Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Jaj nemár.. azt hittem hamarabb jön a mobilokra.. :W

Remélem a késői megjelenés , a bugmentességet jelenti majd :DDD

(#2) tomboy0013 válasza Mustaros (#1) üzenetére


tomboy0013
veterán

Meg aksi idő optimalizálást a 8.1-es készülékek esetében. Én attól félek a lejobban, hogy felezni fogja a 930-am üzemidejét ugyanúgy mint a Lumia 920-nál 8.0-ról 8.1-re váltáskor.

(#3) Воланд válasza Mustaros (#1) üzenetére


Воланд
titán

a kesoi megjelenes amiatt van, hogy el vannak csuszva a fejlesztessel es jelenleg egy hasznalhatatlan takolmany az egesz. mondjuk ezen a "vegleges" verzio sem fog sokat javitani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) drfedayn


drfedayn
tag

Jelenlegi állapotát figyelembe véve nem meglepő. Október reálisabb

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#5) Mustaros válasza Воланд (#3) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Nem teszteltem a bétát/alfát , így nem sok tapasztalatom van a jelenlegi állapottal kapcsolatban. A telepítés előtt figyelmeztetett arra , hogy ha rendes napi használatra szánom a telefont és nem tesztelésre , akkor nem javasolja.. mondom magamba.. köszi.. akkor megvárom a véglegest.. :D

(#6) Tomi_Ohl válasza Воланд (#3) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Fuh köszi ez nagyon biztató :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#7) kislaszlo83 válasza Воланд (#3) üzenetére


kislaszlo83
tag

Ez szvsz egy nagyon durva kritika Tőled. De, olvasgatva a hsz-aidat hajlok rá, hogy teljesen elfogadjam a véleményedet :D :R

(#8) tomboy0013 válasza Воланд (#3) üzenetére


tomboy0013
veterán

Remélem elfelejtik addigra ezt a bal felső sarkos menüzést. Van 3 sarka a kijelzőnek amit ha egy kézzel akarom kezelni a telefont akkor elérek oda, de neeem nekik a 4. sarokba kell tenni a hamburger menüket is, hogy még véletlenül se tudjam kezelni egy kézzel a telefont. Csak tudnám ki volt az a majom aki az egész koncepciót kitalálta. Gyönyörűen meg lehet figyelni hogyan csesznek szét egy felhasználóbarát rendszert a Win10-zel. Egyébként nekem a dizájnnal még nem is lenne problémám mert tetszik(lehet azért mert szükségem van valami változatosságra 4 év WP után), csak ezek a logikátlan baromságok idegesítenek mint a bal felső sarokba rakott hamburger menü.

(#9) Воланд válasza tomboy0013 (#8) üzenetére


Воланд
titán

nem fogjak elfelejteni, az kerult bele a design guildline-ba is. egyetlen egy dolgot mondtak, hogy nincs megszabva a helye, lehet akar a jobb also sarokba is tenni. igaz, erre meg ertelmes peldat nem lattam es hiaba van kritizalva az ms, hogy ez a megoldas igy nevetseges es hasznalhatatlan*, meg ok sem teszik a jobb also sarokba.

*.: az, hogy mas rendszeren is igy van meg nem teszi indokoltta, hogy itt is el legyen cseszve az ux.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) tothmaxy182 válasza Воланд (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

:Y

(#7) kislaszlo83: Szerintem csak valaki trollkodik az account-jával... :)

Amúgy én sem olvastam túl sok bíztató dolgot a Win10 Mobile-lal kapcsolatban.

Minden szavam magánvélemény!

(#11) Tomi_Ohl válasza Воланд (#9) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Az egy dolog, hogy ott van, de egy sima swipe-pal nem lehet behúzni akár a bal alsó sarokból is?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12) Giovan!


Giovan!
addikt

Remélem a Microsoft Edge (a Spartan mennyivel jobb név lett volna) orvosolni fogja az Internet Explorer hibáit,mert egyenlőre ezt várom a legjobban a W10-ből.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#13) Fiery válasza Воланд (#3) üzenetére


Fiery
veterán

Az elso mondattal egyetertek. A masodikkal kapcsolatban pedig en bizakodobb vagyok. Szerintem addig nem fogjak kiadni, amig nem lesz hasznalhato. Ha mar ugysem egy idoben jon a desktop Win10, a mobil Win10 es foleg az xboxos Win10, igy nincs hova rohanni a mobilos verzioval.

