Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ollie válasza #98880768 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

120-ért a legújabb hardvert nem kapod meg.

(#17) Departed: mondjuk ez a Sony ötször körberöhögi bármelyik Redmi-t. Azt olvastad, hogy ebben csúcshardver van?

[ Szerkesztve ]

***

(#52) Ashitaka


Ashitaka
tag

Valaki segítsen ki egy apró infóval. Tényleg nincs a tesztben vagy csak én nem látom,hogy a gombkiosztás szabadon variálható vagy kötött a kiosztás?!

(#53) vicze válasza Ashitaka (#52) üzenetére


vicze
félisten

Kötött, Sony-n nem variálható.

(#54) judas13 válasza Ashitaka (#52) üzenetére


judas13
addikt

De legalább eltüntethető.

......ja nem.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#55) ollie válasza judas13 (#54) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Teljes képernyős alkalmazásnál eltűnik magától. Egyébként meg mivel nyújtott a kijelző, amúgy sem zavar az esetek többségében.

***

(#56) #40359168 válasza domerator (#49) üzenetére


#40359168
törölt tag

Annyiért én is ráírnám. :DDD

(#57) #96302336


#96302336
törölt tag

Ezt is megértük végre....Egy ajánlott Sony. :D Ideje volt.

(#58) Mezcal


Mezcal
addikt

a HD DVD jelzők. Ha fiatalabb olvasómnak fogalma nincs, miről beszélek, ne csüggedjen: ezek azok a megbukott fejlesztések, amelyekhez a Sony csökönyösen ragaszkodott

Ezt benézte a cikkíró, ugyanis a HD DVD és Blu-ray háborúban a Sony a győztes oldalon állt. Sőt, a Sony nyerte meg a háborút a Blu-reynek azzal, hogy betette a PS3-ba.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#59) <Lacy85> válasza #96302336 (#57) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"a vizsgált méretben az iPhone-on kívül ugyanis ma nincs alternatíva, és erre vonatkozik az ajánlott plecsni."

Azért annyira ne örülj. :D

(#60) Csapoati válasza <Lacy85> (#59) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tehét tulajdonképp első lett egy egytagú mezőnyben. Wow, good job, well done! :D Ez édeskevés lesz amúgy ahhoz, hogy a Sony ismét a top 5 vagy top 10 gyártó között legyen az okostelefonoknál.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#61) <Lacy85> válasza Csapoati (#60) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én a mai napig szorítok nekik, mert nagyon szerettem a Z3-at is.
Viszont már beláttam, hogy csak erőlködnek, és ennél jobb már nem is lesz. :N
Mióta a Z szériát váltotta az X...hagyjuk is. :DDD

(#62) junior11 válasza Mezcal (#58) üzenetére


junior11
veterán

Így van, a Toshiba bukott a HD-DVD-vel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63) Crus


Crus
őstag

5"-os kijelző az már Compact? Jó, akkor az S7-es az 5.1"-al mi?

Meg aki 210-et kiadna ezért, mondja már el nekem mi motiválja rá?

Sony Xperia Z1C-t használtam az elmúlt 4 évben, majd mosolyogva váltottam az időközben baráti áruvá váló S7-esre.

Compact teló kedvelő vagyok, de ez a XZ2C teljesen felejtős kategória... ennyi pénzért ez édeskevés.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#64) borand válasza Crus (#63) üzenetére


borand
aktív tag

https://www.phonearena.com/phones/size/Sony-Xperia-XZ2-Compact,Samsung-Galaxy-S7/phones/10834,9817

(#65) atos30


atos30
aktív tag

Számomra a z5 sorozat volt az utolsó sony termék. Ott még frostet üveg hátlap volt , ami nemigen gyűjti az ujlenyomatokat, ízlésesen el tudták helyezni a sztereó hangszorókat, a telep is jól bírta és szinte mindennel ellátták. Egyedül a hatalmas alsó-felső káva ami rontott az öszképen. R.I.P. Sony!

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#66) #78600448


#78600448
törölt tag

Károg itt a java társaság, mindent elvártok de kíváncsi lennék, ti hogyan valósítanátok meg mindent amit kértek.

