Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Hol a sok kommentelő a korábbi cikkek alól akik szerint egy kamu a cég? Pénzlehúzás? Fantomvállalat, meg mindenkit átvágnak, csak a felértékelés miatt csinálják?

https://utdetailing.hu/

(#2) Dr. 444Hertz válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Amíg nem nyilatkoztak semmit, addig joggal gondolta a többség azt, hogy valami nincs rendben.

Egyébként jövő héten az lesz a hír, hogy megkapták az Essential-okat a tulajok, azután az, hogy ki is bontották, utána az, hogy mindenki megkapta, majd pedig megtudjuk, hogy milyen életet élnek a PH1 tulajok ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#3) vicze válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


vicze
félisten

1 hete feloldották a teszt zárlatot és kb. nincs olyan teszt oldal aki ne rakta volna már ki a cikket róla.
Szóval a valósságról nem igazán lehet vitatkozni, az hogy meddig jut majd elválik.

Az elvárttól továbbra is elég messze van a bevezetés "minősége".

(#4) ghiottone válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt hittem, hogy hasonló lesz a történet, mint a Saygus V2 esetén, ami sose lett legyártva és kiszállítva az előrendelőknek ;) Mondjuk ott a terméklapon már Snapdragon 835-öt írnak - legalább a specifikációt szorgosan frissítik az elmúlt 2 évben. :D

EU-n belül vajon elérhető lesz? Most csak US + Canada.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#5) Kasya válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mindenesetre egy draga "beta" telefon.

[ Szerkesztve ]

(#6) #16820480 válasza tibcsi0407 (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából megvolt rá a reális esély, hogy el sem indul, voltak bőven nehézségek, és nem volt éppen bizalomgerjesztő a kommunikációjuk sem.

Az első lépéseket megtették, meglátjuk mennyire lesz sikeres, és lesz-e folytatása.

(#7) tibcsi0407 válasza ghiottone (#4) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért itt más háttér volt a cég mögött. Egy nagy név már fél garancia a sikerre és a befektetőkre is.
A tesztek is elég bíztatóak, bár a kamera elég basic egyelőre. De biztosan fog még javulni.

https://utdetailing.hu/

(#8) Somatom


Somatom
veterán

"egyedi moduláris csatlakozófelülettel"

Az egyediség legfeljebb arra igaz, hogy csak az ehhez gyártott kiegészítők csatlakoztathatók. A kiegészítő hardverek csatlakoztathatósága viszont egyáltalán nem egyedi megoldás. Lásd: Motorola Z sorozat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Kíváncsi lennék egy MA! tesztre is, hogy hogy sikerült az Essential Phone...:)

(#10) HarleyCustom válasza Somatom (#8) üzenetére


HarleyCustom
veterán

...de egyedi....nem?
:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#11) Szabcsizz válasza HarleyCustom (#10) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Kinézetre szerintem igen.
Amúgy nem.

(#12) Somatom válasza HarleyCustom (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Az hát. Sosem láttam még ilyet. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) Dr. 444Hertz válasza Somatom (#8) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Szerintem itt az egyediségre azt kell érteni, hogy nem szabványos.
Teljesen helytálló a kifejezés.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#14) RaveForce


RaveForce
veterán

"csomagküldő szolgálat a nyomkövetésnél konkrét dátumot adott meg az Essential telefon kiszállítására."
2018 Q2-re. 🤣😂

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) HarleyCustom válasza Dr. 444Hertz (#13) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1 :K

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#16) jUUh


jUUh
addikt

Youtube-os review-ek alapján jó kis telefon lehet.

Samsung Galaxy S23+

(#17) Somatom válasza Dr. 444Hertz (#13) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem tudok erre vonatkozó szabványról, tehát, ami a kivitelezést illeti, minden ilyen megoldás egyedi. Maga a feature viszont nem. Ráadásul a Lenovo megoldása ennél sokkal innovatívabb, átgondoltabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#18) Dr. 444Hertz válasza Somatom (#17) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

"ami a kivitelezést illeti, minden ilyen megoldás egyedi"

Erről van szó.
Majd ha lesz szabvány, akkor lesznek a szabványos megoldások.
Addig az Essential modularitása egyedi megoldás.

