Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

2010ben kiadni egy ilyen telefont nagyon gáz, főlg ennyiért(a 40körüli vagy még magasabb ár sztem borítékolható) :F
SE mi van veled?

(#2) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Hozta a szokásos "oldschool" walkman formáját. És ez nem teljesen pozitív. Pop port, fix fókusz, fölösleges GPS... Ha ezzel akarják végre leváltani a szolgáltatóknál a W595öt, akkor még talán-talán...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3) lindermen


lindermen
aktív tag

Még mindig pop-port, 2010-ben, el sem hiszem!!!!!! :W :W
Külsőre egyébként kellemes!

(#4) plus44


plus44
veterán

SE csatlakozó. Gratulálok. :(((

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) fairi


fairi
addikt

Bocha!
Koszos a K100d szenzora... :P
http://mobilarena.hu/dl/cnt/2010-07/62378/zylo_5_large.jpg

(#6) David75


David75
őstag

Ma már lehetne árulni 30-40 ezerért innovi szintü készülékeket de hát ez egy cégnek se érné meg mert nem fogynának az alsókategóriás touch készülékek.Vagy csak hülyén gondolkodok...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

A pop-port nem a Nokia nagy találmánya???
A sony-nál nem fast port van??? :F

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#8) helixP válasza lindermen (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezen én is fennakadtam... SE-csati...? Hogyan? Miért? Meddig? :O

[ Szerkesztve ]

(#9) Norbi21 válasza RepeatSector (#7) üzenetére


Norbi21
senior tag

Szerintem jól gondolod. Egyébként meg ha walkman akkor egy nyamvadt jack csati férjen már rá, meg nem bánná az ember ha sebességben is ott lenne. Szerintem.

(#10) CHIPman válasza lindermen (#3) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Eltévesztetted a házszámot.
Norbi21: Jacknek ott az átalakító, sebességet meg ne várj az A2 platformtól. Optimalizálatlan az összes. Sorra adják ki az új verziókat(DB3200, 3210, 3350), de mind ugyanolyan lassú.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

csúnya is(szubjektív), sablonos is, nem kéne....

(#12) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

szvsz jó dolog hogy fast portot raktak rá én még mindig hiányolom a nokia-kon a pop-portot

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Kár hogy lassú, és nincs WIFI.

(#14) mukibuci válasza RepeatSector (#7) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

értsd jól :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Az előttem, a FAST-PORT (mert ugye pop port az Nokia kedv szerző) csatlakozón méltatlankodóakt kérem, nyugodjanak meg!
Ez a modell, még a 2010-es Sony Ericssonos csatlakozóváltás előtt készült, így maradt - egyes sajtóinfók alapján - az utolsó Fast Port-os modell.
A közvetlen (tervezésben és időben) tesója a Spiro már a szabványos csatikkal jön!

DE!

A Flac támogatással mi van?
Ez az egyik, ha nem A legfőbb tulajdonsága Zylonak,
Miért maradt ki ez a cikkből?

Az oldal is hozta többször hírként, erre magából a telefontesztből meg kimarad?!

[link]

ui:
egyébként meg siratom a Fast Portos eszközeim. Amióta egyenszabványcsatis Sony Ericssonom van, nem tudom használni a töltőbölcsőm, a profi stereo hangfalpárom, ha vidékre (szülőkhöz) utazom, vihetem magammal a töltőt, hiszen szüleim nem technokraták, csak egy mini USB-s cuccuk van otthon...
Én szerettelek Fast Port! RIP

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16) Bounasieaux


Bounasieaux
csendes tag

Szerintem egyáltalán nem néz ki jól... Tényleg komor, de ettől még egyáltalán nem elegáns vagy menő. Ilyen hangulata szerintem a 20 évvel ezelőtti videokazetta lejátszóknak volt. Amúgy meg az árától függ, hogy mennyire gáz. Deviszont! Kicsit nagyon meglepődtem ezen az egy-két napos üzemidőn. Könyörgöm ennyi egy huszonhét inches kijelzőjű okostelefonnak szokott lenni nem sokkal erősebb akkuval(pedig azokat aztán egész nap nyomkodod). És ezen senki sem akadt ki rajtam kívül? Bocha szerinted ez átlagos? Ejj ejj..

