Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Inarus válasza Wask (#346) üzenetére


Inarus
addikt

Látom, nem vagy valami szakavatott a témában... :) Túl hosszú lenne a lista azokról a készülékekről,amelyekkel ezt meg lehet csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#352) erdoke válasza Bash (#350) üzenetére


erdoke
titán

A telefonos WiFi-hez képest bárhol (pedig elég jó vétellel büszkélkedhet a telefonom). Azokban a városokban, ahol van 3G/HSDPA, nagyobb épületek alsóbb szintjein esetleg visszaesik EDGE-re. Már az is ritka, hogy GPRS-re csökkenjen a sebesség, nemhogy megszakadjon. Liftben telefonálni se szoktam, kb. 10 éve rájöttem, hogy nem kiszámítható, meddig lehet. ;)
Ha lemész vidékre, a különbség még drasztikusabb. Tegnap a román határ melletti kis faluban még 200 kbps EDGE volt. Nyitott WiFi-t találni...

A legjobb aláírás a héten

(#353) majom2


majom2
senior tag

ha tényleg úgy van ahogy Takashi a #309-ben mondja, vagyis h alig van sebességkülönbség netezésnél tényleges használat mellett egy Kaiserhez képest, akkor sztem eléggé okafogyott a 3G hiányán rugózni.

ez is [érdekes...]

(#354) erdoke válasza majom2 (#353) üzenetére


erdoke
titán

Nem úgy van. Opera Mobile használata mellett az EDGE és a HSDPA között jól érezhető sebességbeli különbségg van az utóbbi javára. Kb. annyira érezhető, mint a GPRS és az EDGE közötti, bár a GPRS-nél idegesítőbb dolog nem létezik.
Az EDGE viszont a T-Mobile és a Vodafone hálózatában gyakorlatilag csak ugyanott létezik, ahol a 3G/HSDPA, GPRS-en pedig hihetetlen lassú minden készülék minden böngészővel. Pannonnak van egyedül nagy EDGE lefedettsége.

A legjobb aláírás a héten

(#355) Enjoy


Enjoy
addikt

Itt egy kis érdekesség:
Video
;)

► més que un club ◄

(#356) majom2 válasza erdoke (#354) üzenetére


majom2
senior tag

azért szívesen megnéznék egy kis összehasonlító videót erről... kiváncsi lennék mekkora a különbség sebesség meg használhatóság terén (iphone/akámi). kár h erről nem sok mindent találni.
annyit még olvastam h az iphone sokkal gyorsabb volt egy 3Gs Nokia E61i-nél, de engem inkább wm5/wm6-al való összehasonlítás érdekelne...

(#357) erdoke válasza majom2 (#356) üzenetére


erdoke
titán

Mi az, hogy "az iphone sokkal gyorsabb volt egy 3Gs Nokia E61i-nél"? :F
A mobil net sebessége nem nagyon függ a készüléktől (nyilván a vételi tulajdonságai miatt valamennyire igen), de már egy gyenge átlagos HSDPA kapcsolat sebessége is 5-6-szorosa a jó minőségű EDGE-nek. Ekkora különbséget nemcsak letöltéskor lehet észrevenni, hanem böngészéskor is, ha egy nagyobb méretű oldalt töltesz be, és a képek engedélyezve vannak.
A készüléken futó böngésző renderelési képességei is számítanak, de az Opera szintén nem a lassúságáról híres, ellentétben az Internet Explorerrel. Emellett még az is számíthat, hogy a Safari vagy az Opera mobil verziója tudja az oldalakat nagyobb arányban normálisan megjeleníteni. Én az utóbbira tippelek, de tényleg csak tipp.