Én szívélyesen elfogadnám ha megtehetném bármikor. Mindenbe a hibát látni az megy..

Igen biztos lejjebb adott magából a Sony az évek alatt, de akkor ennyi erővel a többi gyártó meg az égisz alját surolja? Igen ennek a telefonnak is megannyi hibája van, de a lekerekítéstől eltekintünk eléggé Sonyra hajaz az egész. Kamerába ziccer az OIS kihagyása az bevallom én is, de azon kívül mire nem lehetnek elegek egy FB-Messenger-Selfie mániás emberkének?

Komolyan nem értelek titeket az okotok megvan a panaszra az tény de nézzetek körbe ahol csak lehet, mert máshol én is csak tepsiket látok és nem mindegyikkel barátkozok meg én se.

Szvsz az ajánlottat megérdemli, az Almán kívül én se látok más compact készüléket a piacon. (Régiek most ne játsszanak)

Szerk.: és az árkategória is látsszon azért.

[ Szerkesztve ]

(#67) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na! Azért csak sikerült pár részletet eltolni. :DDD
Nem vennék Sonyt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#68) kenwood


kenwood
veterán

170 grammos compact keszulek ?
Ezek mit szednek ?
A 2015-os Galaxy A5 mindossze 120g.
vastagsag pedig 6,7 mm vs 12.1 mm :Y

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#69) Enci1983


Enci1983
senior tag

Egy cikk vagy teszt írása előtt nem árt tájékozódni, itt a HD DVD szösszenetre is gondolok többek között. Majd miután elkészült az írás visszaolvasni sem árt. Másik dolog, kommentelők, ne haragudjatok de egy Xiaomi mobilt felhozni mint alternatíva? Pont őket? Akik kamerában sokkal gyengébb szereplők mint a sokat savazott Sony? Röhej..... Specifikációk terén pedig messze elmarad az említett modell, de jobb mert abba belepakoltak egy nagy akksit, és? Sony meg tud optimalizálni és kisebb teleppel is hoz egy korrekt üzemidőt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#70) #78600448 válasza Enci1983 (#69) üzenetére


#78600448
törölt tag

+1

(#71) tixem válasza ollie (#51) üzenetére


tixem
addikt

Ööööö de igen. Vagy: [link]

Jó, persze nem 120 ezer egyik sem, de 210 ezerért ez a telefon nagyon erős vicc.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#72) ghiottone válasza Departed (#17) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Simán 5db Redmi 4X. :U - április elseje azért már elmúlt.....
Teljesítménybe ha Mi mix 2s-t mondtál volna akkor már azért közelebb lennénk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#73) domerator válasza #40359168 (#56) üzenetére


domerator
veterán

Legközelebb figyelek... :DD :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#74) kenwood válasza tixem (#71) üzenetére


kenwood
veterán

vajon a xiaomi mit kezd 64 GB read only memory-val ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#75) fattyu válasza Enci1983 (#69) üzenetére


fattyu
veterán

csak azt meg te felejted ki hogy nem ugyanugy vagyok elnéző 50 ért meg 210ért....

és bocs de pont SONYra mondani hogy rosszabb egy xiaomi kamerája? :D:D:D:D
nem.

Le lett írva már ezerszer de tessék már megérteni. Sajnos lassan iparági tény amit még csak a sony nem válaszolt meg igennel hogy de facto és direkt elszarják a telefonjaikban a képminőséget mert a beleharapna a saját fényképezőgép üzletágába. Ami a mobillal ellentétben megy nekik jól.

Nagyíts már bele. Azt a szét zajszűrt majd ráélesített mocskot.

