Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Dragon3000 válasza vicze (#145) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az, hogy a win10 és win7 esetében is a win11-hez írt cpu lista került be, így értelmetlen arra hivatkoznod, hogy ott se szerepelnek az adott cpu-k.

(#152) hcl válasza vicze (#139) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, ha nálam felment, akkor mire nem megy fel? 286-ra akarta telepíteni? :D
Amúgy a HCL is csak annyit jelent, hogy azon kell mennie. Ha máson megy, akkor örülj.
De az azért más dolog, hogy azt mondják, hogy valamilyen támogatás nélkül nem lesz jó, mert akkor simán valószínű, hogy tényleg. (Próbálj meg AthlonXP-re tenni valami 8 vagy újabbat, nem fog menni.)

@DRB : Ezt nem értem én sem. Vagy valami egyéb változásra készülnek, vagy csak híverést akarnak csinálni...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#153) GoodSpeed válasza carl18 (#143) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy igen, az lesz a kemény, ha 2025-ig bejelentik (belefér a 3 évbe) a Windows 12-t és a mostani gen CPU-k is kukába kerülnek, meg lesz addig talán TPM 3.0 is :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#154) jbcs válasza DRB (#150) üzenetére


jbcs
tag

Nem védeni akarom, de szerintem itt van a lényeg, az MS-nek az az érdeke, hogy minél több gépen fusson az új win. Pont ezért gondolom, hogy valami tényleg nagyon nyomós (biztonsági?) indok lehet, hogy ezt az új, korábbinál sokkal szigorúbb követelmény rendszert írják elő, lehet, hogy ők is kényszerpályán mozognak, rájuk lett kényszerítve. Pl. a korábbi procikban olyan sebezhetőség van, amelyet nyilván nem kommunikálnak, de emiatt ezt kellett lépni. Háttérben mi volt a döntés mögött azt nem tudjuk és ők sem fogják elmondani. Azért is gondolom ezt, mivel korábban azt mondták, hogy nem lesz további verzió, marad a 10.
De lehet, hogy tényleg összeültek a nagy hardver gyártókkal és egy brainstorming alkalmával kitalálták hogyan lehet az embereket gépcserére szorítani :K

[ Szerkesztve ]

(#155) BiP válasza jbcs (#154) üzenetére


BiP
nagyúr

De lehet, hogy tényleg összeültek a nagy hardver gyártókkal és egy brainstorming alkalmával kitalálták hogyan lehet az embereket gépcserére szorítani

Ez elég érdekes lenne. Mi az a nyomós ok, amiért megteszi ezt a szívességet az MS a gyártóknak, miközben ekkora arcvesztéssel jár a dolog? (Win10 utolsó windows; Windows as a Service; aztán a sok panasz ellenére csak erőltetik a friss hardvert, sok negatív kritika; extra meló felmarketingelni egy új rendszert, stb.stb.)
Oké, biztonság, de valós, real-life kockázat ez? Hogy ekkora hacacárét megérjen a dolog? Hogy szembemenjenek a saját érdekeikkel?
A régi gépeken 5évig ott lesz még a Win10, és azok nem lesznek biztonságosabbak, párhuzamosan kell támogatniuk 2 termékvonalat, stb. Ez ultraszopó az eddig bejáratott és bevált féléves/éves frissítési ciklus helyett. És csak évek múlva fog felfutni, és érzékelhető előny lenni a biztonság, ami alatt amúgyis cserélnék a hardvert az emberek.
Szóval valami nagyon komoly mögöttes indok kell, hogy legyen, ehhez kevés szerintem a gyártói lobbi.

[ Szerkesztve ]

(#156) jbcs válasza BiP (#155) üzenetére


jbcs
tag

Félreérthetö voltam, az utolsó bekezdés irónia akart lenni, hogy nyilván nem ezt történhetett.
Lényeg tehát, hogy valami komoly indok lehet a háttérben, hogy ilyen világ szintű tiltakozás ellenére is kitartanak.

(#158) GoodSpeed válasza jbcs (#154) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"Pl. a korábbi procikban olyan sebezhetőség van, amelyet nyilván nem kommunikálnak, de emiatt ezt kellett lépni."
A korábbi CPU-knál jelentős részben az Intel volt az érintett. Ott s azok a CPU-k különösen amelyekben van HT... tehát egy 6600K, 7600K kevésbé volt sérülékeny. A logikát folytatva, ha 3 hónap múlva felfedeznek egy nagyon komoly sebezhetőséget megint mondjuk a 8. generációtól kezdődően akkor mi lesz?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#159) vicze válasza Dragon3000 (#151) üzenetére


vicze
félisten

Tehát akkor mennyire értelmes ugyan ez Win11 esetében, ha csak az Intel által még hivatalosan támogatott CPU-k vannak benne az adott pillanatban?

