Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Hat a HDMI 2.1 hianya tobb, mint fajo...

(#2) mad823 válasza Pug (#1) üzenetére


mad823
őstag

A potenciális vásárlók mekkora hányadának is?

(#3) grabber


grabber
addikt

Nem láttam a tesztben,de rákeresve máshol 132 zónás a FALD. Ami jobb a Samsung ezen kategóriás TV-nél ahol kevesebb mint a fele. Ez pozitívum és olcsóbb is mint a Samsung.

(#4) Pug válasza mad823 (#2) üzenetére


Pug
veterán

kb mindenkienk, aki PC-t illetve konzolt is kötötött volna rá...

(#5) siposz válasza mad823 (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

Most télen szeretnék TVt venni, és nem 2 évre tervezek vele. A jövőállóság szempontjából azért elég fontos lenne, hogy a csatlakozó ne legyen elavult 5 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#6) mad823 válasza Pug (#4) üzenetére


mad823
őstag

= 5%, ezzel azt hiszem meg is magyaráztam a hiányát.

(#7) Ribi válasza Pug (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

PS5/XboxX-ig nem volt 2.1, most hirtelen több mint fájó, hogy nincs?
Azért ez kicsit túlzás. :U
Konzolosoknak annyit nem számít, nem olvasgatnak rajta doksikat ahol esetleg zavaró lehet.
Szóval marad a PC és az tényleg nem sok. Pont a 2.1 hiány miatt és a 2.1-es VGA hiány miatt.

[ Szerkesztve ]

(#8) adamssss válasza Pug (#4) üzenetére


adamssss
veterán

Egyelőre a konzolok 30 és 60 fps-el dolgoznak 4k-n rendszerint 30-al. Ahhoz bőven elég a hdmi 2.0 szóval nem értelek.

PC: elég kevesen vannak akik 4k60 fps felett játszanak...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) Pug válasza mad823 (#6) üzenetére


Pug
veterán

Ha van erre az 5%-ra bárminemű forrásod, légy már kedves és oszd meg velünk. :DDD

#8 adamssss
Egyrészt a TV-t ritkán veszed 2 éves időtávra. Másrészt attól, hogy a kimpumpált FPS-ed nem 120 még élvezheted azt, hogy a panelt tudod 4K-n is 120HZ-en hajtani.... :U

#7 Ribi
Miért, te is 1-2 évre veszel TV-t?
De abban igazad van, hogy elsősorban PC esetén releváns (és current consol-nál majd)
Szóval módosítom az állításom. Azok számára fájó, akik a TV-t PC megjelenítőként használnák, rendszerességgel, teljes élettartama alatt és 4K esetén is szeretnék kihasználi a 120HZ-es panel lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#10) #16820480 válasza adamssss (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha jól tudom a 4K60 10 bites 4:4:4 sem megy át HDMI 2.0-val.

(#11) Piftuka válasza Pug (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Kár ezen összeveszni! :N

Aki szeretne ebben az árkategóriában (hetek óta, oda-vissza akciózza az összes forgalmazója) egy korrekt, FALD-os, VA paneles, LCD tévét, annak érdemes a "SONY XH90"-et vásárolnia, és akkor máris megoldott számára a HDMI 2.1 és 4K@120 problémaköre.

Én személy szerint azt mondom, hogy akinek ez utóbbi fontos, de nem sürgős, az még jobban jár, ha vár ~1-2-3 évet a cserével, mert kb. akkor lesznek piacon azok a tévék, amelyek esetében várhatóan el lehet majd mondani, hogy minden szempontból, hiánytalanul, natív módon támogatják az összes manapság "divatos" gamer funkciót. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#12) Ribi válasza Piftuka (#11) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amíg nincs DP rajta addig kuki nekik :)

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

elefant: Először is köszi a tesztet!