És azért szégyen és gyalázat mert a sony DIREKT CSINÁLJA!!!! nagyon sok csúcs mobilban is az ö szenzoruk dolgozik kimagasló eredménnyel. köröket verve ezekre.

a fényképezőgép piacon a sonyé a LEGJOBB SZENZOR. MAGASAN. és NAGYON hosszú évek óta. értsd 6-8.

erre a telefonjaikat DIREKT elszarják ezen a fronton és sopánkodnak hogy nem megy a mobil üzletág.

azt sem értem miért nem érted hogy fanyalog a nép hogy 12mmbe hogy a tökömbe nem fért egy combosabb akku? meg ja a mm hajhászás oltárán áldozták fel a vezetéknélküli töltést is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#76) RetepNyaraB válasza tixem (#71) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kezdő ár, feltehetőleg csúnyán be fog szakadni, hacsak az elvakult fidesz sony szavazók meg nem veszik milliószámra. Egy százast megérne simán. Többet meg persze nem, de többnyire a marketing minősége a fontos, nem a telefoné...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#77) Mamuska válasza fattyu (#75) üzenetére


Mamuska
őstag

"a fényképezőgép piacon a sonyé a LEGJOBB SZENZOR. MAGASAN. és NAGYON hosszú évek óta. értsd 6-8."

Nem csak az, a gépek is szerintem a legjobbak jelenleg az A7RIII, és az A9 szerintem mindent ver. Na meg a natív Zeiss és G Master objektívek is talán a legjobbak.

(#78) <Lacy85> válasza Enci1983 (#69) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nincs itt semmi Sony Magic az üzemidőben sem.
0,4"-t nőtt a képernyőméret az XZ1C-hez képest, kapott +170mAh-t, aztán mégis -20 óra gsmarena szerint.
Az a nagy optimalizálás kimerült annyiban, hogy 720p volt a kijelző...

(#79) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Ezen jót röhögtem. Lespórolják a jack aljzatot, de a mellékelt füles jack dugós és csak átalakítóval lehet használni. Gratulálok Sony!

(#80) ghiottone válasza <Lacy85> (#78) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem az a mondta is fura - lehet nem annyira takarékos a 845, mint a 835 volt?

"A némi melegedésre hajlamos Snapdragon 845"

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#81) janeszgol válasza Mamuska (#77) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, csak akik megveszik ezeket, azoknak nincs alternativaja mobilban. Ezt nem ertem a Sonynal. Persze ma egy ujsagiro mobillal fotoz es videoz, ok iPhone-nal. De felprofi szinttol es felfele szoba se johetnek.
A telora visszaterve. Szerintem jol arazott. 210-ert nem tartom draganak. A kamera mintafelvetelei nekem nem tetszik, de majd nezek meg rola sample-t.

SkyLine3000, igen ez gaz. Plane a Sonytol (es Apple-tol). Egy 15-20 ezres BT-s fulest adhattak volna mintanak, hogy az ember rakapjon az izere es kesobb esetleg valami komolyabbat vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#82) vicze válasza fattyu (#75) üzenetére


vicze
félisten

Megint a "tényeknek"...
Bár nyilván ebbe is lesz kifogás, ahogy mindig.

[L:https://mobilarena.hu/dl/upc/2018-04/03/279516_fjsxbqdjp4ra3cvz_xz2vmix2_1.jpg][link][/L]

[ Szerkesztve ]

(#83) <Lacy85> válasza ghiottone (#80) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Régebben is melegedtek a Sony-k. Meg igazából bármelyik telefon. Ha nagyon meghajtom az S8-at, az is hajlamos a melegedésre, pedig az E8895 nem épp egy kazán SoC.
Valamennyivel biztos, hogy többet fogyasztanak az idei csúcs lapkák, mert szinte mindegyik telefonnál csökkent egy kicsit az üzemidő az elődhöz képest, de azért nem annyira, hogy ennyit zuhanjon :D
XZ2C-nél szerintem inkább a kijelző viszi el az ampereket.

[ Szerkesztve ]

(#84) #96302336 válasza <Lacy85> (#59) üzenetére


#96302336
törölt tag

De örülök, mert az előd ára ettől elég erősen zuhanni fog. Ez a telefon eleve kiesett nálam a jack hiánya miatt.
Amúgy nem hozott lázba ez a telefon.

(#85) fattyu válasza vicze (#82) üzenetére


fattyu
veterán

Te. nézd meg azt a képet amit állítólag az xz2c csinált azon a honlapon.