Gyakorlatban az a CPU lista amire mindenki hivatkozik semmilyen relevanciával nem rendelkezik arra, hogy mire fog feltelepülni és mire nem. Mert a lista nem arról szól.
Tehát egy "csöppent" túl van lihegve a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#160) ddekany válasza DRB (#150) üzenetére


ddekany
veterán

Fel lett itt korábban sorolva már pár tipp, hogy miért csinálhatják ezt. De csak ha a Windows licenc eladásokat nézzük, ott is talán inkább növekedést hoz ez, nem csökkenést. Hiszen a régi vasakra már megvette mindenki a Win 10-et. Most hogy bekeményítenek, nagyobb lesz a késztetés arra, hogy a vásárlók ne ragadjanak le a régi Win10-es gépükön, hanem cseréljenek. Akár mondhatják is, hogy lényegében betartották az ígéretüket, hogy a 10-es az utolsó Windows, mert ingyen upgrade lesz (ez volt az utolsó megmondás, ugye?)... Csak épp nem alkalmas rá a vasad, ó de sajnálják... :U

[ Szerkesztve ]

(#161) E.Kaufmann válasza ddekany (#160) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Biztos benne van ez az üzleti szemlélet is de szerintem az egyik mozgatórugó a kódtisztítás, hogy már csak a bizonyos hardveres tudással alapból és azt megfelelő sebességgel biztosító eszközök támogatása maradjon csak a többi kódot meg már ne kelljen karbantartani.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#162) Dragon3000 válasza vicze (#159) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az ms által volt hír, hogy meddig nyúlik vissza a támogatás, ez mellett van egy lista, amiben szerepel minden támogatott cpu. A win7-10 lista szart sem ér, mert valamiért oda is a win11 lista került be, így felesleges azokra hivatkozva alátámasztanod a mondandód.

[ Szerkesztve ]

(#163) hcl válasza E.Kaufmann (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ez megérné?

Mutogatni való hater díszpinty

(#164) ddekany válasza E.Kaufmann (#161) üzenetére


ddekany
veterán

Igen, ez is fel lett sorolva, hogy nem akarnak a kismilló legacy hardverre is állandóan tesztelni, meg összehozni, hogy legyen minden régi vacakhoz a legújabb driver modellnek megfelelő driver. Amúgy ez is "üzleti szemlélet", hiszen kevesebb kiadásuk lesz.

[ Szerkesztve ]

(#165) M@cika válasza anulu (#100) üzenetére


M@cika
őstag

Már ilyen öreg ez a win10? :-) Oké, ezt benéztem.
Viszont a lényegen nem változtat, aki nagyon akarja annak úgyis menni fog a w11, de egyelőre a "bibibíí az én gépemen már a winfos 11 fut" kivételével nincs rá indok.

Nasit a kis fehér medvének!

(#166) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Megint pár felhasználó fog áttérni (hála égnek) a linuxra.
Egyre több a maszatolás a Win7 után.
Saját magam nem találtam a helyem, az ez után kiadott win oprendszerekben.
A gyerekek még küzdenek a win 10-el, mivel a sok AAA játékhoz szükséges, de a család többi tagja inkább preferálja a linux-ot.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#167) vicze válasza Dragon3000 (#162) üzenetére


vicze
félisten

Nem ugyanazok a listák, tök mások, Gen5 wan Win7-nél, nincs Win11-nél, és még sok más különbség is van.
Az AMD lista rövidebb és egyértelműbbek a különbségek, tehát mindegyik frissítve van, és aktuálisak.

(#168) Multibit válasza PuMbA (#129) üzenetére


Multibit
veterán

Az, hogy hova mennek, a WindowsSpyBlocker host listáiból kiderül ;] A rendszeresen frissített listák blocklist-ként applikálhatók tűzfalakba, hosts fájlba (ESET, Mikrotik, OPNsense, pi-hole, stb.). Persze, ha az update blokklistát használja az ember, szüksége lesz whitelist-re is, hogy működjön a Windows update.