egyedi (nem szabványos) =/= egyedi (páratlan)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#19) Somatom válasza Dr. 444Hertz (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem. Maga a modularitás nem egyedi. Csak a fizikai kialakítás, (pl. az érintkezők elhelyezkedése). De, ebben a koncepcióban nem az a kunszt, hogy hogyan rögzül a modul a telóra, és hogyan "kommunikál" vele.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) vicze válasza Somatom (#17) üzenetére


vicze
félisten

Inkább nézőpont kérdése, mert a Moto megoldás sokkal kötöttebb és limitálja a gyártót és a kiegészítő készítőket is. itt csak 2 adat port van, és ennyi ehhez kell csak igazodni. Igen bizonyos kiegészítési lehetőségek kiesnek, mint a +aksi, ez sokaknak fájó pont lehet.

Igazából ízlés/felhasználás kérdése mi jobb egyénileg.

(#21) Somatom válasza vicze (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen limitációra gondolsz? Tudomásom szerint csak a hivatalos úton történő értékesítésre vonatkoznak korlátozások. Saját magának bárki, bármilyen kiegészítőt faraghat. Adott a fejlesztői készlet, a dokumentáció, és a nyílt API -k. Én is megvettem már hozzá az MDK -t (Mod Development Kit).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) vicze válasza Somatom (#21) üzenetére


vicze
félisten

Limitáció alatt jelen esetben a formát és elhelyezhetőséget értem.
Nagyon kicsi esélyt látok rá, hogy egy ennyire bekorlátolt csatlakozó hosszútávon fennmaradjon, akár gyártón belül is.
A modularitásnak ez a legnagyobb problémája, hogy köti a formát. Így a Moto leginkább saját magát korlátolja vele. Arról nem is beszélve, hogy a modularitás mindig csak 1 adott gyártóra korlátozódik, azaz mindegyik egyedi.

Pl. Moto esetében elég nagy eséllyel ez az utolsó generáció, amin megtalálható. Mivel az ujjlenyomat olvasót, a hátlapra nem tudja a mod miatt mozgatni a Moto, így vagy kihagyják a "frameless" kivitelezést vagy megvárják a "ki tudja mikor" elérhető üveg alatti leolvasót. Egyszerűen csak egy fix formán méreten belül mozoghatnak, ami pont hogy gátolja az innovációt így hosszútávon nem fenntartható.

Ha megnézed az Essential megoldását, ez csupán, egy lapos hátlapot igényel, mást nem igazán, se a méret se a forma nem között. De már az hogy van feltétel korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#23) Somatom válasza vicze (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem erősen megoszlanak a vélemények az előlapi, és a hátlapi ujjnyomatolvasóról. Van, akinek ez jön be, van, akinek az. Látom ezt a telikijelzős irányzatot, de igazából nem fog el tőle a WOW érzés. Nekem az inkább WOW, hogy felpattinthatok a teló hátuljára egy fizikai billentyűzetet, vagy mágnesesen rögzül a teló egy olyan autós tartóhoz, aminél a tartóhoz van csatlakoztatva a töltő, és a jack kimenet.
Azt nem tudom, hogy az Essential esetében csak a gyári kiegészítők játszanak, vagy ott is van lehetőség egyedi modulok készítésére.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) vicze válasza Somatom (#23) üzenetére


vicze
félisten

Lehet hogy neked vagy nekem lényegtelen, de a piacnak fontos a frameless, hogy ezt a új dolog ahova menni kell, és ha az Apple kijön vele kb. kötelező lesz felsőkategóriában. Ujjlenyomat olvasó csak példa volt, van nyilván más dolog is.
Modularitás nyilván jó dolog, de mi lesz az eszközeiddel 2év múlva? Úgy értem ha telefont, gyártót cserélsz, akkor cserélned kell mindent, így ebből a szemszögemből és sok gyártóéból se éri meg a modularitásba fektetni, mert sok vele a korlát, magából a modularitásból adódóan.

Essential is ugyan olyan nyitott, mint a Moto Mod, csak jelenleg a telefon gyártása a fő prioritás, meg a többi eszköz piacra juttatása, a kiegészítők még nem olyan fontosak, az egyetlenegy se kapható még. Először működjön inkább az egész. Illetve elméletben a modul nem csak telefonra korlátozódna, hanem bármire, amire rárakják.

