Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MartOOn


MartOOn
addikt

Ezzel az uj Kirinnel megneztem volna a huawei nexust.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#2) Spindlyman


Spindlyman
tag

Jók lesznek ezek még jövőre is.

(#4) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Kirin 950
CPU: 2.4 GHz (A72) + 1.5 GHz (A53) ARMv8-A
GPU: Mali-T880 MP4
Dual SIM LTE Cat.10 (DL:450Mbit/s UP:100Mbit/s)
Várható megjelenés: Q4 2015
Huawei mate 8-ban már ez a Soc lesz.
Ha a kirin 950-et belegyömöszölik egy honor 6 méretű/dizájnú telóba és az aksival sem spórolnak akkor nagyon nagyot fog aratni. Nagyon várós a 950.

(#5) vicze válasza twollah1976 (#3) üzenetére


vicze
félisten

A "hírek" 90%-ában kicsit túl sok. :U

(#6) #13110016 válasza twollah1976 (#3) üzenetére


#13110016
törölt tag

Olyan sok, mint amilyen kevés neked az ékezet.

Ám jók ezek tényleg.

(#7) Xaels


Xaels
félisten

Majd elhiszem, ha kézzel fogható eszközben lesznek

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) atike válasza Xaels (#7) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kell sokat várni rá remélhetőleg... :) :DDD A sokat az viszonylagos. 2016-ban tuti már itt is lesz... :)

(#9) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Még a samsungnak a 14nm gyártasi technológiája mellet is melegedett az a57. Ennyivel jobb lenne az a72, hogy 16nm-en nem fog throttlingolni? Ha kell, a samsung is ki fogja ugyan ezt adni 14nm-en.

[ Szerkesztve ]

(#10) Wapmester


Wapmester
senior tag

szerintem ezek közül egyik sem lesz ilyen erős, főleg nem a Kirin, az LG Nuclun megközelítheti az exynost, mert nagyon hasonló felépítésben ám az exynos 14 nm-es, már csak az a kérdés, hogy ezek mennyire fognak melegedni mivel a kirin és a nuclun is 16 nm-esek lesznek.

(#9) ctvagyok: szerintem baromira fognak melegedni és visszaesik az órajelük így nem lesznek keményebbek mint az exynos, vagy csak hűtőszekrényben futtatva a sebességtesztet.

[ Szerkesztve ]

(#11) persil válasza Pickit3 (#4) üzenetére


persil
nagyúr

Én ezek után csak azt remélem de nagyon borzasztóan, hogy a mate 8 nem lesz kisebb, mint a mate 7. A flex 2 (több más ok mellett) azért is nem tetszett, mert "csak" 5.5 inch a flex 6 inch-e után. Ha megszoktam a 6-ot, akkor ki a francnak kell már kisebb? Szóval remélem a mate sorozat megmarad tényleg phabletnek és nem fejlődnek visszafele.

Akinek meg kisebb méretű, de szintén csúcsteló kell, azoknak ott a P széria aktuális legjobbja, vagy éppen a honor sorozat.
Szóval nagyjából mindenkire gondolnak hüvelyék :)

Egyébként abszolút nem tartom elképzelhetetlennek, hogy sikerül tényleg mindkettejüknek beérni/beelőzni az exy 7420-at, másfelől viszont mind tudjuk, hogy mennyit ér egy benchmark... Szóval jöjjön ki teló az említett soc-okkal, legyen a működése vajsima és szerintem onnantól az sem érdekel senkit, ha antutu-ban 3 pontot kap.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) vicze válasza ctvagyok (#9) üzenetére


vicze
félisten

Igen ennyivel jobb az A72 és 16nm-en(Kirin) nem fog melegedni, de a 20nm-en(Nuclun) lehet gond ott biztos kisebb lesz az órajel. Kellően alacsony csíkszélességen simán gyorsabbak a Exynosnál, nem igazán probléma. 1 generációnyi különbség van a CPU-k között nincs semmi csodálkozni való.

Samsung nem adja ki, mivel ők már saját architektúrát fognak kiadni.

@Wapmester: Két azonos felépítésű SoC-ról beszélünk. :U

Egészen mellesleg a Nuclun nem biztos, hogy eljut telókba...

[ Szerkesztve ]

(#13) chuky666


chuky666
csendes tag

Ezek a benchmarkok akkor félrevezetések.Ma már semmilyen támpontot nem adnak,

(#14) ctvagyok válasza vicze (#12) üzenetére


ctvagyok
őstag

Rendben én elhiszem ha te mondod :DDD

(#15) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nem csodalkozok, hogy majd 1 evvel kesobb lenyomja egy uj soc a 7420-t
Samsung biztosan nem ul a baberokon, marcius korul meg ismet
jon a kovetkozo S telo.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#16) fornettisuti


fornettisuti
veterán

samu sajat maga gyartja az exynost, sajat maga ura. a tobbiek gyartatnak, a pl. tsmc nem halad a csikszelesseg csokkentesevel, nincs megfelelo technologiajuk az idobeni vetsenykepesseghez...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17) Matada2.3 válasza LurkerSheik (#15) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pontosan, bár szívlelendő, hogy a többiek is próbálkoznak fölzárkózni!

Finn the human

(#18) babkukta


babkukta
senior tag

megint a számok, megint a tesztek. Persze, jó jó ez, mert nyújt egyfajta támpontot, de miért van olyan érzésem, h már az exynos 7420 előtt is eljutottunk arra a szintre, h az optimlaizáción múlik minden, nem a nyers erőn? Haladni kell a korral, örülök h fejlődünk, de már akkora verseny van itt, h követni alig lehet. Minden himi-humi gyártó már mobilt gyárt, most már mindenki elkezd majd házon belül soc-t gyártani, aztán kövesse az ember, h 10 készülékben 8 fajta chip van. Az se jó, amikor egyeduralkodás van, de nem biztos h olyan jó vége lesz ennek, ha ennyi féle chip lesz majd a telefonokba

Üdvözlettel, Tibi

(#19) vicze válasza ctvagyok (#14) üzenetére


vicze
félisten

Nem én mondom, hanem az ARM marketing. :) De a jelek arra utalnak, hogy igaz lesz. (mobilról nem linkelek, bocs)

(#20) DithenS válasza babkukta (#18) üzenetére


DithenS
senior tag

Jogos,tényleg nem szerencsés.Bár érdekes hogy az x86 bizniszbe meg a kutya se akar beszállni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.