(#169) Pingüino válasza Duck663 (#20) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mint.
(Utólag is bocsi, ha már valaki írta, de csak most kezdtem átolvasni a topic-ot.)

(#170) BiP válasza Dragon3000 (#162) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyébként a Win10 support lista is sokkal szűkebb [link] , mint amin valóban elfut. Tehát ott valóban az volt, hogy a MS-ot nem érdekelte, mire rakod fel, (persze volt egy minimum requirement), de ha problémád van, akkor ott volt egy cpu support list, ugyanúgy az utolsó néhány generációt tartalmazva.
Win11 kapcsán azért érdekes az egész kérdés, mert most először merül fel, hogy a nem támogatottra fel sem engedi. Eddig sokkal megengedőbb volt az MS.

[ Szerkesztve ]

(#171) Pingüino válasza Thocy a ZAGY (#107) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha megfelel a fizetős változat is, akkor Crossover-rel már szépen futnak az újabb MS Office-ok is Linuxon. Na meg ugye sokszor lehet alternatíva egy Google Docs is.

(#172) Pingüino válasza jbcs (#154) üzenetére


Pingüino
senior tag

Vagy csak kifizette őket valamelyik procigyártó, hogy a régi cuccok ne legyenek támogatottak, mert akkor nem fogy elég jól az új. Várjunk csak, melyik is az a procigyártó, ami már generációk óta nem hoz 1-2%-nál nagyobb előrelépést? :U

(#173) solfilo válasza Pingüino (#172) üzenetére


solfilo
veterán

Ha ez így van, akkor mindkét gyártó fizetett érte.
Elég bosszantó, hogy a 2018-ban megjelent 2400G nincs támogatva.

solfilo

(#174) Pingüino válasza solfilo (#173) üzenetére


Pingüino
senior tag

Vagy az csak alibi, nehogy hivatalosan is rájuk fogják, hogy le lettek fizetve. Kerestek valami olyan hardveres megszorítást, amit ürügyként lehet használni.

(#175) vicze


vicze
félisten

Windows 11 minimum követelményei.
Ez a másik dokumentum, amire sok oldal hivatkozik. De ez az eszköz gyártóknak szól és nem usereknek, és nem meglévő rendszereknek.
Ebben igaza van Dragon3000-nak is ezért szerepelnek az adott CPU-k a támogatottsági listán, mert ezeket támogatja az MS mint új HW fejlesztés, és új eszköz kiadása.
De frissítés szempontjából az ég világon semmilyen relevanciája nincs.

Windows 10 minimum követelmények.
Mind TPM, mind SecureBoot, követelmény 100%-osan ugyan az.

@BiP: "Win11 kapcsán azért érdekes az egész kérdés, mert most először merül fel, hogy a nem támogatottra fel sem engedi."
Mutatnál egy hivatalos Ms kommunikációt, ahol ez le van írva?
Csak mert biztos az én Google-öm rossz, de nem talál ilyet. Megpróbálom Bing-gel... ;]

(#176) Necroman_Mk2 válasza kilua (#90) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Kritikus sérülékenységek foltozását én is biztosra veszem, akár 2030-ig is, csupán a félévente érkező, nagy feature update-k nem lesznek már rá 2025. októbere után. Addig meg bőven van idő lecserélni a mostani, nem kompatibilis hardvereket is.

#150 DRB Nem tudom, hogy mennyire akarja a MS a W11-t beágyazott rendszerekre pozícionálni, de szerintem e téren a Linux előrébb van.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#177) BiP válasza vicze (#175) üzenetére


BiP
nagyúr

A mostra úgy értem, hogy a Win11 kapcsán, míg korábbi Windowsoknál nem volt ilyen limitáció.
De eddig úgy volt a Win11-nél, hogy az insider verziók felmennek bármire, a végleges meg csak a supportált hardverre, és ezt akkor megerősítette a MS is, hogy szigorúak lesznek. [link]
Pár napja változott az MS álláspontja, hogy megengedi, hogy feltegyék unsupported gépre, csak update nem lesz hozzá.
Korábbi Win-eknél ritkán esett szó telepítési limitációról. Hiába volt supported CPU lista a legújabb pár generációra szűkítve, kb. senkit nem érdekelt maga a lista se, meg hogy ki mire rakja fel a rendszert, MS-t se nagyon.
Most meg ezen megy a pörgés.

[ Szerkesztve ]

(#178) BiP válasza Pingüino (#172) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudom, ki lehetett, mert az utolsó mondatod se az AMD-re, se az Intelre nem igaz.