Igazából egyiket se helyezem a másik elé, mindegyiknek van előnye hátránya, de Moto-nál forma lockin is társul a gyártó lockin mellé, míg Essential-nál csak a gyártó lockin van meg.

[ Szerkesztve ]

(#25) Somatom válasza vicze (#24) üzenetére


Somatom
veterán

2-3 évente szoktam telót cserélni. Ha a jelenlegi után még tudok venni egy olyat, ami kompatibilis, akkor az összesen 4-6 év, amire sztem nem kidobott pénz modulokat vásárolni. Ami a vasat illeti, nekem egy Z Play van, ami inkább a középkategória. Nincs is igényem többre, mert nem futtatok olyan alkalmazásokat, amik komolyabb hardvert igényelnének.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) jacis


jacis
nagyúr

Vicc az egész cég úgy ahogy van.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#27) Polarstar válasza jacis (#26) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Vannak jelentős kérdések és nem csak te neked nem tetszik ez a kivagyokén fejlesztési kutatás.
Pedzegetik azt is, hogy az új igen erős procikkal már idejétmúlt a 2-3 évenkénti csere.
Ideje lenne mondjuk 10 évre venni mobilt, teljes élettartam garanciával.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#28) .Szaki. válasza jacis (#26) üzenetére


.Szaki.
addikt

Miért?

(#29) zozo112233 válasza jacis (#26) üzenetére


zozo112233
csendes tag

Én azért kiváncsi vagyok a készülékre.. Jó lenne, ha jönne EU piacra szánt model is, jó áron természetesen 😁

[ Szerkesztve ]

(#30) jacis válasza .Szaki. (#28) üzenetére


jacis
nagyúr

Olvasd el a róluk szóló cikkeket az elmúlt hónapokra visszmenőleg. Ha úgy sem tűnik fel miért tartom őket komolytalannak akkor nincs miről beszélgetni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#31) h4h01 válasza jacis (#26) üzenetére


h4h01
senior tag

Szrok a cégre, a termék legyen jó, amit letesznek az asztalra..Ez mondjuk többé kevésbé igaz is. Anyaghasználat, méret, dizájn nekem nagyon bejön, ez nem annyira nyújtott képarány mint pl. a samsungnál..Tiszta android, nagyon bejön..Kamera viszont pocsék! Az ára mondjuk nem csillagászati, de így is elég drága..Valahogy olyan érzésem van, hogy a kamerát direkt cseszték el ennyire, hogy ne legyen túl vonzó ajánlat, mert akkor a keresletet nem tudták volna kielégíteni :U fene tudja..

(#32) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"A suta kommunikáció és a tényleg kellemetlenné nyúló várakozás ellenére aBloomberg igen magasra becsülte a vállalat értékét, ami úgy tűnik, nem volt alaptalan."

Jol ertem, itt arra celoz a cikk iroja hogy azert nem volt alaptalan 1 MILLIARD dollara becsulni egy startup ceget aki telefont gyart (mint minden masodik ceg a vilagon) , mert tenyleg kiszallitjak azt amit 700 dollar nettoert megrendelt valaki 2 honapja ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) .Szaki. válasza .Szaki. (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

Olvastam a cikkeket, mindet, az, hogy a cégen belül mi hogy megy az engem kicsit sem érdekel, az egyedüli necces dolog az volt, hogy sokáig úgy tűnt, hogy nem lesz az egészből semmi, hiába az előrendelések. Most viszont már elkészültek, és innentől az dönti el, hogy vicc-e ez a cég, hogy amit kiadtak a kezeik közül az milyen minőségű. Személyes véleményem, hogy ez a telefon egy évvel ezelőtt szólt volna nagyon nagyot, így már csak beáll a sorba az S8, Note8, G6, i8 közé, de ettől függetlenül kifejezetten jó készüléknek tűnik, legalábbis a külső és a specifikációk ismeretében egyáltalán nem tartom viccnek. Btw egy tesztet szívesen elolvasnék róla.

(#34) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy szerezték meg az előrendelők email címeit és küldtek ki ilyen adathalász leveleket ?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#35) atike


atike
nagyúr

...de most már tuti....? Ténylegesen tuti?

:P

(#36) joey04 válasza ghiottone (#34) üzenetére


joey04
titán

[link]

és még csak a teszteken sem szerepel jól.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.