Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fdisk


fdisk
őstag

Jöhet jöhet a nagy tákapacitás! :C
Csak gondolom multimilliomosok tudják először megvenni. :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#2) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép és jó, csak csökkenjenek tovább a HDD árak! ;)

(#3) merkucyo


merkucyo
aktív tag

SSD-már elérhető volt 2007-ben is , de mostanába került csak relatíve elérhető közelségbe .
Lehet az első nyugdíjunkat fogjuk majd erre költeni :DDD

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#4) ViiiiktorOC válasza Angel1981 (#2) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Így van! Csak nem fogják engedni a gyártók. Egy kezdőárra kíváncsi lennék. :))
SSD árát is vigye majd lefele.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#5) F34R


F34R
nagyúr

ar csokkenhetne mar , mert nem sokaig birom ki a mostani hdd-mel :N

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Na ez már valami! :C :C :C Jöhetne már a jövő héten is! :K

Eleinte biztos nagyon drága lesz, de előbb-utóbb (remélhetőleg) árcsökkenéshez fog vezetni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) imibogyo válasza bteebi (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Szimpatikus, de átlag embernek megfizethetetlen lesz. :(

Az is baj, hogy hiába 6 TB, ez is HAMR betelik.... :P

[ Szerkesztve ]

(#8) fatallerror


fatallerror
addikt

2014ben már átlagos lesz a 6-10 tb hely a kockák körében szerintem. előbb lesz mástól 6 tb szerintem.
na meg jó lenne ha növelnék a hdd-k árát 1 picit mert akkor már talán tényleg vmelyik szerv rájuk ugrik h csökkentsenek árat mert úgy néz ki a mostani árak nem zavarnak 1 versenyhivatalt sem. persze milyen vádat kapnának? annyiért adják a terméküket amennyiért akarják..

don't tell me what i can't do!

(#9) Chiller


Chiller
őstag

Már ha itt lenne is késő lenne, sokat foglalnak a full hd 3d filmek :D

(#10) bteebi válasza fatallerror (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Az a baj, hogy mi ebből még nem feltétlenül profitálnánk... Tegyük fel, hogy az áradás előtt 16k volt egy 2 terás HDD, utána meg mondjuk 35k. Kartellezés miatt megbüntetik őket mondjuk 5k/db-ra (amit NEM te kapsz meg, aki vásároltál és kárt szenvedtél!), és kötelezik őket, hogy mondjuk 5k-val csökkentsék az árakat. +19k, -10k, szóval még így is ők jártak jobban.

Ezek persze kamu számok, más számokkal nyilván más jönne ki - még az is lehet, hogy közel nullszaltó lenne a vége, bár ez szerintem nem túl valószínű.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) lenox


lenox
veterán

Az aktualis hdd-knek milyen a bithibaaranya?

(#12) stargazerhu válasza imibogyo (#7) üzenetére


stargazerhu
aktív tag

Ez jó volt! :R

(#13) Pug válasza fatallerror (#8) üzenetére


Pug
veterán

2014ben már átlagos lesz a 6-10 tb hely a kockák körében szerintem.

Ezt finoman szólva erősen kétlem.

(#14) Sub-ZeRo válasza merkucyo (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerencsés ember vagy, ha lesz nyugdíjad. Nekem majd mond el hogy milyen jó lesz ez a hdd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) VIBO


VIBO
őstag

én nagyon nem használnám ki. 500 gigámmal vígan el vagyok. 6 terra kinek kell? :Y

szerencsére leszoktam már a felesleges gyűjtögetésről :K

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#16) ledgeri


ledgeri
nagyúr

(csak eszembe jutott: van olyan HDD amiben páratlan számú fej van... lehet, hogyha szétszedem, és megfordítom a lemezt kapok még egy kis helyet?)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ezaz!
Végre elkezdhetik lejjebb nyomni az árakat.
25 körül már vennék egy 3 Gb-osat.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#18) lujó55 válasza VIBO (#15) üzenetére


lujó55
őstag

nekem kell :DD :DD

(#19) JColee


JColee
őstag

mindössze 10^-2 bithibaarány mellett
Az 1% a hibaarány már ilyen jónak minősül? I don't want to live on this planet anymore.

[ Szerkesztve ]

(#20) Retekegér válasza planbmokus (#17) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

25 körül már vennék egy 3 Gb-osat.