Múlt héten voltam fenn Miskolcon az MM-ben és volt szerencsém kipróbálni ott ennek a 65 colos változatát (amúgy ugyan ez, csak nagyobb).

Elvittem egy pendrive-on a saját "sample videóimat", következő tapasztalat lett:
- .avi-t lejátszotta,
- .wmv lejátszotta,
- .ts; .mp4 Dolby Vision UHD minta fileokat egyiket sem tudta lejátszani!!
- innen megvan nekem is a Killa-sample file, nem játszotta le (ahogy nálatok sem),
- .m2ts teljes filmet nem játszotta le (nem is látta a böngészője),
- .mkv-k egyik H264, a másik X264 -- ha jól emlékszem lejátszotta.

Az mkv-kra nem emlékszem pontosan, a többi viszont tuti! A DV formátumokon nagyon meglepődtem, mivel elméletileg támogatja, szóval fura....
Nem is az lett megvéve...

(Egy LG OLED is volt ott, rádugtam, csak kíváncsiságból a pen-t, a .ts DV minta kivételével mindent lejátszott).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Piftuka válasza Ribi (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt Ti tudjátok. :)

Én a tévémen csak televízió adást, és a DVD és BD filmjeimet nézem. Ehhez nekem bőven elég egy "CI+" kártya slot, egy antenna csatlakozó, és néhány HDMI port.

Ami pedig ezt a tesztet, és a Hisense U8QF tévét illeti...

Köszönjük, Elefánt! :R

Ez az ismertető úgy kellett a fórum televízió vásárlásban tanácstalan tagjai számára, mint éhezőnek egy falat kenyér. :K

Árkategóriájában ez most az egyik legjobb tévé, ami megvásárolható.

A kontraszt értéke egészen elképesztő, jó fekete szintet produkál, támogat minden HDR szabványt, kiváló a fényereje, ráadásul a 65 colos változat 180 dimming zónát kapott, ami már önmagában is megsüvegelendő manapság, pláne ebben az árszegmensben.

A felhasználói visszajelzések alapján a korai (béta/teszt?) példányok mozgásmegjelenítési problémáit a jelek szerint megoldotta az újabb példányok piacra dobása, és az újabb firmware.

Igazi hátrányként gyakorlatilag csak az amerikai "testvérhez" (H9G) képest csak 8+2 bit-es színmélységet, és az "out of the box" színpontatlanságot lehet felróni.

Én kíváncsi vagyok, hogyan alakul még az ára... volt már 300.000 forint alatt is pár hónapja a 65 colos, és elvileg tavasszal jön az utód modell is (H8QG/H9QH?)...

Ha szakít a Hisense a hagyományokkal, és kihozza 75 (akár 85) colos méretben is, nagyot szakíthat abban a szegmensben is. A konkurensek ilyen méretű tévéi még mindig nagyon drágák.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#15) embe


embe
nagyúr

Nagyon nyomulnak, dolgozik a marketing osztály. Az Indexen is ma jelent meg a teszt erről a modellről. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Vajon melyik márka fog először olyan tv-t a piacra dobni, ahol tényleg egyenletes mindenhol a háttérvilágítás és nincsen max. 5%-nál nagyobb eltérés az egyes zónák között?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#17) fagzal


fagzal
csendes tag

Nemrég vettem 310-ért 55" 4k OLED-et. Amíg ilyen árak elérhetőek, az LCD létjogosultságát úgy 220-240 fölött nemigen látom.

(#18) ghorinka86


ghorinka86
csendes tag

Még mindig a közösségi oldalon kell kergetni a szervizt?
fagzal: amíg 310 környékén igen jó 65" os tv-ket lehet kapni addig az 55ös oledek létjogosultságát nemigen látom... ez kb ilyen tipusú hozzászólás volt.

[ Szerkesztve ]

(#19) grabber válasza fagzal (#17) üzenetére


grabber
addikt

Nincs is. Amíg olcsóbb tud lenni addig van. Másik ok már csak a felhasználás mód lehet. Világos nappaliban még van létjogosultsága.

