Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nyerek01 válasza fraser87 (#49) üzenetére


nyerek01
tag

Mi?

(#52) nyerek01 válasza zone (#50) üzenetére


nyerek01
tag

Az 1 millió felhasználó. Amikor valami nincs raktáron mert az összes elkelt akkor gyártott mennyiség = eladott mennyiség.
Üdvözöllek a Tesla világában. Évek óta szinte tökéletesen azonos a gyártott autók száma az eladással. Nincs raktáron!

Starlink ugyanez, várólista van ha rendelést adsz le.
Ügyesen, megérted.

(#53) Hieronymus válasza nyerek01 (#52) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Évek óta szinte tökéletesen azonos a gyártott autók száma az eladással. Nincs raktáron!

Starlink ugyanez, várólista van ha rendelést adsz le.
Ügyesen, megérted."

Ezzel mit szeretnél közölni?

A Rolls-Royce is így működött, mégis a BMW leányvállalatává vált. Ha a költségek tartósan magasabbak a bevételnél, tarthatatlanná válik a helyzet. Maga a BMW is így járt. Hiába vásárolta fel a teljes angol autógyártást. Csak két márkát tudott megtartani. A másik a Mini.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#54) nyerek01 válasza Hieronymus (#53) üzenetére


nyerek01
tag

Pedig nem volt bonyolult, látom így sem ment.
Azt, hogy 1 millió felhasználójuk van.

(#55) Hieronymus válasza nyerek01 (#54) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azt, hogy 1 millió felhasználójuk van."

Azt gondolom, fogalmad sincs a kezdeti befektetés mértékéről. A fejlesztési és fenntartási költségekről.
Egy kis segítség a probléma megértéhez.
Mennyi nyereséget termel az 1 millió felhasználó?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#56) nyerek01 válasza Hieronymus (#55) üzenetére


nyerek01
tag

Kit érdekel? Nem én sírok szegény SpaceX pénzügyei miatt.
Azt írtam mennyi felhasználójuk van, a gyártásra adtam is forrást az összefüggést pedig leírtam a gyártott mennyiség és az eladások között. ( nincs raktárkészlet, várólista van. Nem tudnak annyit legyártani ami ne fogyna el, mint a Teslánál)

Azért érdekes azt gondolni, hogy Elon Musk rossz üzletember. Persze tévedhet, hibázhat ô is de azért pénzügyileg eddig sikeres. ( a cégei is )

[ Szerkesztve ]

(#57) vndlczndr válasza bambano (#38) üzenetére


vndlczndr
tag

Nem értem, ezt miért kevered ide, átlagos árról beszélsz egy olyan szolgáltatás esetén, ami pont az ebből (jelentősen) kilógó előfizetőkre céloz. Ha mindenhol tényleg 1000-1250 USD (vagy "sokkal olcsóbb") lenne a költség, nem lenne Starlink. Teljesen elmentél a hozzászólásom mondanivalója mellett.

@zone (#41): azt az aprócska tényt azért ne feledd el, hogy a SpaceX nem piaci áron számlázza ki magának a fellövéseket, hanem borítékolhatóan töredékáron. :K

edit: typo

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#58) fraser87 válasza nyerek01 (#51) üzenetére


fraser87
csendes tag

rákattintok a linkedre és nekem egy starlink képet hoz be a teslarati domain alól.

(#59) fraser87 válasza Hieronymus (#53) üzenetére


fraser87
csendes tag

Amire nincs igény azt minek erőltetik?

(#60) #54625216 válasza zone (#50) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Befektetni a legkönnyebb, profitot termelni kissé nehezebb."

Való igaz, csak Te a befektetés nagyságán kívül semmilyen egyéb érvet nem hozol fel, hogy miért ne lehetne profitábilis. A befektetés mértéke pedig önmagában nem mond semmit.

(#61) nyerek01 válasza fraser87 (#58) üzenetére


nyerek01
tag

Mindegy is mert ez nem változtat a Valóságon. Pedig ez a weboldal linkje: [1 millió Starlink]
Igen ez a legyártott mennyiség, de az ismert várólista és a nem létezô raktárkészlet miatt ez egyenlô az értékesített mennyiséggel.

[ Szerkesztve ]

(#62) bambano válasza vndlczndr (#57) üzenetére


bambano
titán

eredeti hsz törölve.
bocsánat, benéztem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) #54625216 válasza bambano (#62) üzenetére


#54625216
törölt tag

Miért is nem rurális területekről szól a Starlink?

(#64) endrúdí


endrúdí
csendes tag

Szerintem a starlinknek ez a főbb profilja, nem az elhagyatott területek:

[link] https://www.royalcaribbeanblog.com/2022/09/13/spotted-starlink-being-installed-across-multiple-royal-caribbean-cruise-ships

Milliók utaznak hajókon ahol eddig elbaszott lassú internet volt csak az utasoknak napi 50 dolláért, ha pedig van a hajón rendes net akkor nem kell venniük minden piszlicsáré karibi szigeten újabb sim kártyát, ahogy cruiseolnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.