Az jó vásár lenne. :DDD

<< Heimdal >>

(#21) VIBO válasza lujó55 (#18) üzenetére


VIBO
őstag

mire? :C

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#22) lujó55 válasza VIBO (#21) üzenetére


lujó55
őstag

rengeteg családi videom és képek vannak amit nem szeretnék kitörölni :N
most 3db 1.5-ös tányéron pihennek.

(#23) Devid_81


Devid_81
nagyúr

2014-ben pont nem lesz mar semmi uj vagy nagy max a technologia.
Persze lassan csak 1 ev van hatra 2014.-ig

[ Szerkesztve ]

...

(#24) #95904256 válasza JColee (#19) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem vagyok HDD szakértő, de szerintem az 1%-os hibaarány használható értéknek tűnik. Ez kb. azt jelentheti, hogy a tárolt területnek mindeössze 15-30%-a megy "pocsékba" a megbízható hibajavítás miatt. Valószínűleg a PMR technológiánál sem sokkal jobb a helyzet, úgyhogy ha a dupla kapacitásért cserébe egy picit romlik a helykihasználás, akkor az a technológia rendben van...

[ Szerkesztve ]

(#25) ViZion


ViZion
félisten

Huhh! Működési hőmérsékletek? Télen lassabban fog írni? :D
Bámulatos a fejlődés most, hogy jól kitermelték rá a lóvét az elmúlt pár évben... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Ł-IceRocK-Ł válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ott a pont.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#27) bteebi válasza ledgeri (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Ha te azt meg tudod fordítani otthon úgy, hogy működjön... :DDD Egyébként jó eséllyel fizikailag is sérült az a fele, de még az is lehet, hogy direkt tönkreteszik (bár ez kevésbé valószínű, hiszen teljesen felesleges macera lenne).

#20: A gyártóknak egészen biztosan :DDD. Egy 6 terás HDD úgy 400 millióból (már hogy HUF) ki is jönne... ;]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) vontor válasza ViZion (#25) üzenetére


vontor
csendes tag

Nem fog az ODD írókhoz és lemezekhez hasonlóan "túl hamar" elhasználódni ? :F

(#29) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ja és ha megmakkan a csoda elektronika.... Vagy egyből tartsak még egyet tükrözve, várva mikor szarik be? Ja és nem melegebb mint a mostani merevlemezek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) Carsee


Carsee
tag

félnék ekkora vinyót venni....ezt ugyanis le is kell tudni menteni. hogy most másik vinyóra vagy szalagra az egy dolog, de ha most bukom akkor 1TB adatom veszik el - részben - ha ezt akkor 6TB. :(

(#31) sityak válasza Pug (#13) üzenetére


sityak
tag

https://dl.dropbox.com/u/3170/1.jpg
kocka vagyok, vállalom

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#32) vince


vince
őstag

elméleti hibaarány ide vagy oda, én kíváncsi leszek a valós, tapasztalatokból adódó rátára...

sityak: derék :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#33) #24650752


#24650752
törölt tag

A HAMR erre kínál gyógyírt, méghozzá oly módon, hogy az adatterületet az írás pillanatára a fejen található lézerrel felhevítik, aminek következtében módosulnak a lemez mágneses tulajdonságai, ezáltal gyengébb mágneses térrel is írhatóvá válik.

Én arra lennék kíváncsi, hogy az állandó hevítés miatt milyen gyorsan használódik el az adott felület? Mennyit bír ki? Lehet, hogy itt is érvényes lesz egy előre becsült írási ciklus, mint az SSD-knél?

(#34) velizare válasza fdisk (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

első szériát vegyenek is csak a milliomosok... nekem jó lesz a javított is. sőt, igazából az is jó lesz, ha meg sem jelenik, csak a mostaniak árát nyomja le. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#35) bteebi válasza Carsee (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Ha van 6 terányi adatod, és le akarod menteni, akkor kell 6 terányi backup is. Az, hogy most ezt 2 HDD-n oldod meg (2×6 TB), vagy 12 db-on (2×6×1 TB), az már a te választásod. Előbbi jóval kényelmesebb, bár jóval kevésbé biztonságos is. Utóbbi esetben - ami jóval kényelmetlenebb - 1 HDD kiesésével csak 1 TB adat elvesztését kockáztatod, míg az előbbi, kényelmesebb esetben 6-ot.