(#20) katona84


katona84
tag

Ha ma nem rendeltem volna meg 244-ért az XH90-es Sony-t, akkor ezt a TV-t vettem volna.
Így 5-6 év múlva, megnézem majd milyen áron lesznek a Hisense Oled-ek, mert nagyon korrekt gyártónak tűnik.

(#21) Duree


Duree
veterán

Biztosra mondom , nem venném meg.

duree54

(#22) peti85


peti85
senior tag

Ha már megemlítitek, hogy elérhető a Plex lejátszó is rá, akkor azon is lefuttathatnátok a videós teszt csomagot, hogy kiderüljön azzal mire képes. Bár én a külön box, dedikált lejátszó híve vagyok, de van akinek fontos lenne ez az infó is.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#23) genlog válasza Pug (#4) üzenetére


genlog
junior tag

Miért kell a PC-hez HDMI 2.1? :F Ja, később meg lett válaszolva, hogy a 4K60fps feletti adatsűrűség nem megy át a csatin... Hát, ha valakinek ez fontos, másik tévét vesz, gondolom jóval drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#24) #26944512 válasza tibaimp (#13) üzenetére


#26944512
törölt tag

Szerintem az m2ts és az mkv a legfontosabb! Talán még az mp4 Dolby Vision-os.. De aki ilyen kategóriájú tv-t vesz, az csak vesz hozzá egy médialejátszót.. Egy Himedia-t, Zidoo-t, vagy Egreat-et... Hiszen a belső lejátszó sosem a legjobb.
C9-es belső médialejátszóját is alkalmatlannak találtam, sokszor lefagyott, akadozott nálam 4k esetén...

[ Szerkesztve ]

(#25) fagzal válasza ghorinka86 (#18) üzenetére


fagzal
csendes tag

Nem értek egyet.

A 1000%-kal nagyobb kontraszt (többek között) jellemzően megéri a 20% felárat, a 20%-kal nagyobb képátló (ami vélhetően rosszabb képminőséggel társul ezen az áron) viszont egyáltalán nem biztos, mivel azt nem csak az ár befolyásolja, hanem a rendelkezésre álló hely, a TV-nézők távolsága, stb. is. Azoknak a TFT-knek, amiknek az ára megközelíti az egyező méretű OLED-ek árát, nem sok értelmét látom.

A hasonlatod akkor állná meg a helyét, ha igaz lenne az, hogy a következő két állítás analóg:
- Nincs létjogosultsága 10M-ért egy Dacia Duster-nek, ha 12M egy Audi Q5 (ez igaz, nagyságrendi a különbség, és ezért nem is 10M egy Duster, nem venné senki)
- Nincs létjogosultsága egy Skoda Octavia-nak 10M-ért, ha 12M egy Skoda Superb (ez meg néha igaz lehet, néha nem - nekem a Superb mondjuk pont nem férne be a garázsba, parkolni is néha már kihívás - plusz a 10Ms Octavia már nyakig extrázott, kb. RS szint, ami élményautó, a 12M Superb meg vélhetően alapmodell lesz)

(#26) mad823 válasza fagzal (#25) üzenetére


mad823
őstag

Abból a kontraszt különbségből nappali fényviszonyok között semmit sem érzékelsz, fordítva viszont a fényerő különbségből viszont annál inkább. Ezzel azt hiszem meg is magyaráztam a létjogosultságát. LCD, OLED másra való.

(#27) siposz válasza fagzal (#25) üzenetére


siposz
aktív tag

Szerintem arra akart utalni, hogy kinek a pap, kinek a paplan. Akinél pl. napi 12+ órát megy a TV naponta, és nappal is nézi, annak lehet hogy nem az OLED a legjobb választás.