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson k300i->Motorola V3xx(jó cucc)->HTC Desire(mégjobb :) )

(#17) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Ez az utolsó Fast Port-os készülék, örüljetek :D Még Mobilaréna tesztben szembe jöhet egy Hazel, mint FP-os telefon, de azt előbb jelentette be a gyártó, mint Zylo-t, szóval ez az utolsó.

Amúgy egy fontos dolog kimaradt a cikkből, mégpedig az, hogy ez az első (Sony Ericsson?) telefon ami támogatja a FLAC formátumú zenék lejátszását. szerk: mrlujoak megelőzött :B

A telefonban egyedül csak a kijelzőt dicsérném, ilyen árkategóriában azért tekintélyes méret a 2.6" a nem érintősök között, a többi semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#18) mrlujoak válasza HardSanyeee (#17) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jah, Hazel.

Most esett le, hogy ezt a modellt még ez az oldal nem tesztelte, de csak most, hogy írtad.
Nah, akkor ez kimaradt a hsz-emből...

Köszi az agyfrissítésem.

Egyébként meg Elm - Hazel - Zylo trio az utolsó Fast Portos készülék.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#19) Putyin90


Putyin90
senior tag

Egy újabb SE, semmi más. Tucatkészülék.
Könyörgöm, a SE mikor gyárt már egy kívül-belül új készüléket?
Annyira gáz ez a telefon, hogy csak átfutottam a tesztet. Ez a menürendszer is már ezer éves. A Nokiánál is sok egyforma telefon van, még is mindegyik különbözik, egyik sem unalmas, de SE-éknál nem, itt ha veszek egy Zylo az olyan, mint ha lenne a W595-öm.

(#20) mrlujoak válasza Putyin90 (#19) üzenetére


mrlujoak
veterán

Miért, szerinted a Samsung mit csinál. :U
Foss@ sorra az ugyanolyan modelleket, melyek számozását már a gyártó sem tudja követni.
Egyébként meg a W595-től például a HD FLAC támogatás, ami nagyban megkülönbözteti...

Ja, szerinted a Vivaz, Vivaz Pro az X10, X10 mini ( ami új kategóriát teremtett), X10 mini Pro modellek is sablonos, Sony Ericssonok?! Nem.

Egyik SE-os volt munkatársam meglepődött, hogy az a mobil, ami a kezemben van egy Sony Ericsson... :U

Ott a Samsung. Na az tényleg ikertelefonokat gyárt. A kicsi Corby x-ik reinkarnációja és a csúcsmodelljei is roppant hasonlítanak egymáshoz.
...és most már nem csak külsőleg.
A legutóbbi 3 Samu - a badás Wave, az androidos Galaxy S, és az alsós Corby 3G - ikonkészlete is rendkívül hasonló... ;]

Ezek után nem mondhatnám, hogy osztom a véleményed... :P :)

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#21) degooo


degooo
csendes tag

kitolva szebben néz ki mitn összecsúsztatva :K
De legalább szebb az Xminitől összecsúszva :D

[ Szerkesztve ]

András

(#22) dedike válasza Putyin90 (#19) üzenetére


dedike
addikt

A Nokiánál is sok egyforma telefon van, még is mindegyik különbözik, egyik sem unalmas,

Persze. Mindegyiknek külön száma van... :O

Jó szerencsét!

(#23) Karma válasza Putyin90 (#19) üzenetére


Karma
félisten

"A Nokiánál is sok egyforma telefon van, még is mindegyik különbözik, egyik sem unalmas, [...]"

Elég alacsonyan lehet az ingerküszöböd ;]

“All nothings are not equal.”

