Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erika 6000? :D

(#2) vadkörte


vadkörte
addikt

Porszívó IP címe és root-olása... :Y
Ezt még szoknom kell. :)

Egyébként gartulálok! Nincs ezzel a hanggal semmi gond (Darth Vader Edition-ben nem gondolkodott még senki?)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#3) Silent77


Silent77
veterán

Köszönjük! :C
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Én a tippet köszönöm, előtte nem is hallottam erről a porszívóról. Lehet inkább ezt rendelem, mint a Roomba 980-t. A Xiaomi tesztjei elég meggyőzőek, fele annyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#5) Silent77


Silent77
veterán

Nálam kis gond akadt.
Applying vioce package már 8 perce... :F

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#6) Silent77 válasza Silent77 (#5) üzenetére


Silent77
veterán

Eddig vártam, bezártam, és újra.
Most már okés. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#7) csonka


csonka
tag

Nálam már ott adódik az első probléma, hogy nincs USB hibakeresés(biztonsági beállításokat) lehetőség.
Ez gondot okozhat?

(#8) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Nálam meg ott akad el, hogy addig amíg nem adok meg jelszót, addig az adatok biztonsági mentése gomb nem választható ki :( ... valamit biztos máshogy kéne!

(#9) sz_gabor válasza csonka (#7) üzenetére


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Milyen telefon,milyen android?
A fejlesztői beállításokba vagy fejlesztői lehetőségekbe nincs benne?
Be van kapcsolva a fejlesztői mód?

(#10) sz_gabor


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Csonka,Tommmysun rootolt a telefonotok?

(#11) vagyula


vagyula
senior tag

Ahogy látom a legelső,alapértelmezett nyelvcsomagot írja felül és nálam ha átváltottam más hangcsomagra,utána elfelejtette a magyart.
De teljesen jól működik,köszi a megosztást.
Jöhetnek az újabb hangcsomagok.😀

miui.hu

(#12) Silent77 válasza csonka (#7) üzenetére


Silent77
veterán

Nem, csak az usb hibakeresés a lényeg.

Tommmysun: Vedd le a telefonról az össze biztonsági zárat. Utána már jó lesz. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#13) Tommmysun válasza sz_gabor (#10) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Szia!

Nem rootolt a telefon (még :U ). Egy Huawei P9, a fejlesztői lehetőségeket és az USB hibakeresést már korábban bekapcsoltam rajta más miatt, ezért tegnap be sem léptem ebbe a menübe, de most megnéztem és nálam sincs meg az "USB hibakeresés(biztonsági beállítások)" menü csak a sima USB hibakeresés. Szóval lehet nálam is ez a probléma, mert az Extract Token gomb megnyomása után nem jön fel semmilyen felugró ablak amire OK-ot kéne nyomnom, csak ha rányomok az Extract Token gombra az új ablakban akkor jön elő a telefonon az adatok biztonsági mentése :U és gondolom mivel előtte kimarad az az egy lépés ezért nem tudok itt jelszó nélkül tovább lépni.

Szerk:

Silent77 javaslatát csak később olvastam, így ha beválik, a fentiek nagy része tárgytalan :B, bár az Ok gombos felugró ablak lehet így is kimarad .... Silent77 Köszönöm a tippet, ha hazaérem, kipróbálom :K

[ Szerkesztve ]

(#14) csonka válasza sz_gabor (#10) üzenetére


csonka
tag

Szia!

Nem rootolt, OnePlus 5, Oreo, fejlesztői beállítások természetesen aktiválva vannak.

