Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

A Gateron kapcsolókkal szerelt ControlPadet és egy választható extra kupakcsomagot tartalmazó pakkért 80 dollárt, míg ugyanennek a Cherry MX változatáért 100 dollárt kell fizetnünk

Mi kerül 24db Cherry kapcsolón +20$-ba?

(Gateron kapcsolóit 0.3-0.35$/db-ért kapsz alin, "sima" Cherrykért 0.45-0.5$-t, egzotikusabb színűekért ~0.6$-t kérnek.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Busterftw


Busterftw
veterán

Nem tudtam, hogy anyagi gondokkal küzdenek.

(#3) mepet válasza Busterftw (#2) üzenetére


mepet
addikt

Nem hiszem, hogy anyagi gondjaik lennének. Én, mikor a sonynak láttam valami hasonló projektjét a kickstarteren, akkor döntöttem el, hogy soha sem fogok beleszállni semmilyen közösségi finanszírozásba. A (többek között) rajtam meggazdagodott multicégeknek nem fogok azért is fizetni, hogy ugyanmár, tessék kifejleszteni azt, amiért majd megint egy csomót fogunk fizetni mi felhasználók...

(#4) Locutus válasza Busterftw (#2) üzenetére


Locutus
veterán

Nem az anyagi gond itt a téma.

Csak ők is sejtik, hogy ez a kutyát nem érdekli, és akkor már inkább kickstarteren közvéleménykutatnak előre egyet.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#5) nyunyu válasza Locutus (#4) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt egyáltalán már olyan kickstarteres/indiegogos billzet kampány, ahol nem hosszú késés után kaptak az early birdök valami nagy jóindulattal félig sem kész vackot? (das5q és tsai)

Vagy a sikeres pénztárcakopasztás óta nem hallottál róluk semmit? (x-bows, lofree?)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) velizare válasza Locutus (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

így van, a cm tudni akarja, hogy lesz rá kereslet.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#7) Locutus válasza nyunyu (#5) üzenetére


Locutus
veterán

A lofreevel amugy mi a gond? Azóta is árulják a retro billentyűzeteiket.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Erre 1 fillért nem adnék.

(#9) Dr. Akula válasza Busterftw (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mióta nem képesek 5.25"-es slotokat rakni a házaikra, bezuhantak az eladások. Legalábbis remélem.

[ Szerkesztve ]

(#10) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Azért kissé visszatetsző, mikor egy befutott multinacionális cég kezd el kalapolni egy olyan platformon, amit alapvetően a befektetőket kereső startup-oknak és feltalálóknak találtak ki, akiknek van jó ötletük, csak nincs miből.

Mert még ha valami eget rengetően merészet akarnának, akkor talán még igazolható is lenne, de amit akarnak az analóg gombokat leszámítva már évek óta létezik keypad néven.

Ja, hogy 100$-ért olyan ellenfeleknek kéne nekimenni, mint mondjuk a Razer Tartaros V2? Úgy már megértem a vacillálás okát...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Vesa


Vesa
veterán

Ez így hülyeség szerintem. Léteznek olyan megoldások, ahol a key-ek egyfajta mini LCD-k, amire akár kész, akár saját gyártású ikonokat lehet kitenni, vagy csak simán karaktereket. Lényeg az, hogy ez sokkal inkább nevezhető testreszabhatónak, mint a cikkben látott megoldás, ahol ósdi módon keycap csomagokat kell venni külön, ami egyrészt költséges, másrészt baromira bekorlátozza a felhasználót az LCD-s gombokhoz képest.

A tudomány a valóság költészete!

(#12) Busterftw válasza mepet (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Épp ez a gond, hogy a prototípus már ki van fejlesztve, nehogy már több száz CM termék után ne legyen jól bejáratott piackutatasi módszerük.

Oké, legyen réteg termék, csináljanak 1000 darabot aztán az eladásokból lehet látni kell ez a népnek vagy sem.