(#24) mrlujoak válasza degooo (#21) üzenetére


mrlujoak
veterán

:D

Nekem például bejelentésekor nagyon megdobogtatta a szívem Zylo formája.
Talán az egyik topikban meg is jegyeztem, hogy elsőre az S700i formavilágát látom benne, ami akkoriban egy lenyűgöző telefon volt, és ha akkor lett volna annyi pénzem, megveszem...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) joey04


joey04
titán

Tipikus tucat SE, ez a 600-ik...

ez egy nagy semmi. szokásos SE mutatvány

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) mrlujoak válasza joey04 (#25) üzenetére


mrlujoak
veterán

Látom gonoszkodsz... :D (csak a SE-t cserélted le) :))

Egyébként meg az a 600-ik tucat Samsung a tesztelőtől van, ergo a cikkben is benne van(vagy a videóban?) :D

Üdv: mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Nem jön be, nem kéne, de mi az, hogy van GPS és nincs wifi? Ilyen telóra milyen GPS progit lehet tenni? Fordítva kellett volna inkább, wifinek több haszna lehet. :K

Bár mindegy. Tök negatív ez a tellár. :P

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#28) tjb007


tjb007
nagyúr

Nagyon okos döntés volt GPS -t rakni bele.
GPS -t rakni egy nem okostelefonba nettó idiótaság. Raktak volna bele inkább wifit, annak legalább lett volna értelme is.

(#29) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem külsőre tetszik. Ránézésre is jól összerakott, kellemes anyagokból van, és a formavilág is bejön. A gombok főleg. Ekkora kijelző nem érintős szegmensbe, ráadásul a teszt szerint még nagyon jó is,pedig dicséretes.
A szoftver lehetne gyorsabb, valamint legalább egy jack ráfért volna, ha már walkman, viszont szerintem alapvetően kellemes egy készülék.
Persze nekünk, akik itt nőnek fel, és különböző okostelefonokkal a zsebünkben olvasgatjuk ezt a tesztet, akár silánynak is tűnhet, de szvsz ne felejtsük el, hogy nem mi vagyunk többségben, egy átlag vásárlónak, aki nem akar érintős telefont, viszont simán jó vétel lehet. Persze az ár kérdés, és sajnos ismerve az SE-t nem lesz alacsony.. :(

Két előttem szóló kollega: A-GPS van benne.. :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30) mrlujoak válasza MuzikJunkie (#27) üzenetére


mrlujoak
veterán

a-GPS van benne, ami itt javas progival navigál.

Ilyen pl már a W760-ban is volt pár éve.

tjb007: talán azért a-GPS-t tenni, nem okostelefonba, nem akkora nettó idiotizmus nemde? ;)

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#31) Bounasieaux


Bounasieaux
csendes tag

mrulojak most komolyan felsoroltál 5 telefont amik 2 különböző készüléken alapszanak és azt mondtad, hogy nem sablonosak? Nekem nincs problémám a Sony Ericssonnal az első telefonom is pont SE volt és tökéletesen működött amíg el nem lopták. De azért lássunk tisztán... Lássuk be, hogy a Sony Ericsson kb 3-4 különböző telefont gyártott az utóbbi x évben. Voltak a pontosan ugyanolyan candybarok, a "még ugyanolyanabb" csúszkák, és az egészen használhatatlan bár tény, hogy nem pont egyforma okostelefonok: Vivaz, Satio, Xperiák (kivéve persze az X10). Ez a "támadás" természetesen nem ellened szól csak a korrektség érdekében írom. Persze majdnem ugyan ez elmondható a Samsungról meg a Nokiáról is, de ők valahogy mégis jobban csinálják. Véleményem szerint az LG de főleg a Motorola viszont mindig tudnak újat mutatni. :))
jó oké volt sok hasonló RAZR de azok legalább nagyrészt baromi jól néztek ki :D

SonyEricsson k300i->Motorola V3xx(jó cucc)->HTC Desire(mégjobb :) )

(#32) tjb007 válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mindegy, hogy milyen, normális offline Java navi program jelen pillanatban nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#33) joey04 válasza mrlujoak (#26) üzenetére


joey04
titán

bár nem néztem meg, de a kommented alapján a videóban van. :D
egyébként abban igazad van, az a samu is retek, főleg a csoda tw felülettel ami egy borzalom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) mrlujoak válasza Bounasieaux (#31) üzenetére


mrlujoak
veterán

Persze, az 5 teló az ikertesókkal annyi, egyébként meg teljesen újak, kívül, belül.

