Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) füles_


füles_
őstag

Jöjjön csak az Arctic Islands,már nagyon válthatnékom van :K

(#2) stratova


stratova
veterán

Abu, nehéz ezt nem úgy olvasni, hogy AMD szivatja saját magát az OEM/AIB kedvéért bevételtől esve el. Ebben mégis mi lenne a logika o_O nem annyi a gond, hogy egy fullos Fury Nano egyszerűen AMD-nek is drága?
Tény, hogy GTX 980 mini jelenleg nincsen a piacon, de Nano ára így is húzós sajnos (emiatt kétlem, hogy tizesével vinnék :/ ) Nv ha nem tévedek mobilba dobja be GM204-et (GTX 990M) nyilván notipiacnak megfelelően heroin áron.

[ Szerkesztve ]

(#3) Tyrel


Tyrel
őstag

Ez mind szép és jó de mégis mikor jönnek ezek az újdonságok? :F

Turenkarn

(#4) flashpointer


flashpointer
őstag

Addig kihuzom a gtx 750-el aztan a vr-el belecsapunk a lecsoba.
Ritkan vissza tero lehetoseg van mindket ceg elott emiatt.
Ha nem fullad csalodasba az egesz : )

(#5) voodoo98 válasza flashpointer (#4) üzenetére


voodoo98
addikt

Az új széria mikorra várható?

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#6) AxBattler


AxBattler
félisten

A prémium árazás nélküli rövid VGA-k tehát inkább csak 2017-ben fognak elterjedni, amikor már szinte minden terméken HBM2 lesz.

Kár. Akkor addig marad a GTX750, vagy esetleg majd a GT940. Vagy egy Kaveri.
Bár ha csak a felsőkategóriára vonatkozik, és az alsó kategóriában ugyanúgy jönnek az R7-es LP modellek, akkor nem olyan nagy katasztrófa, de azért... meh... :(

A 16nm-es gyártásra azért kíváncsi leszek! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7) Milgram1


Milgram1
aktív tag

iMac-nel az 5K-s meg mar nem tudom milyen kijelzoknel jo lesz az a HBM.

(#8) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem, hogy nem kell 2017-ig várni az új vga-k okozta "nextgen" élmény megteremtéséig...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Esetleg év elején érkeznek a csúcskártyák? Vagy csak év végén? GTX 970-ről váltanék majd felfelé, még nem tudom melyik cégtől veszek majd. Amelyiknek jobb lesz az ár/teljesítmény mutatója, azt választom valószínűleg. Én várom!

(#10) lenox


lenox
veterán

az AMD partnerei szeretnék, ha a Radeonok esetében az SFF dizájnok, vagyis a nagyjából 6 hüvelyk hosszú VGA-k továbbra is prémium árazást kapnának, mivel a GDDR5 vagy GDDR5X lapkákkal rendelkező GeForce-ok ezekre úgy sem jelentenek fenyegetést.

Ezt nem annyira ertem, gtx 980-bol akkor csinalnak rovidet, amikor akarnak. Ugy ertem quadrobol mar eleve azt csinaltak, tehat mar van is ilyen.

(#11) Abu85 válasza lenox (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

17 cm nem elég rövid. 15,5 cm alattit akarnak a gyártók. Olyat nem lehet GDDR5 vagy GDDR5X-szel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) lenox válasza Abu85 (#11) üzenetére


lenox
veterán

Miert, nem 17 cm az itx szabvany?