A legjobb aláírás a héten

(#358) majom2 válasza erdoke (#357) üzenetére


majom2
senior tag

[itt olvastam a Nokia E61i-ről]

de a lényeg, h (ahogy te is írod) egy csomó mindentől függ mennyire lehet internetezésre használni egy adott eszközt, nem lehet csak a sávszélből következtetni. amitől függhet:
- sávszél: ebben a leggyengébb az iphone (ha nem veszem figyelembe a wifi-t)
- hw teljesítménye: ebben nagyon erősnek tűnik
- sw sebessége/minősége: ezt nem nagyon ismerjük. habár a renderelés minőségében valószínű nagyon jó helyen áll.
- felbontás: hát ugye qvga-nál jobb, vga-nál rosszabb...

szóval úgy tűnik egy normális összehasonlító teszt nélkül nem nagyon lehet megmondani h mi minél mennyivel jobb/rosszabb

[ Szerkesztve ]

(#359) Inarus válasza majom2 (#358) üzenetére


Inarus
addikt

Nem a csak hw-ben erős (azt hogy ez mennyiben van így nem tudom konkrét adatokat nem tok mondani) az iphone, hanem az oprendszer igényei viszonylag kicsik. Ezért is van az,hogy gyors a kezelése.

(#360) erdoke válasza majom2 (#358) üzenetére


erdoke
titán

Elfelejted, hogy a felsorolt tulajdonságok bármelyike lehet szűk keresztmetszet, függetlenül a többitől. Egészen nyilvánvalóan hiába lenne még gyorsabb a harver és a renderelés az iPhone-ban, ha az EDGE ~200 kbps sebessége korlátoz. Ezt nem tudja kompenzálni sem a hardver, sem a szoftver. Ugyanígy egy lassú hardverrel és szoftverrel megvert okostelefon/PDA telefon hiába mutat fel 7,2 Mbps HSDPA-t, ha nem bírja megjeleníteni az oldalakat megfelelő sebességgel. Amit én írtam, az saját tapasztalat, mégpedig egy átlagos sebességű Samsung i600-zal (1,8 Mbit HSDPA, WiFi), és még itt is gyorsabb a WiFi mint a HSDPA net. Hasonló lehet a gyorsabb hardverrel felruházott HTC Kaiser a fürgébb HSDPA-val, tehát nem korlátozza az adott netsebességet a megjelenítés sebessége. Biztos vagyok benne, hogy az iPhone korlátja az EDGE, és emiatt tartom jogosnak a kritikákat, miszerint nem kiegyensúlyozott a tudása, kellene bele a HSDPA (a sok apróságon kívül).

A legjobb aláírás a héten

(#361) Wask


Wask
csendes tag

Na hi! Sok itt a Nokia FUN ugy érzem:) Én is vettem ilyen tapogatós telót:) Nagony megvagyok vele elégedve:) Sok a vita a wifis dologról, hát én azt mondom hogy gazdagisd a szolgáltatód inkább minthogy a sarki füszeres 8 megás netén torrentezz épp az iphonodon...mert ez tud akár még WEBSERVERt is futattni, hmm a te nokiád mikor is csinál ilyet? Vagy akár VNCzik? Távoli kapcsolattal? Hmm? Vagy mondjuk egy full flash sitetot mikor nézel meg? Mert most jön az Adobe Flash player ami bele lesz integrálva az uj verzóba...egyszóval, sok a fika és lefogadom még nem láttad élőbe és nem nyuztad fél órát, mert le se birnád tenni a cuccot utána. Haverom N95ötét odavágja, el is fogadta, el is adta neki is almája van:) Nyugodtan találkozhatunk és ha goondolod akár nyomhatjuk rajta a chat.hu t is? Jah a tieden nem megy?:( bocsi:)

(#362) joey04 válasza Wask (#361) üzenetére


joey04
titán

jah Nokia FUN... ;]

szerintem abba ne menjünk bele mit lehet az N95el csinálni amit az almáddal nem.nagyon rosszul jönnél ki belőle.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#363) Wask


Wask
csendes tag

hidd el ismerem én az n95 öt:) régen én csináltam még a 6600 sector, nagyon jól tudom mi az a symbian:) és ezt mind a 4 óra alatt meg tudod mutatni a teloddal, mert ha jól tudom többet nem nagyon bir:D

(#364) Goose-T válasza Wask (#361) üzenetére


Goose-T
veterán

A rajongó nem fun, hanem fan.

fun:
móka
tréfa
jó szórakozás

fan:
drukker
gabonarosta
legyező
rajongó
szellőztető készülék
szurkoló
ventilátor

Forrás: angol-magyar szótár.

:DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#365) Wask válasza Goose-T (#364) üzenetére


Wask
csendes tag

Köszönöm..

(#366) Zoltanfi válasza Wask (#363) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Mind a kettő jó teló.
Az egyik itt tud többet, a másik ott..

(#367) Wask


Wask
csendes tag

Nem azt mondom istenkirály az alma, mert sok hibája van, de valóban az ember sziívéhez nő. Rengeteg alkalmazás lesz majd rá, olvastam hogy az EA szerződést kötött az Apple vel hogy elhalmozzák játékkal a telefon. Hidd el nekem ha kipróbálod nagyon meg fog tetszeni, hű társ, de azért mondjuk buta dolog volt töllem mert sehogy se lehet összehasonlitani egy n95 el mert tök más réteget céloz meg mind két telefon.

(#368) erdoke válasza Wask (#367) üzenetére


erdoke
titán

"lesz majd rá". Ez itt a kulcs. Ami egyben azt is jelenti, hogy momentán nincs, míg egy smartphone-ra (akár Symbian, akár WM alapú) töménytelen cuccot rakhatsz, gyakran válogatási lehetőséggel a hasonló cuccok között.
Játék egyáltalán nem érdekel, egyikre se. Részemről a menő taperolásnál fontosabb a gyors szövegbevitel, mert alkalmasint utóbbin sok pénz múlhat, míg az előbbit hiába mutogatom egy üzleti partnernek, max. kiröhög.
De pénzes gyerekeknek jó játék, nem vitatom. Apuci pénztárcáját kell csak keményen csapolgatni. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#369) Wask válasza erdoke (#368) üzenetére


Wask
csendes tag

1. Én magamnak keresem meg az árát.
2. Jelenleg már most olyan 150-200 program van erre a cuccra, amit rögtön a telefonon letöltöd és telepited is egy installer programmal, akár hol vagy.
3. Azért n95 re nem sok progi van, hisz ez a legfrisebb symbian, ugyhogy azért ő még igencsak szegényeskedik az appokba, főleg a kijelzőméret miatt.
4. Ne vitázzunk mert ez olyan mint az MSZPést meggyőzni hogy a Fideszre zavazzon:) De nem értem hogy egy iphone topicba miért n95öt istenítünk, én se rohanok be az MSZPs párházba hogy ORBÁN VIKTOR A KIRÁLY:D

[ Szerkesztve ]

(#370) (Kolombusz) válasza Wask (#369) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Te, figy, ha nem értesz hozzá, legalább olvass utána, vagy maradj csöndben.
A 3. pontodon például ledőltem a székről.

(#371) Wask válasza (Kolombusz) (#370) üzenetére


Wask
csendes tag

Én a töménytelenre gondoltam, jó van pár cucc, de mikor kijött erre se volt....

(#372) (Kolombusz) válasza Wask (#371) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem a számról van itt szó, hanem, hogy úgy osztod az agyad, hogy fogalmad sincs az egészről.

(#373) erdoke válasza Wask (#369) üzenetére


erdoke
titán

Most őszintén, ki beszélt itt az N95-ről? Nekem pl. az iPhone-hoz hasonlóan nem tetszik. :P

A legjobb aláírás a héten

(#374) Wask válasza (Kolombusz) (#372) üzenetére


Wask
csendes tag

Volt n95 öm kb 2 hónapig, teli volt stuffal, mindent feltettem amit lehetett, nagyon is tudom a dolgokat....