Akinek válaszként szólt a hsz, pont ezt tette fel:
"Könyörgöm, a SE mikor gyárt már egy kívül-belül új készüléket?"

Na erre volt válasz a Vivaz, az X10 és a kategóriát teremtett X10 mini család.
A tesókat szolidaritásból nem hagytam ki. :))

Igen, az elmúlt pár évben a SE is kihozta a ráncfelvarrt modelleket, de ezt mindegyik gyártó így csinálja. Nokia, Moto(v3 és társai), Samsung, Lg, APPLE...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) zord01


zord01
senior tag

Először is a kedves csikkírónak:::: ez a teló 16mm vastag, nem 11,5. 11,5 pl a nokia 6700 classic, és az látványra is sokkal pengébb. Nem tudom honnan jött ez az adat de nagyon félrement.
Amúgy én 2002 óra SE rajongó vagyok, de az utóbbi 2 év produktuma katasztrófa. 8 év óta először vettem nokiát.
Ezzel a telóval is lenne pár gond. SE csati, lassú, csúnya, kicsi akksi, VASTAG (mikor értik már meg a telefongyártó cégek, hogy egy mobil nem lehetnek vastagabb 13mm-nél. Különben kidörzsöli a farmer zsebét :(( )
2010 Q2 és 3,15 Mp fixfókusz. Gratulálok (csak összehasonlításképpen, D750: 2004 2Mp Autofókusz). 6év alatt ezt sikerült fejlódni? Gratula.
Értem én hogy nem egy csúcskategóriás teló, de azért az durva hogy egy hat éves csúcskategóriás teló lemossa a színről.

Amúgy szerintem nem baj hogy van benne GPS, de akkor legyen használható. És ingyenes. Kiver a ragya, hogy egy 40-50k telefonon a GPS-ért még éves szinte fizessek kb 15-20 rugót.
Haha.

Most Nokia okostelóm van. Egy hulladék. Symbás, de én nem szeressem a Symbát. Lassú, buta. Jah és érintőképernyős. Pfujjjj nagyon sz*r.

Szal szeretnék egy telefont ami legalább 5-8 megapixeles, max 13mm vastag, klasszikus kialakítású (nem csúszkás, nem érintős, nem ku*vaan*ja), jackes, miniusb-s, használható, ingyenes GPS van benne, nem okostelefon.
Nekem ilyen Szociális ( ;) )Twitter Iwiw FaceBook sz*rok nem kellenek.
Tőlem lehet 200k is (120-nál olcsóbb telóm még úgyse volt), csak legyen már ilyen teló.
Van? Tudom, túl nagyok az elvárásaim...
Én csak a D750-et akarom 2010-es köntösben.

De nem lehet mert ha már egy telóba raknak GPS-t, és WiFi-t, akkor az már biztos nagyon okos telefon, (tehát instabil, lassú sz*r) és akkor már meg kell variálni, tehát legyen csúszkás (amitől fölöslegesen dög vastag lesz, és nehezebben használható), vagy érintős (és tök használhatatlan)
Elb*szott egy hozzáállás ez.

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

(#36) Barthezz2 válasza tjb007 (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az A-GPS nem is navigálásra való.. Most komolyan, ez a legnagyobb gondod, hogy benne van?

(#35) zord01: a nokiánál a nokia maps(amellett, hogy több telóra ingyenes) 2-3k/év, ami ha kell, akkor nem egy nagy összeg szvsz.. A hsz-ed többi részét hagyjuk..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#37) Lirion válasza zord01 (#35) üzenetére


Lirion
addikt

A gps minden telefonban ingyen van. Vagyis jobban mondva a telefon árában megfizeted azt is. Amire te gondolsz, az a gps navigáció.