Majd nyisd meg kérlek a real life képeket amit a teszthez csatoltak. sok napfénynél igaziból odakint.

Ezután arra is kérlek hogy nyisd meg ezt ezek itt ugye APSC szenzoros fényképezőgépek. érzed e hogy kínosan egy ligának sőt a "telefon" képei jobbnak tűnnek?

nem mondom azt hogy itten fizetett hirdetés meg csalás történt de azt se hogy nem.

Picit túl jó az amit te ott linkeltél. már nem az a de jó ez jobb mint amit vártam. hanem kicsit bűzlik ez....

azt se mondom hogy a review sample telefonjaik tudják azt amit a sony ki TUD hozni egy ekkora szenzorból, az eladásra szántak meg picit belenyúlt szofttal mennek, de azt sem hogy nem így van.

volt sony telóm nekem is.

Ja meg. érdekes módon azon az oldalon eme környezetben a compact rommá veri a mate 10 prot is képminőségben. ami jó vicc.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#86) fattyu válasza fattyu (#85) üzenetére


fattyu
veterán

De most komolyan.

Nagyíts bele 100%ra please és mondd azt hogy ez igen ez ugyanaz a penge minőség karcol részletes leugrik mint amit te linkeltél a tesztoldaltól.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#87) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Tényleg, ha van Sony párti (és nem fanboy, megszólom a rossz termékeit) ember akkor én az vagyok. De 200 ezrért műanyag hátlap :Y 200 ezrért olajfestmény??? Bazki állítom a Moto Z Playem lőiylen képeket este. Szánalmas. Nincs jack, de van dundi 12mm-es vastagság, mert hát 2018-ban tipikusan az ember telefonhangszóról hallgat zenét, igen Sony ez a trend. :W

Köpedelem, remélem az őszi XZ Pro-ba visszakerül a jack, elhagyják ezt a szerencsétlen formatervet (a káva legyen ekkora de ez a vastagság viccnek is rossz) és bekerül egy XZ Premiumnal jobb kamera legalább 90 körüli DXO ratinggel. Ez szerintem kizárt DXO-n 80-at megütné. Ipari szemét.

Az, hogy jaánlott mert nincs más. De van: XZ1 compact fele ennyiért bármikor jobb.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#88) elmepocok


elmepocok
tag

12,1 mm vastag...
Időgép ez, úgy 7-8 évvel ezelőttre.

[ Szerkesztve ]

(#89) Ashitaka válasza vicze (#53) üzenetére


Ashitaka
tag

Köszi a választ! Már párszor megfogadtam magamnak hogy nem olvasok többé Sony tesztet,de ezután most már tényleg befogom tartani. A formája nekem kifejezetten tetszik és a fotós képességel sincs bajom. Bár ezen az árszinten azért necces a dolog. Mivel kevés a valódi kompakt mobil ezért nyilván a felhasználónak kompromisszumot kell kötnie. De itt már túl sok a kompromisszum. Ez a bebetonozott vezérlőgomb kiosztás pedig a legrosszabb ficsőr a Sonynál. A telefon vastagsága pedig az akku kapacitáshoz képest egy vicc.Kár érte...

[ Szerkesztve ]

(#90) <Lacy85> válasza Ashitaka (#89) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Vastagság még hagyján, de annyira nyomi a hátlap kialakítása, hogy asztalon kb. képtelenség használni, mert amint hozzá érsz, mászkál minden felé. :D
Néztem pár összehasonlító tesztet, és elég poén volt, hogy állandóan vissza kellett rakni a helyére, amikor valamit csináltak rajta.

(#92) fattyu válasza vicze (#91) üzenetére


fattyu
veterán

Pampog?

látszik nem fotózol. a borult felhős ég pont fasza mert derített egyenletes bevilágítás.

lehet szar szürke de ettől még fasza fény tesztelni. Az igazi képeken SZARRÁ SZŰR ÉLETLEN SZEMÉT.

A tesztképed meg túl szép hogy igaz legyen.

Azt nem értem azóta sem hogy fanboyok miért vannak? fizeti a sony a rezsid???