(#16) Воланд válasza #73451008 (#15) üzenetére


Воланд
titán

nincs ilyenre lehetoseg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Luck Dragon

Arra emlékeztem hogy hamarabb érkezik, de inkább várok, hogy egy használható rendszert kaphassunk.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) kolosanyi válasza kislaszlo83 (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tényleg egy f*s. A 8.1 sokkal összeszedettebb, normálisabb, mint amit most mutat magából a telefonos W10.

(#19) Tomi_Ohl válasza #73451008 (#15) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Lehet felrakni virtuális windowst, de csak 98-at. :D Már az XP is használhatatlan.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20) Wesder válasza #73451008 (#15) üzenetére


Wesder
félisten

Jó vicc volt :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#21) this is life válasza kislaszlo83 (#7) üzenetére


this is life
Ármester

Nyugodtan hallgathatsz Wolandra , o elesben teszteli a w10 mobil bughalmazat. De nezve az elozeteseket , lehet jobb lenne egy oszi kiadas, na es persze amit a gui-ux ban elcsesztek hozzak helyre. Igaz ez alom marad.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#22) #16820480 válasza Воланд (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs elég ketchup a hamburger menüben még, így nem lehet kiadni :(

Pedig reménykedtem benne, hogy valami használható bétát, rtm-et kiadnak még a nyáron, mert kíváncsi lennék rá már. Főleg pár funkcionális bug miatt (néha elkezdenek nem megérkezni a push értesítések -> reboot, videóhívás után megszűnik minden hangértesítés és rezgés -> reboot...).
A hamburgert még ezalatt a pár hónap alatt simán áthelyezhetik máshova, és ha tényleg hallgatnak a felhasználókra (ahogy többször is volt már rá példa), akkor meg is teszik. Különben minek kiadni tesztelésre, ha szarnak a visszajelzésekre...?

(#23) Šolaire


Šolaire
veterán

Remélem helyrehozzák a hibákat a 8.0 igaz fapadosabb de cserébe stabil és gyors rendszer volt. 8.1 sok funkcióval bővült de pl a videó vagy játékok appot van hogy egy percig tölti a zenelejátszóról ne is beszéljünk elég bugos volt az elején az is. Ha a win10 is ilyen lesz akkor válltani fogok pedig szeretem a rendszert.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#24) jenei1994


jenei1994
addikt

A windows 10-be bele rakhatnák,hogy kikapcsolt állapotban is tölthető legyen a telefon,és lehetne akku jelző mellet % jelző is. :U

Meg az internet explorerel is lehetne mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#25) Воланд válasza jenei1994 (#24) üzenetére


Воланд
titán

a kikapcsolva tolthetoseget oldjak meg az oem-ek, ahogy eddig, van szazalekos jelzo, internet explorer meg nem lesz benne.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) Giovan! válasza jenei1994 (#24) üzenetére


Giovan!
addikt


Ez a 8.1-ben is benne van...
Azért az elég gáz hogy olyat vársz el a WP-től amire már most is képes,a hozzászólásod többi része pedig felesleges. :U

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#27) zuioch


zuioch
aktív tag

Időben váltottam ios-re :) a kis 520-am meg megmarad 8.0-val. Azzal tökéletes!

(#28) iihorvath


iihorvath
tag

Remélem a win10-nek már lehet magyarul diktálni. Számomra ez az egyetlen funkció, ami hiányzik android után. Más tényleg nem.
Nevetséges, hogy ios-nek, sőt még blackberry-nek is lehet diktálni magyar nyelven, csak pont windows-nak nem. :(
A "gyorsműveletek" közé pedig végre bekerülhetne a zseblámpa funkció.
Érthetetlen, hogy mindenki az appok száma körül pörög minden platformnál, ami nem android. Pedig alig van olyan app ami nem nyomja tele a kijelzőt reklámmal, az átlag telefon amúgyis szűkös erőforrásait pedig gyakran szétzabálják, sokszor épp a sunyi háttérben futással. Milyen appok ezek konkrétan amelyek nagyon fontosak és androidon léteznek, windowson pedig nem?
Ha a magyar diktálás nem érkezik meg a win10-zel, kénytelen leszek váltani ifonra, esetleg blackberry-re. Androidból, már egy jó időre elegem lett....