(#13) Abu85 válasza lenox (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalosan nincs szabványosítva a SFF VGA-k mérete. Mindent ide sorolunk, ami nem hosszabb a Mini-ITX alaplapoknál. De az OEM-ek többsége ennél kisebbet akar. Nem kérdezd miért, nem nekem vannak ezzel a piaccal terveim. Elképzelhető, hogy már egy ITX-nél is kisebb alaplapszabványra akarnak felkészülni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) tailor74


tailor74
őstag

Kíváncsi vagyok mit tud összehozni a két gyártó. Jövő év nyarára jöhetnének az új kártyák, bár ha jól tudom csak Q3-ra ígérték őket.. Persze a csúcsmodellek ára gondolom horror lesz, de hátha alakítanak valamit az olcsóbb szegmensben is.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) lenox válasza Abu85 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Gyanus, hogy ennek marginalis a jelentosege, szerintem a 17 cm-es kartyak szepen versenyezni fognak a 15.5 cm-esekkel.

(#16) vinibali


vinibali
őstag

remélhetőleg 16nm-en tud majd villantani a TSMC, mert a dupla CU cache miatt nem hiszem, hogy sokat javulna majd a GCN4 energiahatékonysága.
ha van ráció a napokban felkapott Apple SoC fogyasztási adataiban, akkor jobb is, hogy nem a GloFo/Samsung gyártja a lapkákat majd 14nm-en.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) Fiery


Fiery
veterán

Abszolut artatlan kerdes lesz ez.

"A gyártástechnológia szempontjából úgy néz ki, hogy mindkét cég a TSMC 16 nm-es node-ját választja, ami logikus döntés, mivel eddig minden GPU-t a TSMC-nél gyártottak, és a csíkszélesség csökkentésénél nem árt a stabil alap."

Lenne alternativa? Intel 14 nano nyilvan nem. Samsung 14 nano? GF-nek van (lenne) kapacitasa ilyenre? Ha igen, akkor az AMD miert nem oket bizza meg? Igy nehezen fog a GF megelni jovore...

(#18) pkornel


pkornel
aktív tag

Akkor azt hiszem 2017-ig tuti nem lesz új kártyám :)

(#19) Abu85 válasza Fiery (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intel biztos nem, mert nekik teljesen más a node-juk, így nem tudnának rá olyan hatékony lapkákat tervezni, mint a TSMC-nél. Nem beszélve az automatizálást végző könyvtárak átírásáról, kell a fenének ez a munka. :D
A GloFo érdekes az AMD-nek, de az a baj, hogy nincsenek olyan szoros kapcsolatban az UMC-vel és a Hynixszal, mint a TSMC. Márpedig a HBM esetében három gyártón múlik a termék, és előny, ha ezek már dolgoztak együtt. Logisztikailag is jobb, ha egy térségben vannak. Nem mellesleg a legjobb HDL-je az AMD-nek is a TSMC-re van optimalizálva. Ezt sem éri meg most átírni.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

VLIW? Na ne már... itt valami félreértés lehet. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#21) Abu85 válasza FollowTheORI (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi a baj vele? Az FX nem a VLIW miatt lett rossz. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Akkor csak lesz új kártyám:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#23) FollowTheORI válasza Abu85 (#21) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rossz a kihasználtsága... szvsz meglepne a visszatértnének erre bármely oldalon.

Főleg egy olyan flexibilis igény mint az async compute mellett.

Az újabb architektúráknak pont az a lényege hogy az elemi végrehajtók egyre egyszerűbbek és flexibilisebben hozzárendelhetőek feladatokhoz "egyenként".

Ha most ezt "betömbösíted" vissza VLIW-be... hát nem tudom. Egyelőre nem látom benne a jót. :)

Persze igaz, a VLIW és VLIW között is lehet különbség... volt ugye nekünk 5 és 4 "széles" is... szóval jah.. attól is függ milyen meg milyen szinten/értelemben VLIW.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"az AMD partnerei szeretnék, ha a Radeonok esetében az SFF dizájnok, vagyis a nagyjából 6 hüvelyk hosszú VGA-k továbbra is prémium árazást kapnának, mivel a GDDR5 vagy GDDR5X lapkákkal rendelkező GeForce-ok ezekre úgy sem jelentenek fenyegetést"
Szerintem is teljesen jó ötlet, amilyen jó pénzügyi helyzetben vannak, simán megengedhetik maguknak hogy direkt ne kínáljanak jobbat a konkurrenciánál... Gondolom ezért a remek ötletért valaki még prémiumot is kap.