Intelnél is 1-2% kb. csak a Skylake-Kaby Lake váltásnál volt, előtte is olyan 5%-körüliek voltak. 8.gen óta meg azért magszámban is volt komoly ugrás, az új architektúrával meg kétszámjegyű %-ot léptek.
Nem védeni akarom őket, de az 1-2% az egy elég demagóg túlzás.

[ Szerkesztve ]

(#179) hcl válasza Necroman_Mk2 (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"csupán a félévente érkező, nagy feature update-k nem lesznek már rá 2025. októbere után."
Az megváltás lesz, ha akkor még valaki hajlandó lesz bekapcsolni a Windows Update-t... :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#180) ddekany válasza Pingüino (#172) üzenetére


ddekany
veterán

Felesleges fogyasztásra ösztönöznek, de nem kell ahhoz, hogy lefizesse őket az Intel/AMD, hiszen a felesleges fogyasztás a Windows licence vásárlásra is kiterjed.

(#181) vicze válasza BiP (#177) üzenetére


vicze
félisten

Én nem találok semmilyen MS hivatkozást arra amit mondasz.

Amit linkeltél egy olyan AMA videóra hivatkozik, ami a Windows Update for Business-ről szól, és nem a normál update útról eleve, a kiragadott mondat pedig egy olyan embertől aki nem technikai, hanem csak manager pozícióban van. De valósan semmilyen konkrétumot nem mondott.

Tehát továbbra sincs egy szál írott kommunikáció se erről, és gyanítom soha nem is lesz. Update gond nélkül fel fog menni a HW-k túlnyomó többségre. Máshogy nem egy újratelepítéssel.

(#182) GoodSpeed válasza ddekany (#164) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Aha, ezzel csak az a baj,hogy: ciklikusan kell ismételgetni, mert ha csak nem beszélik meg a hardvergyártókkal, hogy mostantól elég három évente új CPU-kat, meg minden mást kiadni, hogy szép tiszta legyen a Windows, akkor lehet következő főverziókat dobálni be a tudatba.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#183) ddekany válasza GoodSpeed (#182) üzenetére


ddekany
veterán

Egyrészt, ha csak 1x megtudták csinálni, az is haszon. (Méghozzá viszonylag rövid távon megvalósult, és valószínűleg az motiválja leginkább az döntéshozókat.) Másrészt, lehet hogy így is lesz, ez lesz az új módi.

(#184) GoodSpeed válasza ddekany (#183) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen, csak az az elmélettel a bibi, hogy olyan mértékű Chip hiány van, ami úgy felnyomta az árakat, hogy most enélkül is alig tud teljesíteni az Intel és az AMD is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#185) ddekany válasza GoodSpeed (#184) üzenetére


ddekany
veterán

Hát most úgy jártak, mint sok mindenki más is amúgy, de nyilván reménykednek, hogy enyhül a hiány majd. Utólag, mikor nincs ekkora hiány, meg elég ciki lenne bejelenteni, hogy ezentúl új Win11 licenc már nem érvényes 8. generáció előtt gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#186) vicze válasza vicze (#175) üzenetére


vicze
félisten

Lenovo hivatalos listája.
Több gen7 mobil CPU-val szerelt gép is van a listában, ami nincs Win11 listájában.

AMD 3015e pedig szerepel Win11 listájában, ami Zen magos és nem Zen+.

Elég sok az inkonzisztenciai ahhoz teljen irreleváns legyen ami jelleg a neten kering.

[ Szerkesztve ]

(#187) BiP válasza vicze (#181) üzenetére


BiP
nagyúr

és gyanítom soha nem is lesz.
Szerintem sem, ezt még szerintem házon belül sem döntötték el annyira véglegesen és komolyan, mint ahogy a sajtó szerint keménykedtek, hogy ezt bármilyen hivatalos announcementbe beleírják. És lám, enyhítettek is rajta.

Update gond nélkül fel fog menni a HW-k túlnyomó többségre.
Igen, erről szólt az elmúlt napokban tett enyhítésük, hogy clean installal felmegy, de ők innentől felteszik a kezüket.

[ Szerkesztve ]

(#188) Pingüino válasza ddekany (#180) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ha csak a windows licence vásárlás lenne a cél, azt pont úgy tudnák kimaxolni, ha minden hardverre felmenne, és nem lehetne 10-ről update-elni.