Szerk:
Én is most olvasom Silent77 hozzászólását. Biztonsági zárak alatt mit kell érteni? Ujjlenyomatolvasót, PIN kódot? Nálam ez a kettő biztonsági dolog van.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tommmysun válasza csonka (#14) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én ezekre gondolnék, nálam is ez a kettő van :K .... hazaérek, minden kiderül (tegnap fogorvos után amúgy sem voltam beszámítható, hátha ma összeszedettebb leszek :D)

(#16) sz_gabor válasza csonka (#14) üzenetére


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Sok telefonon elég csak a USB hibakeresés ha nincs USB hibakeresés(biztonsági beállításokat) (ez lehet hogy csak a miui-ban van).
Úgy tudom a OnePlus 5 problémás (Vagy az oreo vagy a más kialakítású rendszer miatt).
Vannak más módszerek a token megszerzésére (rootolt telefonnál,Linuxos Pc-vel (python lehet hogy windowsos Pythonnal is működne),adb segítségével).
Rootolt telefonnál a legegyszerűbb:Egy fájkezelővel (Root Explorer, Total commander stb) keresd meg a /data/data/com.xiaomi.smarthome/databases/ könyvtárba a miio2.db fájlt, nyisd meg egy szövegszerkesztővel és keresd meg a 'Drockrobo.vacuum.v1' szöveget előtte nem sokkal ott az IP cím.
A szöveg utána az elnevezés és a router neve után ott a 32 karakteres token.
Ha lesz időm leírom a többi módszert is de legegyszerűbb ha egy másik telefonnal megpróbálni törlöd a fiókodból (esetleg megosztod) a porszívót és a másik telefonnal párosítod és azzal próbálod meg kinyerni a tokent.

[ Szerkesztve ]

(#17) Silent77 válasza csonka (#14) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, pontosan. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#18) dew28 válasza sz_gabor (#10) üzenetére


dew28
aktív tag

szuper, koszi a leirast! :
gateway-hez nincs esetleg legalabb angol voicepack? :U

[ Szerkesztve ]

(#19) csonka válasza Silent77 (#17) üzenetére


csonka
tag

Akkor törölni kellene az összes ujjlenyomatot és kivenni a PIN kódot, magyarul. De mintha valami védelmet mindenképpen be kellene állítani. Úgy rémlik. Anélkül nem engedett tovább a rendszer az elején.

(#20) csonka válasza sz_gabor (#16) üzenetére


csonka
tag

Nem rootolt a telefonom úgyhogy így nem fog menni, viszont a másik telefonos megoldás lehet, hogy járható út lesz.

(#21) Silent77 válasza csonka (#19) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell törölni, csak kikapcsolod.
Nálam is van, ujjlenyomat, írisz, minta. Ha végzett simán visszakapcsolod.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#22) Hevi57


Hevi57
újonc

Sziasztok!
Az MiToolkit kéri a jelszót de utána ad egy üzenetet.
Fejlesztő mód, usb hibakeresés, zárak levéve.
Valamilyen ötlet még?

Hevi

:((

(#23) Hevi57 válasza Hevi57 (#22) üzenetére


Hevi57
újonc

Igen! A telÓ: Huawei P9 Lite 2017

(#24) sz_gabor válasza Hevi57 (#22) üzenetére


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Hogy érted hogy a MiToolkit jelszót kér.
A MiToolkit sehol nem kér jelszót, pont azt írja hogy ne írj be jelszót.
Az üzenetben azt írja hogy nem sikerült elkészíteni a mentés.
Olvasd el a 16. hozzászólásomat.

(#25) beers válasza KaiotEch (#1) üzenetére


beers
addikt

Ne verje ki, ne rázza ki, Erikával szívassa ki :D!

M&N

(#26) csonka válasza Silent77 (#21) üzenetére


csonka
tag

Nálam csak átnevezni és törölni lehet az ujjlenyomatokat. Kikapcsolás nincs vagy nem látok.

(#27) Tommmysun válasza csonka (#26) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én kikapcsoltam minden PIN-t, zárat, ujjlenyomatot, de a helyzet változatlan :( ... egyelőre marad az angol, aztán ha kicsit több időt tudok vele játszani, még próbálkozom vele.

(#28) Hevi57


Hevi57
újonc

Sziasztok!

