Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) waterman_ válasza Komcsi (#12) üzenetére


waterman_
aktív tag

valószínűleg ugye összejön nekik, csak pont a memória sávszélesség lehet az egyik legszűkebb keresztmetszet a chipben (szerintem), lévén a rendszermemória és a grafikus memória is osztozik ezután ugyanazon a sávszélességen. ha tényleg 8 szálat lesz képes lekezelni egy 4 magos liano + a gpu, akkor szerintem a kezdeti időkben határozott "bottleneck" lesz a mem-sávszélesség (hiánya). mainstream kategóriánál még nem is akkora gond, de valamit mindenképpen kell kezdeniük majd ezzel. esetleg ők is 3 csatornás memvezérlőt csinálnak:)

ha már itt tartunk kicsit off, de tudja/sejti valaki, hogy egy ilyen amd fusion-féle gpu-t a cpu-ba megoldásnál a rendszermemóriából lecsippent egy fél gigát a grafikának (statikusan), vagy pont azért mert a grafika és minden más számítás közeledik egymáshoz, ezért nem lecsippent, hanem egy az egyben a rendszermemóriából mondjuk egy system process eszik pár száz megát (dinamikusan), ami feljebb tud menni, ha valami olyan számítási feladatokat küld neki az ember?

[ Szerkesztve ]

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.