Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Már ideje lenne egy átfogó strapafon-tesztnek, én várom :)

(#2) fricz19


fricz19
őstag

3év garancia ide vagy oda, ez rettentően drága

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Torch felirat :D ez jó , azért kicsit viccesek voltak a tervezők, kicsit kínai érzés.
2 MP + egy fáklya besegít a jó képekhez :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) kcsa válasza Graphics (#3) üzenetére


kcsa
veterán

torch: elemlámpa, fáklya, hegesztőpisztoly, zseblámpa

via: sztaki szótár

[ Szerkesztve ]

(#5) meroly


meroly
veterán

a hátlapot felcsavarozva már semmi sem juthat be a motorháztető alá
Tapasztalataim szerint sajnos a hang sem :(
A túl oldalon hallottak mindent rendesen?

A betekintési szög siralmas, ez pont nem az a kategória ahol ezzel kéne sprórolni.

A mobilfény alkalmas zseblámpának tulajdonképpen vagy sem?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#6) rep3at


rep3at
őstag

Hát aki tényleg ki is használja annak szinte ez a legjobb.

Forward thinking. كرر

(#7) iwii


iwii
csendes tag

Ez mekkora már? Ölni lehetne vele...

(#8) feliks


feliks
senior tag

Összegzés bekezdésben tényleg "Sonim XP3300 Core" kell hogy ottlegyen..? A címben Sonim XP3300 Force-nak hívtátok (Vagy Force Core?) Nemértem..

[Be Happy]

(#9) amanoba


amanoba
őstag

ez a súly és vastagság a strapa telók közt is elég nagy szám.

a tartozékokat és garanciát elfogadnám egyébként.. :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kis elírás a végén:
"Nehéz megítélni a Sonim XP3300 Core telefont" > Force akart lenni , gondolom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) JanFe


JanFe
aktív tag

Strapa telonak nem rossz keszulek. :)

"There is nothing permanent except change"

(#12) dr. Kind válasza Graphics (#10) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Jogos, javítom is, köszi hogy szóltatok :R

(#13) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Grat a Bear Grylls mémhez :C

<< Heimdal >>

(#14) daninet


daninet
veterán

Az öreg Bear befigyel.. :C
Egyszer komolyan veszek egy ilyen telefont :K Mondjuk színes verziókban még ütősebb szerintem

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#15) alamuszi


alamuszi
senior tag

Célzottan veszi meg valaki akkor nem az, Az IPhone, vagy egy Nokia 6303 az valóban baromira drága, mert van több 10 ellenfele mindkettőnek. De ez nem a tipikusan elterjedt fajta, hogy ne kérljenek el ennyit érte.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#16) Probber


Probber
őstag

Hát van ára. A 3G-t tényleg hiba volt kihagyni és egy jobb kamerának is lett volna helye. Egyébként ez a fekete szín biztos, hogy jó öltet? A Sonim-tól megszokott könnyen észrevehető rikító sárgát (mint Bear Grylls kabátja :D) könnyebben megtalálja az ember, ha munka közben valahol elhagyja.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#17) Peterson_ válasza kcsa (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Egyetértek.
Pont múltkor láttam valamelyik csatornán strapatelefon tesztet, de elég gyengusz volt
(semmi vízbemerítés, vagy ilyesmi :DDD )

Amúgy azt nem értem,hogy miért nem tudnak egy legalább ekkora kapacitású akkut rámolni az okostelefonokba.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) Dave1984


Dave1984
őstag

több, mint 108 ezer jön ki, ez azért nem kevés pénz.
Ennyiért akkor már Motorola Defy és még pénzem is marad,nem mellesleg picit nagyobb a tudása is :D

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#19) zdanee


zdanee
őstag

Az MRM azaz Mobile Resource Management alatt azt kell erteni, hogy bekapcsolt GPS-el es mobilneten logva a telefon kapcsolatban all egy kozponti szoftverrel, ami segit kiosztani feladatokat a telefont hasznalo munkasoknak, mondjuk a legkozelebbi kamiont kuldi a felvevopontra, megtervezi az optimalis utvonalat a sok kamionosnak, hogy minnel kevesebb ido alatt, a legkevesebb benzint hasznalva jusson el minden mindenhova. A JAVA-progikat indito gomb meg gondolom majd az uj firmwarevel az MRM progiba repit. [link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#20) kelly416 válasza zdanee (#19) üzenetére


kelly416
veterán

Nem tudom, Te hogy vagy vele, de mifelénk a kamionok benzin nélkül is elközlekednek (de csak, mert gázolajat bőséggel fogyasztanak :) ).