(#13) noss válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


noss
csendes tag

így van, elég gusztustalan hozzáállás.
2 dolog miatt is jó így nekik:
- kockázatminimalizálás új, merész termék esetén,
- kereslet felmérése -- amire házon belül ott a marketing osztály.

mindkettő az olcsósítás és gátlástalan profitmaximalizálás felé mutat és fillért nem érdemel.
ráadásul fantáziátlan, valódi innovációt tényleg nem mutat.

noss

(#14) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Nem lenne ez rossz, kicsit kedvezőbb árú felállásban. Nem kellene két billentyűzetet cserélgetni. :D
Úgy is csak a key bindelés számít, ahhoz meg egy ilyen jó lenne ismételten kellemesebb árazással.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#15) MongolZ


MongolZ
addikt

Engem mindenféle csillivilli nélkül érdekelne... csak a gombok. Viszont az összes makrózható. Van ilyen?

(#16) TESCO-Zsömle válasza noss (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam -mint írtam- már az első pont bukott, emrt ez semmilyen szinten sem új vagy merész termék. Egy szűk, de már meglevő piacra akarnak betörni egy kérdéses termékkel. Gamer vonalra ez így ebben a formában felejtős, mert a kifésült gombokon kívül semmiféle ergonómiát nem nyújt, az analóg gombokkal meg az a baj, hogy szűk a felhasználási terület. Nem véletlen, hogy a mikrokapcsoló a hódít a nyomásérzékelő helyett...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Van egy recept ahhoz, hogy "hogyan csináljunk sablon kaki kikckstarter videót"? mert biztos, hogy használták...

jah, hogy már megvan a goal... Akkor biztosan használt...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#18) vaakuum


vaakuum
addikt

Ez annyira nem tűnik ergonómnak, hogy inkább az ergoGnóm kifejezés igaz rá.
A Space gomb helyettesítő annyira közel van a wasd-hez, hogy ránézésre max egy 8-9 éves gyereknek lehet kényelmes. A már létező keypadoknál néhány centivel kintebb ott van a d-pad, és még annál is kintebb van a nagyujjal való nyomkodásra szánt gombok halmaza.

Egy logitech G13 kellene állítható joy egységgel (az túl meredek nagyujjal irányításra) vagy nem felhős szoftverű razer tartarus/orbweaver... 10 éve várok rá, de lehet majd magamnak kell egyet csinálni.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#19) Crinos válasza MongolZ (#15) üzenetére


Crinos
tag

Logitech G13, vagy a Razer Orbweaver........igaz csili-vili van, de minden IS makrózható rajtuk....

G13 adja, megjelenése óta azzal csapatom. Csak már nem agyon lehet kapni..... :(

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#20) Peppo


Peppo
őstag

Az analóg gomb akár érdekes is lehet. Nem tudom, mennyire van létjogosultsága, de szívesen kipróbálnám. Az elrendezés viszont nem jön be. Csinálhatták volna valamelyik régebbi, népszerűbb keypad (mondjuk Tartarus) mintájára.

[ Szerkesztve ]

(#21) -Skylake- válasza Dr. Akula (#9) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jogos, nekem is problemas azota az 5.25 floppy, de kulso meghajtokent siman felimserte a win98, szoval minden ok. Nem tudtal idoben kiszallni a DeLorean-bol vagy mi ?

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#22) MongolZ válasza Crinos (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

Köszi, meglesem őket :)

(#23) Dr. Akula válasza -Skylake- (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És a hotswap racket mibe teszed, az RGB ledekbe? :U

(#24) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

:U

De ha nagyon kell, van külső 5,25-ös doboz is, amibe rakhatod a rack keretét.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#25) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Biztos jó lenne, ha működne is. Mármint nem 1-2 .jpg fileon, hanem többgigás cuccok másolásánál nem szállna el a külső eszköz az egész usb porttal együtt. Több gépen, több dokkoló/kábellel, több vinyóval. Ez nem egyszeri hiba, hanem egyszerűen ennyit tud az usb3, ezért nem opció. A hotswap rack meg sima SATA, nem használ usb-t, ezért működik is.

[ Szerkesztve ]

(#26) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor ott a második opció és mehet az USB helyett a ThunderBolt vagy eSata.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) dqdb válasza nyunyu (#5) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyet tudok, bár itt lényegében már a kész terméket tolták fel, és reklámkampánynak használták a Kickstartert.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28) Fecko_78 válasza Crinos (#19) üzenetére


Fecko_78
tag

Nekem Orbweaver van évek óta. A billenőpad gumiját már ragasztanom kellett, de így is a legjobb billentyűzet, amivel dolgom volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.