Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 33as


33as
senior tag

Gratula a cikkhez Bocha nagyon jó lett, és az külön kiemelendő, hogy kikértétek Szabó Peti-nek a véleményét is! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#2) Kloden


Kloden
senior tag

Jó kis cikk, magam is mikroheli használó vagyok. Az a kültéri méteres elég brutál tényleg! :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#3) bok92


bok92
addikt

Nagyon jó cikk lett! :)

(#4) Bocha válasza 33as (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Köszi! :R Igyekeztem körüljárni a témát, mert pörgök ezekre a helikre!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) gzbotii válasza Bocha (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Amugy kerult meg az a heli, amit a szomszedsagban kerestetetk 9egyik MATV adas kozben)?
Utanna mondtatok, hogy nincs meg, de azota se? :D :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#6) Bocha válasza gzbotii (#5) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Azóta sem. :(

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#7) kezdő válasza Bocha (#4) üzenetére


kezdő
senior tag

Az ajánlott Salvation 46 miből nyeri az energiát?
Van hozzá rendes hálózati töltő vagy elemes távirányítóból?

Amennyiben az elemes verzió a nyerő, akkor milyen fajta és hány db kell bele?

Előre is köszi a választ, a cikk alapján rápörögtem a témára :)

Tescoban mindig nézegettem a 4e Ft-os változatokat, de biztos voltam benne, hogy nem érnek sokat. A Speedshopban viszont megbízok és 11e Ft még a belefér kategória ilyesmire. :)

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Öcsém kapott egyet tavaly fatertól, de kb. kipróbáltuk, aztán annyi. Nem nagyon használjuk, porosodik a polcon. Nem igazán hozott minket lázba.
De biztos van, akinek ez örömet okoz.

(#9) kenny123


kenny123
addikt

Ma épp jöttem haza melóból, és itt a játszótéren fiatal apuka a lányával reptetett egyet, jó móka lehet. :)

yo

(#10) ducsidu


ducsidu
senior tag

Engem ezek a helikopterek annyira nem kötnek le,de egy ilyen harci helikoptert szívesen kipróbálnék :D

(#11) .mf


.mf
veterán

Cukik -- a harci helikről nem csináltatok videót? :DD

A repülési idejük viszont még mindig ergya :( minimum dupláját vártam volna.
S olyan van, amiben nem csak van kamera, de még a távirányítón van kis képernyő is, és azon keresztül lehet "FPS nézetben" követni a helit? :)) Meg olyan, ami halkabb. És éjjellátós a kamerája. ;] És inb4 Blue Thunder :DDD :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) ruppotlan


ruppotlan
tag

Na most akkor melyik az a harci helikopter? Egy hasonló van a honlapon de semmi ilyen featurerről nem írnak, sőt a hozzászólásokban sem az jön le, hogy ez ilyet tud.

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Nekem ezek a elektromos, hungarocellből készült repülőgépek jönnek be. Szép nagyok és az áruk se vészes. [link] Valamikor beszerezek egyet biztosan. :K

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) Bocha válasza kezdő (#7) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Sajnos nem emlékszem, hogy volt-e hozzá USB-s töltőkábel, vagy sem, de szerintem hiányzott a dobozból. Az biztos, hogy külön hálózati töltő nem jár hozá, de a távirányítóról lehet tölteni, ami hat darab AA-elemmel megy. Egyébként ezeknek a Salvation beltéri modelleknek alapvetően kétféle töltőcsatijuk van, az egyik kb. akkora, mint a Nokia töltőcsatja, a másik annál is vékonyabb. Nem mindegyik modellhez van külön töltőkábel, de biztos vagyok benne, hogy a Speedshopban külön is lehet venni, bagóért.

A tescós négyezres cucc is jó, csak abban nincs giroszkóp (annyi pénzért nyilván nem is várja el az ember), szóval sokkal kevésbé stabil. Meg az sajnos nagyon törékeny is, de egy profi helis biztos, hogy jól el tud vele lenni. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#15) Bocha válasza ruppotlan (#12) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez az a cucc; tényleg butaságot írnak a Speedshop fórumában, mert hangot is ad, meg lő is. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#16) Bocha válasza Prof01 (#13) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Ez nagy királyság, de basszus, kifutópálya kell hozzá. :D

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#17) ruppotlan


ruppotlan
tag

Na ez ugyan más márka, de aki kíváncsi rá milyen lehet a harcival játszani lesse meg. VIDEO

(#18) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Azt hiszem kipróbálok egyet, pedig eddig nem jött be :DDD