Az igényeiddel meg csupán annyi a baj, hogy a felsoroltak felső kategóriás kritériumok, a zárt rendszer viszont sose lesz felső kategória. Az meg csak a saját szegénységi bizonyítványod, hogy nem tudsz használni egy okostelefont...

(#38) mrlujoak válasza zord01 (#35) üzenetére


mrlujoak
veterán

Huh, jó sok mindent írtál.

SE csati. Az utolsó ilyen SE, amellett, hogy a 2010-es paletta már szabványos.
2005-ös modell a K750i/D750i/W800i sorozat, és az akkor csúcskategória volt, a Zylo nem az lesz, ezért nem illik összehasonlítani... :U

A farmerdörzsölős dolog tetszik, nagyon! :K

Az aGPS-es fizetős dolgot nem értem, ha nem akarod, nem használod.

"Szal szeretnék egy telefont ami legalább 5-8 megapixeles, max 13mm vastag, klasszikus kialakítású (nem csúszkás, nem érintős, nem ku*vaan*ja), jackes, miniusb-s, használható, ingyenes GPS van benne, nem okostelefon.
Nekem ilyen Szociális ( ;) )Twitter Iwiw FaceBook sz*rok nem kellenek.
Tőlem lehet 200k is (120-nál olcsóbb telóm még úgyse volt), csak legyen már ilyen teló.
Van? Tudom, túl nagyok az elvárásaim...
Én csak a D750-et akarom 2010-es köntösben."

Ilyen telefont meg keresni kell. Sima GPS és nem okosteló párosítás meg extrém ritka.
SNS dolgokat meg már az újakba belepakolják, max nem használod.
Nehéz lesz találnod telefont pont ezen kritériumoknak megfelelőt...

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) HardSanyeee válasza zord01 (#35) üzenetére


HardSanyeee
őstag

"(mikor értik már meg a telefongyártó cégek, hogy egy mobil nem lehetnek vastagabb 13mm-nél. Különben kidörzsöli a farmer zsebét :(( )"

:F Az én telefonom is 16 mm vastag, se tokkal, se tok nélkül nem dörzsöli ki a farmerem zsebét.

"2010 Q2 és 3,15 Mp fixfókusz. Gratulálok (csak összehasonlításképpen, D750: 2004 2Mp Autofókusz). 6év alatt ezt sikerült fejlódni? Gratula."

Egyrészt a K750i 2005-ös modell másrészt akkor az felső kategória volt, most meg Zylo nem az. 2009, Satio, 12 Mpixel AF, ott van neked a megapixel ha nagyon hiányolod a "fejlődést".

(#40) tjb007 válasza Barthezz2 (#36) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hanem akkor mire ? Az A-GPS meg csak egy plusz fícsör ami a GPS vevő vételét javítja, hogy gyorsabban találjon jelet.

Nem gond csak szimplán hülyeség egy zárt rendszerű telefonba rakni.

[ Szerkesztve ]

(#41) mrlujoak válasza tjb007 (#40) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha jól tudom az aGPS a mobiltelefontornyok és wap/net forgalom segítségével tud navigálni is.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) JanFe


JanFe
aktív tag

Nekem tetszik, de tehettek volna bele egy ledes villanot es autofokuszt legalabb...

"There is nothing permanent except change"

(#43) mitro


mitro
csendes tag

Sztem olyan dolgokat vártok el ettől a telótól amit egyszerűen nem kell tudnia. Bocha sztem ez egy 10-15 éves gyerkőcöknek való teló és teljesen felesleges ráerszteni a geek megközelítést. Ilyet valószínűleg senki nem vesz magának hanem kapja a szüleitől. A célközönségnek az a fontos, hogy vicces mp3-akat cserélgessenek, lefotózzák egymást föci órán és h hazafelé tudjanak zenét hallgatni a 7-es buszon. Kizártnak tartom, h akár még a facebook alkalmazást is tömegessen használják, de azt még mindig inkább mint európai térképpel a gps-t.