(#25) K0vasz


K0vasz
aktív tag

engem inkább az érdekelne, hogy AMD-nél jövőre megint csak a csúcskártyák fognak-e frissülni, lejjebb meg jönnek negyedszerre is a 7870 és társai, vagy lesz végre valami előrelépés az alsóbb szegmensekben is??

(#26) Gainka válasza K0vasz (#25) üzenetére


Gainka
őstag

Én is erre vagyok kiváncsi. Lenne már valami hasonlo izgalom mint legutoljára 7790 idejében... (:D)

[ Szerkesztve ]

(#27) füles_ válasza K0vasz (#25) üzenetére


füles_
őstag

(#28) Sir Ny válasza FollowTheORI (#20) üzenetére


Sir Ny
senior tag

a denver is vliw, nem?
mondjuk tény és való, VR-hez, vagy mondjuk autóba vezetni késleltetésre kell optimalizálni (az se baj, ha RT), míg videókódoláshoz meg jobb az előfeldolgozott adat.
miért nem terveznek kettőt?

[ Szerkesztve ]

-

(#29) FollowTheORI válasza Sir Ny (#28) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem. Vagyis nem tudom mire gondolsz így.

A denverben egy Kepler GPU van ami nem vliw elvű.

VLIW alapvetően az utasítás szintű párhuzamosságok kaknázására jó (ILP). Ez grafikára tökéletes lenne.
Azonban egyre több és bonyolultabb a compute rész, ezért dobta el az AMD is... a VLIW5 pl egy idő után már csak 3.4 egységet használt ki... ezért lett VLIW4... aztán tovább romlott ezért inkább dobták a GCN-ért.
Ami ugye már egy "hagyományosabb" SIMD elvű már inkább.

A minél szabadabb és bonyolultabb compute, a thread szintű párhuzamosságok hatékonyabb kiaknázására nem jó a VLIW. Ha csak grafika lenne oké lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30) Fiery válasza Abu85 (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, csak azert feszegettem a kerdest, mert azt irtad:

"A gyártástechnológia szempontjából úgy néz ki, hogy mindkét cég a TSMC 16 nm-es node-ját választja, ami logikus döntés"

Az alapjan, amit reagaltal a felvetesemre, inkabb az 1-bol 1-et valasztotta az AMD. Meg velhetoen az nVIDIA is, de ott kisebb a kotodes a GF-hez -- de ennelfogva ott plane 1-bol 1-et lehet ikszelni. Vagy rosszul gondolom? :)

(#31) FollowTheORI válasza Sir Ny (#28) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha jól emlékszem a denvernél inkább olyan trükközés van hogy az ARM utasításkészlet dinamikusan fordítódik egy saját belsőre amit párhuzamosan hajtanak végre egyszerre többet, tehát van ILP kihasználás javulás. De ez még ettől nem VLIW.

Az intel is hasonlót csinál... ma már azt hiszem 6 "mikro utasítást" dolgoznak fel egyszerre a skylake-ben, (haswell meg előtte 4). Viszont emiatt az egész scheduler, out of order, meg branch predictor fontos, hogy a 6-ot etetni is tudják egyszerre "független" (ne kelljen várni másik eredményére) feladatokkal egyszerre... és persze amit az intel mostanában tudott sebességet nyerni az ezen a területen nyerte. De ez sem VLIW ettől még.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#32) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Na, akkor ezek szerint 2017-ben cserélem le a VGA-m, ha a HBM elterjed a középkategóriában is. :)

https://utdetailing.hu/

(#33) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Durva lesz ez a Pascal...