(#19) gerbaudhu válasza Bocha (#15) üzenetére


gerbaudhu
tag

Nekem is feltűnt, hogy a honlapon sincs szó ezekről a dolgokról és a hasznutban sem írnak egy szót sem az infráról, meg a hangról. Jövő karácsonyra ilyet veszünk :)

(#20) Bocha válasza gerbaudhu (#19) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Előbb írtam egy e-mailt a Speedshopnak, hogy pótolják a hiányosságot, úgyhogy holnap már valószínűleg ott is meglesz minden infó. :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#21) ksanyo


ksanyo
tag

Párizsban az adventi vásárokban mindenhol árulnak ilyneket :D

(#22) kiki22 válasza Prof01 (#13) üzenetére


kiki22
senior tag

mennyibe fajnak ? nagyon megtetszett ez a mig D:

(#23) hétalvó


hétalvó
addikt

Én megértelek titeket, de megnéz valaki egy ilyen videót megérti mi is az :

2009 Las Vegas örök kedvenc helis videóm..

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#24) Gerisz válasza hétalvó (#23) üzenetére


Gerisz
addikt

Király! De van azokban két vödör szerencse is a gyakorlás mellé. Azon gondolkoztam, hogy mennyi helit törnek össze gyakorláskor, de ahogy a videón is látni még versenyen is simán összetöri nem csak gyakorláskor.

(#25) Dany007 válasza hétalvó (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Oh lelőtted a poént. Én is ezt akartam linkelni :D
Ez a tutti.
Egy ilyen gép persze használtan is 80-100k körül mozog. De nem kicsit komoly dolgokat lehet vele művelni. Miután az ember megtanulta.

Nekem volt egy kis 4 csatornás helim. Majd egy hónap gyakorlásba telt, mire eljutottam arra a szintre, hogy biztosan tudom lebegtetni! :D
Szóval a videón látható profik, profi gépekkel minimum több éves gyakorlás és millió forintos géppark eredménye.

(#26) wolruf válasza hétalvó (#23) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem ezek nagyon nem bejövősek. A forgószárnyas gépek előnyei nem jönnek ki ezekből. Le a kalappal előttük, nem gyenge szem-kéz koordináció kell ehhez, de számomra csak idióta szöcskepattogtatásnak hat. Nekem is van egy Dragonfly #4-esem (giró nélküli csoda), számomra látványosabb, ha igazi helikopter módjára repkednek (akadálypálya pl.).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27) gzbotii válasza hemaka (#8) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat en ezelott 5 evvel (15 evesen) olni tudtam volna egy olyanert ;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28) atike


atike
nagyúr

Uh, én is el bírnék viselni egy helit... :) El van a gyerek... ;) Cool!

(#29) rudi


rudi
nagyúr

Hihi, vicces, hogy ez a kvázi ősi hobbi mostanában milyen izomból kerül előtérbe :) Hétvégén bekergettek két-három plázába, és mindenhol reptettek ezerrel. Fémvázas, girós, 15k-s szobai cuccot mindenki kezébe! Nagyobbat, komolyabbat nem éri meg, ahhoz már birkatürelem, atombiztos kéz és rengeteg pénz kell még most is, pedig a komoly akkuk, távirányítók ára az utóbbi időben letizedelődött és olyan motorokat kapni apróért, hogy ihaj!

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, látom egy kicsit helyesbíteni kell! :D

Egy 500-kat heli 150-250 ezer!
Amikkel meg a videón "ökörködnek" azok 700-kat 250-750 ezer körül mozoghatnak, de nyilván a határ a csillagos ég. :K

Inkább ezeket a videókat nézzétek mivel magyar vonatkozása is van:

Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#31) Dany007 válasza 33as (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Bezony nem olcsó hobby. És amit ők csinálnak az már művészet! :R

(#32) 33as


33as
senior tag

(bazz lejárt a szerkesztési idő)

Itt meg a világ egyik ha nem a legjobb 3D pilótája:

Tareq Alsaadi_The King of 3D

Tareq Alsaadi aka "Superman"

Itt meg a legjobb női pilóta:

Raquel Bellot HeliSmackDown

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#33) lacix76


lacix76
őstag

Egy hete vettem én is a gyereknek egy beltéri helikoptert ,de elég jól birja pedig már csapódott be párszor rendesen.Kár hogy 10 perc használat után tölteni kell mindig,de legalább adtak hozzá pót propellereket.Kezdésnek elég a 4000 forintos tescos is ami most akciósan 3500.