Túlzott elvárással vannak itt sokan a fórumon is, kb. olyan szintű hozzászólásokat olvasok, h egy 5 évvel ezelőtti top üzleti SE modell is többet tudott. Egyrészről ez általánosságban sem igaz, csak részekben, másrészről ez olyan elvárás mintha egy új Toyota Yarisra azt mondanátok, hogy az 5 évvel ezelötti Lexus LS 100-om is többet tudott :D :D

Ez egy gyerek telefon még csak nem is a fiatal felnőttek telefonja. Kéretik így nézni. Sztem így nem rossz. A konkurenciához képest az SE pedig mindig is túlárazott volt ugyanúgy mint a Sony egyéb szórakoztató ipari termékei, nem az ár képzésük miatt vesz a user ilyen telefont, arra ott a Nokia meg a Samsung.

[ Szerkesztve ]

E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

(#44) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Egy dolgot nem értek az értékelő táblázatban: a kijelző mérete, minősége rész miért csak 6 pont amikor tesztben is benne van, hogy csak pozitívumokat lehet róla mondani, és még a mérete is kiemelkedőnek számít ebben az árkategóriában. :F

(#45) mrlujoak válasza HardSanyeee (#44) üzenetére


mrlujoak
veterán

Sajnos azért mert nincs ott, hogy kategóriájához képest... :(((

Egy agyonreklámozott 4"-es SAMOLED megjelenítőhöz képest... :(((

Sajnos.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#46) HardSanyeee válasza mrlujoak (#45) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Az X10 mini (pro) 5 pontot kapott erre, pedig az napfényben nem annyira olvasható és a telefon tudásához képest kicsi is az a kijelező (konkrétan Zylo-é is nagyobb). :U

(#47) mitro válasza tjb007 (#40) üzenetére


mitro
csendes tag

Az A-GPS-nek van jelentősége a navigáláson kívül is, bár kétségtelen h ez a leghasznosabb funkciója. Zárt op. rendszerű telefonban is tudsz vele navigálni pld. google maps-el, de adatforgalmat generál mert a térképet a netről szedi le, míg egy okostelefonra rá tudod telepíteni egy adott térképet és szoftvert és már nem tölt le hozzá semmi adatot. Pld. az SE C905-ben is van A-GPS és elérhető hozzá korrekt navigációs szoftver is oszt mégis zárt az operciós rendszer.

Tehát a navigáción kívüli funkciók : helymeghatározás. Pld. hova francba keverdtél a nagy pusztaságban azt azért meg tudod nézni a google mapsen is. Sportolásnál leméri hogy hány km-rt futottál, mennyivel stb. Fényképekre rá tudja rakni a gps koordinátákat és késöbb egy térképes rendszerezésnél elég jól jön, hogy térképre is rá tudod rendezni a fotókat könnyedén.

E GH388-> E GF768-> E T28-> E T65-> SE T230-> SE K500i-> SE W800i-> SE W910i

(#48) androcles válasza mrlujoak (#24) üzenetére


androcles
tag

Üdv! Nekem volt s700i-m nagyon meghúztam a nadrágszíjat amikor megvettem,de megérte mert csodálatos készülék volt,két évig használtam elégedetten. Ezért a használhatatlan förmedvényért, meg a másik egy tucatért ebben a kategóriában azonban nem húznám meg a nadrágszíjat, max.egy-két SE illetékes nyakán a hurkot...

"Nagyon soká tart, míg az ember rájön, hogy nem értett meg semmit..."

(#49) mrlujoak válasza androcles (#48) üzenetére


mrlujoak
veterán

:)

Ez a telefon - ha már nosztalgiázunk - kb oda pozicionálható, mint ahol akkoriban (amikor megvetted az S700i-t) mondjuk a T300, vagy a T310 portyázott.
Akkor sem vettél volna helyette olyat, most sem fogod a Zylo-t megvenni. Ez természetes.
A te, de még az én igényeim sem elégíti ki ez a modell, viszont nem is nekünk készült.
Általános suli diákjainál tudom ezt a készüléket érdemben elképzelni.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#50) zord01


zord01
senior tag

Nah Kedves Fórumosok, akkor ideje tisztázni pár dolgot, mert látom nem mindenki van képben.