ÁdiBá

(#34) Lacok


Lacok
őstag

Remélem, hogy a következő generáció már hatékonyabban fogja tudni kezelni a 4K-s játékokat és itt nem csak a csúcskártyákra gondolok.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#35) subpixels


subpixels
tag

Gondolom a Next Gen AMD megkapja HDMI 2.0-t, viszont Displayport 1.3-t most beépítik a következő generációba vagy majd csak 2017-ben megjelenő kártyáknál számíthatunk rá? Abu ez kapcsolatban nincs valami információd?

(#36) Chibass


Chibass
tag

Arról miért nem szól a cikk, hogy az Nvidia Pascal mennyire lesz DX12 meg VR kompatibilis?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#37) tibcsi0407 válasza Chibass (#36) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még a Maxwellről sem tudja senki biztosan, nemhogy a Pascalról. :)

https://utdetailing.hu/

(#38) Archttila válasza AxBattler (#6) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én is hasonlóan gondolkodom, addig marad a 970 utana meg johet a kisebb kartya és az NCASE :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#39) Dr. Akula válasza Chibass (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A jelenlegi Nvidia generáció (állítólag) szarul teljesít VR-ben, oda AMD való.

[ Szerkesztve ]

(#40) AxBattler válasza Archttila (#38) üzenetére


AxBattler
félisten

A 970 egy kis ideig még kiszolgál, nem gondolod? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) Tomdriver válasza tailor74 (#14) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ha csak jövő év közepe, vagy vége inkább a Pascal megjelenése, addig tuti kipróbálok egy 980Ti-t, csakhogy legyen összehasonlítási alapom.
Eddíg vacilláltam ezen, de számomra most már eldőlt. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) tailor74 válasza Tomdriver (#41) üzenetére


tailor74
őstag

Tegyél úgy, ha azt látod jónak, nálam most kimarad a fury is, 980ti is, kivárok. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) Archttila válasza AxBattler (#40) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

2 évig biztosan. :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#44) tibaimp válasza Lacok (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szerintem tuti nem, arra még várnunk kell pár évet, főleg a közép kategóriában...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#45) ÁdiBá válasza Tomdriver (#41) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem jársz vele rosszul, én R9 290X/ GTX980 után váltottam GTX980Ti kártyára, hát félelmetes., ahol már a 290X meg a 980 döcögött, ott még a GTX980Ti elemében van.

ÁdiBá

(#46) Baryka007


Baryka007
őstag

Ez a GDDR5X jól hangzik... Jobban kivan forrva arra az architektúrára már, a technológia mintsem az HBM2 re... Szóval jó választásnak tűnik egyelőre.

(#47) tailor74 válasza Baryka007 (#46) üzenetére


tailor74
őstag

És talán több, nem csúcs kategóriás kártyára is hajlandóak lesznek rátenni. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#48) Abu85 válasza Fiery (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg azért megvizsgálták az alternatívákat, mert hátha a Samsung és a GloFo képes annyival jobban kínálni, hogy az megérje az extra munkát. Szóval előre nem volt ez eldöntve, maximum 70%-ban voltak biztosan abban, hogy ebből TSMC lesz úgyis.

(#29) NetTom: Jó de az NV a Pascalt gépi tanulásra csinálja, tehát az a legfontosabb, hogy ott érje el a rendszer a legnagyobb hatékonyságot és ezért bármi beáldozható. Olyan architektúra úgy sem lesz, amin minden lehetséges folyamat tökéletes hatékonysággal üzemképes. Valahol kompromisszumokat kell kötni, de szerencsére az egyes gyártók máshol kötik meg ezeket. Szóval látszólag egyik terület sem marad normális hardver nélkül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) Z10N


Z10N
veterán

A RTG-nel lehetseges, hogy egy "Barts/Cayman aka VLIW5/VLIW4" fele optimalizacio jon?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#50) Jack_Reacher válasza ÁdiBá (#45) üzenetére


Jack_Reacher
csendes újonc

Egy náluk 2x drágább VGA legyen is elemében...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.