Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wlac


Wlac
Ármester

Őszintén szólva az Ashland pont az a terület, ahol alig vehető észre a különbség a Morrowind és a Skyrim között. Persze, a kövek textúrái részletesebbek, és a köd helyett normál látótáv csücsül a dimbes-dombos tájon, de - szigorúan! - ezen videó alapján nem sok értelme volt a befektetett munkának.

“The wha-"

(#2) .mf válasza Wlac (#1) üzenetére


.mf
veterán

"és a köd helyett normál látótáv"

Tavaly, amikor több év TES-kihagyás után az Oblivion + Morrowind + Morrobliviont végre nagy nehezen összehegesztettem és elkezdtem vele játszani, számomra pont ez ölte meg a dolgot. Seyda Neenből, már a hajóról elláttam egészen Vivecig :( Régen még, eredeti Morrowindben a Seyda Neen melletti félszigeten lévő katakombát megtalálni sem volt olyan egyszerű, már az is egy kisebb kaland volt...
Nekem valahogy hozzá tartozott a hangulathoz, hogy egy kicsit szürke ködös, és nem látunk el a végtelenségig, úgy kell keresgélni helyeket, embereket, bolyongani a tartományokban; a méret is gondolom hw-sw-es limitációk miatt volt "csak akkora" (akkoriban az óriásinak számított), a mostaniban talán érdemesebb lenne nagyobb távolságokra széthúzni a helyeket. Vagy kivenni a végtelen látótávolságot...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nagyon kíváncsian várom, hogy mi lesz ebből. :)

(#4) imibogyo válasza Lomha 8V (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet bennem van a hiba, de nekem a Skyrim Dragonborn DLC-ben lévő Morrowind "világ" hangulata jobban bejön. Nem lenne egyszerűbb azt teljes Morrowind-é modolni, mint egy újat alkotni? És egyúttal akkor az alap Skyrim világ is megmaradna (bár ennek ellenkezőjéről most sem volt szó a hírben), de legalább nem kell hozzá az alap Morrowind is (például nekem az nincs meg, csak az Obli + összes kieg. és a Skyrim + összes kieg.).

De gondolom a modellek és textúrák miatt kell az alap Morrowind, mert igy azokat talán nem kell teljesen újraalkotni, csak áttextúrázni és picit a modellt feljavítani. :K

(#5) Lomha 8V válasza imibogyo (#4) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nekem az az álmom, hogy egyszer a teljes térkép bejárható lesz. Azt hiszem, erre várhatok. :D

(#6) Piszkos-Fred válasza Lomha 8V (#5) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

Nagyjából 4-5 év múlva nézz be az ESO-ba, addigra teljes és bejárható lesz az 1000 évvel ezelőtti Tamriel.

(#7) GypsFulvus2 válasza Piszkos-Fred (#6) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

4-5 év? Ez csak vicc, ugye? Ennyi idő alatt még a Beyond Skyrim project is elkészül...

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#8) Piszkos-Fred válasza GypsFulvus2 (#7) üzenetére


Piszkos-Fred
aktív tag

5 évre tervezték a projektet, kb. 3-4 év alatt lesz szerintem - szépen adagolva - elérhető a teljes kontinens, kiegekkel és a DLC-kkel. Már most akkora kiszabott nagy az ESO területe, hogy vétek lett volna egyből belerakni teljes Tamrielt. Esetleg ha sandboxnak készült volna, de mint tudjuk, nem az lett. A maradék két évben jöhetnek a szomszédos kontinensek.

De ez csak egy ötlet volt, az is lehet, hogy decemberben lelövik a szervereket és vége a játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lomha 8V válasza Piszkos-Fred (#6) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Várjuk ki mi lesz abból, lehet, hogy előbb bedől. Bár nem hiszem, de mindennel mellé lehet nyúlni.

(#10) MerLinh válasza Lomha 8V (#9) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát elméletileg ott van még a TES online is...

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.