Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NorbixD


NorbixD
tag

Szép munka, biztos komoly mérnöki teljesítmény lehet! :C

(#2) Tetsuo válasza NorbixD (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát... esetleges a visszatérése is. Olyan lelkes amatőr munkának tűnik, mint mérnöktanoncok (pénzes) gyakorlati feladata.

(#3) bdlackoo válasza Tetsuo (#2) üzenetére


bdlackoo
tag

Mitől lenne amatőr valami ami december óta teszi a dolgát az űrben?

dinosaurs are jesus ponies

(#4) atok666 válasza Tetsuo (#2) üzenetére


atok666
őstag

Mert az is.

Atok

(#5) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Ez nagyon távol áll a "lelkes amatőr" szinttől; az ilyen hozzászólók magukat minősítik.

Honlapja.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#6) Rover623 válasza bdlackoo (#3) üzenetére


Rover623
félisten

Amatőr forrasztások, pucér nyócas anya, stb.
Te minek neveznéd? :D
Amúgy ne misztifikáljuk már túl ezeket a mikro műholdakat. Kell rá napelem, az akkunak jó hőszigetelés. Mechanikai védelmet nem kellett rá tervezni, mert rövid üzemidővel kalkuláltak, meg nincs benne ember, ha jön egy mikrometeorit, hát szétcsapja a csá'ba és ennyi. A benne rejtező elektronikát kell úgy megtervezni, hogy bírja a hideget. Meg gondolni az árnyékolásra, mert a termoszféra azért még nem a világűr!

primus inter pares

(#7) NorbixD válasza Rover623 (#6) üzenetére


NorbixD
tag

Azért már most is felsoroltál egy csomó nehézséget amit valószinűleg messze nem egyszerű megoldani.

Kiegészítésként még hozzátenném, hogy nemcsak a hideget de a meleget is bírnia kell, bár nem ismerem mélyebben a témát de gondolom magukban rejtenek ezek a szerkezetek valami komplex hőszabályzást is.

Helyén kell kezelni a dolgokat, gondolom ezt a karrierjük elején járó mérnökök mérnökhallgatók tervezték főként ingyen a szabadidejüket nem sajnálva és úgy néz ki egy működő korrekten összerakott szerkezet lett. Cserébe a jutalmuk némi helyi hírnév és egy nagy adag tapasztalat. Nem lenne igazságos összehasonlítani ezt, egy kétszer ennyi idős mérnökgárda több évtizedes munkájával, valahol kezdeni kell a tapasztalatszerzést.

szerk.: Mondjuk megnézve a képeket a NYÁKot úgynézem maguk készítették. Azt nem tudom ennek mi oka lehet, de ma már gyakorlatilag fillérekért lehet NYÁKot gyártatni messze jobb minőségben mint otthon valaha megvalósítható lenne. És a beültetés se kerül egy vagyonba...

[ Szerkesztve ]

(#8) mikung válasza hardzsi2 (#5) üzenetére


mikung
aktív tag

Pedig az. Viszont ez nem feltétlen lebecsülés. Jó móka lehet egy saját kis tákolmányt felküldeni - ingyé' az egyetem pénzén - és az életrajzban is lehet komoly képpel mondani hogy te is besegítettél a 55434566 -os objektum összedobásában. Nem mellesleg csoportmunka, projekttapasztalat, ... Az hogy amúgy kb. egy szputnyik-1 -et küldtél fel a másik sok ezer hasonló űrszemét közé, már más kérdés.

Kb. BME cserkészkör.

(#9) mikung válasza NorbixD (#7) üzenetére


mikung
aktív tag

Mert túl nagy pofátlanság lett volna aliról berendelni a superfunmicosat model 78 v57 -et ? ;]
Amúgy meg mint ahogy te is írtad, tapasztalatszerzés. Hogy néz ki, miért úgy tervezed,...