(#189) ddekany válasza Pingüino (#188) üzenetére


ddekany
veterán

Nem mondom/hiszem, hogy csak az a cél (sokkal korábban rakás lehetséges célt felsoroltam). De amúgy ha nem lehetne 10-ről ingyen update-elni, akkor tán még negatívabb lett volna megítélés, miután azt mondták az az utolsó verzió. Így most lehet mondani, hogy de hát ingyenes update, úgyhogy kussolj, nem mindegy neked mi a neve? Hogy ez a PR alternatíva mennyit ér nekik (mindkét megoldásnak van előnye és hátránya), azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#190) GoodSpeed válasza ddekany (#189) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy a bejelentő Jerry Nixont kéne meginterjúvolni, hogy akkor ezt hogyan gondolta?:)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#191) M@cika válasza vicze (#175) üzenetére


M@cika
őstag

Tényleg nem értem mire ez a nagy sírás-rívás. a win11 minden olyan kb. gépen futni fog, amin a 10 fut jelenleg.

Nasit a kis fehér medvének!

(#192) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

https://prohardver.hu/hir/amd_mds_hasonlo_sebezhetoseg_fedeztek_fel.html

akkor most ezek sem biztonságosak? :)

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#193) CPT.Pirk válasza M@cika (#191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az egy dolog, hogy fel lehet telepíteni... Az már más, hogy a jelenlegi állás szerint ami nekik nem tetszik hardver, azon nem fogják engedni a Windows Update-et.

Márpedig Windows használni frissítések nélkül az olyan, mint gumi nélkül kekszelni... Talán nem lesz belőle baj. :o

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#194) Pingüino válasza ddekany (#189) üzenetére


Pingüino
senior tag

Viszont onnantól, hogy gyak. az OEM licence is megkerülhető hivatalos úton, 10-ről meg ingyen lehet frissíteni 11-re, nekik ebből a döntésből semmiféle plusz bevételük nem származik. Ez csak a processzor gyártóknak tesz jót. Szóval valamilyen megállapodás igen valószínű, hogy van a háttérben.

(#195) M@cika válasza CPT.Pirk (#193) üzenetére


M@cika
őstag

Engem speciel ez egyáltalán nem zavar. Ha frissíteni akarok akkor majd szépen letöltöm magam az új buildet és felrakom. (de amúgy nem fenyeget ez a veszély, mert az R5-3600 megfelel a követelményeknek)

Nasit a kis fehér medvének!

(#196) hcl válasza GoodSpeed (#192) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk hogy AMD-n van egy ilyen memóriaolvasós résed, Intelen meg eddig vagy öt-hatféleféle hibát fedeztek fel a HT ütemezőben, amit nem is nehéz kihasználni... :D És az AMD érintett generációira azért még nagyrészt lesz mikrokód update, ami teljesen megszünteti a hibát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#197) CPT.Pirk válasza M@cika (#195) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig kellene, hogy zavarjon. Ráadásul aki ezt elfogadja, az többnyire nem is fog ezzel foglalkozni, csak felrakja és használja úgy ahogy van, akár évekig... Nagyon gáz, hogy az MS ezt engedi. :W
Botnet tulajok most örülnek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#198) M@cika válasza CPT.Pirk (#197) üzenetére


M@cika
őstag

És nem fog szopni az összes, frissítések okozta problémákkal...
Egyébként a W11 telepítője is megéri a pénzét, simán elhasal futás közben, kiírja, hogy a w11 telepítése sikertelen, és visszaállította rendszert az eredeti állapotba, de mindenhol az olvasható ahol verziószám kijelzés van, hogy 22000.168 :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#199) hcl válasza M@cika (#198) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nem csinált ilyet, bár nemt'om milyen buildet néztem :DDD

Amúgy a telepítő kb. mindegy, egy Win7 telepítő WIM alól simán elindulnak a későbbiek és fel is mennek.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#200) GoodSpeed válasza hcl (#196) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A HT-t kikapcsolod, a rések jelentős része meg is szűnik. Vagy ha eleve olyan inteled van amiben nincs HT. Ilyen téren sajnálom a 6600K-t, mert nagyon tuningolható CPU volt 4.6 GHz-en ment nálam ugyanazzal a hűtővel, aminél a 7700K, csak 4.5 GHz-en (alap boost), és ugye van benne HT. Persze kikapcsolhatnám, és elvileg akkor is pl 8MB van a 6MB L3-mal szemben, de elég nagy érvágás lenne anyagi értelemben is.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.