Örül!!!! Felment a hang. Igaz elég sokat szívtam vele, de az éjjel megálmodtam, de csak most értem oda, hogy kipróbáljam. Probléma fő okozója az AVAST! Egyszerűen karanténba tette a webszervert és innentől kezdve bukott el a feltöltés. Kikapcsoltam az Avast-ot és egy pillanat alatt megjött a "Hé, itt vagyok!" (Persze már az elején eszembe juthatott volna!) És nem volt kikapcsolva a telón semmi sem, csak az USB hibakeresés volt bekapcsolva. :DD

Köszönet a hangért! Szuper! :R

Hevi

[ Szerkesztve ]

(#29) csonka


csonka
tag

Írja a leírás, hogy a win-mirobo.ini fájlba írjuk be az ip-t és tokent.
Ez látszik alapból:

Itt simán be kell írni a felső ip és token helyére, amit kiírtam a MiToolsból? (természetesen szerkesztés módban) És elmenteni?

(#30) papzi1957


papzi1957
újonc

Akárhogy, akármit próbálok, nincs TOKEN, csak IP cím.
Megnéztem a miio2.db-t is, a router neve után egy 10 karakteres szám van, ami nem elég a proginak...
Hol lehet a TOKEN?

(#31) lordlacika


lordlacika
újonc

Frissítés óta nincs token!
https://github.com/rytilahti/python-miio/issues/185

(#32) sz_gabor válasza lordlacika (#31) üzenetére


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Sajnos így van.
Tedd vissza a MiHome 5.0.29-et keresd meg a tokent, tedd fel a magyar hangot, majd vissza teheted a legújabb MiHome-t .

(#33) Dredd79


Dredd79
csendes tag

Honnan tudok régebbi verziót letölteni? Valaki elküldené?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34) Dredd79 válasza Dredd79 (#33) üzenetére


Dredd79
csendes tag

Sikerült google jó barát! Fel is ment a magyar hang :-)

(#35) Pinochet


Pinochet
tag

Sziasztok! nekem is a too small hibaüzenet fogad. 2 eszközzel próbáltam, huawei p9+ és egy voyo tablettel ami ráadásul a napokban jött így tök szűz android van rajta, és mégsem tudok megoldást találni. két számítógéppel is megpróbáltam. Vírusírtót kikapcsoltam. Van valami ötlet?

(#36) Pinochet válasza Pinochet (#35) üzenetére


Pinochet
tag

Közben próbálom egy 3. eszközzel egy régi samsunggal, eljutok addig, hogy elkezd dolgozni, majd a save mappába csinál egy 1 kb fájlt és visszadobja ugyan ezt a hibát.

(#37) dezs520 válasza Hevi57 (#22) üzenetére


dezs520
senior tag

Engem is ugyan ez a képernyő fogad.A telefon egy samsung glaxy j5 mindenféle biztonsági dolog kikapcsolva,android 7.1.1 el...a pc win7 virusirtó nélkül.A telón semmilyen usb re vonatkozó beállitást nem találtam.... :(

szerk. na most az usb-s dolgot megtaláltam,be kellett kapcsolni a fejlesztői hozzáférést...

[ Szerkesztve ]

(#38) dezs520 válasza dezs520 (#37) üzenetére


dezs520
senior tag

...hiába,ugyan az a helyzet...

(#39) pazso70


pazso70
csendes tag

Sziasztok!

Felraktam egy 5.0.19-es Mi home appot.
Evvel sikerült megszerezni a tokent.

Sajnos a win-mirobo nálam többféle dll hibára hivatkozva nem működött(api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, majd VCRuntime140.dll )
Fórumokat bújva hiába telepítettem újra mindent ezek a hibá nem szűntek meg.

A megoldást a [link] -on találtam meg.

win-mirobo-1.1.0-min programba beraktam az ini fáljt és a magyar nyelv csomagot és azonnal hiba nélkül lefutott.
Regiszterálni kell, de azután eléhetőek a linkek.

Sok sikert!

