probléma: minél több áramkörön halad át a jel, annál többet romlik a minőség. Nem véletlenül van a jobb erősítőkön linear kapcsoló, amivel kikerülik a hangszínszabályozó fokozatot, és általában a balanceot is. Ennél a hangszórónál még csak nem is analóg potméterekkel lehet szabályozni, hanem nyomógombos áramkörökkel, ami szintén sokat ronthat a hangzáson.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#39) kpal


kpal
veterán

Ha lenne kb 30e Bt nékül pc-hez nekem jó volna .

(#40) gbors válasza schawo (#37) üzenetére


gbors
nagyúr

Érthető... lenne, ha a Kumpel II-ről nem pont a pH!-n olvastam volna, hogy az árához képest (9k) nem szól rosszul. Úgy fest, akkor ennél a márkánál több helyen is ellenőrizni kell a dolgokat...
Köszi :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41) Johnnyxy27 válasza kpal (#39) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

annál többet nem ér.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#42) burriebonz


burriebonz
tag

Tudnám hogy ezt az ótvar sárga kónuszt mi a ráknak erőltetik?

(#43) schawo válasza gbors (#40) üzenetére


schawo
titán

Szerintem rosszul emlékszel. Megnéztem a vonatkozó ajánlós topikot, és egyetlen egyszer lett egyáltalán megemlítve a létezése, nemhogy ajánlva lett volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) zetor2000 válasza ceia (#38) üzenetére


zetor2000
senior tag

Így van, jobb erősítőn nincs más, csak bemenet, és kimenet.
pl ezen... 0
Ilyen linear, meg mindenféle biz-basz kapcsoló sincs, max a táp ki/be, de vannak, ahol még az is a külső tápegységen van, persze az se a konnektorba dugható adapter...
Mondjuk a fenti cucc erős túlzás a Th&V cucchoz, lévén teljesen más ligában játszanak, de erősítőt emlegettél. :-)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#45) gbors válasza schawo (#43) üzenetére


gbors
nagyúr

Sajnos nem - cikkben lett említve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) schawo válasza gbors (#45) üzenetére


schawo
titán

Ez egy mezei sajtóközlemény volt, ezért ne a ph-t hibáztasd:)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) burriebonz válasza ceia (#38) üzenetére


burriebonz
tag

Ezen már én is spekuláltam hogy az elektronika mennyire tolja el a hangot, az meg a másik hogy ha benne van a táp akkor sanszos hogy szépen megszórja a cuccokat mert azt gyanítom hogy ennyiért nem valami hiperárnyékolt csodát passzítanak bele! :)

(#48) gbors válasza schawo (#46) üzenetére


gbors
nagyúr

Elvi síkon ezen lehetne vitatkozni, de a gyakorlatban a Thonet & Vanderen kívül senkit nem hibáztatok :) Legközelebb formális review vagy többek egybehangzó ajánlása nélkül még egy szett asztali prüntyögőt sem veszek, oszt' jóvan :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) schawo válasza gbors (#48) üzenetére


schawo
titán

formális review vagy többek egybehangzó ajánlása
és;)

Minden tiszteletem a ph stábjáé, de néha kissé megengedő reviewk születnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) gtasystem válasza gbors (#45) üzenetére


gtasystem
őstag

most komolyan egy 3w-os asztali pc hangszórótól vártál valami érdemlegeset, amiről annyit írnak hogy "egész jól szól"?..:U
9 ezerért maximum jól nézhet ki de mást nem érdemes várni tőle..

amúgy igazán tesztelhetnétek a thurm kugel koloss párosokat is.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.