(#28) jedis


jedis
senior tag

Hát 55"-os nem OLED TV-knek ebben az ársávban már nem nagyon van mit keresni szerintem, mikor bőven fele ennyiért is lehet már ilyen képátlóval TV-ket venni. Talán, ha tényleg lenne rajta HDMI2.1, és tudná a 120HZ-t még megkockáztatom vinnék az új konzoltulajok, ahogy ezt már előttem többen leírták.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#29) gabber01


gabber01
addikt

Áruljátok már el, hol lehet ezt 260ért megkapni, mert én 300 alatt még nemigen láttam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#30) tibaimp válasza #26944512 (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, úgy is lehet, viszont amit vettünk végén TV-t egy Samsung QLED 65 colos, kb. 25.000Ft-al volt drágább, simán lejátszott mindent, még a DV sample-kat is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) ALBY


ALBY
senior tag

2020-ban van már HDMI 2.1 szabvány, akkor tessék implementálni egy ilyen kaliberű tévére.
Kínos lesz két év múlva ha emiatt nem megy majd valami, vagy nem lehet összekötni.
Konzolosoknak is kelleni fog majd nyilván.

Amúgy nagyon szimpatikus TV, és jó volt a teszt,
mindig nagy köszönet jár a kalibrációs adatokért!

HDMI 2.1 támogatja csak az eARC-t is, namost akinek házimozi erősítője van(vagy lesz 2.1-es) az tudja csak a normális hangot meghallgatni a TV által lejátszott pl Netflix filmekről! Ami eddig nem volt megoldott. Ez még fontosabb mint a 120Hz.
Magam részéről leszarom a béna okostévés rendszereket és a beépített hitvány lejátszókat,
de ha valaki tényleg használni akarná csak eARC-vel van esélye az igazi 7.1 hangot kinyerni!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#32) Piftuka válasza gabber01 (#29) üzenetére


Piftuka
veterán

Az elmúlt hetek akcióinak, a mostani "Black Friday"-nek, és talán ennek a review-nak is köszönhetően (ugyanis tegnap még volt) online most már sehol.

Két EURONICS üzletben viszont még 240.000 forintért megvásárolható.

"Aquila non captat muscas."

(#33) gulupeti válasza Piftuka (#32) üzenetére


gulupeti
senior tag

Sajnos eddig sem volt elérhető hivatalos eladótól webáruházban, legalábbis az utóbbi hetekben, hetek óta figyelem ezt a készüléket. 1-2 helyen volt elvileg raktáron, irreálisan túlárazva, ilyen 400-450 ezer forint környékén, ráadásul csak 1 év garanciával, ami szerintem eleve azt mutatja, hogy szürkeimport. Médiánál "1 hónapon belül elérhető" státuszban volt hetekig, Edigitalnál pedig november 25-öt írtak beérkezésre, mára viszont mindkét helyről teljesen eltűnt. Szomorú, árkategóriájában jelenleg nem tudnék jobb készüléket mondani.

(#34) genlog válasza Piftuka (#32) üzenetére


genlog
junior tag

A Black Friday kamu. Normális terméket nem akcióznak, csak ami a boltokban maradna.

(#35) #72042496 válasza ALBY (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

"HDMI 2.1 támogatja csak az eARC-t is"

Ez nem igaz. Az eARC a HDMI 2.1 specifikáció része, de HDMI 2.0 alá is implementálható. Több HDMI 2.0-s eszköz (pl. tévé, erősítő) támogatja is.

"namost akinek házimozi erősítője van(vagy lesz 2.1-es) az tudja csak a normális hangot meghallgatni a TV által lejátszott pl Netflix filmekről! Ami eddig nem volt megoldott"

De, ez épp megoldott volt. A Netflix pl. maximum DD+ kódolású Atmos sávot használ, amihez elég a sima ARC is.