és én még csak hater sem vagyok. sony a tvm, a fényképezőgépem az erősítőm. szerettem a sony telefonjaim is.

12mmbe 2700 mah GÁZ
kispórolni a jacket majd csomagolni mellé egy jackes headsetet egy vicc.
kispórolni a wireless töltést gáz
ez a fényképezőgép ( rendben legyen neked exakt stúdió teszten mindent ver ) a VALÓSÁGBAN viszont ocsmány képeket készít.

A nappali verőfény képei is a gyász kategóriába esnek. tessék megnézni a vegetációt belenagyítva.

hol van már a tesztképen ígért karcoló élesség és részletesség? erre válaszoljál ne személyeskedjél.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93) Narxis válasza domerator (#49) üzenetére


Narxis
nagyúr

100 ezerről indul mert $ony. Én régen nagy Sony fan voltam amikor még Sony Ericsson volt és egymás után vettem tőlük a telefonokat, asszem vagy 3 vagy 4 telóm is volt tőlük és minddel elégedett voltam. Akkor még azt csinálta a Sony amit most a Xiaomi, jó ár-érték arányú telefonokat dobott piacra. Sajnos ez már a múlté lett.

Thanos was right.

(#94) <Lacy85> válasza Narxis (#93) üzenetére


<Lacy85>
addikt

(#95) albiosz


albiosz
őstag

Kompakt, de 12,1 mm vastag és 168 g? 210-ért ajánlott? Már csak egy kérdés: ez egy megkésett április elseji tréfa? :)

(#96) kenwood válasza Narxis (#93) üzenetére


kenwood
veterán

nekem is volt 1-2 SE
Bar annyira nem volt kaosz a menu,mint egy Alcatel,Siemens,vagy egy Sagem,de azert Nokiara visszavaltani azokrol szemetekrol mindig oriasi elmenyt nyujtott.
persze csak s40ig, mert a Symbian sosem jutott tul azon a ponton,ahol most a tesla meg az uber tart onvezetesben.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#97) ldave


ldave
félisten

Z5C tulaj vagyok, vártam ezt a telefont, mert idén szeretnék valami újra váltani, de sajnos elég sok ponton mellélőttek számomra ezzel a készülékkel (hátlapi ujjlenyomat-olvasó, fm rádió hiánya, nincs hozzá type-c füles a csomagban...), amikkel végülis együtt lehet élni, de nem ilyen áron.

A Slime draws near! Command?

(#98) konyi79


konyi79
addikt

Nem szabad ennyire túllihegni egy 20Mp körüli telefon szenzorán a pixelszintű élességet. Ekkora lapkán ennek a felbontásnak egyetlen előnye, a leméretezéssel dobható zaj. Sokkal fontosabb a színmélység és a dinamika. Ebben meg nem olyan rossz ez a szenzor.
Az XZ2 páros meg szerintem azzal a fülhallgatóval előrendelve ezzel a hardverrel igen jó áron van. Oké, nem OLED, a glance screen bukta, de még ennyi rammal is élhető lesz jódarabig.

(#99) x_o_n


x_o_n
veterán

A cikknél irt MiniDisc ,nem bukás és zsákutca volt,hanem mivel minden fronton tudott nyomulni de a Sony nem nagyon akarta kiadni a kezéböl a konkurens cégek végezték ki szép lassan komotosan.Mellesleg hi-fis körökben még mindigközkedvelt föleg a rögzités szabadsága miatt,a számitástechnikában kitudta volna nyirni a cdt annakidején ha nem kezdik a nagy jogi kavart....studiokban is népszerü volt föleg a többsávos rögzités miatt ...kár érte.

Telefon...nem tudom....a Z5 öt is csak azért hoztam el mert vagy iphone vagy ez amit kinált a szolgáltatóm hogy ingyenesen elhozhatom....nem tudom mi lett volna a jobb,hardverileg feleslegesnek tartanám a cserét igy várok még....ez a modell még nem tudott lázba hozni

(#100) fffeco


fffeco
tag

12 mm vastag :(( :F :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.