(#34) rudi válasza 33as (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, nem kell itt helyesbítés, ez teljesen másról szól, az első lépésekről, nem pedig az abszolút csúcsról.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) 33as válasza rudi (#34) üzenetére


33as
senior tag

Persze tudom, csak az árakat helyesbítettem! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#36) Bocha válasza 33as (#30) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

...meg a töltők, meg az akksik, meg a 90-nél kezdődő kontroller, meg a szimulátor a gépedre. Szóval a gép lehet, hogy "csak" annyi, de azért azzal még nem fog senki sem repülni. :) Max. ha kilencedjére veszi, mert az előző teljesen széttört.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#37) hétalvó válasza Bocha (#36) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem egy alap benzines kitt 500k körül indul, de egyszer istenemre veszek magamnak egy gépet, de az sose fog szállni csak nézegetem a csodát. (sokan csináljak ezt végülis modellezés)

amúgy mindenki hibázik és az nagyon csúnya számokat mutat. pedig nem béna a srác érdemes megnézni hogy röhög rajta ahogy összetörte, gondolom nem az első neki...

sok pénz a modellezés a tescosok és ezek itt a bemutatóba is sokban vannak, főleg ha nincs hozzájuk alkatrész.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#38) wolruf válasza hétalvó (#37) üzenetére


wolruf
őstag

" de egyszer istenemre veszek magamnak egy gépet, de az sose fog szállni csak nézegetem a csodát. (sokan csináljak ezt végülis modellezés)"

Én most építek egy 180 centi fesztávú repülőt (ezért off, mert nem kopter) fából, a végén (bár repkész lesz) lehet, hogy csak nézegetni fogom :) Törni meg valami habgépet :)
Ezt összerakni (váz, borítás, elektronika és motor nélkül) kijön 40-ből. Egy heli elektronika és motor nélkül (szervók sem) csak egy lefittyedő rotorú bigyó :) Ebből szebb egy repcsi.

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#39) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Éppen, hogy csak beleolvastam, de azért az nagyon sajnálatra méltó, hogy egy ilyen népszerű oldalon nem tud a cikk írója választékosan fogalmazni.
Nem csak, hogy szóismétlésekkel van tele, de mi az ,hogy cucc? Színvonal?

"A legfrankóbb cucc egyértelműen a 20 000 forintos harci helikopter pakk, melyben két darab infrás cuccot kapunk. A kizárólag távirányítóról tölthető cuccok zabálják az elemeket"

[ Szerkesztve ]

(#40) hétalvó válasza wolruf (#38) üzenetére


hétalvó
addikt

én mondjuk az ilyen technikáktól elélv.... konkrétan, mert annyira finomak ezek a trex 450-esek pl. upgrade

szerintem meg a repülők egy nagy bádogdobozhoz hasonlítanak szemben a finom karbon alu heli csodákhoz képest... :D

de persze modellező szemszögből a repülő nagyobb feladat, mert azt gyártani kell.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#41) Adamul


Adamul
tag

Nem rossz-nem rossz! Bár én amikor rákattintottam a cikkre, valami olyasmit vártam volna, hogy Androidos telóval vezérelhető helik, nem pedig egy távirányítóval... Akkor még a profilba is jobban illeszkedett vna! :D És létezik is ilyen, valahol már olvastam is róla, talán a wifin keresztül oldották meg a vezérlést, nem tudom itt mekkora a hatótáv de szerintem így sem lehet több. Továbbá nagyon rossz a feltöltés/működés aránya :( Én pont akkor tartanám jónak ha fordítva lenne, bár ez csak álom jelenleg még :D

Kellemes Ünnepeket minden fórumozónak!! :)

(#42) ruppotlan válasza Adamul (#41) üzenetére


ruppotlan
tag

bluetoothon működnek, de főleg iphone-ra látni, androidra elvétve.

(#43) luke.


luke.
aktív tag

Az én kedvenc helim! [link]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#44) szabikaa14


szabikaa14
tag

Bocha, Salvation 33-ról mi a véleményetek? Mi a különbség ez és a Salvation 46 között?
Melyik miben jobb? Van valamelyikhez USB kábel és ha nincs lehet-e kapni hozzá?

Tudom, hogy sokan nem olvassák el mások aláírását, de aki ezt most megteszi, annak üzenem, hogy jó fórumozást!

(#45) Apika


Apika
Közösségépítő

Köszi a cikket! Már csak a videók megtekintése is nagy élmény volt... :K

(#46) ABal


ABal
őstag

Mennyire veszélyes egy ilyet üzemeltetni?

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#47) szabikaa14 válasza ABal (#46) üzenetére


szabikaa14
tag

Hát nekem van egy beltéri és eddig az orromon kívül nem tett kárt semmiben.
Tapasztalatból mondom, nem szabad közel vinni a fejedhez, mert fáj :))

Tudom, hogy sokan nem olvassák el mások aláírását, de aki ezt most megteszi, annak üzenem, hogy jó fórumozást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.