Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) talmida válasza talmida (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Folytatom..

Szóval az istenfélelem nem pontosan ugyanazt jelenti, mint az Istentől való félelem, rettegés, vagy megfélemlítés, de azért mégis van egy pici köze hozzá.

Megpróbálom egy példával érzékeltetni, hogy kb mit is jelent.
Ha pl egy kisgyermek titokban valami rosszfát tesz a tűzre otthon, akkor van benne egy kis félelem, hogy mit szólnak majd ehhez a szülei, ha meglátják? Az a gyermek, aki ignorolja a szüleit, az nem féli, nem tiszteli őket, és azt nem érdekli, hogy mit fognak szólni a szülei, ha rosszat tesz.

Tudod, van egy olyen mondás is, hogy "Se Istent , se embert nem fél.", vagyis senkit nem tisztel, nem vesz figyelembe.

Az az ember viszont, aki istenfélelemben jár, nem ignorolja (nem hagyja figyelmen kívül) Istent, hanem mindig számol a jelenlétével, a kedvében szeretne járni, és semmiképpen nem kívánja megbántani Őt. ..mint, ahogy egy jó gyerek sem akarja megbántani a szüleit.

A halál elég bonyolult dolg...sok mindent magába foglal, pl betegségtől kezdve mindenféle gonosz csapást jelenthet. A csapda arra utal, hogy egy előre megtervezett, tudatos "támadás" illetve veszedelem készítése , ami az ellenség műve. vagyis a bennünket ért bajok nem véletlenszerűek, hanem vannak ok-okozati összefüggések.
Isten azt ígérte, hogy, aki Őrá hallgat (Isten intő, óvó szavára), azt Ő megőrzi. Pl erről szól a [L:http://www.biblegateway.com/passage/?book_id=24&chapter=2&version=17]Példabeszédek könyvének 2,3,4. fejezete is[/L].

De, aki ignorolja, teljesen figyelmen kívül hagyja Isten intelmeit, az a saját magára hoz veszedelmet, mert Isten csak azokat tudja megóvni, akik, hallgatnak, figyelnek rá. Aki nem vigyáz, és semmi feddést nem hajlandó meghallgatni, az nem csodálkozhat, ha a bajban magára marad. :U Erről [L:sz%C3%B3l%20a%20P%C3%A9ldabesz%C3%A9dek%20els%C5%91%20fejezet%C3%A9nek%20v%C3%A9ge:]

23 Térjetek az én dorgálásomhoz; ímé közlöm veletek az én Szellememet, tudtotokra adom az én beszédeimet.

24 De mivel amikor hívtalak [titeket,] vonakodtatok, kiterjesztettem a kezeimet, és senki eszébe nem vette;

25 Sőt, elhagytátok minden tanácsomat, és nem törődtetek a feddéseimmel,

26 Ezért majd én is csak nevetek a ti nyomorúságotokon, megcsúfollak, amikor eljõ az, amitõl féltek.

27 Mikor viharként jön rátok az, a mitõl féltek, és forgószélként közeleg a nyomorúság, mikor eljõ rátok a nyomorgatás és a szorongatás,

28 Akkor bezzeg segítségül hívnak majd engem, de (akkor már késő lesz,) Akkor már nem hallgatom meg őket: akkor hiába keresnek engem, nem találnak már meg.

29 mivel gyûlölték a bölcseséget, és (tudatosan) nem választották az Úrnak félelmét .

30 Nem engedtek a tanácsomnak; megvetették minden feddésemet.

31 Esznek azért az õ útjuk gyümölcsébõl, és az õ saját tanácsukkal elégednek meg.

32 Mert az együgyûeknek pártossága (személyválogatása) öli meg õket, és a balgatagoknak szerencséje veszti el õket.

[/L]olvashatuk.

Földi viszonylatban, a szülő gyermek kapcsolat is ehhez hasonló.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.