Barthezz2:
Lirion :
A nokia okostelefonokban ingyenessé tették a navigációt. Konkrétan az Ovi maps-ot. És az baromi jó. Nekem ezen a Symbás redván első dolgom volt feltenni az Igo-t. (Igen-Igen, fel lehet tenni, max prütykölni kell...), de semmivel sem jobb mint az Ovi maps, csak lassabb, így töröltem.
A vicces az egészben, hogy mivel le akartam cserélni azt a Symbian-os sz*art egy zárt platformos rendszerre (mert ez lassú, és instabil), akkor derül ki, hogy a NEM okos telefonokban más navi van, név szerint "Nokia Maps for S40" (Tehát nem Ovi maps).
Namost az Ovi mapsot "Map Loaderrel" felmásolom a 8 gigás memkártyára, a menüben kikapcsolom a hálózat alapú navigálást és csók. Van egy ingyenes, működő, autós, gyalogos navigálásra alkalmas szoftverem. (és hardverem persze)
NOKIA MAPS sok telóre le sem tölthető, így marad a net előfizetős, szép nagy adatforgalmi csomaggal.
Ami ugye havi 3-5k. + az évente megujítandó licencdíj (mert a NOKIA Maps nem lett ingyenes), amire nekem 10-12k-t mondtan Westend Nokia boltban.
12+12*3. Az legjobb esetben is 45 rugó évente. És én másra nem használom a netet, csak GPS miatt előfizetni mobil netre kissé luxus.
Aztán vannak olyan nem okos telók, melyekre szintén felmegy kártyára a térkép, viszont a 10-12 rugós díjat szintén le kell perkálni minden évben. Szintén gáz...
És ami még tragikusabb. Nekem Nokia boltos gyerek mondta, hogy a Nokia maps sehol nincs az Ovi maps-hoz képest.
Tehát sokkal drágábban kapsz sokkal rosszabb progit. Viva la józanész...

mrlujoak:
Nos kedves forumtárs. A GPS dologról csak annyit, hogy nekem kb havonta egyszer kell a GPS, akkor viszont nagyon. És bár van a kocsimban is, és van Outdoor GPS-em, ez a két cucc pont akkor nincs kéznél mikor kéne. Ezért jó ha a telóban is van GPS. És ezért tartom luxusnak az évi (10-40k) pluszköltésget. Lehet hogy spúr vagyok, de ha már egyszer fizettem valamiértn, nem szeretem ha újra meg újra vasalgatnak.

Jah és még csak annyit, hogy ilyen specifikációjú telefont nem nehéz találni, hanem lehetetlen. NINCS ilyen. Legnagyobb sajnálatomra.

HardSanyeee:
Kedves Barátom. Részben igazad van, és részben ez képezi a problémám.
Ugyanis a D750 volt a valah volt legjobb telóm, és mág 4 éve sírok egy méltó utód után.
ABBAN volt igazad, hogy az felső kategóriás teló volt. IGEN. Viszont, én pont ezt mondom, hogy MANAPÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁG nincs egy klasszikus kialakításu felső kategóriás telefon.

MERT AZ ÖSSZES FELSŐ KATEGÓRIÁS TELÓ OKOSTELEFON MANAPSÁG. Ez nagyon nagy hiba.
Illetve marad a 88-as széria, azok meg semmit nem tudnak.

Mert ami felső kategóriás, az vagy érintős, vagy QWERTY-s (vagy mindkettő), vagy szétcsúsztetható.