No de komolyra fordítva: Volt Omniám, lecseréltem egy Wave-re. Megbántam. Nem láttam akkora változást, mint amennyit kifizettem (főleg, hogy a Wave-et eladtam, mert mindig volt vele valami és nem akarták kicserélni semmiképpen).
Vettem egy B2100-át másfél éve. Kapott hideget meleget (azért falhoz-, földhöz nem csapkodtam), főleg vizet, de nagy mennyiségben nem csak fél órát és nem csak 1 métert. Voltam vele élményfürdőben is, csúzdáztunk is, úszott 2órát folyamatosan és volt majdnem 3 méteren. Az aksija bírja 6-7 napot úgy, hogy telefonálok 1-20perc közötti időintervallumban minden nap 5-6szor. Ja? A lényeg, hogy akkor sem fizettem érte csak 21000Ft-ot és azóta sem került többletköltségbe. Van lámpája (bár a fényképezést nem segíti, de eléggé jó zseblámpának), nem csinál rossz képeket (1280*1024) és le nem cserélném.
Ezzel egy centit sem akarom csökkenteni a Sonim értékeit, de az árát akkor sem értem, ha a fejem tetejére állok. Meg azt sem, hogy miért nem csinálnak ilyen készülékeket a nagy gyártók is. Samuéknak is csak ez a B2100 van, pedig biztos tudnának még hasonló jókat csinálni Ők is meg mások is.

(#21) tjb007 válasza kelly416 (#20) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Samuéknak is csak ez a B2100 van"

Nem csak az van, van még B2710 alias Xcover 271, B2700, M110 + ami Európába nem jött (W9705, A657).

(#22) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hmm már nagyon várom a Strapa mobl tesztet.Azért van már felhozatal bőven.A személyes favoritom a 007 es:D

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#23) nord_ válasza Dave1984 (#18) üzenetére


nord_
veterán

Biztos vagy benne, hogy ugyanazt kibírja mint a Sonim? ;)

(#24) alamuszi válasza Dave1984 (#18) üzenetére


alamuszi
senior tag

Azért nem egy kategória. Nem biztos, hogy egy defy-n keresztülhajtasz egy uaz-al. akkor az túléli. Valamint az sem, hogyha beledobod egy mocsárba, akkor sokáig húzza.
Azt látom, hogy itt is a kollégák el vannak tévedve nem is kicsit. Szokás szerint...
KB olyan ezt a terefont összehasonlítani a Defy-vel, mintha a törésállónak titulált Nokia 6250-et hasonlítanád egy Ericsson R250-hez. Az egyik egy szép, marha drága, és nem annyira jó telefon, míg a másik egy professzionális valóban mindenk kibíró készülék. Ha neked nem arra van szükséged, hogy az amazonas partján nyakig a mocsárban telefonálj, akkor nem azt kell venni érted? Csak mert nem tettszik, még a hadsereg nem defy-t használ, de tuti azért, mert ott begyepesedett droidok ülnek.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#25) EkSYS


EkSYS
senior tag

Azért kíváncsi lennék mennyit bír elmenni normál használat mellett. S valóban a 108.000 HUF nem kevés. De ha valakinek strapa telefon kell és nem akar android 3.0-t akkor jó lehet.

Eki - az eredeti

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

megnézném azért mit bír:)

(#27) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

Valamikor lesz operáció rendszeres Sonim? Az lenne a nagy durranás.

(#28) johny dragon válasza EkSYS (#25) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Android 3. nincs egy mobilon sem. ;)

Xperia mini pro 4.0.4

(#29) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem passzol az Android 3.0 ide, az tablet-ekre van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) fahrii válasza EkSYS (#25) üzenetére


fahrii
őstag

Hogy lehet ennyi hülyeséget leírni egy 3 soros postba?