(#375) joey04 válasza Wask (#363) üzenetére


joey04
titán

Azért a 1.5 nap és a 4 óra között van különbség.És ha nagyon akarom vehetnék egy pót akksit és azzal használom tovább.ja hogy az iPhoneból ki se lehet venni?? ;]

nem olyan rossz ez az iPhone mint ahogy itt pár ember mondja de mindig jön pár alma fan nagy mellénnyel odaböki hogy az iPhone jobb mint az N95(vagy akármi) mert... és kiemel egy apróságot utána meg jogosan jönnek az hsz-ek hogy bezzeg az N95 tudja ezt és ezt és ezt erre meg a védekezés: a 2 nem egy kategória... akkor nem kell erősködni.

az a baj hogy az árát rohadtul nem éri meg. a kezelésben hoz csak újdonságot a tudása meg kb egy 20k-s telót éri el.ezért ebben az árkategóriában számtalan jobb vétel van nála. ha nem lenne ilyen buta hanem egy 6280 d900 k750 stb tudást hozna azt modom ok.de így??

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#376) evR


evR
aktív tag

csak én érzem azt h egyesek össze-vissza beszélnek? ;]

''...trend a lelke mindennek...''

(#377) Inarus


Inarus
addikt

A chat.hu a mérvadó? :F :F :F

(#378) sztyui2 válasza joey04 (#375) üzenetére


sztyui2
őstag

Mi az, hogy 20000-es teló tudását éri el?
Melyik 20000-es telónak van érintőképernyője, 8Gb memóriája, Wi-fi-je, Mozgásérzékelője, 2 Mpx-es kamerája, 320x480-as felbontású kijelzője?
És ezek még csak azok a tulajdonságok, amiket eddig akármelyik gyártó beletehette volna akrámelyik készülékébe. Sőt 1-1 telóban külön-külön megtalálhatóak ezek a tulajdonságok, de így együtt nem. És még nem is beszéltünk multy-touchról és egyebekről

(#379) joey04 válasza sztyui2 (#378) üzenetére


joey04
titán

jó legyen.annál azért jobb...
de akkor is sokkal jobb választás egy 6280 d900 k750 mert ezek legalább nem mennek az agyadra a sok idióta érthetetlen hibáikkal.

mindegy én lezárom szerintem az iPhone használhatatlan és túl drága akinek kell az vegye meg.hajrá. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#380) macikos


macikos
addikt

Én csak azt tudom, hogy akármilyen drága, hiányos, stb. mindenkinek ilyen kell. Szétnézve az eladó mobil hírdetések között, rengeteg olyan van, hogy nem cserél semmire, csak iPhone-ra.

(#381) 1010


1010
őstag

sztem ez egy pmp amivel lehet telefonálni
én is gondolkodok hogy veszek egy iet
már most lehet magyarul kapni meg függetlenül több helyen is. :P

egyébként nem lehet összehasonlitani más mobilokal olyan formán, hogy
az almás emberkék kérték meg a céget ogy csináljon egy mobilt
és a mac fanoknak készült elsősorban az ő izlésüknek megfelően,
az ő pénztárcájuknak,és a kis dolgoaikkal amit már megszoktak pl
itunes,safari.

és oylan emberek oltogatják akik nem is láttták soha

(#382) ZoZa™


ZoZa™
senior tag

a magyar nyelv röhej: csak leforditod az angol szavakat és rámented a file-ra (persze gépre elöbb lemented) egy hét latt készlett a sajátom, ahol akarom ba##megol ha elrontom a PIN-t meg amit csak akarok :DD A menüben azt a nevet adom a cuccoknak amit csak akarok. A főmenü scrollozható nem ugy mint Bognál járt gépben. Nem nagy ügy csak körbe kell nézni.

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#383) 1010 válasza ZoZa™ (#382) üzenetére


1010
őstag

hol nézzek körbe :U

(#384) ZoZa™ válasza 1010 (#383) üzenetére


ZoZa™
senior tag

csináldd úgy ahogyan én: google. Pl: iphone language pack..

Hogy csak egyet említsek. Én Mindent google-ben találtam eddig :D

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#385) repcor


repcor
csendes tag

Esetleg, ha valakinek megvan és/vagy lefordította magyara már nagyjából az iphone nyelvi file -át. Kérem tegye fel valahova. Előre is köszönöm! :R

Szifon.com Admin :)

(#386) 1010


1010
őstag

msot vegyek vagy ne vegyek hiányzik a gps belőle ez az egy gond

(#387) ZoZa™ válasza repcor (#385) üzenetére


ZoZa™
senior tag

ez a "nyelvi file" kb 50 file-ból áll. Minden application-hoz és a systemhez.