(#10) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem inkább az ad elismerésre okot, hogy ez a kis eszköz nem elég, hogy feljut oda, hónapokig hibátlanul működik, "életben marad" mellette tudományos megfigyelést végez és még kommunikál is a vezérlővel. Nyilván az, hogy milyen adatot és hogy küld az már más tészta. Továbbá, hogy ennyi érzékelőt belezsúfolni és nyilván kell egy közös agy hozzá, hogy mindenzt fel is dolgozza.

MASAT al mi van? Az olyan aranyos név volt!

Amúgy arra emlékszek, hogy amikor a MASAT ot felküldték az működött a legtovább, a társai már rég kipurcantak.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#11) qnadam válasza Lalikiraly (#10) üzenetére


qnadam
veterán

2015 januárban elégett a légkörben.

(#2) Tetsuo: nem hiszem, hogy mostanában meg lehet valósítani egy 5x5x5 centis tárgy sikeres landolását a Földön :)

általában szerintem a legnagyobb kihívás egy ilyenben az, hogy ekkora méretbe beleférjen vezérléstől tápellátásig és kommunikációig minden, és mindez hónapokig működjön.
a honlapjukon elég részletesen ki van fejtve.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12) Tetsuo válasza qnadam (#11) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt biztos nekem akartad írni? Én ezeket tudom. ;-)

(#13) qnadam válasza Tetsuo (#12) üzenetére


qnadam
veterán

te írtad, hogy esetleges a visszatérése, pedig nem is, mert teljesen esélytelen :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14) Tetsuo válasza qnadam (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Visszatérése a légkörbe. Abból nem tervezett kb. semmi. Nincs is helyváltoztató képessége.

(#15) duke


duke
aktív tag

Kivancsi leszek hogy fog leszallni. :DD :DD :DD

(#16) Malák válasza Rover623 (#6) üzenetére


Malák
aktív tag

Az benne a lényeg, hogy az egyetemen összedobják páran és ennek ellenére működik.
Egyébként nyilván nem egyszerű feladat.

(#17) Malák válasza NorbixD (#7) üzenetére


Malák
aktív tag

Ha már megvan az eszköz rá, hogy legyártsák házilag a nyákot, akkor teljesen indokolatlan lenne mással legyártani.

(#18) szazbolha válasza Tetsuo (#2) üzenetére


szazbolha
addikt

Miféle visszatérésről beszélsz?

(#19) Giovan! válasza Tetsuo (#14) üzenetére


Giovan!
addikt

Most is a légkörben van.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#20) Tetsuo válasza Giovan! (#19) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Na igen, de a tervezett végről beszélek, egyáltalán hogy tervezett lenne az élettartama.
Nem sokkal komolyabb, mint a Szputnyik-1, de szerintem a Szputnyik-3 szintjét nem érte el.

(#21) NorbixD válasza Malák (#17) üzenetére


NorbixD
tag

A furatgalvanizálást hogy oldod meg? Természetesen házi körülmények közt.

[ Szerkesztve ]

(#22) Malák válasza NorbixD (#21) üzenetére


Malák
aktív tag

A legjobb tudásom szerint van a SEM-nek minden fontos eszköze ehhez.
Én személy szerint nem tudom, mert sosem volt ilyennel dolgom.

SEM: Schönherz Elektronikai Műhely

(#23) Giovan! válasza Tetsuo (#20) üzenetére


Giovan!
addikt

Az eredeti tervek közt sem volt szó tervezett végről. Nagyon sok másik műholdhoz hasonlóan ezek is addig fognak működni, amíg bírnak (tervezett élettartam ide vagy oda :D) , aztán elégnek a légkörben.
Attól még szerintem szép teljesítmény volt ez a mérnökök részéről, akik részt vettek a tervezésben, gratula nekik.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#24) szazbolha válasza Tetsuo (#20) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem neked érdemes lenne megnézni azt a videót amiben BME tanársegédje néhány dolgot érthetően elmagyaráz.
Például tisztázódna a tervezett/várható élettartam oka, és hogy mit tesznek annak érdekében, hogy ne 15-20 évig szennyezzenek az eszközzel űrszemétként .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.