Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dluinet


Dluinet
nagyúr

vastagabb anyagot több menetben vágják,
a fát is, mert ha egyből keresztül szeretnék vágni, akkor annyira felmelegíti, hogy meggyullad

nem csak vágni lehet, hanem mintát készíteni az anyag felületére, például egy fa lapra fényképet, értelem szerűen szürke árnyalatos képet (egy színűt)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[KLIKK] - 1 lendületre körbevágta a 3 vagy 4 mm vastag rétegelt lemezt. Viszont ez évekkel ezelőtt volt, most már több menetben tudja csak átvágni. Inkább gravírozásra való, minták kivágásához erősebb / drágább gép kell. Azt ne kérdezd hogy ez mennyibe került és mi a típusa mert azt nem tudom.
Csempére is lehet vele gravírozni, igaz a mázon nem minden szögben látszik jól. Szerintem az ha jó minőségű
festékkel át van húzva úgy ki lehet emelni a gravírozást.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3) TheLázs válasza Dluinet (#1) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Tehát, ha jól értelmezem: eléggé erős gépezettel több menetben meg tudom munkálni akár a vékonyabb lemezeket is?

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#4) Sethdobaloah válasza TheLázs (#3) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Hogyne, a lézervágás létező fémmegmunkálási technológia. Csak a legolcsóbb CO lézer is, amivel esélyes vagy, az sem árban, sem méretben nem kisgép kategória.

Ezek a pár wattos dióda lézerek meg ennyit tudnak, max gravírozni.

A színnek meg elég nagy szerepe van. A hullámhossztól nagyban függ egy adott anyagban mennyi nyelődik el, és mennyit ver vissza. Mondjuk a fát infrától az uv lézerig bármivel fogsz tudni gravírozni....

...csak én vagyok helikopter?

(#5) TheLázs válasza Sethdobaloah (#4) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Aham. Az utolsó idegesítő kérdés: ezzel tudok "sufni 3d" - nyomtatni? Két lehetőségen gondolkodtam:

1. A rétegeket külön kivágni majd ragasztani - szarakodós

2. Több menetben programozva gravírozni - mindig csak a tetejéből tudok anyagot elvenni, esetleg forgatni kell a mintát menet közben

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#6) Sethdobaloah válasza TheLázs (#5) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

3 (vagy több ) tengelyes marónak hívják amire gondolsz. Azt is lehet, de ha nem gravírozni akarsz, valszeg egy 3D nyomtatóval jársz a legjobban.

...csak én vagyok helikopter?

(#7) TheLázs válasza Sethdobaloah (#6) üzenetére


TheLázs
csendes tag

Hát igen, azokat is nézegettem. Kérdés, hogy honnan, hogyan, milyet... Mert hát sajnos eléggé komplikáltnak tűnik a dolog. Még egy DIY- kittel is megküzdenék, persze ha van rendes útmutató hozzá. nozzle-méretekről, a beállítási lehetőségekről meg kb. fingom sincs.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#8) Sethdobaloah válasza TheLázs (#7) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

látogass el a vonatkozó topicba: 3D nyomtatás
Biztosan minden kérdésedre választ kapsz

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.