Lirion:
Kedves barátom. Igazán tetszett a kommented, miszerint hülye vagyok. A vicces, hogy a NOKIA boltban is ezt mondták. Mert bár kb 100000000 program van a nokia Symbianhoz, mégsincs olyan progi, amivel a jegyzeteimet ki tudnám rakni a főképernyőre. Ala SE jegyzet. A naptárba kell helyette bogarászni, ami sokkal időigényesebb, bonyolutabb, és még időintervallumot is kell rendelni hozzá, különben másnapra eltűnik.
Aztán mikor a srác orra elé toltam az általam vezetett hibalistát, elképedt, és olyna hibákat fedezett fel, amiről ő eddig nem is tudott. Megnézte a saját N97-esét és neki is olyan volt. Le is döbbent.
Akkor melyikünk is aki nem használja a telefonját?????
Persze a végső válasza az volt, hogy akkor írjak rá progit ÉN. Mondtam hogy nem vagyok programozó. Erre azt felelte hogy akkor ne nyafogjak.
Persze a felhasználó a hülye, hogy egy normális telót akar, nem egy félkész sz*rt, és még ő a hülye ha nem tud programozni. Hihetetlen elvárásaim vannak nem?

Satio
Valaki írta még a SATIO-t. Oké hogy 12 megapixel. De Fastport, érintőképernyő és szétcsúsztatható. Tehát minden benne van amit UTÁLOK. Amúgy volt a kezemben és az SE legsz*rabb telói egyike. Ugyanis úgy gondolkodtak a készítők, ha már van rajta billentyűzet, akkor használd is. Így bizonyos funkciók CSAK érintőképernyőről mennek, bizonyos funkciók CSAK billentyűzetről. Személy szerint ezt tartom a legrosszabb megoldásnak. Így mindkét technológia értelmit veszti (az érintő szabadságfoka, és a fizikai billentyűzet, komfortérzete), ráadásul a két technológia közül az egyik értelmét veszíti.

X10
Másik kedvencem. Most ugye nagyon meg akarok már szabadulni ettől a Symbás retektől így megnéztem az X10-et.
NINCS BENNE NAPTÁR. Na most hazudtam, mert van, csak netkapcsolat nélkül nem lehet belépni, ugyanis a naptár az Google naptár, és kell hozzá mobilnet.
Ha nincs net, nincs naptár.
EZ KÉREM MILYEN MÁR????

W995
W995. Majdnem vettem egy ilyet. Annak ellenére hogy szétcsúsztatható, még ez az egyik legkonzervatívabb teló. De GPS nincs benn normális, csak perkálós. Asszem WayFinder, ami a Margit szigetet félszigetnek hiszi.
És amúgy meg iszonyat nagy, vastag. Nem elegáns, nem karcsú. Otromba.
Ami azt illeti GPS fronton jelenleg egyetelen SE sem kelhet versenyre Ovi maps-szal.
Talán úgy hogy egy androidosra feltolunk egy Igo-t.

Végszó:
Mindenek előtt elnézést, hogy így rátok zúdítottam a problémáimat, és a hihetetlen csalódottságomat, kiábrándultságomat. Eleinte nem volt szándékomban, csak a Zylo igen komoly hiányosságait akartam kommentelni, de kihoztátok belőlem. Elnézést még egyszer minden kedves Fórum látogatótól.

Az én elvárásom tényleg csak annyi lenne, hogy egy használható GPS-szel megáldott, jó fényképezős, relatíve vékony, klasszikus kialakítású, kellemes anyaghasználatú, nem okostelefont dobjon már piacra valaki.
Ha lenne ilyen teló, tökre nem érdekelne mennyit kérnek érte.
(Jah és nem akarok megtanulni programozni a cél érdekében, köszi...
Ez a nokiás pofátlanság odavert)
Úgy fest erre még várnom kell.

Tudom, tudom, nem a kenyér kicsi a pofám nagy...
(De azért gondolkozzatok el rajta, hogy vajon a gyártóknak érdeke-e jó telefont gyártani, vagy nem. Én úgy veszem észre, hogy az utóbbi években a felhasználók kiszolgálásában a piac komoly ütemben halad visszafelé. Szerintem attól félnek, ha csinálnak egy jó telót, évekig nem vesznek helyette mást a felhasználók, és bukta a profit. Ha ezt a nagyközönség lenyeli, magára vessen, csak fizessenek a sz*r technikáért. Én meg lehet veszek e-bay-en egy D750-et megint 20 dollcsiért és csók)

***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.