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#388) repcor válasza ZoZa™ (#387) üzenetére


repcor
csendes tag

oh :( és valami alap nincs a menühöz/beállításokhoz vagy olyan aki már ezeket lefordította esetleg.. nem mindha muszálj lenne vagy kéne.. csak kiváncsi lennék... Azért átlag magyar ember tud angolul is :D Főleg aki ezt megrendelei/megveszi ^^ ;]

Szifon.com Admin :)

(#389) Blaise válasza Wask (#361) üzenetére


Blaise
veterán

mi az a WEBSERVER ?

ps: ;)

(#390) ZoZa™ válasza repcor (#388) üzenetére


ZoZa™
senior tag

ugy néz ki mint egy windows op rendszer. Vannak fileok mappákban, hierarchikus rendszerben és bizonyos fileokat le kell tölteni, átirni magyarra (vagy kicserélni egy készre forditottra) és visszatölteni. Aki tud programozni készithet algoritmust is ami kicseréli ezeket, ehhez én nem értek, de forditani tudok, lementeni meg feltölteni meg nem nagy dolog. Az enyém igy készül, mert nem akarok fizetni ezért másoknak. elég jól megy, bár vannak hibák, és van amit az Apple tolt el: pl a Brightness szó abeállításokban örörrök örökké az marad :(( :C :W

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#391) Enjoy


Enjoy
addikt

Az EU-s iPhone-ban nincs semmi hardware-es fejlesztés, újítás az amerikai változathoz képest?

► més que un club ◄

(#392) joey04 válasza Enjoy (#391) üzenetére


joey04
titán

semmi. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#393) FerdoG666 válasza AS (#50) üzenetére


FerdoG666
csendes tag

Te hallod nem vágod mennyiért dobjákmajd piacra ezt a telot elég durván néz ki és ha igaz amit irnak rola :C akkor naygon igéretes :D

(#394) Enjoy


Enjoy
addikt

Még 1 kérdés jutott eszembe!
Be lehet állítani mp3-at csengőhangnak, vagy csak a gyári hangok közül lehet válogatni?

► més que un club ◄

(#395) nemma válasza Enjoy (#394) üzenetére


nemma
addikt

Úgy emlékszem nem lehet.
Viszont fizika órán ma befigyelt egy hápogás. Mindenki nézett, hogy mivan, de csak egy Iphone volt, sms jött :)

(#396) Enjoy válasza nemma (#395) üzenetére


Enjoy
addikt

Az komoly! :DDD

► més que un club ◄

(#397) repcor válasza Enjoy (#394) üzenetére


repcor
csendes tag

Alapbeállításban nem lehet, de 3rd party programmal (máshonnan feltelepített programmal) simán lehet akár mailben elküldeni meg bármit :)

[ Szerkesztve ]

Szifon.com Admin :)

(#398) tween


tween
őstag

iPhone tulajokhoz szólna a kérdésem!
WiFi gond nélkül megy rajta?

(#399) ZoZa™ válasza repcor (#397) üzenetére


ZoZa™
senior tag

Nem kell program, najó kell, de azt a számitogépre kjell telepiteni hivjuk csak iBrick-nek és azzal bármilyen hangformátumból lehet feltenni a telóra. Simán szól bármi.

Lehet letölteni a telóra is de minek arra tenni mindenféle szoftvert?

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

(#400) ZoZa™ válasza tween (#398) üzenetére


ZoZa™
senior tag

Wifi elég jó, Safaritól beszarsz, mail-t tölti rendesen, Maps iszonyatjó játék, Youtube no komment, Weather nekem nem kell, részvényárfolyam sem.. Eléggé érzékeny a Wifi, ha van jel 4-5 sec mig csatlakozik. Nem pöcsöl, ez Apple.

iPhone 11, Macbook Air 2019, Renault Megane Grandtour 1.33Tce

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.