Fórum: [link]

win-mirobo-1.1.0-min: [link]

(#40) TheMiller


TheMiller
tag

"There seems to be an error with the backup, it is way too small" probléma megoldása nálam:

1. Fejlesztői mód aktiválása után, USB hibakeresés bekapcsolása, majd a telefon csatlakoztatása USB-vel a PC-hez.
2. ADB letöltése majd a kicsomagolt mappa tartalma ide: C:\adb
3. C:\adb mappa megnyitása, majd SHIFT + (egér) jobb klikk -> "Parancsablak nyitása itt"
4. Most elindult egy CMD ablak, írjuk be 'adb devices'
5. telefonon megjelenik egy csatlakozási kérelem, fogadjuk el.
6. MiToolkit.exe indítása és innen mindent a leírás szerint.

:)

The World is Yours

(#41) korimv6 válasza TheMiller (#40) üzenetére


korimv6
aktív tag

Szia.

Az adb mappát neked kellett létrehoznod? Mert nálam nincs ilyen mappa. Létrehozás után bemásoltam a kibontott mappában található elemek, majd amit írtál shift és jobb gomb. Be is jött a fekete hátteres ablak, ahova beírtam 'adb devices' de csak valamilyen hibaüzenetet írt vissza. Nem csatlakozott a telefonhoz. Amúgy mikor a telót rádugod a gépre, engedélyezed az mtp (vagy valami hasonlót), vagy el kell utasítani?
Sajnos több órás kínlódás után sem csinál semmit a telefon. Már a vírusírtót is letöröltem, kikapcsoltam az ujjlenyomatos védelmet.

Körbe zárt villám.

(#42) sz_gabor válasza korimv6 (#41) üzenetére


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Amelyik könyvtárba kitömörítetted az ADB-t tedd be ezt a fájlt, majd dugd rá az USB-re a telefont, indítsd el a fájlt (indit.bat), és a telefonon máris megjelenik a biztonsági mentés ablak.

Legközelebb írd be a kérdésbe a hibaüzenet szövegét, mert anélkül nem lehet tudni a hiba okát!

(#43) TheMiller válasza sz_gabor (#42) üzenetére


TheMiller
tag

Szia!

Igen, a mappát te hozod létre a C:\adb helyen, ide másolod a kicsomagolt mappa tartalmát. Amikor elindítod a cmd-t a fenti módon és beírod a parancsot (adb devices) akkor:

- előtte bekapcsoltad az USB hibakeresést? (igen MTP kapcsolat kell, ha választanod kell)
- jön a telefonon értesítő üzenet, hogy xy kapcsolatot elfogadod-e?
- Nekem csak USB 2.0-ás porton működik win7 alatt, próbáld meg esetleg másik porton, vagy másik kábellel
- előfordulhat, hogy szükséged lehet alap androidos driverre is ami (nem a gyári driver hanem) az Android SDK tools, ezt csak fel kell telepíteni további teendőd nincs
- mi a hibaüzenet az adb csatlakozásakor? 'not devices found' vagy egyéb?
- milyen telefonnal próbálkozol?

The World is Yours

(#44) Henrico


Henrico
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy elméletileg ez megvalósítható a Roborock s50-nél is?

(#45) #04441088


#04441088
törölt tag

Valaki vegye már fel videóra, kíváncsi vagyok hogy beszél egy porszívó. 😂

(#46) Charlie Gordon válasza #04441088 (#45) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

(#47) #04441088 válasza Charlie Gordon (#46) üzenetére


#04441088
törölt tag

De durva :DDD :R

(#48) Krill


Krill
csendes tag

Samsung Galaxy A5-el nem működik.
Fejlesztő mód megvan, USB debug bekapcsolva, minden biztonsági izé kilőve, de az USB mentés nem megy.
Bár az említett file megvan, csak ugye titkosított, rootolni meg nincs kedvem a telómat.
Van egy Lenovo tablet, arra már az MI home sem megy fel.

(#49) TheMiller


TheMiller
tag

Jött a porszívóra egy nagyobb frissítés, hogyan lehetne a hangkészletet bővíteni? :)

The World is Yours

(#50) sz_gabor


sz_gabor
tag
LOGOUT blog

Bővített hangcsomag az új firmware funkcióihoz 3 csomag (2 nő és 1 férfi) és a token megszerzésének legegyszerűbb módja a blogon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.