Az eARC arra jó, hogy a külső eszközök HD, vagy sokcsatornás LPCM hangját továbbküldje a tévé egy erősítőnek. Stream szolgáltatásokhoz teljesen nélkülözhető, legalábbis egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#36) Steeeev


Steeeev
újonc

Jó reggelt!

Bocsánat, egy nagyon bugyuta kérdésben kérném a segítségeteket!
A Hisense 55U8QF televízió képernyőjén van-e védőfólia?
A kijelzőt nézve, olyan mintha lenne rajta, de mielőtt valami bajt csinálnék, inkább kérdezek!

Köszönöm szépen előre is!

Szép napot kívánok!

Üdv., István

(#37) embe válasza genlog (#34) üzenetére


embe
nagyúr

Miért nem? Egy kifutó modell neked már nem normális?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#38) RÁK_ válasza Steeeev (#36) üzenetére


RÁK_
tag

(#39) Steeeev


Steeeev
újonc

Szia!

Rendben, nagyon szépen köszönöm!

(#40) genlog válasza embe (#37) üzenetére


genlog
junior tag

Hát nem. Még soha nem volt akciós az, amit megvettem volna, pontosabban amire azt mondtam volna, hogy ezt érdemes megvenni bárkinek is.
Kifutó terméket amúgy is akcióznak, nem kell ahhoz BF.

(#41) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

HDMI 2.0 (legalább néhány 2.1 featuret azért lehoztak volna), USB 2.0, elég spórolósra sikerült ez. Kalibrálatlanul átlagosnál rosszabb értékek, kalibráltan oda a magas kontraszt. Mindezt 260-ért egy LCD-ben. De ahogy látom csak én nem értem, hogy ez mitől olyan jó ajánlat például egy konkurens LG-vel szemben.

A tesztet köszönöm!

(#42) KD6-3.7 válasza MeszesKPT (#41) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát kontrasztban még így is biztos jobb, ha egy IPS LG-t küldesz ellene.

(#43) bteebi


bteebi
veterán

Tegnap direkt elmentem a médiásba Hisense TV-ket csekkolni (sajnos TCL-eket nem árulnak). Láttam U7 és U8QF-et is. Nyilván nehéz megítélni őket a megvilágítás, meg a kihegyezett demók miatt, de elég szépnek tűnt mindkettőnek a képe, elég jó volt a kontrasztjuk (is sötétben persze érdekesebb lett volna látni).

Az U8QF-nek mintha egy kicsit jobb lett volna a feketéje, de az valószínűleg csak placebo volt (vagy a más megvilágítás, esetleg eltérő beállítások miatt tűnt úgy). Jó lett volna látni sötétben, SDR/HDR mozifilmmel, meg TV adással is. De ettől függetlenül elég meggyőzőnek tűntek.

Sajnos nem jár a 10 bites panel (mint a TCL-nél), csak 8 bit+FRC, bár legalább tudják a 120 Hz-et (mondjuk a TCL C815 már 100 Hz-es). A nagy maximális fényerő (sokkal jobbak, mint a TCL-ek) viszont segíti a kontrasztot és a HDR-t is.

A távirányítójuk tetszetős (a TCL-é nagyon gagyin néz ki), az U7-es meg egész jól is néz ki. Az U8 viszont mint valami százezer forint alatti gagyi, borzalmasan bazári. Nem szívesen nézném a nappalimban, habár a képminősége eléggé meggyőzőnek tűnt. Kár, hogy 65"-os méretben már bőven 300 ezer fölötti az ára, a TCL (C715) jóval olcsóbb, habár az csak 50 Hz-es (állítólag nem rossz mozgásmegjelenítéssel), de legalább 10 bites a panelja (65"-os méretben, az 55" ott is 8 bit+FRC). Nagyjából egy százassal olcsóbb volt az U8QF-nél, ami árban legalábbis a (TCL) C815 ligája - az nagyjából 360 ezerérrt kapható, edge LED-del...