[ Szerkesztve ]

(#29) ToniSoprano válasza tomboy0013 (#8) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Használd bal kézzel a telót, sokkal egyszerűbb, erre van kitalálva. Jobb is pl. mert a jobb kéz szabad.

Én Lumia 640-et használok így nem nagy a kezem, inkább kicsi, egy kézzel, a bal kézzel vígan használom, úgy hogy 0,3 mm vékony szilikon tokban van, így nem csúszkál, kényelmesebb megfogni.

(#30) ToniSoprano válasza jenei1994 (#24) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én UC browser használom, nekem jobban bejött, mint az Explorer, főleg a gyors, görgetés, meg a speed moodban a betűket normálisan saját ízlés szerint lehet nagyítani.

jenei1994: Beállítások menüből a takarékos üzemmódot kirakod csempébe, akkor főoldalon azonnal mutatja az akku %-os mértékét, elég pontos, csak akkor van baj vamiért ha nagyon kicsi a csampe, akkor nem pontos érdekes módon.

Szerencsére nekem nagyon stabil, a 8.1. nekem minden megvan benne a magyar hangfelismerésen kívül, úgyhogy nem fogok mindenáron frissíteni, amíg nem lesz tapasztalat a win 10-ről. Vagy nincs olyan extra funkció ami nagyon kéne.

[ Szerkesztve ]

(#31) tomboy0013 válasza ToniSoprano (#29) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ó hát legyek egyből balkezes nem? :D Inkább alakítanák ki értelmesen a kezelőfelületet, esetleg bal meg jobb kézre is lehetne optimalizálni, de ha mondjuk marad a 8.1-es megvalósítás akkor egyik kézzel sem lenne gond használni... A világon csekély számú balkezes ember van a jobbkezesekhez viszonyítva, így nehogy már a jóval több jobbkezesnek kelljen a balkezes használatot megtanulni.... Ez nonszensz.
Amúgy sem fogom azért bal kézbe venni a telefonom, hogy minden egyes menübelépésnél megkockáztassam, hogy kiessen a kezemből és összetörjön mivel ugye sokkal bizonytalanabb a bal kezem mint a jobb ahogy általában mindenkinek, kivéve persze a balkezeseket.
Talán egy alsókategóriás telefonnal megkockáztatnám a dolgot, de gy 930-cal inkább nem mert nem 2 forint volt meg ha a sarka benyomódik azt nem fogom úgy lecserélni mint egy műanyag hátlapot. Súlyra sem olyan könnyű mint a 640, ami ugye csak mégjobban növeli az elejtés esélyét ha bizonytalanul fogja az ember.
Szóval a lényeg, hogy jelen esetben nem magamban hanem a koncepcióban látom a hibát és ezzel amint az ábra is mutatja nem vagyok egyedül.

(#32) Giovan! válasza tomboy0013 (#31) üzenetére


Giovan!
addikt

Komolyan megkockáztatnád egy alsó kategóriással? :DDD

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#33) ToniSoprano válasza tomboy0013 (#31) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Én is jobb kezes vagyok, de kb 1-2 nap és teljesen megszoktam a bal kezes használatot. A butatelefonokat régen mindig így használtam. Ez kb. olyan mint hogy a játék konzolon is nagyon fura volt előszőr bal kézzel kell irányítani, de hamar megszokja az ember. És sokkal praktikusabb hogy a jobb kezem szabad így pl. metrón villamoson könnyebb kapaszkodni, vagy jobb kézzel egyéb dolgokat intézni pl. jegyzetelni.

Én balkézzel írok szöveget, mindent intézek a Lumia 640-en, pl. BKV-n, hogy közben kapaszkodok, már kb 80%-ban így használom a telót. Részemről sok +++++ ez a megoldás, mert a jobb kezem szabad, így tudom sok mindenre használni. Minden gyártónak erre kéne ráállnia.

A 640 elég jó kialakítású, kiegyensúlyozású, nekem kisebb telefonok jobban csúszkáltak a kezemben, Én több mint 2 hónapja használom a 640 telót, elsők között vettem az Edigitalban 42,5-ért akcióban. Inkább a hátlapja sajnos csúszkálós, vettem rá 0,3 mm vékony TPU tokot, azóta tökéletes, stabil a fogása, előtte tényleg csúszkált kicsit főleg ha izzadt a tenyerem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.