Ha összesen 1 terányi adatod van, akkor is minimum 2 HDD kell, hogy legyen egy mentésed is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) BlackPriest


BlackPriest
őstag

""annyit még hozzátettek, hogy a felhasznált tesztállványon a fej és a hordozó (tányér) cseréjén kívül más komolyabb beavatkozásra nem volt szükség"

most én értem félre, vagy ezek hibásodtak meg a teszt közben? ha ez nem komoly beavatkozás, akkor mi lehet az? felrobban a gépemmel együtt?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#37) Xirtam


Xirtam
veterán

Ez egyre jobban hangzik. Csak győzzük kivárni.

(#38) kovsol válasza fatallerror (#8) üzenetére


kovsol
titán

Nem a kockáknak, hanem a torrent huszároknak lesz akkora merevlemeze... Én év elejéig 160GB helyen is elvoltam, most 120GB SSD + 250GB HDD vel is elvagyok, de a héten beszereztem még +2x200GB külső vinyót, de ezt is csak mert jó áron volt, és így egyszerre több dolgot is le tudok menteni steamről, meg a fontosabb dokumentumokat több vinyóra tudom backupolni.

May the Force be with you!

(#39) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szerintem fizikailag forgó felületre adatot felvinni marha elavult.
Én a szilárdtest-tárolóknak szurkolok :B

(#40) Plazmacucci válasza kovsol (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ahogy mondod, online vásárolt játékokhoz is kell már a hely bőven. Lehúzol egy 8 gigás játékot, aztán telepíted kétszer akkora. Ebből van mondjuk neked 10 az már nagyon sok hely. Vagy gondolj az ilyen Rage szinten elbaszott méretű játékokra. :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) vontor válasza kovsol (#38) üzenetére


vontor
csendes tag

Attól hogy Neked 770 GB, valakinek még kellhet 6TB a Steamhez.

(#42) fatallerror válasza kovsol (#38) üzenetére


fatallerror
addikt

simán ellehet használni 2-3 tb-ot legálisan úgy is h nem vagy gazdag

don't tell me what i can't do!

(#43) kovsol válasza vontor (#41) üzenetére


kovsol
titán

179 játékom van steamen, és origin, uplay, blizzard stb játékaim is vannak, digi nettel lekapom úgyis gyorsan ami kell, nem a vinyón szoktam tárolni azt amit tudom, hogy hónapokig elő se fogok venni, mióta ilyen sebességű net hétköznapinak számít nekem fölöslegesség vált az oriási vinyó. Lehet rosszul vagyok bekötve. :B

(#44) Plazmacucc átlagos kockákról volt szó, nem pedig arról aki dolgozik rajta :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#44) Plazmacucci válasza kovsol (#43) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én meg fényképezek és videózok, de nem izgat a sebes internet, csak a tükrözött nas szerverem ;]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#45) lvb válasza FoxiestFox (#39) üzenetére


lvb
aktív tag

A gond az, hogy a nagy kapacitású memória alapú tárolók elég sokat is fogyasztanak. Jelenleg az 1T körüli kapacitás !idle! 8 - 12W, performance mode-ban pedig 25 - 30W. Mennyi lehet a fogyasztása egy 3T-s SSD-nek?

Ugye egy 2T-s WD black fogyaszt max 10-12W-t, a Green vinyók max 5W körül

(#46) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Biztos aranyáron indul majd...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#47) FoxiestFox válasza lvb (#45) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hm, ezt nem tudom.
De bizonyára fejlesztenek majd olyan technikát, ami megoldja a kérdést..

(#48) farmat


farmat
csendes tag

Plusz tárterület sose árt :)

(#49) sityak válasza BlackPriest (#36) üzenetére


sityak
tag

Értsd úgy, hogy a mostani hdd-khez képest csak ezeket kell változtatni, tehát mondjuk egy mostani gyártósort, vagy az alkatrészeket nem kell módosítani, hogy ilyen cuccokat kezdjenek nagy tömegben gyártani

http://legipanorama.hu

(#50) vontor válasza kovsol (#43) üzenetére


vontor
csendes tag

Van ahol nincs digi és a steam is elég sokszor köhög.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.