Alapvetően talán több mindent tud a Hisense, talán inkább az kellene - 10 bites panellel, normális kinézettel mondjuk U9QF-ként ;].

Amit viszont nem értek. A homogenitásvizsgálat elég rossz eredményt hozott, a direct LED és a FALD ellenére. De spec. ha megnézzük a bal alsó sarkot, akkor 100% fényerőn +13,75% eltérés, ami jó sok, de mégis csak narancssárga pötty. 50%-on viszont a 8,51%, 25%-on meg a +3,15% is piros. Ez most hogy is? :F

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) bteebi válasza Piftuka (#32) üzenetére


bteebi
veterán

Akkor már talán inkább egy 65"-os U7QF 270-ért. Sajnos nekem az 55" nem lenne elég (bár még azt se lenne köönnyű elhelyezni), sőt leginkább egy 75"-os TV-t vennék, bár az már talán tényleg overkill lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#45) Piftuka válasza fagzal (#25) üzenetére


Piftuka
veterán

Ne haragudj, de az autós példa ebben az esetben teljesen fals! :N

A nagyobb képátlót pedig nem fontosnak titulálni egy ilyen fórumon, egy televízió teszt hozzászólásai alatt, olyan közönség előtt, amely tagjainak sorában - finoman fogalmazva - nagy a fogékonyság és az igény a "házimozi élmény" megtapasztalására, minimum "szentségtörés". ;] :P

"A kijelző mérete soha nem lehet elég nagy." Ez házimozis alap igazság. ;)

Az pedig tök jó volna, ha LCD televíziók témái alatt nem kellene folyton az OLED tévékről olvasni! Mert mindenkinek az egyéni preferenciája dönti el, hogy melyik technológia számára a legideálisabb. :K

Ráadásul azért is teljesen felesleges is állandóan ezeket "felhánytorgatni", mert az OLED technológia is messze van a tökéletestől.

Mégpedig annyira, hogy bár meglehetősen fiatalnak számít (az LG 2013-ban kezdte meg a nagyobb számú sorozatgyártását az arra épülő tévéknek), maguk a gyártók is a leváltására készülnek, mert elérte határait fényerőben, a jellemző, és ismert hátrányait pedig nem tudták megszüntetni.

És nem elég, hogy 2021-től az utódjául szánt QD-OLED bevezetését tervezik, az azt követő néhány évben még azt is leváltanák a QNED-re.

Megjegyzem: ha eliminálja az OLED jellemző problémáit (ahogyan azt várják tőle), akkor hajrá! Sőt... HAJRÁ! :)

"Aquila non captat muscas."

(#46) pubyy


pubyy
tag

"az is bebizonyosodott, hogy a valós kontraszt mértéke elérheti a 6400:1 valós értéket..."
kalibrálás után, viszont: " a valós kontrasztarány pedig 1477,6:1 lett...."
Na most akkor melyik, mert ha az első, akkor kalap le, ha viszont a második akkor errő a vacakról beszélni sem érdemes...

(#47) genlog válasza pubyy (#46) üzenetére


genlog
junior tag

Mindkét kijelentés helyes. Szövegértelmezés: :C

(#48) mad823 válasza genlog (#47) üzenetére


mad823
őstag

Tegyük hozzá, hogy 120cd/m2-re kalibrálni manapság nem feltétlenül okos dolog, szabvány ide vagy oda...

(#49) kbyte1024 válasza Piftuka (#45) üzenetére


kbyte1024
veterán

Hát ez a komment...... +1 és...... :K :R

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#50) Osynho válasza fagzal (#25) üzenetére


Osynho
addikt

A 65"-os tv ~40%-kal nagyobb. Ez elég jelentős különbség, aki nem csak a híradót nézi annak számít. Jellemzően egy normál méretű nappaliban (amennyiben az ajánlott nézési távolságokat szeretnénk betartani) sokkal jobb egy nagyobb tv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.