(#31) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Ez az MTK platform valahogy még mindig nem dobta be magát a szívembe :(

(#32) Duree


Duree
veterán

Lehet,hogy drága de nem akármilyen telefon.van egy réteg akinek gyártják,azok mondják meg,hogy drága vagy nem

duree54

(#33) szili_x14


szili_x14
csendes tag

Ez a Bear Grylls-es kép jó ötlet volt :D

(#34) Catch 22


Catch 22
csendes tag

szerintem nem lehet egy ilyen keszuleket atlagos opciok es nezopontok szerint ertekelni.

az ilyen telefon tenyleg tulelesre hivatott.

ahol hasonlo helyzetekbe kerulhetsz, peldaul nem eselyes a 3g lefedetseg sem, that teljesseggel folosleges volna, plusz az akksi idot is rendesen megcsapna. a GPS es a BT meg mindenhol hasznos.

a kamera minosege arra amire egy ilyen telefon kameraja kellene kivalo. szerintem a legobb tulelo telefon ami a nagykozosseg szamara elerheto.

"Hááth' lehetne egyel jobb dee' nem feltétlenű' kurva rossz hanem aránylag szar" By Józsi a katona

(#35) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Durva de nagyon drága. :(

(#36) tthom válasza Lacazr93 (#31) üzenetére


tthom
senior tag

Hát, azzal, hogy a kínaiak megszerezték a Philips Xenium sorozat gyártását, lehet, hogy sikerült "kifejleszteniük" egy elég fejlett technológiát, legalábbis készenléti idő szintjén. Nejemnek Philips van, két simes, (Kínából, mert itthon beszerezhetetlen), rendes 240x320-as kijelző, egész használható 3Mpixeles kamera, pár mm-es vastagság, meg a szokásos és úgy, hogy azért használja is, 2 hét a rendelkezésre állási ideje. Állandóan bekapcsolva, két hálózaton. Azért nem rossz.. :)

(#37) forgonati


forgonati
őstag

Nevetséges hogy egy 300 euros telefonba nem birnak belerakni egy nyomorék 3g-t 2011-ben. Szánalmas. Pedig elvileg olyan embereknek lett tervezve akik mennek a természetbe, túrázni, extrém sport, stb. Bakker kimegyek hegyet mászni 2 napra, és a nyomorék mailjeimet nem tudom letölteni normális sebességgel, meg nem tudok megnézni egy weboldalt... Eh.

Keelah Se'lai!

(#38) Ricardo válasza forgonati (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Hegyekben, az erdő közepén, a pusztán tuti van 3g. :DDD

(#39) forgonati válasza Ricardo (#38) üzenetére


forgonati
őstag

Juj de okosat mondtál. Miért ne lenne? Konkrétan pl. Szlovákban a Magas Tátrában full 3G térerő van fenn a hegyek közt is, nemrég voltam ott 1 hétig. Nem 2005-ben vagyunk, csak szólok :U

Keelah Se'lai!

(#40) Peterson_ válasza forgonati (#39) üzenetére


Peterson_
addikt

Neked külön jelzi a 3G térerőt? :U
Amúgy persze, fejlesztik, de én pl sem hegyen, sem völgyben nem lakom, mégsincs 3g lefedettség.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#41) Ricardo válasza forgonati (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem feltétlenül jellemző. Ha viszont elengedhetetlen, vegyél olyat amiben van. Ott a B2700.

Különben is szégyen hogy nincs benne egy jó minőségű AF-s fényképező. Ha az ember szép helyre megy (túra ,hegymászás) lőne pár szép képet nem? ;)

[ Szerkesztve ]

(#42) forgonati válasza Peterson_ (#40) üzenetére


forgonati
őstag

Nagyon sok telefon igen, jelzi. Nem tudom Te hol laksz, ahol én lakom ott már alap a 3G. Amelyik telefonban pedig nincs, főleg ilyen árkategóriában, ahoz nem tudok már mit hozzáfűzni.

Keelah Se'lai!

(#43) alamuszi válasza forgonati (#42) üzenetére


alamuszi
senior tag

Vegyél IPHONE-t :)

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#44) zdanee


zdanee
őstag

Gyerekek, el vagytok tévedve. Ezt a mobilt nem magadnak veszed, ez egy céges mobil. A tundrán kamionozó melós, a fakitermelő az erdőben, az acélipari munkás az 50 fokos öntödében, a bányagépész a sötétben és koszban, ilyen helyekre kell elképzelni. Neked mi szükséged van IP68-as védelemre? Leejted? Azt egy MotoDefy is túléli (jó esetben). Azt viszont azért megnézem, ahogy a 3 centi vastag ipari kesztyűben nekiállsz a kapacitív kijelzőjét nyomkodni. Ehhez nem kell levenni azt a kesztyűt, egyfelől nem zavarja, ha sáros/vizes/savas, másfelől van akkora, hogy kényelmesen be tudod nyomni a gombokat így is. A legtöbb Sonim tud PTT-t is, számomra érthetetlen, hogy ez miért nem, úgy még több értelme lenne.

Jah, és a melós ne Facebookozzon a céges mobilján, arra nincs szükség = nincs 3G.

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#45) johny dragon válasza zdanee (#44) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Igazad van, a Defy a mobiljára kevésbé vigyázó, de a tudásra vágyó városiaknak van, hogy ha leejtik, ne legyen baja, míg ez az ilyen Bear Grylls-eknek.

Xperia mini pro 4.0.4

(#46) sdd2


sdd2
veterán

Aki tényleg ilyen helyen melózik annak jól jön.Szerintem sem kell ebbe 3G mert nem netezésre találták ki.

Jöhetne egy teszt amibe megnézzük mit bír. :D

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#47) nord_ válasza forgonati (#39) üzenetére


nord_
veterán

Na ja, turistaközpontban még jó hogy van 3G. :U Csak az a gond, hogy a legtöbb ország nem kizárólagosan turistaközpontokból áll...

(#48) k850 válasza zdanee (#44) üzenetére


k850
addikt

Na megnézem, hogy melyik fakitermelő vállalkozó fog ilyen telókat venni a munkásainak, de az általad felsorolt szakmák gyakorlói sem fogják tudni megvenni a fizetéseikből.
Egyébként tényleg egy építkezési dolgozónak jól jönne, de ez a célcsoport, nincs túlfizetve. Tehát kis fizetésűek kilőve.
Fegyveres szerveknek is jól jönne, de ott bonyolult pályázati kiírásoknak kell megfelelni, ill. más technológiát használnak a titkosítás miatt.
Kismamáknak is jó jöhetne, de nekik meg a pelenkára és a tápszerre kell költeni a pénzüket.
Maradnak az extrém sportolók, itt feltételezhetően van anyagi tőke is hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#49) alamuszi válasza k850 (#48) üzenetére


alamuszi
senior tag

Ez az elméleted hibás. Te a magyarokból indulsz ki, de kevés ilyen "Helyes,ügyes,LYóindulatú" nemzet van mint a mienk. Megnézhetet melyik fakitermelő vesz ilyet Kanadában, meg USA-ban, az összes. A dzsunka, csaló, kopasz, hülyegyerek magyar vállalkozó nem fog venni na ebben egyetértünk, de nem ebből a kiválló kis vállálkozó csoportból kell kiindulni, mert akkor a világ egy romhalmaz lenne, mint ezeknek a túlkvalifikált embereknek az élete :D

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#50) k850 válasza alamuszi (#49) üzenetére


k850
addikt

"Megnézhetet melyik fakitermelő vesz ilyet Kanadában, meg USA-ban, az összes" :F :N
Mit gondolsz ott osztogatják a pénzt, gyökerebb társadalmat, amit említesz el sem tudok képzelni. Lassan e multi hatalmak miatt, valóban romhalmaz lesz a világunk.

A telefonkészülék egyébként tetszik, extrém viszonyok közt valóban jó társ lehet, de az ára miatt nem a munkásosztály kedvenc telefonja lesz, itthon és külföldön sem.
Bár, legyen igazad, hogy Amerikában osztogassák kettesével. ;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.